Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Donanma Komutanlığı´nda arama: 10 çuval belge

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü.

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü. Geçen Ekim ayında Gölcük ve Gebze´de gerçekleştirilen Gebze´deki Türkiye Bilimsel Araştırma Kurumu´ndan (Tübitak) 4 kriptoloji uzmanı ile Gölcük´te yüksek rütbeli subayların da aralarında bulunduğu 14 askerin gözaltına alındığı operasyonun devamı olarak, bugün Donanma Komutanlığı´nın Gölcük Deniz Üssü sınırları içinde bazı lojman ve çalışma odalarında yeni arama yapıldı. Gizli yürütülen operasyonda sadece İstanbul´dan gelen ekiplerin Deniz Üssü´ndeki lojmanlar ile haklarında soruşturma açılan subayların çalışma odalarından yaklaşık 10 çuval evrak ve bilgisayar hard disklerini alarak incelemeye götürdüğü öğrenildi.

İhbar maili operasyonu getirdi

İddiaya göre soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen´e bir ihbar e-maili geldi. Bunun üzerine arama kararı alınarak Seçen, nezaretinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, Pazartesi gecesi Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Askeri savcılık yetkililerinin de yaptığı baskında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasında sabaha kadar süren arama yapıldı. Yine iddiaya göre ihbarda yer alan iddia üzerine makam odasının zemininde bir bölme olduğu görüldü. Burası kazıldı. Yine iddiaya göre burada 10 çuval gizli belge bulundu. Polis belgeler ile makam odasında bulunan dosyalar ile dijital verilere el koydu. ( Habertürk, Hürriyet)

Çetenin zulası mı?

09 Aralık 2010: Fuhuş ve casusluk çetesi soruşturması derinleştikçe ortaya çıkan skandallara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Aralarında amirallerin de bulunduğu çok sayıda subay ve bürokratın gizli kamera görüntülerini şantaj amaçlı kullanarak devletin gizli belgelerini yabancı istihbarat örgütlerine sattığı belirlenen çeteye yönelik bir ihbarı değerlendiren Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen´in geçtiğimiz günlerde Gölcük Donanma Komutanlığı´nda arama yaptığı öğrenildi.

Askeri yetkililer de şok oldu

Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde geçekleştirilen arama sırasında Savcı Seçen ve Merkez Komutanlığı´ndan gelen askeri yetkililer tam bir şok yaşadı. Savcı Seçen, arama yaptığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde soruşturmanın seyrini değiştirecek nitelikte öneme sahip dokümanların bulunduğu gizli bir bölmenin varlığını tespit etti. Arama esnasında İstihbarat Şube Müdürlüğü´nün zemininde parke taşlarının altında özel yapılmış gizli bir bölmeye rastlandı. İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde görevli bir Binbaşı tarafından yaptırıldığı belirtilen gizli bölmeleri fark eden Savcı Seçen, zemindeki parke taşlarının sökülmesi talimatını verdi. Parke taşlarının sökülmesinin ardından gizli bölmede de arama yapan savcı, buraya saklanmış 10 çuval malzemeye de el koydu.

Karanlık dönemin askeri belgeleri

Gizli bölmelerde el konan malzemeler arasında çeşitli rütbedeki askerlere ait gizli kamera ve ses kayıtlarının yanı sıra kayıt cihazları yer aldı. Ele geçirilen dokümanlar arasında seçmen listelerinin yer alması da dikkat çekti. Gizli bölmelerden geçmiş dönemde yaşanan pek çok karanlık olaya ışık tutacak bilgileri içeren askeri dokümanların da çıktığı ifade edildi.

Şu ana kadar 39 tutuklama yaşanmıştı

Fuhuş çetesine yapılan ilk dalga operasyonun ardından yapılanmanın şantaj yoluyla devletin gizli belge ve projelerini ele geçirerek yabancı istihbarat örgütlerine sattığını ilk kez Yeni Şafak yazdı. Asker, polis ve bürokratları hedef alan fuhuş çetesine yapılan baskınlarda TSK´ya ait stratejik önem taşıyan çok sayıda gizli belge ve dokümanın ele geçirildiği ortaya çıktı. Müşterileri arasında çok sayıda askeri personelin bulunduğu belirlenen fuhuş çetesinin şantaj yoluyla temin ettiği ´çok gizli´ belgelerden birinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nın (DKK) en önemli projelerinden birine ait olduğu belirlendi. DKK´nın ´Uzun Ufuklar Projesi´ çetenin arşivcisi Teğmen B. Ç.´nin evinden çıktı.

Bürokratlara kıskaç

TSK´nın gizli belge ve projelerini fuhuş şantajıyla ele geçirip yurtdışına satan casusluk çetesinin 23 üst düzey bürokrata da kanca attığı ortaya çıktı. Bakanlıklar, müsteşarlıklar ve genel müdürlüklerde görev yapan üst düzey bürokratların listesine ulaşan Yeni Şafak, çetenin en çok Maliye, İçişleri Bakanlığı ile Gümrük Müsteşarlığı´ndaki kilit isimleri hedef aldığını duyurmuştu.

Liseli kızlara tuzak

Çeteye yönelik 9 ilde gerçekleştirilen 2. dalga operasyonda lise öğrencileri ve şehit kızlarını bile üst düzey subaylara servis ettiği tespit edilen yapılanmayla bağlantısı ele geçirilen belgelerden tespit edilen 7´si sivil, 29´u muvazzaf asker 36 kişi gözaltına alındı. Polis aralarında Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı ve TÜBİTAK´ın da bulunduğu 97 adreste arama yaptı. İkisi tuğamiral 14 şüpheli subay da ifadeye çağrıldı. Liderliğini emekli Albay İbrahim Sezer´in yaptığı çetesiye ilişkin soruşturmada şimdiye kadar 39 kişi tutuklandı. ( Yenişafak)

Güven Erkaya dönemine ait bilgiler

?Belgeleri polis koydu? iddialarının önüne geçilmesi için Merkez Komutanlıktan gelen üç deniz albayının nezaretinde bulunan çuvalların İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şubesi´ne götürüldüğü burada olay yeri inceleme ekipleri ve albayların çuvalları birlikte açarak inceleme yaptığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre incelemeler kamerayla da kaydediliyor. Ele geçirilen belgelerin son 20 yılı kapsadığı, özellikle Güven Erkaya´nın Deniz Kuvvetleri Komutanı olduğu 1996-98 yıllarına ait önemli bilgilere ulaşıldığı belirtiliyor. ( Taraf)

Savcı Seçen´den tepki: Polis, donanmaya baskın yapmadı

Askeri casusluk ve şantaj soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramaların bazı basın organlarında ´Donanmaya polis baskını´ şeklinde yer almasına soruşturma savcısı Fikret Seçen tepki gösterdi. Bu haberler nedeniyle askeri yetkililerin kendilerini aradığını belirten Seçen, askeri mahallerin yasa gereği asker kişiler tarafından aranabildiğini söyledi. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda geçtiğimiz günlerde yapılan arama bazı basın organlarında ´Donanmaya polis baskını´ şeklinde haber yapıldı. Bu haberler üzerine soruşturma savcısı Fikret Seçen, haberlerin bu şekilde yansıtılmasına tepki gösterdi. Haberlerin daha doğru verilmesini isteyen savcı Seçen, askeri mahallerin yasa gereği askerler tarafından aranabildiğini kaydetti. Seçen, Askeri mahalde askeri makamlar tarafından arama yapılır. Polis giremez. Donanmadaki aramada bizzat ben de bulundum. Aramalar askeri makamlarca benim kontrolümde yapıldı. Yasa gereği polis oraya giremez. Askeri yetkililer isterse girebilir. dedi. Seçen, haberlerin bu şekilde yansıtılmasından dolayı askerleri yetkililerin kendilerini aradıklarını söyledi. ( Cihan)

(08 Aralık 2010), son güncel.: (09 Aralık 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2609    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.290.902