Tam
EskidenYeniye
 

Islak imzalı belge de cemaatleri hedeflemişti

Belgelere değil duyumlara dayanarak yazdığı kitapta şok açıklamalarda bulunan Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı fethullah cemaatini hedef aldı. Her taşın altında bu cemaatin olduğunu söyleyebilecek kadar ileri giden ve iddialarına delil de getirmeyen Avcı´nın bu girişimi, eski MİT ajanı Mahir Kaynak´a göre Ergenekon cephesinin geciken karşı atağı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Islak imzalı belge de cemaatleri hedeflemişti

Belgelere değil duyumlara dayanarak yazdığı kitapta şok açıklamalarda bulunan Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı fethullah cemaatini hedef aldı. Her taşın altında bu cemaatin olduğunu söyleyebilecek kadar ileri giden ve iddialarına delil de getirmeyen Avcı´nın bu girişimi, eski MİT ajanı Mahir Kaynak´a göre Ergenekon cephesinin geciken karşı atağı.

Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzasını taşıyan ´AKP ve Gülen´i Bitirme Belgesi´ de, AK Parti´yle birlikte Fethullah ve İsmailağa cemaatlerini bitirmeyi hedefliyordu. Gerçekliği hem sivil hem de askeri laboratuvarlarda defalarca ispatlanan bu kontrgerilla belgesi Erzincan ve Kayseri´de uygulanmaya çalışıldı. Erzincan´da hem Fethullah hem de İsmailağa cemaat evlerine silah yerleştirme ve ardından yapılacak jandarma baskınıyla büyük bir operasyon düzenlenecek, Avcı´nın aklamaya çalıştığı ve makamında bir başsavcı gözaltına alınamaz diyerek, avukatlığına da soyunduğu İlhan Cihaner´in başlatacağı çok büyük bir soruşturmayla, Ergenekon soruşturması üzerinde şüpheler uyandırılacak ve siyasi amaçlı olduğu havası verilmeye çalışılacaktı. Cihaner, soruşturmayı Ergenekon soruşturmasından birkaç ay sonra başlattı. Kayseri´de de ´Karargah Evleri´ sanıklarına yardım parası toplanma şifahi emrini yazılı hale getirerek askeriyenin intranet´ine koydukları gerekçesiyle, yani var olan bir dayatmayı duyuran ve anlaşıldığı kadarıyla da fethullahçı görüşteki astsubaylara hipnoz ve işkenceyle işlemedikleri suçlar kabul ettirilerek ´Işık Evleri´ adı altında sahte bir soruşturma oluşturulmak istendi.

Ancak bu iki yerdeki kontrgerilla planları başarıya ulaşmadı. O zaman başarılamayan operasyonlar şimdi Avcı eliyle tekrar sürdürülmek isteniyor, bu açık. Ortaya çıkan onca delile, belgeye ve silaha rağmen Ergenekon fasafisodur diyen Avcı´nın kendi görüşlerini açıkladığına inanılması mümkün değil. Sadece geçmişte yaptıklarına bakarak bu adamın dedikleri doğru olabilir şüphesi zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. 2001´de ortaya çıkarılan Ergenekon´un şimdi sanık olan o zamanın polis müdürü Adil Saçan tarafından örtbas edildiği bir gerçek. Ergenekon soruşturmasını başlatan Ümraniye´deki el bombaları, ardından Eskişehir´de Fikret Emek´in evinde ele geçen çok miktarda silah ve cephane, Jandarma Albay Arif Doğan´ın evinde ele geçen cephane, Yarbay Mustafa Dönmez´in evlerinde ele geçen çok sayıda silah ve cephaneler, İbrahim Şahin´in krokisiyle bulunan çok sayıda cephane, Poyrazköy´de ele geçen çok miktarda roketatar ve bomba.. Islak imzalı belge.. Genelkurmay´da evrakların imha ve bilgisayarların silinme telaşı.. Bunlar delillerin sadece bir kısmı. Bu sitede derli toplu aktarmaya çalıştığımız yedi adet Ergenekon soruşturmasıyla, Erzincan Ergenekon soruşturmasına, Ergenekon´la bağlantılı olan ve halen yürüyen diğer davalara ve yeni soruşturmalara ait bilgiler, delil belgeleri var. İddianamelerde arama yapabilir, isterseniz orjinal sayfaları da görüntüleyebilirsiniz. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler.. Silahlar.. Bunların hepsi gerçek, boru parçası değil. Ergenekon fikir düzeyinde kalmayıp aynı zamanda silahlara da sahip olan bir örgüt.

Danıştay saldırısının tek başına Alparslan Arslan´ın işi olduğuna kimse inanmıyor. Örgütlü bir kalkışma olduğu açık. Danıştay kamera skandalı çok yakın zamanda yaşandı. Daha çok sayıda çarpıcı gelişme yaşandı, saldırının organize ve Ergenekon örgütünce işlendiğini gösteren bulgular var. Yargıtay ve mahkemeler bunlara bakarak davaları birleştirdi. Avcı´nın Dink cinayetiyle ilgili iddiaları da inanılmaz ölçüde gerçeklere aykırı. Nasıl bu kadar saptırabiliyor gerçekleri, anlamak mümkün değil, denebilir. Bizce mümkün, çünkü ekip arkadaşları olan emniyet müdürlerinin görevden alınmasına onlara kefil olduğunu söyleyerek tepki göstermişti. Onların intikamını almaya çalıştığı kanısı yaygın. Bizce olay daha derin. Mahir Kaynak´ın da dediği gibi iş intikam açıklamasını aşıyor, Ergenekon soruşturmasına misilleme amacını taşıyor. Sadece şikayet ettiği gizli dinlemeyle yetinseydi, Avcı´nın iddialarındaki samimiyetine inanılabilirdi, ama diğer iddiaları işin rengini değiştiriyor ve gerçek niyetini belli ediyor. Referandumun hemen öncesinde piyasaya sürülmesi de anlamlı. Kitabındaki iddialarının yola çıkış noktası polis içinde yasadışı dinleme yapıldığı iddiaları. Bunlar yeni değil. İstanbul Organize Şube´ye 2007´de yapılan ve muhtemelen Avcı´nın ihbarı üzerine gerçekleştiğine inanılmaya başlanan Paksüt baskını, Hakim Osman Kaçmaz´ın Ankara´da TİB´e düzenlettiği yasadışı dinlemeleri tespit baskınları, Yine Paksüt´e yönelik takip ve gizli dinleme iddialarına yönelik soruşturmalarla, Yargıtay ve Danıştay´ın gizli dinlendiklerine yönelik yürüttükleri soruşturmalardan bir şey çıkmadı.

İspatlayabileceğini söylediği emniyet içindeki bazı yasadışı dinlemelerden yola çıkarak tüm Ergenekon soruşturmalarına fasafiso demesi, polislik konusu dışına çıkarak savcı ve hakimlerin yanlış bulduğu kararları için yargı alanına el atması, hatta cemaatin emniyet ve ordudan sonra yargıyı da ele geçirdiği, hakim ve savcıların cemaatçi olduğu gibi, ortaya attığı ve herkesi zan altında bırakacak kadar korkunç bir şüpheye, sadece geçmişte yaptıklarına bakarak inanılmasını bekliyor. Ortada delil yok belge yok sadece duyumları var.. ´Ben işaretleri gösterdim delilleri ekleseydim kitap çok kalın olurdu, kanaatimce şu şöyledir bu böyledir, gidip aranırsa delil bulunabilir´ gibi abuksubuk ifadelerle iddialarını desteklemeye çalışıyor. Avcı´nın dile getirdiği iddialar yeni değil, yıllardır var. Tek farkı şimdiye kadar diğer cephede görünen bir polis müdürünün, ilginç bir zamanlamayla da ekip arkadaşlarının görevlerinden el çektirme sonrasında bunları dile getirmiş olması. Avcı yerine Perinçek bunları söyleseydi, ki söylüyor, böylesine tartışılır mıydı?.. Şu halde geçmişte doğru birşeyler yapmış olması kişinin şimdi yaptıklarına da kefil olabilir mi? Kimin dediği mi önemli ne dediği mi?.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Abdullah Harun

(27 Ağustos 2010, 12:30)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Hanefi Avcı´nın iddiaları konulu manşetlerimiz

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

NTV´ye çıkan Avcı´ya sorulmayan sorular

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2173    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.554.806