Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Bakanlığın desteklediği adayların tümü HSYK´da

HSYK´ya seçilecek 16 üye için bugün yapılan seçim sonuçları hemen hemen netleşti. Ancak sonucun kesin olmadığı, birkaç ilin sonuçlarının henüz netleşmediği bildiriliyor. Son duruma göre Adalet Bakanlığı´nın desteklediği adayların tümü HSYK´da. YARSAV´ın desteklediği hiçbir aday ise ne asil ne de yedek üye olarak seçilemedi. HSYK´da yeni bir dönem başlıyor, yeni kurul yeni üyelerle oluşuyor. Kesin olmayan sonuçlara göre yeni 16 üye şu şekilde: Adli yargı asil üyeler (7); 1. İbrahim Okur, 2. Teoman Gökçe, 3. Ömer Köroğlu, 4. Nesibe Özer, 5. Hüseyin Serter, 6. Ahmet Kaya, 7. İsmail Aydın, yedek üyeler(4); 1. Harun Kodalak, 2. Celal Avar, 3. Hayrettin Türe, 4. Ali Öztürk. İdari yargı asil üyeler (3); 1. Ahmet Berberoğlu, 2. Birol Erdem, 3. Resul Yıldırım, yedek üyeler (2); 1. Halil Koç, 2. İbrahim Topuz.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Bakanlığın desteklediği adayların tümü HSYK´da

HSYK´ya seçilecek 16 üye için bugün yapılan seçim sonuçları hemen hemen netleşti. Ancak sonucun kesin olmadığı, birkaç ilin sonuçlarının henüz netleşmediği bildiriliyor. Son duruma göre Adalet Bakanlığı´nın desteklediği adayların tümü HSYK´da. YARSAV´ın desteklediği hiçbir aday ise ne asil ne de yedek üye olarak seçilemedi. HSYK´da yeni bir dönem başlıyor, yeni kurul yeni üyelerle oluşuyor. Kesin olmayan sonuçlara göre yeni 16 üye şu şekilde: Adli yargı asil üyeler (7); 1. İbrahim Okur, 2. Teoman Gökçe, 3. Ömer Köroğlu, 4. Nesibe Özer, 5. Hüseyin Serter, 6. Ahmet Kaya, 7. İsmail Aydın, yedek üyeler(4); 1. Harun Kodalak, 2. Celal Avar, 3. Hayrettin Türe, 4. Ali Öztürk. İdari yargı asil üyeler (3); 1. Ahmet Berberoğlu, 2. Birol Erdem, 3. Resul Yıldırım, yedek üyeler (2); 1. Halil Koç, 2. İbrahim Topuz.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimi bu akşam saat 17´de sona erdi. YSK Başkanvekili Kırdar Özsoylu, HSYK üyeliği seçimlerine ilişkin kesin olmayan sonuçları açıkladı. Özsoylu, sonucun kesin olmadığını, birkaç ilin sonuçlarının henüz ellerine ulaşmadığını kaydetti. Sincan 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz da resmi olmayan sonuçlara göre HSYK´ya seçilen 11 üye arasına girmeyi başaramadı. Kaçmaz 2 bin 630 oy aldı.

Şok sonuçlar.. Demokratlar: 16 Yarsav: 0

HSYK´ya seçilecek 16 üye için bugün yapılan seçim sonuçları netleşti. Adalet Bakanlığı´nın desteklediği adayların tümü HSYK´da. YARSAV´ın desteklediği hiçbir aday ise seçilemedi. HSYK´da yeni bir dönem başlıyor, yeni kurul yeni üyelerle oluşuyor. HSYK´nın adli ve idari yargı seçimlerinin resmi olmayan sonuçları belli oldu. 12 Eylül referandumuyla yapılan anayasa değişikliği çerçevesinde hakim ve savcılar, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu´na üye seçmek üzere sandığa gitti. Adli yargıdan 7 asil, 4 yedek olmak üzere 11 ismi belirlemek için 81, idari yargıda da 3 asil, 2 yedek ismi belirlemek için 25 ilde yapılan seçimler olaysız sona erdi. Saat 17.00´de biten oy verme işleminden sonra sayıma geçildi.

YSK´nın sitesinde açıkladığı resmi olmayan geçici sonuçlara göre seçime giren 201 aday arasından ilk 16´ya girmeyi başaranlar ve aldıkları oylar şöyle sıralandı:

ADLİ YARGI: Asil üyeler İbrahim Okur 6401 , Teoman Gökçe 6068 , Ömer Köroğlu 5833 , Nesibe Özer 5822 , Hüseyin Serter 5770 , Ahmet Kaya 5679 , İsmail Aydın 5186. Yedek üyeler; Harun Kodalak 4871 , Celal Avar 4725 , Hayrettin Türe 4570 , Ali Öztürk 4542.

İDARİ YARGI: Asil üyeler Ahmet Berberoğlu 870 , Birol Erdem 852 , Resul Yıldırım 821. Yedek üyeler; Halil Koç 652 , İbrahim Topuz 561.

İşte YSK resmi geçici sonuçları

17 Ekim 2010 Pazar günü yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği seçimi geçici sonuçları ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu´nun 2010/980 sayılı kararına ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

HSYK seçimleri birilerini şok etti

HSYK seçimleri tamamlandı. Kamuoyunun yakından tanıdığı iki tartışmalı isim HSYK üyesi olamadı.. Anayasa´da yapılan değişiklik çerçevesinde gerçekleştirilen HSYK seçimleri büyük oranda tamamlandı. 28 Şubat´ın tartışmalı isimlerinden Nuh Mete Yüksel ve Gül´e dava açan Osman Kaçmaz liste dışı kaldı.. Resmi olmayan sonuçlara göre, 28 Şubat döneminin tartışmalı tartışmalı isimlerinden eski DGM savcısı Nuh Mete Yüksel 1. derece hakim ve savcıların oy kullandığı seçimde ancak 104 oy alabildi. 12 Eylül referandumuyla yapılan anayasa değişikliği çerçevesinde hakim ve savcılar, HSYK´ya üye seçmek üzere sandığa gitti. 167 adayın yarıştığı seçimlerde 1. derece hakim ve savcılar 7´si asil 4´ü yedek 11 üyeyi aralarından seçerek HSYK´ya gönderdi. 28 Şubat´ın tartışmalı ismi Eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel, seçimlerde düşük oy aldı. 10 binin üzerinde hakim ve savcının seçilecek 11 üye için ayrı ayrı oy kullandığı seçimlerde Nuh Mete Yüksel resmi olmayan sonuçlara göre 104 oy alabildi. Yüksel, aldığı düşük oy sebebiyle HSYK´ya seçilemedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün hakkında dava açarak kamuoyunda tartışma oluşturan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz da resmi olmayan sonuçlara göre HSYK´ya seçilen 11 üye arasına girmeyi başaramadı. Kaçmaz 2 bin 630 oyla HSKY´ye seçilen 11 ismin dışında kaldı.

Demokrat Yargı´dan da üye seçilemedi

18 Ekim 2010: Anayasa değişikliğine Evet diyerek, yargıdaki Kast sisteminin değişmesine destek veren Demokrat Yargı Derneği´nin desteklediği adaylardan da listeye giren olmadı. HSYK üyeliği seçimlerinde 5´i adli yargı, 1´i de idari yargı olmak üzere 6 adaya destek verdiğini duyuran Demokrat Yargı´nın desteklediğini duyurduğu adaylardan hiçbir aday seçilemedi.

Ergin´den açıklama

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçim sonuçlarının, seçime giden hakim ve savcıların marjinal söylemlere itibar etmediğini gösterdiğini söyledi.

Bakan Ergin, yargı derneklerinden kimsenin seçilmemesiyle ilgili olarak ise Seçilen 16 kişiden sadece iki tanesi Adalet Bakanlığı´nda çalışıyor. YARSAV´ın listesinde de bakanlık çalışanları vardı. Ama bunlar seçilemediler. Demek ki bakanlıkta çalışması yeterli değil. dedi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçim sonuçlarının, seçime giden hakim ve savcıların marjinal söylemlere itibar etmediğini gösterdiğini söyledi. Seçilenlerin bakanlığa yakın olduğu iddiaları için ise Ergin, bunun iradeye saygısızlık anlamına geldiğini vurguladı. Bakanlık girişinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Ergin, HSYK sonuçlarını değerlendirerek Sonuçların hayırlı olmasını diliyoruz. 11 bin hakim ve savcı Yüksek Seçim Kurulu´nun denetimi altında iradelerini ortaya koydu. Bundan sonra bu iradele saygı duymaktan başka yapacak birşey yoktur. Herkesin buna saygı duyması gerekiyor. dedi.

YARSAV´ın adaylarının seçilememesiyle ilgili bir soruya ise Ergin, Bunu sadece YARSAV bağlamında değerlendirmek doğru olmaz. Başka bir yargı derneği de listesini açıkladı. Ama her iki listeden de kimsenin seçilememesini şöyle okumak doğru mu acaba; yargı tabanı, hakim ve savcılarımız marjinal bir söylem tarzına itibar etmediğini gösterir. Hakim ve savcılarımızın hem mesleğin ağırlığını ve hem onurunu, hem bir hakim ve savcının tarafsız ve bağımsız olmasını gereği olan tutum ve davranışları sergilemek durumunda. Dolayısıyla 11 bin civarında hakim ve savcımız sandığa gittiler ve tercihlerini hiçbir dernek çatısı altında olmayan isimlerden yana bulundular. Buradan bence bu mesaj çıkıyor ben öyle okuyorum. Hakimlerimiz ve savcılarımız meslek örgütleri içerisinde faaliyet göstereceklerse bu etkinliğin marjinal söylem tarzında olmaması gerektiğini, hakim ve savcı mesleğiyle uyumlu bir üslupla yapılması gerektiğini işaret etti bu sandık sonuçlarını. karşılığını verdi.

Seçilen isimlerin bakanlığa yakın olduğu iddiası için de Ergin, bu iddianın seçime gidenlerin iradesine saygısızlık olduğunu belirterek Burada artık herkesin bu saygıyı göstermesi gerekir. Asıl ve yedeklere baktığınız zaman 16 kişi seçildi. Bunlardan sadece iki tanesi bakanlık çalışanı. Diğer 14 ismi ne ile izah edeceksiniz. Bunlara bakıldığında bu yapılan değerlendirmelerin doğru olmadığı ortaya çıkacaktır. diye konuştu. ( Cihan)

(17 Ekim 2010), son güncel.: (24 Ekim 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Adli Yargı seçim sonuçları (YSK)

İdari Yargı seçim sonuçları (YSK)

HSYK üzerinden Ergenekon davasını engelleme çabaları

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2392    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.632