Tam
EskidenYeniye
 

Avcı´nın amacı soruşturmayı engellemek

Hanefi Avcı´nın Devrimci Karargah Örgütü´nden bir kişiyle görüştüğü, örgüt üyesi bir kadınla ilişkisi olduğu ve örgütü dinlemelere karşı uyardığı iddiası üzerine Avcı, ´Bu da cemaat operasyonu´ açıklamasını yaptı. Kitabını, son bölümüne cemaat iddialarını ekleyerek apar topar piyasaya süren Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın, ´ön alma´ ya da ´kontr´ operasyon amacıyla bu kitabını yazdığına dair medyada yer alan iddialar doğrulandı. Kendisi hakkında başlatılan bir teknik takip olduğunu öğrenen ve yasadışı olduğunu iddia ettiği bu takibe öfkelendiğini kitabında da açıklayan Avcı´nın adı Devrimci Karargah soruşturmasına karıştı, hem de inanılmaz bir şekilde. Örgüte yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 sanıktan 13´ü dün mahkemece tutuklandı. Tutuklanan şüphelilerden biri de Necdet Kılıç. Necdet Kılıç´ın Hanefi Avcı´yla ilişkisi doğrulandı. Avcı, iddialar üzerine dün medyada yer alan açıklamalarında Necdet Kılıç´ı savunarak suçsuz olduğunu iddia etmiş ve mahkemede bunun ortaya çıkacağını iddia etmişti. Oysa mahkeme Kılıç´ı tutukladı. Avcı´yla ilgili bir diğer şok gelişme de yasak aşk yaşadığının ortaya çıkması oldu. Avcı, dün sevgilisi olduğu iddia edilen K.K´nın evinden çıkarken görüntülendi. Yasak aşkın buluşma mekanlarından birisi Devrimci Karargah örgütü üyesi Necdet Kılıç´ın eviydi. Örgüt üyesi olduğu belirlenen Necdet Kılıç´ın telefonlarını teknik takibe alan polisin, Hanefi Avcı ile Kezban Kerman arasındaki ilişkiyi de ortaya çıkarttığı ifade ediliyor. Ancak Avcı´ya göre özel hayatına giren bu konunun gizli dinlemeyle ortaya çıkarılması cemaat operasyonuydu, cemaat kendisini itibarsızlaştırmaya çalışıyordu. Oysa herşey çok net. Mahkeme kararıyla teknik takibe alınan örgüt üyesi Necdet Kılıç´ın konuşmalarından hareketle Hanefi Avcı´nın da bu çirkin bağlantılarda yer aldığı tespit edilmiş. Bunu kendisi de kitabında, hiç kimsenin bilmediği iki cep hattının, nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde öğrenilerek takibe alınmış olduğunu farkettiği ve öfkelendiği şeklinde belirtiyordu. Bunu öğrenir öğrenmez de kitabına son bölüm olarak şok iddiaları eklediği ve aceleyle kitabını piyasaya sürdüğü şimdi daha net anlaşılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Kitabı niçin yazdığı netleşti: Soruşturmayı itibarsızlaştırma

Hanefi Avcı´nın Devrimci Karargah Örgütü´nden bir kişiyle görüştüğü, örgüt üyesi bir kadınla ilişkisi olduğu ve örgütü dinlemelere karşı uyardığı iddiası üzerine Avcı, ´Bu da cemaat operasyonu´ açıklamasını yaptı. Kitabını, son bölümüne cemaat iddialarını ekleyerek apar topar piyasaya süren Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın, ´ön alma´ ya da ´kontr´ operasyon amacıyla bu kitabını yazdığına dair medyada yer alan iddialar doğrulandı. Kendisi hakkında başlatılan bir teknik takip olduğunu öğrenen ve yasadışı olduğunu iddia ettiği bu takibe öfkelendiğini kitabında da açıklayan Avcı´nın adı Devrimci Karargah soruşturmasına karıştı, hem de inanılmaz bir şekilde. Örgüte yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 sanıktan 13´ü dün mahkemece tutuklandı. Tutuklanan şüphelilerden biri de Necdet Kılıç. Necdet Kılıç´ın Hanefi Avcı´yla ilişkisi doğrulandı. Avcı, iddialar üzerine dün medyada yer alan açıklamalarında Necdet Kılıç´ı savunarak suçsuz olduğunu iddia etmiş ve mahkemede bunun ortaya çıkacağını iddia etmişti. Oysa mahkeme Kılıç´ı tutukladı. Avcı´yla ilgili bir diğer şok gelişme de yasak aşk yaşadığının ortaya çıkması oldu. Avcı, dün sevgilisi olduğu iddia edilen K.K´nın evinden çıkarken görüntülendi. Yasak aşkın buluşma mekanlarından birisi Devrimci Karargah örgütü üyesi Necdet Kılıç´ın eviydi. Örgüt üyesi olduğu belirlenen Necdet Kılıç´ın telefonlarını teknik takibe alan polisin, Hanefi Avcı ile Kezban Küçük arasındaki ilişkiyi de ortaya çıkarttığı ifade ediliyor. Ancak Avcı´ya göre özel hayatına giren bu konunun gizli dinlemeyle ortaya çıkarılması cemaat operasyonuydu, cemaat kendisini itibarsızlaştırmaya çalışıyordu. Oysa herşey çok net. Mahkeme kararıyla teknik takibe alınan örgüt üyesi Necdet Kılıç´ın konuşmalarından hareketle Hanefi Avcı´nın da bu çirkin bağlantılarda yer aldığı tespit edilmiş. Bunu kendisi de kitabında, hiç kimsenin bilmediği iki cep hattının, nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde öğrenilerek takibe alınmış olduğunu farkettiği ve öfkelendiği şeklinde belirtiyordu. Bunu öğrenir öğrenmez de kitabına son bölüm olarak şok iddiaları eklediği ve aceleyle kitabını piyasaya sürdüğü şimdi daha net anlaşılıyor.

Hanefi Avcı, Devrimci Karargah Örgütü (DKÖ) operasyonunda gözaltına alınan Necdet Kılıç için kitabında ?arkadaşım? ifadesini kullandı. Yazdığı ?Haliç´te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat? isimli kitapla büyük bir tartışma yaratan Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, hakkında ortaya atılan terör örgütüne yardım iddiaları için ?iftira? dedi. Avcı, Edirne´de edebiyat öğretmenliği yapan Kezban Küçük ile ilişkisini ise doğruladı. Hanefi Avcı, dünkü Zaman ve Bugün gazetelerinde yayınlanan haberlerde dile getirilen konuların yazdığı kitaba kızan ?Fethullah Gülen cemaatin operasyonu? olarak yorumladı. Kitabında Fethullah Gülen cemaatinin devleti ele geçirmek isteyen bir örgüt olarak tanımlayan Hanefi Avcı hakkında Devrimci Karargah Örgütü üyelerine yardım ettiği iddiası ortaya atıldı.

Avcı´nın olay olan kitabı

Hanefi Avcı, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevini yürütürken yazdığı Haliç´te Yaşayan Simon´lar kitabında, Ergenekon, Balyoz, Danıştay ve benzer soruşturmaların fasafiso olduğunu, bu soruşturma ve davalarda ortaya çıkan çok sayıda belge bilgi silah gibi delillerin düzmece ve fethullah cemaatinin işi olduğunu, hatta Deniz Baykal´ın seks kasedinin dahi cemaatin komplosu olduğunu, emniyetin, savcıların ve bahsi geçen kritik soruşturma ve davalara bakan hakimlerin fethullahçı olduğunu ve benzer diğer şok iddialarıyla kamuoyunu sarsmıştı. Avcı, iddiaları konusunda elinde delil olmadığını, kitabını duyumlardan yola çıkarak yazdığını belirtmiş, delil bulmanın savcıların görevi olduğunu ileri sürmüştü.

Avcı ´Herşey gibi bu da cemaat işi´ demekten vazgeçmiyor: Cemaat polislerin tezgahına devletin diğer kurumları nasıl alet oluyor, o kötü

Dün Zaman ve Bugün gazetelerinde dile getirilen haberlerde, Devrimci Karargah Örgütü üyesi olduğu iddia edilen ve kitabında ?arkadaşım? dediği Necdet Kılıç ile telefon görüşmesi yaptığı ifade edildi. Haberlerde örgüt üyesi olduğu iddia edilen Edirne´de Edebiyat öğretmenliği yapan Küçük ile ilişkisi olduğu ve örgütü telefon dinlemelerine karşı uyardığı da iddia edildi. Kendi isteğiyle Ankara´ya merkeze çekilen Hanefi Avcı, özel hayatıyla ilgili olarak sorunlar yaşadığını, Edirne´de öğretmenlik yapan Küçük ile çok uzun bir süredir bir ilişkisi olduğunu doğruladı. Avcı, ?İlişki doğru terör örgütüne yardım iddiaları tamamı yalan? dedi. Devrimci Karargah Örgütü üyesi olduğu iddia edilen Necdet Kılıç´ı Mersin´de görev yaptığı dönemden tanıdığını belirtin Avcı, şunları anlattı: ?Necdet Mersin´den tanıdığım bir çok sol örgüt üyeliği yapmış ama bugün demokrat olmuş kişilerdin birisidir. Ben Mersin´de görev yaparken tüm sol örgütleri takip etmiş, Necdet dahil birçok solcuyu içeri tıkmışımdır. Bu insanlar zamanla değiştiler ve Necdet dahil birçoğu demokrat insanlar haline geldi. Beni yıpratmak istedikleri için Necdet´i Devrimci Karargah üyesi diye dinlediler. Böylece hukuksuz olarak beni dinlemelerine de hukuki zemin yaratmış oldular. Cemaat polislerin tezgahına devletin diğer kurumları nasıl alet oluyor, o kötü.?

Avcı´nın gizli ve tehlikeli bağlantılarını örtmek için geliştirdiği anlaşılan ´karşı itibarsızlaştırma´ çabaları

İlişki açıklaması

Hanefi Avcı, Küçük´le ilişkisini de şöyle anlattı: ?Benim özel hayatımda sorunlar olduğunu herkes biliyor. Boşanma aşamasındayım ve o hanımla ciddi bir ilişkim var. Bunu saklayacak durumda değilim. Saydığım ve iyi bir insandır. Evet ilişkim olduğu doğrudur ama gerisi iftira ve yalandır. ? Hanefi Avcı, kitabında kamuoyu önünde kendisi hakkında ?itibarsızlaştırma? süreci başlatılacağını iddia etmişti. Avcı, Emniyet Genel Müdürü yardımcısı Emin Arslan, uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen Habip Kanat´a yardım ettiği iddiasıyla 26 Eylül 2009 günü tutuklanınca, ?Emin Arslan´a kefilim Ben yaparım o yapmaz.? demişti. Avcı sonraki süreci kitabında şöyle anlatmıştı: ?Arslan konusundaki açıklamalarımdan memnun olmayan İstanbul Emniyeti´ndeki cemaatin lideri konumundaki polis şefleri, benim saygınlığımı sarsacak bir çalışma başlattıklarını ve yakında işleme koyacaklarını söylemişlerdi.? Avcı´ya sorulması gereken sorulardan birisi de şu olmalı: İddia ettiği gibi cemaatin polis şefleri varsa, Avcı´ya niçin böyle bir açıklamayı yapsınlar?

Ne demişti?

Avcı, kitabında dinlemeyi şöyle anlatmıştı: ?Gerçeğe aykırı gerekçeler göstererek mahkeme hakimliğinde 07.11.2009 tarihinde aldıkları kararda birden fazla IMEI veya tel no hakkında karar alınmış ise benim hakkımda alınan karar 531-73070** veya 531-73070** nolu telefon veya bu telefonun takılı olduğu 356423023390090 veya 354180034086415 nolu IMEI numarasına, ayrıca arkadaşım Necdet Kılıç´ın 531-74287** nolu telefonu veya takılı olduğu 359740001170330 nolu IMEI numarası hakkında karar alındığı görülecektir. Dinleme kararı alınan bu telefonların HTS raporu incelenirse (bu işi yapanlar her zaman bu bilgileri inceleme imkanına sahiptirler.) 531 73070** ve 53173070** nolu telefonların konuşmaya açıldığı ilk günden bu yana, yalnız bire bir, iki telefonun karşılıklı görüşme ve mesajlaşması olduğu ve bu telefonlara kararı almak için müracaat eden İstanbul İstihbarat Şubesinin görev alanında olmadıkları görülecektir.?

Küçük boşandı

Hanefi Avcı´nın Edirne´de görev yaptığı sırada ilişkisi olduğu iddia edilen bir çocuk annesi Kezban Küçük eşinden boşandı. Küçük, Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi´nde görev yaparken, bu öğretim yılında İstanbul´a tayin oldu.Edirne´de eşinin ailesiyle arası açılmadan önce kayınvalidesi Fatma Kerman´a ait Kerman Eğitim Hizmetleri Kursu´nda da görev alan Kezban Küçük (Kerman), Edirne´de şube müdürleri ve bazı polislere ´hızlı okuma kursu´ verdi. Kerman ailesi, Eğitim Hizmetleri Kursu´nu 14 Eylül 2010 tarihinde bir başkasına devretti.

Sevgilisi: Avcı´nın yazdığı kitaptan sonra böyle saldırılar olmasını bekliyorduk

´Sevdiğim birisi´

Hanefi Avcı ile ilişkisi olduğu iddia edilen Kezban Küçük (Kerman) bir internet sitesine yaptığı açıklamada Avcı´yı tanıdığını, sevdiği birisi olduğunu söyledi. Küçük, aralarında aşk olmadığını belirtirken şunları söyledi: ?Hanefi tanıdığım, sevdiğim birisi. Eğitimci olduğum için bir eğitim faaliyetinde tanıştık. Aramızda iddia edildiği gibi bir aşk ilişkisi yok. Sadece arkadaşız. Çıkan haberler karşısında çok üzüldüm. Avcı´nın yazdığı kitaptan sonra böyle saldırılar olmasını bekliyorduk.?

Avcıydı av oldu: Yasak aşk evinden çıkarken görüntülendi

Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Ataköy´de sevgilisi K.K´ya ait olduğu iddia edilen evden çıkarken görüntülendi. Öğle saatlerinde evden çıkan Avcı, habercilerin hakkındaki iddialarla ilgili olarak sorulan sorulara Bunları konuşmak için burası uygun bir ortam değil diye karşılık verdi. Avcı´nın rahat hareketleri ve gülmesi dikkat çekti. Yıllık iznini kullanan Avcı´nın, geceyi K.K´nın evinde geçirdiği belirtildi. Emniyette yasa dışı dinleme yapıldığını ileri sürdüğü kitabıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında pazartesi günü Ankara Adliyesi´nde ifade vereceği öğrenildi.

Yakında açıklama yapacağım

Hanefi Avcı, ilişkisi olduğu iddia edilen K.K´yı tanıdığını söyledi. Bir kaç gün içinde açıklama yapacağını belirten Avcı, Böyle iftiralar atılmasını bekliyordum. Kadını tanıdığım doğru, ancak örgüt ile ilgili ilişkim olduğu iddiaları tamamen yalan. Necdet´i tanıdığım için bu örgüt işlerine monte etmek istiyorlar. Yasadışı dinlemelerini mantıklı hale getirmek, mantıklı göstermek için böyle bir yola başvuruyorlar. Bir kaç gün içinde çıkıp tüm iddiaları yanıtlayacağını ve tüm doğruları açıklayacağını kaydeden Hanefi Avcı, şöyle dedi: Doğruları söyleyeceğim. İnkar edeceğim ya da saklayacağım bir şey yok. Örgüt ile ilgili yazılanlar doğru değil. Necdet daha önce örgüt işlerinden yatıp çıkmış birisi. Ama daha sonra bu işlerle ilgili olmamış birisi. Sanırım bu gün adliyeye çıkarılacaklar. Bir adliyeye çıksınlar her şey ortaya çıkacak. ( Yenişafak)

İlginç dayanışma: Askeri Savcılık fikir almak için Avcı´yı çağırdı

Hanefi Avcı´nın, ?Haliç´te Yaşayan Simonlar? isimli kitabındaki cemaat odaklı iddialar konusunda sivil savcılığın ardından askeri savcılığın da harekete geçtiği ve bu kapsamda ifade vermek için Avcı´nın davet edildiği öğrenildi. Avcı´nın olay yaratan kitabındaki iddialar konusunda sivil savcılığın ardından askeri savcılığın da inceleme başlattığı anlaşıldı. Bu kapsamda Avcı´nın, incelemeyi başlatan Genelkurmay Askeri Savcılığı´na davet edildiği öğrenildi. Yıllık izinde olan Avcı´nın henüz askeri savcılığa giderek ifade vermediği, önümüzdeki haftadan itibaren yapılan tebligatlara göre ifade vermeye gideceği bildirildi. ( Milliyet)

Hanefi Avcı´nın ön almaya çalıştığı soruşturma bu muydu?

Avcı olay kitabını piyasaya sürmeden önceki dönemde bir süredir teknik takip altında olduğunu açıklamıştı. Kısa süre önce de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na bu konuda müşteki olarak ifade vermişti. Avcı´nın kitabını apar topar bitirerek piyasaya sürmesine neden olan ve kendisinin de dile getirdiği ´gizli dinleme altındayım´ iddiası, onun hangi soruşturma kapsamında dinlenmekte olduğuna, fethullahçılık iddialarıyla ortalığı karıştırmasının bu soruşturmaya karşı ön alma amaçlı olup olmadığına dair merak uyandırıyor. Gazeteci Şamil Tayyar 27 Ağustos 2010 tarihli Star´daki köşe yazısında Avcı´ya yönelik gizli dinlemeyi işlemiş. Tayyar şöyle diyor: Hem kitabından hem televizyondaki konuşmasından anladığım kadarıyla Avcı´nın çok özel işlerinde kullandığı iki gizli telefon hattı var. Tepesini arttıran süreç, bu hatlardan birinin dinlendiğini düşünmesiyle başlıyor. Avcı, NTV´de aynen şöyle dedi: ?Benim dinleme olayım, iki tane öğrenci adına alınmış telefon, bunların isimleri kim oldukları belli ve telefon numaralarını kimse bilmiyor. Ben bile bilmiyorum. Unutmuşum. Bana bilgi veren bir kişiye vermişim diğeri de bende. Bu telefonu hiç kimse bilemez.? Uzun açıklamanın sonunda şöyle diyor: ?O numaraya bakıyorlar, o numara bire bir diğer başka bir numarayla görüşüyor sadece. Sadece görüştüğüm numarayı dinliyorlar. Beni değil onu dinliyorlar.? Soru şu: Gizlisi saklısı olmadığını söyleyen, yasalara ve devlete kayıtsız bağlı olduğunu vurgulayan Avcı, neden sadece bir kişiyle görüşmek üzere özel bir hat kullanır? O kişi kim? Özel bir ilişkisi olabilir mi, bilmem. Öyle olsa, amok koşucusu gibi önüne geleni yıkıp devirmezdi diye düşünüyorum. Çünkü kendine ait sürekli kullandığı hattın dinlenme ihtimalinden böyle rahatsız değil. Bir başka ayrıntı, o hattın yasal olarak dinlendiği anlaşılıyor. Mahkeme kararına konu olduğuna göre; Avcı´nın bir öğrenci adına alıp sadece kendisiyle irtibat kurmak üzere bu hattı verdiği esrarengiz şahısla ilgili önemli bir soruşturma olmalı. Bu ihtimal doğruysa, Avcı ve esrarengiz şahıs arasındaki ilişki ?özel? olamaz. Elbette, bu sorunun cevabını en iyi bilen Avcı´dır. Daha fazla komplo teorisi üretilmeden bu şahsı açıklarsa, dinleme üzerindeki sır perdesi bir nebze olsun aralanır. Paniğin nedenini de anlamış oluruz. Hadi Hanefi Bey...

Devrimci Karargah operasyonunda 13 tutuklama

Devrimci Karargah örgütüne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak, mahkemeye sevk edilen 15 kişiden 13´ü tutuklandı, 2 kişi ise serbest bırakıldı. Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan ve Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın kullandığı telefon hattının sahibi olduğu iddia edilen Necdet Kılıç´ın da arasında bulunduğu 15 kişi savcılık sorgularının ardından örgüt üyesi oldukları gerekçesi ile tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilmişti. Hâkim karşısına çıkan 15 kişiden içlerinde Necdet Kılıç´ın da olduğu 13 kişi tutuklandı. 2 kişi ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı. ( Bugün)

Avcı´dan, terör üyesine gönüllü danışmanlık

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ile Devrimci Karargah örgütü zanlısı Necdet Kılıç, özel hattan yapılan 30 görüşmede referandum sonuçları ve polis takibinden kurtulma tekniklerini konuşmuş... Hanefi Avcı´nın kitabında kendisini dinlemek için kullanıldığını iddia ettiği özel hattın sahibi olan Necdet Kılıç´ın Devrimci Karargah operasyonunda gözaltına alınması tüm dikkatleri Avcı ile Kılıç arasındaki ilişkiye çevirdi. Mahkeme kararıyla yapılan teknik takip sırasında Hanefi Avcı ile bir dönem sorgulayıp cezaevine attırdığı Kılıç´ın özel hattan çok özel görüşmeler yaptıkları ortaya çıktı. Kılıç sorgusunda Avcı ile ilgili sorularda suskun kaldı. Necdet Kılıç´a yönelik yapılan telefon dinlemelerinde Kılıç´ın kendi telefonu üzerinden 8 ay boyunca 30 defa Hanefi Avcı ile irtibat kurduğu belirlendi. Bunun yanı sıra Kılıç ankesörlü telefonlar üzerinden Avcı´nın makamını ve cep telefonlarını da aradığı, ikili arasında abi-kardeş şeklinde konuşmalar belirlendi. Kılıç, sorgusunda Avcı ile telefon görüşmelerinin içeriği hakkında sorulan tüm sorularda susma hakkını kullandığı öğrenildi. Necdet Kılıç´a yönelik sürdürülen teknik takibe takılan görüşmelerde Hanefi Avcı ve Kılıç arasında referandum üzerine de sohbetler yapıldığı belirlendi. Bir konuşmada Emniyet Müdürü Avcı´nın Sizinkiler referandum ne oy verecek sorusuna Kılıç´ın verdiği Yarısı boykotçu, yarısı hayırcı cevabı da kayıtlara girdi.

Kılıç: Polis takipte ne yapayım.. Avcı: O salaklar senin onları takip ettiğinin farkında değiller

Necdet Kılıç´ın, Avcı´ya telefonda polis tarafından takip edildiğini söyleyip ne yapması gerektiğini sorduğu da tespit edildi. Avcı´nın ise Seni gözaltına alacak olsalar takip etmezler. O salaklar senin onları takip ettiğinin farkında değiller dedi. Avcı´nın, takip edilen Kılıç´a Avukatına söyle herkesi rahatsız etsin, her tarafa takip edildiğinle ilgili faks çeksin tavsiyesinde bulunduğu de belirlendi. Necdet Kılıç´a, sorgusunda Avcı´ya özel işlerini ve arkadaşlarının Emniyet´teki işlerini takip ettirip ettirmediği de soruldu. Telefon görüşmelerinde Avcı´nın, Kılıç´ın bir arkadaşının adli işleri için teknik takip yaptırdığının anlaşıldığı öğrenildi. Kılıç´ın, Güngör isimli şahısla telefonda, Avcı´nın kitabı okumasını tavsiye ettiği, Güngör´ün de Avcı´nın iyi iş çıkardığını söyleyerek Hanefi akıllı adam, onu ileride İçişleri Bakanı yaparız dediği belirlendi.

Kitap çıktı, örgüt üyelerini uyardı, lider yurtdışına kaçtı

Necdet Kılıç´ın Hanefi Avcı´nın kitabının yayınlanmasından sonra, örgütsel irtibatı bulunan şahısları arayarak , kitabın 500. sayfasını okumalarını ve telefonunu kapatacağını söylediği belirlendi. Örgüt lideri S. Mahir Sayın´ın da bu tarihte Kılıç tarafından uyarıldığı ve yurtdışına kaçtığı belirlendi. Kılıç bu konuda da susmayı tercih etti. Kitabın çıkmasından sonra A. Doğan Fırtına isimli şahsı arayan Necdet Kılıç, ´Kitabın 500. sayfasını oku´ diyor. Ardından Rıdvan Turan, İbrahim Turgut ve Necdet Kılıç kendi adlarına kullandıkları telefon numaralarını değiştirerek önlem alıyor. Örgüte yönelik düzenlenen operasyonda Orhan Yılmazkaya ile birlikte PKK kamplarında eğitim alan iki kişi de yakalandı. Semih A. ve Osman B.O.´nun bağlantılarına da Orhan Yılmazkaya´nın Bostancı´daki evindeki izlerden ulaşıldı. Örgütün Bostancı´daki evinde ele geçirilen sahte kimliklerin üzerinde Osman B.O.´nun parmak izleri bulundu.

Avcı´ya göre Necdet Kılıç masum

Hanefi Avcı, Devrimci Karargah terör örgütü operasyonunda gözaltına alınan Necdet Kılıç´ı savundu. Uyuşturucu baronuyla ilişkisi ortaya çıkınca tutuklanan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan´a Ben yaparım ama o yapmaz diye kefil olan Avcı, Kılıç´a da kefil oldu. Bir dönem 2 ülkücünün katili olarak sorgulayıp 8 yıl cezaevinde kalmasını sağladığı Kılıç için Avcı Örgüt mensubu olduğu belirtilen gencin masum olduğuna inanıyorum. Daha önce örgüt işlerinden yatıp çıkmış ama daha sonra bu işlerle ilgili olmamış biri dedi.

Atalay: Müfettişler incelemeyi genişletir

Hanefi Avcı´nın Devrimci Karargah zanlıları ile ilişkisi hakkında görüşleri sorulan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu iddiaların da Avcı´nın kitabıyla ilgili atanan müfettişlerce incelemeye dahil edileceğini söyledi. Konunun incelenip gereğinin yapılacağını belirten Atalay Avcı´nın kitabıyla ilgili olarak müfettiş görevlendirdik. Onlar çalışmalarını sürdürüyorlar. Yeni iddialar veya bu konudaki yeni haberler de o sürecin içinde değerlendirilir´ dedi.

Savcılık sorgusunda ´O hat benim´ dedi

Necdet Kılıç, savcılık sorgusunda da Hanefi Avcı ile ilişkisini kabul etti. Savcı Kadir Altınışık tarafından sorgulanan Kılıç´a Avcı´nın kullandığı sim kart senin adına mı kayıtlı?, O sim kartı Avcı´ya hangi amaçla verdin?, Tanışıklığınız ne zamandan beri sürüyor?, Avcı ile birlikte görüldüğünüz fotoğraflar nerede ve ne zaman çekildi? soruları yöneltildi. Kılıç, Avcı´nın kullandığı numara bana ait. Avcı´yı da tanıyorum dediği öğrenildi.

Polis, Ocak 2010´dan beri 9 aydır takipte

Polis maskelerini böyle düşürdü

Polis Devrimci Karargah terör örgütünü yılbaşında yakın takibe aldı. Zanlıların yüzü maskeli olarak katıldığı eylemler kameraya alındı. Örgüt üyelerinin polis ve çevreye yaptıkları saldırılar kaydedildi. 9 aylık takip sonrası operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. Aralarında Necdet Kılıç´ın da olduğu bu şüphelilerden 13´ü dün mahkemece tutuklanırken 4´ü serbest bırakıldı. Necdet Kılıç, 1980 yılında Kurtuluş terör örgütünün Mersin sorumlusu olarak yakalanmış, yargılama sonucunda hakkında idam kararı verilmişti. Kılıç´ın o dönem ülkücüleri öldürdüğü, örgüt adına soygunlar gerçekleştirdiği tespit edilmişti. Daha sonra mahkeme kararıyla ceza ömür boyu hapse çevrilmiş, ancak 1981 sonrasında serbest kalmıştı. Kılıç´tan çocuk pornosu çıktı. Kılıç´ın fuhuşa aracılık yaptığı ve bazı kadınları çalıştırdığı da iddialar arasında. Hanefi Avcı ve yasak ilişki yaşadığı iddia edilen kadının, örgüt üyelerinden Necdet Kılıç´ın evinde bir araya geldiği iddia ediliyor. Soruşturma kapsamında sadece birbiriyle konuşan telefonların şüphe uyandırdığını belirten güvenlik güçleri, Kılıç´ın evinden sinyal veren ve buradan internete bağlanan iki telefonu da dinlemeye almış. Telefonların sadece birbiriyle iletişim kurmak için kullanılması şüpheleri artırıyor. Edinilen bilgilere göre, daha sonra telefonların özel bir ilişki için kullanıldığı ve örgütle bağlantısının olmadığının anlaşılması üzerine dinlemeler durduruldu. Örgütün polis teknik ve taktiklerini bilmesi de ayrıca şüphe uyandırdı. Hanefi Avcı´nın soruşturmayı deşifre etmesinin ardından örgüt, delilleri karartmaya başladı. Bunun üzerine güvenlik güçleri operasyon başlattı. Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeye çağrılan Hanefi Avcı´ya teknik takip çalışmalarından nasıl haberdar olduğu da sorulacak. Avcı´nın, kitabında kaynağını çarpıttığı vurgulanıyor.

Avcı arkadaşım dediği ´Necdet´i cinayetten sorgulamış

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Devrimci Karargah Örgütü´ne yönelik operasyonunda gözaltına alınan ve Hanefi Avcı ile ilişkisi ortaya çıkan Necdet Kılıç´ın, 1980´li yıllarda Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü´nün Mersin sorumlusu olarak görev yaptığı dönemde, 2 ülkücünün öldürülmesi, kahvehane taranması ve banka soygunu gibi suçlara karıştığı ve başında Hanefi Avcı´nın bulunduğu polis ekipleri tarafından yakalanarak ağır sorguya alındığı belirlendi. Kılıç, emniyet ifadesinde verdiği ifadede O dönem Hanefi Avcı´nın başında bulunan polis ekipleri bize ağır sorgu yaptı dedi. Yapılan operasyonda yakalanan Semih A. ve Osman Baha O.´nun PKK kamplarında geçtiğimiz yıl Bostancı´daki hücre evde öldürülen Devrimci Karargah lideri Orhan Yılmazkaya ile birlikte askeri eğitim aldığı belirlendi. Yapılan operasyonlarda 5 adet tüfek, 5 adet tabancı, 1 adet suikast tabancası olarak kullanılan 6.35 mm çaplı tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, çok sayıda mermi, 1 adet dürbün, 2 adet kelepçe, çok sayıda bıçak, jop ve delici-kesici aletler ele geçirildi. Ele geçirilen bu silahların balistik incelemelerini ardından herhangi bir soygun yada öldürme olayında kullanılıp kullanılmadığı belirlenecek. Devrimci Karargah örgütünü deşifre etmek üzere polis mahkeme kararıyla örgüt üyelerini ilk defa 2010 Ocak ayında dinlemeye aldığı ortaya çıktı. Yapılan teknik takip sırasında, örgüt lideri Serdar Kaya´nın örgüt üyelerine teknik takibe karşı bire bir hat alıp sadece iki kişinin karşılıklı olarak konuşması talimatını verdiği belirlendi. Bunun üzerine polis Necdet Kılıç´ın evinden bire bir görüşmeler yaptığı bir hattı belirledi. Bu hatla konuşanların Hanefi Avcı ile öğretmen Kezban Küçük olduğunun belirlenmesi üzerine bu hatla ilgili teknik takip ´özel hayat´ olduğu gerekçesiyle yarıda kesildi. SDP İlçe binasında bir bilgisayarın içerisine tabanca zulası yapıldığı belirlendi. Zanlılar dün adliyeye çıkarıldı. ( Star, Zaman)

Nazlı Ilıcak: Hanefi Avcı´da yeni gelişmeler

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı zan altında. Çünkü Devrimci Karargâh örgütü ile dolaylı ilişkisini gösterebilecek bazı kanıtların ele geçirildiği söyleniyor. Bir kesimin seslendireceği iddiaları şimdiden duyar gibiyim: Avcı, Gülen cemaatini eleştiren kitabı yazdı, başına gelmedik kalmadı. Ama gelin bir adım geriye gidelim... Sakın Avcı, bu kitabı kendini korumak için kaleme almış olmasın? Nitekim kitap yayınlanınca, Sabah´taki köşemde (23 Ağustos 2010), şu tesbiti yapmıştım: Bence, Hanefi Avcı, çok özel işlerinde kullandığı iki telefonun dinlendiğini anlaması üzerine böyle bir kitap yazmaya karar verdi... Telefonunun dinlendiğini anlayınca, infiale kapılması doğal da, sanki bu kitabı biraz kendini korumak için yazmış gibi de geldi bana. Acaba, o dinlemelerde nasıl bulgular ortaya çıktı? Şimdi onu merak ediyorum. Kâhin değilim fakat cemaate yakın görünen ve iki çocuğunu Samanyolu Lisesi´nde okutan Avcı´nın, birdenbire her türlü melâneti Fethullah Gülen´e yüklemesi, şaşırtıcı bir gelişmeydi. Avcı kendini mi koruyor? sorusunu sormamın sebebi, onun, Haliç´te Yaşayan Simonlar kitabında yazdıklarıydı:

´Söyleyeceklerim arkadaşınız .... ile ilgili´

Bir gün Avcı´nın telefonu çalar. Tanımadığı bir ses, Söyleyeceklerim arkadaşınız .... ile ilgili deyince Avcı irkilir. Olayı, kitaptan takip edelim: O isimde bir arkadaşım yoktu. Bu, telefonda konuşurken, karşımdakinin kimliğinden emin olmak için kullandığımız bir şifre isimdi. Bu kişi, hiç kimsenin bilmediği ismi nereden biliyordu? Birilerinin en gizli tuttuğum yönteme rağmen beni dinlediğini anladım... Bunu kimler yapabilirdi? Bana bilgi vermek isteyen adama, hiç kullanılmamış, kimin adına kayıtlı olduğunu bile hatırlamadığım iki telefon numarasından birini verdim. Yeni sim kartı açıp, şifresini kazıdım. Telefon makinesine taktım, PİN numarasını girip, beklemeye başladım. On saniye içinde aradı. Arayan kişi, İstanbul İstihbarat Şubesi´nde hakkımda araştırma başlatıldığını tesadüfen öğrendiğini, dinleme yapılan yerde benim sesimi tanıdığını söyledi. Aslında dinlenenin ben değil, bana gizli bilgi veren kişi olduğunu, o kişinin adını bilmediğini sözlerine ekledi. Ben ´Bu kişi dinlemeyi gerektirecek bir faaliyette bulunmuyor, ayrıca İstanbul´la hiç alâkası yok´ dediğimde, arkadaşım N´nin de telefonlarının dinlenerek denetlendiğini, İstihbari Dinleme Yasası´nı iyi incelememi hatırlattı... Eğer bu insanlar benim gizlediğim iki öğrenci adına alınmış, yalnız bire bir görüşme yaptığım, başka hiç kimseyle görüşmediğim, herkesten gizlediğim numaramı tesbit edebilmişlerse, o zaman gizliliğe benim kadar dikkat etmeyen, özel tedbir almayan insanların gizli yaptıkları tüm görüşmeleri tesbit edebiliyorlar demektir. Bu kişiler, telefon rehberinde gerçek bir kişi adına kayıtlı olan benimle irtibatlı telefon numarasını, sanki başka bir kişiye aitmiş gibi göstererek dinleme kararı alabiliyorlarsa, sıradan insanların telefonları üzerinde diledikleri şeyi yapmaya muktedirlerdir.

Avcı: ´Arkadaşım N´

Son gelişmelerle, bazı soru işaretleri aydınlandı. Meğer polis, Devrimci Karargâh örgütünü izlerken, kitabında Avcı´nın Arkadaşım N diye bahsettiği Necdet Kılıç´a ulaşmış. Necdet Kılıç, 1980 öncesinde THKP-C Kurtuluş örgütü üyesi. Kılıç´ın ikamet ettiği adresin sinyal bölgelerinde yapılan çalışmalarda, 0531 730 70 92 numaralı bir telefon tesbit ediliyor. Bu telefondan sadece 0531 730 70 94 nolu telefonla irtibat kurulduğu görülüyor. Söz konusu uygulamanın örgüt mensuplarınca teknik takipten kurtulmak amacıyla kullanılan bir tarz olduğu üzerinde durulup, hâkim kararıyla 94 ile biten numara da dinlemeye alınıyor. 92 ile biten numaranın Edirne´de edebiyat öğretmenliği yapan Kezban Küçük´e (Avcı´nın, kitabında İstanbul´la ilgisi yok, nasıl dinlendi? diye sorduğu şahıs), 94 ile biten numaranın ise Hanefi Avcı´ya ait olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca Kezban Küçük ile Necdet Kılıç´ın konuşmaları da dinlemeye takılıyor. Tabii bunlar iddialar. Bu iddialar gerçek çıkarsa, Hanefi Avcı´yı harekete geçiren şifreleri de çözmüş olacağız. Elbette Avcı´nın, Devrimci Karargâh örgütüyle ilgisi yoktur ama arkadaşım dediği Necdet Kılıç, 2 gün önce bu örgütün üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Avcı, fark etmeden bir tezgâhın içine mi düştü acaba? Bunu anlayacağız. Şimdilik bildiklerimiz bundan ibaret. Bakalım, daha neler görüp, neler duyacağız. Hep beraber bir yaşımıza daha gireceğiz! ( Nazlı Ilıcak / Sabah)

Hanefi Avcı: Her şeyi 30 Eylül´de açıklayacağım

´HALİÇ´te yaşayan Simonlar, dün devlet bugün cemaat´ isimli kitabıyla tartışma yaratan Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, imza günü için geldiği İzmir´de askeri hem de sivil savcıya ifade vereceğini, tüm gerçekleri, 30 Eylül´de basın açıklamasıyla anlatacağını söyledi. Yazdığı kitapla satış rekorları kıran, iddialarıyla kamuoyunu meşgul eden Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Balçova İlçesi´ndeki bir alışveriş merkezinde kitapevinin düzenlediği imza gününe katıldı. Okuyucularının ilgisini çeken Avcı, Edirne´de görev yaparken ilişki kurduğu öne sürülen öğretmen K.K. ile ilgili açıklama yapmak istemedi. Son günlerde hakkındaki ´Devrimci Karargah Örgütü´ne yardım ettiği gibi iddialarla ilgili konuşmak istemeyen Avcı, ?Şu an izindeyim. Pazartesi günü Ankara´da olacağım. 29´unda savcıya ifade vereceğim. Genelkurmay Askeri Savcılığı ilgili de tebligat yapılmış. Askeri savcıya da ifade vereceğim. Daha sonra tüm bildiklerimi, gerçekleri, herşeyi 30 Eylül´de basın açıklamasıyla anlatacağım? dedi.

Turgut Özal suikasti

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümü ve suikast iddialarıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Avcı, şöyle devam etti: ?Söz konusu Yargıtay Savcısı Uğur Tönük´ü 7-8 yıl önce tanıdım. Psikolojisi bozuk, rahatsız bir insandı, normal değildi. Şüpheci, paranoyaya sahipti. Ailesine tedavi edilmesi gerektiğini söyledim. Anlatımlarının bir değeri olduğuna inanmıyorum.? Hanefi Avcı, merhum Cumhurbaşkanı Özal´ın ölümünün normal olduğunu, kalp ameliyatı ardından yoğun programlı Kafkas ülkeleri gezisine gittiğini, kendine iyi bakamaması nedeniyle bu sonucun ortaya çıktığını bildirdi. Özal´a suikast düzenleyen Kartal Demirağ´ın bu tip olaylara neden olan diğer saldırganlar gibi şu an toplumda insanların arasında dolaştığına dikkat çeken Avcı, ?Türkiye´de liderlerin başına birşey geldiği zaman arkasında birşeyler aranır. Bu tip komplo teorileri her zaman ortaya çıkar? diye devam etti. Kitabında yer verdiği, ´emniyet muhbiri´ olarak adlandırılan, Emniyet Genel Müdür Eski Yardımcıları Celal Uzunkaya ve Mustafa Gülcü ile birlikte suç örgütü kurmak suçundan İzmir´de yargılanan İrfan Erbarıştıran´ı tanımadığını, elindeki bilgilerle yazdığını ileri süren Avcı, ?Kendisini tanımam. O olayın, Özel Yetkili bir mahkemede yargılamasının yapılması çok saçma. Ancak, soruşturmanın nasıl yapıldığı, deliller gibi unsurların çok iyi ele alınması gerekir. O zaman bu kitaptan daha büyük ses getiren bir olay olur? dedi. Avcı, İzmir´e çok az geldiğini, okuyucularının ilgisinden çok memnun olduğunu, Güneydoğu ile ilgili bir kitap daha yazacağını söyledi. ( Hürriyet)

Kılıç savcılıkta susma hakkını kullandı

Devrimci Karargâh terör örgütüne yönelik son operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden 13´ü tutuklandı. Cezaevine gönderilen zanlılar arasında eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın ´arkadaşım´ dediği Necdet Kılıç da bulunuyor. İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi, 18.00´den 24.00´e kadar 22 klasörlük delilleri inceledi. Sabaha karşı sorguları tamamlanan şüpheliler ´terör örgütüne üye olmak´ suçlamasıyla tutuklandı. Sultan Seçik ve Özgür Aytekin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alınan bilgilere göre, polis müdürü Hanefi Avcı´nın kullandığı telefon hattının sahibi Necdet Kılıç savcılıkta susma hakkını kullandı. Kılıç´ın avukatlığını ise Ergenekon soruşturması kapsamında dinlemeye takılan yargı mensupları arasında yer alan eski Şişli Başsavcı Vekili Mecit Ceylan yaptı.

Bakanlık Avcı´nın iddialarını soruşturmaya başladı

27 Eylül 2010: İçişleri Bakanı Beşir Atalay´ın emriyle harekete geçen 2 mülkiye, bir polis başmüfettişi Emniyet Genel Müdürlüğü´nde Hanefi Avcı´nın kitabında yer alan iddiları araştırmak üzere ifade almaya başladılar. Eskişehir eski Emniyet Müdürü Avcı´nın polis içindeki cemaat yapılanmasına ilişkin iddilarını araştıran müfettişler çalışmalarına başladı. Müfettişler ilk olarak Avcı´nın Haliç´te Yaşayan Simonlar-Dün Devlet Bugün Cemaat kitabında yer alan iddiaları ilişkin polis yetkililerinden bilgi aldılar. Başta Avcı olmak üzere, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Emin Arslan ve kitapta adı geçenlerin de ifadelerine başvuracak müfettişlerin hazırlayacakları rapor, İçişleri Bakanı Beşir Atalay´a sunulacak. ( Hürriyet)

Abdullah Harun

(25 Eylül 2010), son güncel.: (27 Eylül 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Devrimci Karargah operasyonundan Avcı çıktı

Avcı´nın bahsettiği esrarengiz şahıs kim?

İşte Hanefi Avcı´nın Ergenekon planı

Hanefi Avcı´nın iddiaları konulu manşetlerimiz

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2291    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.613.941