Tam
EskidenYeniye
 

Tuncay Güney tanık yapıldı, 35 soru tekrar soruldu

Ergenekon´da ´şüpheli´ durumda olan Tuncay Güney, ´örgütle bağını tamamen kopardığı´ gerekçesiyle ´tanık´ yapıldı. Güney´in cevaplamadığı 35 adet soru cevaplaması talebiyle tekrar Kanada´ya gönderildi. Tuncay Güney, Ergenekon´un en kritik isimlerinden birisi. 2001 yılında polisçe sorgulanan Güney, örgütün ilk kez deşifre olmasına neden olmuş, ancak polis şefi olan Ergenekon davasının sanıklarından Serdar Saçan tarafından serbest bırakılarak yurtdışına kaçırılmış, Güney´den elde edilen çuvallarca belgeler de Saçan tarafından polis müdürlüğünden çıkarılarak özel bir yerde gizlenmiş, soruşturma örtbas edilmişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Tuncay Güney tanık yapıldı, 35 soru tekrar soruldu

Ergenekon´da ´şüpheli´ durumda olan Tuncay Güney, ´örgütle bağını tamamen kopardığı´ gerekçesiyle ´tanık´ yapıldı. Güney´in cevaplamadığı 35 adet soru cevaplaması talebiyle tekrar Kanada´ya gönderildi. Tuncay Güney, Ergenekon´un en kritik isimlerinden birisi. 2001 yılında polisçe sorgulanan Güney, örgütün ilk kez deşifre olmasına neden olmuş, ancak polis şefi olan Ergenekon davasının sanıklarından Serdar Saçan tarafından serbest bırakılarak yurtdışına kaçırılmış, Güney´den elde edilen çuvallarca belgeler de Saçan tarafından polis müdürlüğünden çıkarılarak özel bir yerde gizlenmiş, soruşturma örtbas edilmişti.

Ergenekon Silahlı Terör Örgütü iddiasıyla sürdürülen soruşturma kapsamında açıklamaları ve kendisinde yakalanan belgelerle çok kritik bir yere sahip olan Tuncay Güney soruşturma kapsamında ´tanık´ konumuna alındı. 2. Ergenekon iddianamesine ?hakkında işlem sürdürülen şüpheli? olarak giren Güney´in ´örgütle bağının tamamen koptuğu´ öne sürüldü.

Örgütle bağı tamamen kesildi

Kanada´da yaşayan Tuncay Güney için ilk olarak ?Ergenekon terör örgütü üyeleriyle bağı var? iddiasıyla başlatılan soruşturma yeni bir boyuta ulaştı. Güney´in ?örgütle bağını tamamen kopardığı? ve ?örgütün deşifresiyle ilgili açıklamaları göz önüne alındığında? yasalara göre bu durumda otomatikman ´tanık´ konumuna girdiği belirtildi.

Daha önce cevaplamamıştı

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz´ün Tuncay Güney´e daha önce gönderilen ancak Güney´in cevaplamayı reddettiği 37 soruyu ikinci kez gönderdiği belirtildi. Güney´e gönderilen sorular arasında Ergenekon´un mevcut diğer terör örgütlerine yaklaşımı ve bu terör örgütleri üzerindeki etkinliği, PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile Ergenekon liderleri arasındaki bağın ne olduğu gibi konular yer alıyor.

Pişmanlıktan yararlanabilir

Ergenekon davasının son duruşmasında Kemal Kerinçsiz´in ´Neden Tuncay Güney hakkında yakalama kararı istenmedi? sorusuna savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ?Yapılan soruşturmada Tuncay Güney´in 2001 yılından sonra da örgütle ilişkisini devam ettirdiğine dair delil bulunamamış, ayrıca 2001 yılındaki anlatımlarından dolayı, örgütle ilgili bilgi verdiği ve bu şekliyle pişmanlık ya da kanuni indirimlerin uygulanma ihtimali bulunduğu değerlendirildiğinden, Güney hakkında yakalama kararı istenilmemesi düşünülmüştür? dedi.

Örgütlerin kardeşliğini anlat bize!

Tuncay Güney´e gönderilen sorular arasında en dikkat çekenleri şunlar:

1) Ergenekon´un özellikle yönetim kadrosu başta olmak üzere genel yapısı?

2) Veli Küçük, Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Muzaffer Tekin, İlhan Selçuk, Doğu Perinçek ve Kemal Alemdaroğlu´nun örgüt içindeki konumu ne?

3) Ergenekon´un başlıca finans kaynakları neler? USİAD oluşumun rolü ne?

4) Ergenekon´un mafya yapılanması ile ilgili faaliyetleri neler?

5) Örgütün uyuşturucu trafiğindeki rolü nedir?

6) Ergenekon´un diğer terör örgütleri üzerindeki etkinliği nedir? Öncelikle Ergenekon´un PKK, Hizbullah, DHKP-C ile ilişkilerini kimler ve nasıl sağlıyor?

7) Hizbullah terör örgütünü Teoman Koman ile Veli Küçük birlikte kurdu iddianızın delilleri neler?

8) PKK´nın kuruluşunda Doğu Perinçek´in katkısı ne olmuştur? Öcalan-Perinçek ilişkisi?

9) Veli Küçük´ün görev yaptığı bölgelerdeki terör yapılanmaları ile arasında bir ilişki var mıydı?

10) PKK´ya 12 bin silahın K. Irak´ta teslim edilmesinde Doğu Perinçek ve Veli Küçük´ün rolü ve görevi nedir?

11) Küçük´ün Sabancı cinayetiyle bağlantısı nedir? ( Star)

İşte soruların tamamı

1) Özgeçmişinizi anlatınız. Ergenekon terör örgütüne yönetilen soruşturma kapsamında, günümüze kadar gözaltına alınan ya da hakkında yasal işlem yapılan şahıslardan kimleri tanıyorsunuz? Bu şahıslar ile ilgili ne tür bilgilere sahipsiniz?

2) Soruşturma kapsamında birçok örgüt mensubunun yanı sıra şahsınızdan da çıkan ´Ergenekon, Lobi, Devletin Yeniden Yapılandırılması vb.´ örgütsel dokümanları kim/kimler, ne zaman ve ne amaçla hazırlamıştır. Bu dokümanların hazırlanmasında kimin/kimlerin talimatı söz konusudur? Bu dokümanlarla ilgili bildiklerinizi anlatınız.

3) Bahse konu örgütsel dokümanlar dışında, benzer ne tür dokümanlar hazırlanmıştır? Bu dokümanları kim ya da kimler hangi amaçla hazırlamıştır? Açıklayınız

4) Ergenekon terör örgütünün özellikle yönetim kadrosu başta olmak üzere, genel yapısı hakkında bildikleriniz nelerdir?

5) Ergenekon terör örgütüne yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında gözaltına alınan Veli Küçük, A. Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Muzaffer Tekin, İlhan Selçuk, Doğu Perinçek ve Kemal Yalçın Alemdaroğlu isimli şüphelilerin, örgüt içerisindeki konumlarınızı anlatınız.

6) Mülakatta, sizin Bakın! Veli Paşa der ki; -Mustafa Kemal bu ülkeyi çetelerle kurdu - Veli Paşa bu hücre yapılanmasını çok iyi bilir çok temkinlidir şeklinde beyanda bulunduğunuz görülmüştür. Veli Küçük´ün bu söylemleri ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

7) Yürütülen soruşturma kapsamında, gerek ele geçirilen dokümanların incelenmesinden gerekse elde edilen diğer delillerden; Ergenekon terör örgütünün belirlediği hedefler doğrultusunda mevcut siyasi yapı,bürokrasi, medya, sivil toplum kuruluşları ve çıkar amaçlı suç örgütleri üzerine re-organizasyon çalışmaları yaptığı ve bu kesimleri kendi çıkar ve amaçları doğrultusunda yönlendirdiği tespit edilmiştir. Örgütün bu yöndeki çalışmaları hakkında bildikleriniz nelerdir?

8) Ergenekon terör örgütünün başlıca finans kaynakları hakkında ne tür bilgilere sahipsiniz? Ergenekon terör örgütünün finans kaynakları içersinde USİAD isimli oluşumun rolü nedir? USİAD´ın kuruluşu ve oluşumu hakkında bildiklerinizi anlatınız. Ayrıca Ergenekon terör örgütüne maddi destek sağlayan kişi ya da kuruluşlardan bildiklerinizi anlatınız.

9) Ergenekon terör örgütünün mafya yapılanması ile ilgili faaliyetleri hakkında bildikleriniz nelerdir?

10) Şahsınızla yapılan mülakatın birçok yerinde Veli Küçük´ün başta Sedat Peker, Sami Hoştan, Ali Yasak, Kürşat Yılmaz gibi suç örgütü liderleri ile yakın ilişki içerisinde bulunduğunu, özellikle Sedat Peker´e ayrı bir önem atfettiğini, ancak Veli Küçük´ün bu ilişkileri sağlarken kendisini çok iyi kamufle ettiğini beyan etmektesiniz. Veli Küçük´ün çıkar amaçlı suç örgütleri ile arasında nasıl bir ilişki vardır? Hangi suç örgütleri ile ilişki içerisindedir? Bu ilişkinin sebebi nedir? Ergenekon terör örgütünün çıkar amaçlı suç örgütleri ile ilişkisini Veli Küçük´ten başka sağlayan kimse var mıdır?

11) Yine 2001 yılından şahsınızla yapılan mülakatta, organize suç örgütü lideri Sedat Peker´in ve ona bağlı bulunan suç örgütünün diğer suç örgütlerinden farklı bir yapısının bulunduğunu, Veli Küçük ile Sedat Peker arasında ayrı bir hukukun bulunduğunu, Veli Küçük´ün organize suç örgütleri üzerindeki kontrolünü Sedat Peker vasıtası ile sağladığını beyan ettiğiniz görülmektedir. Veli Küçük´ün Sedat Peker´e ayrı bir önem atfetmesinin ve diğer suç örgütü liderlerinden ayrı tutmasının sebebi nedir? Bu konudaki bildiklerinizi anlatınız? Veli Küçük, mevcut organize suç örgütleri üzerindeki kontrolünü Sedat Peker ile sağlarken, diğer taraftan kendisi ve yakın çevresi için maddi çıkar sağlamış mıdır? Bu konuda bildiklerinizi anlatınız.

12) Söz konusu mülakatta siz, geniş olarak; Veli Küçük´ün JİTEM aracılığı ile özellikle doğu bölgesindeki uyuşturucu faaliyetlerine atıf yaparak bu faaliyetlerde Sami Hoştan´un üstlendiği rolden ve bir dönem Kısmetim-1 gemisinde yakalanan uyuşturuculara değinmektesiniz.

13) Ergenekon terör örgütü ve Veli Küçük´ün ulusal/uluslar arası uyuşturucu trafiğinde ne tür bir rolü vardır?

14) Hüsamettin Türkmen kimdir ? Veli Küçük´ün bu şahısla ne tür ilişkisi vardır? Bildiklerinizi anlatınız

15) Mülakatın devamında; Fransız İstihbarat Örgütü´nün (OJD)Türkiye´deki uyuşturucu faaliyetleri ile ilgili olarak Sami Hoştan ile görüşmek istemesinden ve Sami Hoştan´ın bu konu ile ilgili olarak size Veli abiye sor eğer bir şey varsa Veli abi açıklasın şeklinde cevap verdiğinden bahsetmektesiniz. Türkiye´deki uyuşturucu trafiği ile ilgili olarak Fransız istihbarat örgütü neden sizin aracılığınızla Sami Hoştan ile görülmek istemektedir? Bu konu ile ilgili olarak Veli Küçük´ün ne tür girişimleri olmuştur?

16) Ergenekon terör örgütünün medya alanındaki faaliyetleri ve bu alanda özellikle Cumhuriyet gazetesinin ele geçirilmesi, Ulusal Kanal´ın kurulması ve daha sonraki süreçte bu kuruluşların birleştirilmesi projeleri ile ilgili bildikleriniz nelerdir?

17) Örgütün medya ayağındaki bu faaliyetlerinde Gürbüz Çapan ve İlhan Selçuk nasıl bir rol üstlenmiştir?

18) Veli Küçük Ergenekon terör örgütünün hedeflerine yönelik olarak yurt içi ve yurt dışındaki siyasi gelişmeler ile ilgili olarak ne tür faaliyetlerde bulunmuştur?

19) Ergenekon terör örgütünün mevcut diğer terör örgütlerine yaklaşımı ve bu terör örgütleri üzerindeki etkinliği nedir? Öncelikle Ergenekon terör örgütünün PKK, Hizbullah, DHKP-C terör örgütleri ile ilişkilerini, bu ilişkileri kimlerin nasıl ve hangi amaçla sağladığını anlatınız. Ergenekon terör örgütünün belirtilen örgütlerden başka terör örgütleri ile irtibatı var mıdır? Var ise ayrıntılı olarak açıklayınız.

20) 2001 yılında İstanbul emniyetindeki mülakatınızda; yapmış olduğunuz bazı çıkarımlardan Hizbullah terör örgütünü Teoman Koman ile Veli Küçük´ün birlikte kurduğunu, hatta söz konusu terör örgütü mensuplarının Jandarma Genel Komutanlığı´nda eğitildiklerine dair bir takım fotoğrafların Doğu Perinçek´e gönderildiğini beyan etmektesiniz.. Hizbullah terör örgütünün kurulumu, genel yapısı ve işleyiş biçimi hakkında ne tür bilgilere sahipsiniz? Örgüt mensuplarının eğitimi ile ilgili olarak Doğu Perinçek´e gönderildiğini söylediğiniz fotoğraflar hakkında bildiklerinizi anlatınız.

21) Söz konusu mülakatta; bölücü terör örgütü PKK´nın kuruluş aşamasında Doğu Perinçek ile PKK elebaşısı Abdullah Öcalan´ın ittifak yaptığını hatta bu ittifakın halen devam ettiğini beyan etmektesiniz. Bölücü terör örgütü PKK´nın kuruluşunda Doğu Perinçek´in ne tür bir katkısı olmuştur? Bu konu hakkında bildiklerinizi anlatınız.

22) Veli Küçük´ün özellikle Giresun ili başta olmak üzere görev yaptığı bölgelerdeki terör yapılanmaları ile arasında bir ilişki var mıydı? Bu konuda sizinle herhangi bir bilgiyi paylaştı mı?

23) Şahsınızla yapılan mülakatta; bazı gazetecilerle birlikte Kuzey Irak´a geçiş yaptığınızı, bu geçiş esnasında 12 bin adet silahın bölgesel Kürt yönetimine ve PKK´ya teslim edilmek üzere sevkinin gerçekleştirildiğini beyan etmektesiniz. Söz konusu sevkiyat hangi yılda yapılmıştır? Sevkiyat sırasında yanınızda kimler vardı? Bu konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

24) Yine silah sevki konusu ile ilgili olarak, bölgede bulunan bölücü terör örgütü PKK mensubu Cemil Bayık ve Murat Karayılan´ın yurtdışına çıkış yapmak için sizin vasıtanız ile Veli Küçük´e haber gönderdiğinizden bahsetmektesiniz? Bu konuyu ayrıntılı olarak anlatınız?

25) Doğu Perinçek´in bahse konu silah sevkiyatındaki rolü nedir?

26) PKK elebaşısı Abdullah Öcalan´ın yakalanarak Türkiye´ye teslim sürecinde, Veli Küçük ve Doğu Perinçek´n herhangi bir çalışması olmuş mudur? Bu konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

27) Yine aynı süreç içinde PKK elebaşının avukatlarının Veli Küçük yada Doğu Perinçek ile görüşme girişimleri olmuş mudur? Bu konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

28) Veli Küçük herhangi bir şekilde Azerbeycan´a silah teminin ve Azerbaycan´daki cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bir çalışması olmuş mudur? Bu konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

29) Veli Küçük o dönemlerde PKK´nın mensubu olan Selim Çürükkaya´nın Lübnan üzerinden Avrupa´ya geçişini sağladığını? Bu konu ile ilgili bildiklerinizi anlatınız.

30) Şahsınızla yapılan mülakatta siz, terör örgütü DHKP_C ile alakalı olarak, DHKP_C´nin Bedri Yağan ve Dursun Karataş liderliğinde iki gruba ayrıldığını, Dursu Karataş grubunu emniyet mensubu Hüseyin Kocadağ´ın, Bedri Yağan grubunun ise askerlerin desteklediğini, özellikle Dev-Sol´dan DHKP-C´ye geçiş sürecinde örgütün MKYK´nın çoğunluğunu polislerin oluşturduğunuzu belirtmektesiniz. DHKP-C terör örgütünün kuruluş süreci ile yapısı ve işleyişi hakkında ne tür bilgilere sahipsiniz? Bu konuyu ayrıntıları ile anlatınız.

31) Mülakattaki beyanlarınızın bir yerinde, Özdemir Sabancı´nın öldürülmesi konusuna değinerek, bu cinayeti aslında Hüseyin Pepekal isimli yüzbaşının gerçekleştirdiğini bu cinayet ile ilgili olarak da Veli Küçük´ün basında çıkan haberlerin çoğunu manipüle ettirdiğini beyan etmektesiniz. Özdemir Sabancı ile ilgili olarak ne tür bilgilere sahipsiniz?

32) Veli Küçük ile Mahmut Yıldırım arasındaki ilişki nedir? Bildiklerinizi anlatınız

33) Tarihin bir çok döneminde ülkemizde çeşitli siyasi, ekonomik ve sosyal çalkantıların yaşandığı, bu çerçevede bir çok faili meçhul cinayetin işlendiği bilinmektedir. Şahsınızla yapılan mülakatta da sizin bu tür olaylara atıf yaparak, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Cem Ersever gibi şahısların ölümlerinden bahsettiğiniz ve bu ölümler ile Ergenekon Terör örgütü arasında bir bağlantı olabileceği yönünde beyanlarda bulunduğunuz görülmektedir. Söz konusu olaylarla Ergenekon terör örgütü arasında bağlantı var mıdır? Bu konuda bildiklerinizi anlatınız?

34) Orgeneral Eşref Bitlis´in ölümü ile ilgili olarak, Veli Küçük sizden manüple amaçlı haber yapmanızı istedi mi? İstedi ise nasıl bir haber yapmanızı istedi? Siz herhangi bir haber yaptınız mı?

35) Kamuoyunda Susurluk kazası olarak bilinen kaza ve sonrasındaki gelişmeler ile Ergenekon Terör Örgütü arasında ne tür bir bağ vardır? ( Cnnturk)

(30 Ağustos 2010, 14:56)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2186    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.851.626