Tam
EskidenYeniye
 

Dursun Çiçek´ten askeri literatüre uygun komplo belgesi

İrtica ile Mücadele Eylem Planında ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Albay Dursun Çiçek, belgenin askeri yazışma usullerine aykırı şekilde yazıldığını öne sürüp, kendi hazırladığı temsili planı mahkemeye sundu. Çiçek, ´Ben hazırlasaydım böyle hazırlardım´ diyerek iddianamedeki belgenin sahte olduğunu savundu. Bugünkü duruşmada savunma yapan Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen, ´Bizim SAT´çılar bir şey gömmek istese, eminim gecenin sessizliğinde kayar bölgeye girerler, en derine gömerler ve Tanrı dışında kimse gömdükleri şeyi bulamaz´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Dursun Çiçek´ten askeri literatüre uygun komplo belgesi!

İrtica ile Mücadele Eylem Planında ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Albay Dursun Çiçek, belgenin askeri yazışma usullerine aykırı şekilde yazıldığını öne sürüp, kendi hazırladığı temsili planı mahkemeye sundu. Çiçek, ´Ben hazırlasaydım böyle hazırlardım´ diyerek iddianamedeki belgenin sahte olduğunu savundu. Bugünkü duruşmada savunma yapan Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen, ´Bizim SAT´çılar bir şey gömmek istese, eminim gecenin sessizliğinde kayar bölgeye girerler, en derine gömerler ve Tanrı dışında kimse gömdükleri şeyi bulamaz´ dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen İrticayla Mücadele Eylem Planı davasında savunması ve çapraz sorgusu yapılan Dalan´ın da aralarında olduğu 7 sanıklı davanın kilit ismi Dursun Çiçek, Bu belgeyi ben hazırlamadım diyerek, mahkemeye kendi hazırladığı bir belge sundu. Çiçek´in belgesinin girişinde, T.C. Genelkurmay Başkanlığı/ANKARA olarak kurum adı belirtiliyor. Belgenin altında 3. Bilgi Destek Şube Müdürü olarak ´Dursun Çiçek´ adının yanı sıra Genelkurmay İkinci Başkanı´nın da adının bulunması gerektiği vurgulanıyor. Belgenin sonuna Genelkurmay Başkanı Emriyle ibaresi de ekleyen Çiçek, son sayfada uygulamaya geçilmesi için tek tek gönderilecek askeri birliklere yer verirken, iddianamedeki belgede bunların bulunmadığına işaret etti.

Avrupa Birliği´nin Ergenekon davalarına ilgisi avukatı rahatsız etti

´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasının tutuklu sanığı Kurmay Albay Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen, ´Bizim SAT´çılar bir şey gömmek istese, eminim gecenin sessizliğinde kayar bölgeye girerler, en derine gömerler ve Tanrı dışında kimse gömdükleri şeyi bulamaz´ dedi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada savunmasını yapan avukat Celal Ülgen, müvekkilinin çapraz sorgusu sırasında, mahkemenin denizcilerin neden hedef seçildiğini sorduklarını hatırlattı. Ülgen, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Güven Erkaya´nın kuvvet komutanı olarak 28 Şubattaki etkin işlevi, bir polisin askerliği sırasında kuryelik yaptığı ve basına bilgi sızdırmaktan yargılanmasına ilişkin basında Sarmusak olayı olarak bilinen davanın denizcilerin hedef seçilmesinin nedenleri arasında olduğunu ileri sürdü. Denizcilerin Karadeniz´de kurduğu uluslararası donanma güç birliğinin, ABD´yi rahatsız ettiğini iddia eden Ülgen, Deniz Kuvvetlerinin kendi silahını ve gemisini yaparak kendi kendine yeten bir kuvvet konumuna geldiğine dikkat çekti. Ülgen, ´Senaryoyu yazanlar Dursun Çiçek´i, Levent Bektaş´ı, Levent Göktaş´ı, Çetin Doğan´ı ve çok sayıda askeri hedef alabilirler. Hedeflerindeki tek kurumun Türk Silahlı Kuvvetleri, Genelkurmay Başkanı olduğu belirtilmiştir´ dedi. Bir gazete haberine dayanılarak yapılan suç duyurularında birinci sıradaki şüphelinin İlker Başbuğ olduğunu ileri süren Ülgen, birçok suç duyurusunda birçok askerin suçlandığını anlattı. İddianamenin eklerindeki Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından, soruşturmayı yürüten savcılara gönderilen bir yazıya da değinen Ülgen, yazıda Ergenekon davası, Erzurum´daki dava ve Balyoz soruşturmasına ilişkin Genelkurmay Başkanlığının açıklamaları üzerine yapılan bir suç duyurusunun olup olmadığının sorulduğunu kaydetti.

Sanıklar arasında bağ yok

Avukat Ülgen, şunları söyledi: ´AB, bu bilgileri niye istiyor? Genelkurmay adına şikayet yapılmışsa burada demokrasi var. Yapılmamışsa yok öyle mi? O zaman burada demokrasi yok. Çünkü Genelkurmay Başkanı hakkında dava açacak cesarette bir savcı yok. Bu suç duyurularını ek klasörlere koyma cesaretini gösteriyorlar. Bu demokrasi göstergesi asla olamaz. Bu Türkiye´nin nasıl bir baskı altında olduğunu gösteren belgelerden biridir.´ Davanın sanıkları arasında bağ olmadığını ifade eden Ülgen, sanıkların ortak eylemle suçlanmadıklarını söyledi. Ülgen, sanıkların ortak dava arkadaşları olmalarının mümkün olmadığını dile getirerek, savcıların yasanın zorunlu kılmasına karşın hiçbir sanık hakkında lehe delil toplamadıklarını ileri sürdü. Ülgen, savcıların görevi kötüye kullanma suçunu işlediklerini savundu. İddianamenin kanıtlarının ihbarlar olduğunu ifade eden Ülgen, ´Yoğun ve kurgulanmış bir ihbarcı müessesesi var´ dedi. Kafes, Poyrazköy ve Amirallere suikast iddianamelerinin de bu dosyayla ilintili gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Ülgen, ´Tüm bunları birlikte düşününce, sayın mahkeme ´hakikaten Beykoz Kaynarca´da, Ergenekon´un silahları bulunmuş´ algısına kapılıyor ve bu davanın sanıklarına bakış açısı değişiyor. Dursun Çiçek´e tutuklama kararı verilmesinin başlıca nedeni olarak ben bunu görüyorum´ diye konuştu.

Avukat fazla abarttı: Tanrı hariç kimse bulamaz!

Beykoz Kaynarca´da köylülerin ihbar ettiği ve iddia edilen mühimmatı saklayan kişilerin, kendilerini fark ettirmek için her şeyi yaptıklarını da söyleyen Ülgen, ´Bir şey saklamak isteyen neden ağaçlara tornavida çaksın? Gömülen yerin istikametini göstersin? Bu mühimmatı bizim SAT´çılar gömmüş olamazlar. Bizim SAT´çılar bir şey gömmek istese, eminim gecenin sessizliğinde kayar bölgeye girerler, en derine gömerler ve Tanrı dışında kimse gömdükleri şeyi bulamaz. Bu ´Ergenekon Örgütü´, geliyor ve kendini göstere göstere, ´Gelin bunu bulun´ diye mi saklıyor bu mühimmatları. Bunu yapanlar olsa olsa ABD´li conilerin kötü kopyalarıdır´ diye konuştu.

Avukata yine abarttı: Islak imzayı iki parmağı olan herkes kolaylıkla taklit eder!

Çiçek´ten askeri literatüre uygun komplo belgesi!

Ülgen, çok kolay imza taklidi yapılabileceğini göstermek istediğini de belirterek, duruşma salonunda izlettiği videoda sağ elinde 2 parmağı olan bir kişinin Dursun Çiçek´in imzasını atarken yer alan görüntülerini gösterdi. Ülgen, ´İmza atan arkadaşın elinde 2 parmak var. İmza atmak için yetenekli olmak yeterli´ dedi. Ülgen´in savunmasını tamamlamasının ardından söz verilen Dursun Çiçek de adaletin tecellisi açısından bir an önce tahliye edilmesini istedi. Bu arada, savunması sırasında ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nda yer alan kelimelerin askeri literatüre uymadığını belirten Dursun Çiçek´in, askeri yazım kurallarına uygun olarak hazırladığı aynı isimli belgeyi mahkemeye verdiği öğrenildi. ( Sabah)

(06 Temmuz 2010, 15:24)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Islak imzanın gerçekliği tartışmalarını içeren manşetlerimiz

Albay Dursun Çiçek´in Islak İmza davasındaki savunma ve sorgusu manşetleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1975    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Büyükada Ajan Toplantısı

22.02.2020 15:11 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 22.2.2020

Hrant Dink davasına devam edildi

22.02.2020 15:56 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANAN..
Tamamı 22.2.2020

Gülen'in Doktorlarına 15 Hapis

23.02.2020 09:59 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski Sağlık Mensupları Derneği (SAMADER) ile devamı niteliğinde olduğu öne sürülen Adana Küresel Doktorlar Derneği'ne üye olan ..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Avrupa Casuslarına Dava

23.02.2020 11:07 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk vatandaşlarına ilişkin kişisel verilerin ve bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgelerin kanunlara aykırı olarak bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine verildiği iddiasıy..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Gata Yapılanması davası

23.02.2020 11:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yapılanmasında bulunduğu ve örgüt üyesi olmayan pilotlara elenmeleri için tansiyon ilaçları yazdığı öne sürülen eski kardiyoloji doktoru..
Tamamı 23.2.2020

ÖSYM Başkanı Demir'e 4. dava

23.02.2020 11:52 Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir ve ÖSYM eski Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen hakkında, toplam 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 22 Şubat'ta Kayseri Cumhuriyet Başs..
Tamamı 23.2.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

22.02.2020 14:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davaya devam edildi. 10.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR<..
Tamamı 22.2.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.02.2020 14:50 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulun..
Tamamı 22.2.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 22.2.2020

Hakkari 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:57 Hakkari'de, Yüksekova ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan tutuksuz 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21 Şubat'ta Hakkari 1. Ağır Ceza ..
Tamamı 22.2.2020

Malatya 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 16:39 Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat ve mahkumiyet kararları bozu..
Tamamı 22.2.2020

Sakarya: Gülen'in Telekulak Polisleri

22.02.2020 16:43 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 7 Şubat'ta Sakarya 2. Ağır Ce..
Tamamı 22.2.2020

Baba-Oğul Kavurmacılar'a Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON davasından dosyaları ayrılan tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı, tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı ve firari sanık Ahmet Said..
Tamamı 22.2.2020

Baklavacı Güllü'ye 8 Yıl Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik açılan TUSKON davasından dosyası ayrılan baklavacı Faruk Güllü 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 12 Şubat'ta İstanbul 23. Ağır Ceza..
Tamamı 22.2.2020

Kosova'da Paketlenen Sanıklar

22.02.2020 15:00 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına yönelik MİT ile Kosova istihbaratının ortak çalışması sonucu yakalanan Mustafa Erdem ve Yusuf Karabina'nın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. 20 Şubat'ta İstanbul 30. ..
Tamamı 22.2.2020

Odatv Hakim-Savcıları Yargılanıyor

22.02.2020 14:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından Yargıtay ..
Tamamı 22.2.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
41.254.364