Tam
EskidenYeniye
 

Fakir cuntacıya bi sadaka..

TSK Ergenekon ve benzeri davalarda sanık olan mensupları için hukuki yardım sandığı oluşturdu. TSK Hukuki Yardım Sandığı´na asker kişilerin yanında isteyen sivillerin de yardım etmesinin önünü açıldı. Medyaya açılacak davalardan kazanılacak tazminatlar da sandığa bırakılacak. Tüm askeri birliklere gönderilen ´TSK Hukuki Yardım Sandığının Kurulması´ konulu emirde, isteğe bağlı olmakla birlikte sandık üyesi olan ordu mensuplarının sandığa her ay 1 lira bağışta bulunmasının arzu edildiği vurgulandı. Ancak ´isteğe bağlı´ ve ´gönüllülük´ esasına göre olacağı söylenen yardımları sağlayabilmek için asker ve subaylara baskı uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Buna benzer bir Ergenekon sanıklarına yardım faaliyetinin baskıyla yürütüldüğü haberleri daha önce medyaya yansımıştı. Askerleri üstlerine karşı zor durumda bırakacak ve kışkırtacak böyle bir sistem ile TSK´nın asli görevi olan ülke savunmasına değil adları suçlara karışmış mensuplarını savunmaya ağırlık vermesi eleştiriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Fakir cuntacıya bi sadaka!..

TSK Ergenekon ve benzeri davalarda sanık olan mensupları için hukuki yardım sandığı oluşturdu. TSK Hukuki Yardım Sandığı´na asker kişilerin yanında isteyen sivillerin de yardım etmesinin önünü açıldı. Medyaya açılacak davalardan kazanılacak tazminatlar da sandığa bırakılacak. Tüm askeri birliklere gönderilen ´TSK Hukuki Yardım Sandığının Kurulması´ konulu emirde, isteğe bağlı olmakla birlikte sandık üyesi olan ordu mensuplarının sandığa her ay 1 lira bağışta bulunmasının arzu edildiği vurgulandı. Ancak ´isteğe bağlı´ ve ´gönüllülük´ esasına göre olacağı söylenen yardımları sağlayabilmek için asker ve subaylara baskı uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Buna benzer bir Ergenekon sanıklarına yardım faaliyetinin baskıyla yürütüldüğü haberleri daha önce medyaya yansımıştı. Askerleri üstlerine karşı zor durumda bırakacak ve kışkırtacak böyle bir sistem ile TSK´nın asli görevi olan ülke savunmasına değil adları suçlara karışmış mensuplarını savunmaya ağırlık vermesi eleştiriliyor.

Ergenekon Silahlı Terör Örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda subayın gözaltına alınıp, tutuklanıp sanık durumuna düşmesinin ardından ´gönüllülük´ esasına göre imza karşılığı subay ve astsubaylardan sanık askerlere yardım için para toplanmaya başlanmıştı. Ancak daha sonra Poyrazköy Cephaneliği, Kafes Eylem Planı, Amirallere Suikast, Balyoz Darbe Planı ve son olarak Askeri Casusluk soruşturmalarında yüzlerce askerin sanık durumuna düşmesi üzerine TSK, asker sanıklara avukat desteği vermek için ?TSK Hukuki Yardım Sandığı? kurdu.

Daha önce de para toplanmıştı

Ergenekon davası sanıkları, zaman zaman TSK´dan bekledikleri desteği alamadıkları için serzenişte bulunuyordu. İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı döneminde sanık konumdaki askerlere yardım etmek için subay ve astsubaylardan para toplatmış ve yardım için bir sandık kurulacağını açıklamıştı. Başbuğ´un başlattığı çalışma, Orgeneral Işık Koşaner döneminde biraz daha çerçevesi genişletilerek, sanık askerlerin avukatlık ve mahkeme masraflarını karşılamak için ?Türk Silahlı Kuvvetleri Hukuki Yardım Sandığı? adıyla faaliyete başladı.

TSK personeli doğal üye sayıldı

TSK bünyesinde görev yapan subay, astsubay, uzman çavuş ve sivil memurların doğal üye olduğu TSK Hukuki Yardım Sandığı, üyelerinden düzenli aidat alacak. Hukuki Yardım Sandığı, sadece sanık konumundaki askerlerin mahkeme masrafları ve avukatlık dışında, TSK personelinin adının karıştığı skandallarla ilgili haber yapan gazete ve gazetecileri takip edip dava açma yetkisine de sahip kılındı.

20 maddelik yönerge hazırlandı

Türkiye´nin önde gelen holdingleri arasında yer alan Ordu Yardımlaşma Kurumu´nun (OYAK) da dolaylı sahibi olan TSK´nın, yeni kurduğu ?Türkiye Silahlı Kuvvetleri Hukuki Yardım Sandığı?nın kuruluşu, birliklere bir yönerge ile duyuruldu. Toplam 20 maddeden oluşan yönergede, sandığın kuruluş amacı, yapısı ve kaynakları tek tek anlatıldı. Yönergede, sandığın kuruluş amacının, ?Subay, astsubay, uzman jandarma, sivil memurların görevleri sebebiyle kişilik hak ve özgürlüklerine karşı yapılan ihlallere karşı dava açmak, avukatlık ücretini karşılamak? olduğu vurgulandı.

Birliklere ´personele anlatın´ emri

Hukuki Yardım Sandığı´nın yönergesinin yayınlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı sandığın kuruluşunu birliklere 27 Eylül 2010 tarihli bir emir ile duyurdu. ?TSK Hukuki Yardım Sandığının Kurulması? konulu emirde, sandığının kuruluş amacı ve faaliyetlerinin personele anlatılması istendi. Genelkurmay´ın emri doğrultusunda, birlik komutanlıkları tarafından personele gönderilen emirlerde ise ?TSK mensuplarının görevleri sebebi ile kişisel hak ve özgürlüklerine veya mensubu oldukları TSK´nın manevi şahsiyetine yapılan ihlallerde avukat temini, ücreti ve yargılama masrafları için maddi kaynağı ihtiyaç duyulmaktadır? denildi.

Başbuğ´un projesini Koşaner daha geliştirdi

Yasalar ve yönetmeliklere göre bütün kamu kurumlarında, personel işlediği suçtan şahsen sorumlu tutulup, bütün masraflarını kendisi karşılaması gerekiyor. Ancak Orgeneral İlker Başbuğ döneminde TSK için bir ayrıcalık planlanmış ve sandık biçiminde yarı resmi bir formül bulunmuştu. Başbuğ döneminde sadece avukatlık ve yargılama giderleri için kurulması planlanan sandık, Orgeneral Işık Koşaner´in döneminde daha da genişletildi ve TSK personeliyle ilgili haberler de bu kapsama alındı.

Siviller de yardım yapabilecek

Yönergenin 5. maddesine göre, sanık askerlere yardım için kurulan Hukuki Yardım Sandığı´na, sadece asker kişiler değil siviller de yardımda bulunabilecekler. Yönergede ?Sandığa yardım yapabilmek için sandık üyesi olma şartı yoktur? denildi. Ordu mensupları dışında şirketlerden veya birliklerden yardım sağlanması halinde sandığın gelirleri kısa sürede milyonlarca liraya ulaşması sözkonusu olacak. TSK adına kurulan bir yardım sandığına sivillerden de yardım kabul edilebilecek olması dikkat çekici bulundu.

Medyaya dava yağmuru

TSK mensuplarından alınacak muvafakatnameler doğrultusunda, TSK mensupları, kendilerini eleştiren gazeteci ve yazarlar hakkında da dava açabilecekler. Örneğin bir yazıdan, haberden, yorumdan dolayı Hukuki Yardım Sandığı, yüzlerce general, onbinlerce subay, astsubay veya uzman çavuş adına tazminat davası açabilecek. Davaların tüm giderleri sandık tarafından karşılanacağı için, davayı açanların da maddi bir sorumluluğu bulunmayacak. Kazanılacak tazminat gelirleri de sandığa kalacak.

Her ay 1 lira bağışta arzu edilir

Tüm askeri birliklere gönderilen ?TSK Hukuki Yardım Sandığının Kurulması? konulu emirde, isteğe bağlı olmakla birlikte sandık üyesi olan ordu mensuplarının sandığa her ay 1 lira bağışta bulunmasının arzu edildiği vurgulandı. TSK´nın yaklaşık 180 bin subay ve astsubayı olduğu dikkate alınırsa, 1 liralık bağış ile ayda 180 bin, yılda ise 2 milyon liralık bir kaynak elde edilmesi söz konusu olacak.

Tazminatlar sandığa bıraktırıldı

TSK Hukuki Yardım Sandığı´nın nasıl işleyeceği ve ne tür yardımlarda bulunacağı da yönergede anlatıldı. Buna göre, sandıktan tüm TSK üyeleri yararlanabilecek. Bunun için, bir TSK mensubunun ?muvafakatname? imzalaması gerekiyor. Hazırlanan muvafakatnamede, ?TSK Hukuki Yardım Sandığı yönergesini okudum. ...... tarafından yapılan ihlal nedeniyle avukat temini ve ücreti yardımından istifade etmek istiyorum. Sandıktan sağlanan avukat temini ve ücreti yardımı ile açacağım davalardan elde edeceği kazanımları hiçbir baskı altında kalmadan kendi hür irademle sandığa bırakmayı kabul ediyorum? ifadelerine yer verildi. ( Star)

Benzer bir yardım kampanyası Balyozcular için düzenlenmişti

Balyoz sanığı subayların avukat masrafları için TSK´da yardım kampanyası yapıldığı 10 Ağustos 2010 tarihinde bir ses kaydıyla ortaya çıkmıştı. Yardım kampanyası için toplantı düzenlendiği ve az para yardımı yapan subayların eleştirildiği anlaşılmıştı. Skandal ses kaydında, ´siyasi konjonktür maalesef aleyhimize´ deniliyordu. Yeni Şafak´ın ele geçirdiği ses kaydı ve belgeler, kampanyaya destek için bazı komutanlıklarda toplantılar düzenlendiğini ortaya koymuştu. Balyoz operasyonlarının geçtiğimiz şubat ayında başlamasıyla birlikte çok sayıda generalin tutuklanmasının ardından bazı komutanlıklarda yardım seferberliği başlatılmış, Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu´nda da Balyoz sanıkları için yardım toplantısı yapıldığı ortaya çıkmıştı. Okul Komutanı Kıdemli Albay Fikri Kısar olduğu sanılan kişi, yaptığı toplantıda subay ve astsubaylara sanıkların durumunu aktararak para yardımında bulunmalarını istiyordu. Sanık komutanların maaş sıkıntısı yaşadığını anlatan Albay Kısar, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ı kastederek,Arkadaşlar ordu komutanının tuttuğu avukat 180 milyar para istemiş. Halihazırda görevde olan arkadaşlarımızın ve komutanlarımızın da maaşları yarı yarıya düştü. Tutuklu olduğu için, yarı yarıya düşmüş. Bunu komutanlarınız herhalde iletmiştir. Bu bağlamda bir yardım kampanyası düzenleyelim dedik diye konuşmuştu.

Bağış yapılacak.. YAP, Yapmayanları bildir!

22 Kasım 2010:Hava Kuvvetleri Komutanlığı ekseninde hareket eden Kartal Vakfı´na yardım toplamak için komutanlık bünyesinde bir emir yayınlandığı ortaya çıktı. ?Bağış yap? emri komutanlığın tüm birimlerine gönderilirken ?bu emir usulüne göre imha edilecektir? komutu da yer aldı. Dönemin Vakıf Başkanı Korgeneral Bilgin Balanlı tarafından ?Hava Kuvvetleri Komutanı Namına? gönderilen emirde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı personelin vakfa yeterli bağış yapmadığı vurgulandı. Emirde, komutanlık bünyesinde 32 bin personelin bulunmasına rağmen, bunun sadece 15 bininin vakfa bağışta bulunduğuna dikkat çekilerek, uygun rütbede bir subay ve astsubayın vakfın faaliyetlerini anlatarak bağışçı sayısını arttırması isteniyor. Emirde, yapılacak tüm çalışmalar ve yardımların resmi kayıtlara dahil edilmeden gerçekleştirilmesi isteniyor. Personelle ilgili resmi niteliğe büründürülmeden çalışma yapılması istenen emirde; bağışta bulunan/bulunmayan personelin isimlerinin tespit edilmesi isteniyor. Emrin okunduktan sonra imha edilmesi isteniyor.

Dışarıdan da yardım alıyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline yardımda bulunmak için kurulan Kartal Vakfı´nın yönetim kurulu, Hava Kuvvetleri komutanlarından oluşuyor. Vakfın Başkanlığı´nı, Kurmay Başkan, yönetim kurulu üyeliklerini ise Personel Başkanı, Plan Prensipler Başkanı, Lojistik Başkanı, Personel Plan ve Yönetim Daire Başkanı, Disiplin Moral Şube Müdürü, Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri´nden oluşuyor. Vakıf, personelin dışındaki gerçek ve tüzel kişilerden de gelen yardımları da kabul ediyor. ( Star)

(21 Kasım 2010), son güncel.: (22 Kasım 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Balyoz sanıklarına yardım kampanyası, az verene eleştiri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2516    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.474.888