Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Donanma Komutanlığı´nda arama: 10 çuval belge

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü.

Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon Savcısı Fikret Seçen nezaretinde Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Savcı Seçen´e gelen bir ihbar e-maili üzerine düzenlenen ve askeri savcılık yetkililerinin de eşlik ettiği baskında Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasının zemindeki gizli bölmelerde çok sayıda belge bulunduğu öne sürüldü. Geçen Ekim ayında Gölcük ve Gebze´de gerçekleştirilen Gebze´deki Türkiye Bilimsel Araştırma Kurumu´ndan (Tübitak) 4 kriptoloji uzmanı ile Gölcük´te yüksek rütbeli subayların da aralarında bulunduğu 14 askerin gözaltına alındığı operasyonun devamı olarak, bugün Donanma Komutanlığı´nın Gölcük Deniz Üssü sınırları içinde bazı lojman ve çalışma odalarında yeni arama yapıldı. Gizli yürütülen operasyonda sadece İstanbul´dan gelen ekiplerin Deniz Üssü´ndeki lojmanlar ile haklarında soruşturma açılan subayların çalışma odalarından yaklaşık 10 çuval evrak ve bilgisayar hard disklerini alarak incelemeye götürdüğü öğrenildi.

İhbar maili operasyonu getirdi

İddiaya göre soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen´e bir ihbar e-maili geldi. Bunun üzerine arama kararı alınarak Seçen, nezaretinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, Pazartesi gecesi Gölcük Donanma Komutanlığı´na baskın düzenledi. Askeri savcılık yetkililerinin de yaptığı baskında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü´nün odasında sabaha kadar süren arama yapıldı. Yine iddiaya göre ihbarda yer alan iddia üzerine makam odasının zemininde bir bölme olduğu görüldü. Burası kazıldı. Yine iddiaya göre burada 10 çuval gizli belge bulundu. Polis belgeler ile makam odasında bulunan dosyalar ile dijital verilere el koydu. ( Habertürk, Hürriyet)

Çetenin zulası mı?

09 Aralık 2010: Fuhuş ve casusluk çetesi soruşturması derinleştikçe ortaya çıkan skandallara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Aralarında amirallerin de bulunduğu çok sayıda subay ve bürokratın gizli kamera görüntülerini şantaj amaçlı kullanarak devletin gizli belgelerini yabancı istihbarat örgütlerine sattığı belirlenen çeteye yönelik bir ihbarı değerlendiren Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen´in geçtiğimiz günlerde Gölcük Donanma Komutanlığı´nda arama yaptığı öğrenildi.

Askeri yetkililer de şok oldu

Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde geçekleştirilen arama sırasında Savcı Seçen ve Merkez Komutanlığı´ndan gelen askeri yetkililer tam bir şok yaşadı. Savcı Seçen, arama yaptığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde soruşturmanın seyrini değiştirecek nitelikte öneme sahip dokümanların bulunduğu gizli bir bölmenin varlığını tespit etti. Arama esnasında İstihbarat Şube Müdürlüğü´nün zemininde parke taşlarının altında özel yapılmış gizli bir bölmeye rastlandı. İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde görevli bir Binbaşı tarafından yaptırıldığı belirtilen gizli bölmeleri fark eden Savcı Seçen, zemindeki parke taşlarının sökülmesi talimatını verdi. Parke taşlarının sökülmesinin ardından gizli bölmede de arama yapan savcı, buraya saklanmış 10 çuval malzemeye de el koydu.

Karanlık dönemin askeri belgeleri

Gizli bölmelerde el konan malzemeler arasında çeşitli rütbedeki askerlere ait gizli kamera ve ses kayıtlarının yanı sıra kayıt cihazları yer aldı. Ele geçirilen dokümanlar arasında seçmen listelerinin yer alması da dikkat çekti. Gizli bölmelerden geçmiş dönemde yaşanan pek çok karanlık olaya ışık tutacak bilgileri içeren askeri dokümanların da çıktığı ifade edildi.

Şu ana kadar 39 tutuklama yaşanmıştı

Fuhuş çetesine yapılan ilk dalga operasyonun ardından yapılanmanın şantaj yoluyla devletin gizli belge ve projelerini ele geçirerek yabancı istihbarat örgütlerine sattığını ilk kez Yeni Şafak yazdı. Asker, polis ve bürokratları hedef alan fuhuş çetesine yapılan baskınlarda TSK´ya ait stratejik önem taşıyan çok sayıda gizli belge ve dokümanın ele geçirildiği ortaya çıktı. Müşterileri arasında çok sayıda askeri personelin bulunduğu belirlenen fuhuş çetesinin şantaj yoluyla temin ettiği ´çok gizli´ belgelerden birinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´nın (DKK) en önemli projelerinden birine ait olduğu belirlendi. DKK´nın ´Uzun Ufuklar Projesi´ çetenin arşivcisi Teğmen B. Ç.´nin evinden çıktı.

Bürokratlara kıskaç

TSK´nın gizli belge ve projelerini fuhuş şantajıyla ele geçirip yurtdışına satan casusluk çetesinin 23 üst düzey bürokrata da kanca attığı ortaya çıktı. Bakanlıklar, müsteşarlıklar ve genel müdürlüklerde görev yapan üst düzey bürokratların listesine ulaşan Yeni Şafak, çetenin en çok Maliye, İçişleri Bakanlığı ile Gümrük Müsteşarlığı´ndaki kilit isimleri hedef aldığını duyurmuştu.

Liseli kızlara tuzak

Çeteye yönelik 9 ilde gerçekleştirilen 2. dalga operasyonda lise öğrencileri ve şehit kızlarını bile üst düzey subaylara servis ettiği tespit edilen yapılanmayla bağlantısı ele geçirilen belgelerden tespit edilen 7´si sivil, 29´u muvazzaf asker 36 kişi gözaltına alındı. Polis aralarında Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı ve TÜBİTAK´ın da bulunduğu 97 adreste arama yaptı. İkisi tuğamiral 14 şüpheli subay da ifadeye çağrıldı. Liderliğini emekli Albay İbrahim Sezer´in yaptığı çetesiye ilişkin soruşturmada şimdiye kadar 39 kişi tutuklandı. ( Yenişafak)

Güven Erkaya dönemine ait bilgiler

?Belgeleri polis koydu? iddialarının önüne geçilmesi için Merkez Komutanlıktan gelen üç deniz albayının nezaretinde bulunan çuvalların İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şubesi´ne götürüldüğü burada olay yeri inceleme ekipleri ve albayların çuvalları birlikte açarak inceleme yaptığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre incelemeler kamerayla da kaydediliyor. Ele geçirilen belgelerin son 20 yılı kapsadığı, özellikle Güven Erkaya´nın Deniz Kuvvetleri Komutanı olduğu 1996-98 yıllarına ait önemli bilgilere ulaşıldığı belirtiliyor. ( Taraf)

Savcı Seçen´den tepki: Polis, donanmaya baskın yapmadı

Askeri casusluk ve şantaj soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramaların bazı basın organlarında ´Donanmaya polis baskını´ şeklinde yer almasına soruşturma savcısı Fikret Seçen tepki gösterdi. Bu haberler nedeniyle askeri yetkililerin kendilerini aradığını belirten Seçen, askeri mahallerin yasa gereği asker kişiler tarafından aranabildiğini söyledi. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda geçtiğimiz günlerde yapılan arama bazı basın organlarında ´Donanmaya polis baskını´ şeklinde haber yapıldı. Bu haberler üzerine soruşturma savcısı Fikret Seçen, haberlerin bu şekilde yansıtılmasına tepki gösterdi. Haberlerin daha doğru verilmesini isteyen savcı Seçen, askeri mahallerin yasa gereği askerler tarafından aranabildiğini kaydetti. Seçen, Askeri mahalde askeri makamlar tarafından arama yapılır. Polis giremez. Donanmadaki aramada bizzat ben de bulundum. Aramalar askeri makamlarca benim kontrolümde yapıldı. Yasa gereği polis oraya giremez. Askeri yetkililer isterse girebilir. dedi. Seçen, haberlerin bu şekilde yansıtılmasından dolayı askerleri yetkililerin kendilerini aradıklarını söyledi. ( Cihan)

(08 Aralık 2010), son güncel.: (09 Aralık 2010)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2609    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

MİT Kumpasında İtiraflar

04.01.2020 14:14 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada yargılanan eski üsteğmen Musa Köse'nin, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 1 Ocak 2014..
Tamamı 4.1.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.01.2020 10:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 23.12.2019 GÜNKÜ DURUŞMAD..
Tamamı 4.1.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.01.2020 11:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulun..
Tamamı 4.1.2020

Jandarma Darbe davası

04.01.2020 10:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 30 Aralık'ta Ankara..
Tamamı 4.1.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

04.01.2020 13:47 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Fetullah Gülen'in de aralarında olduğu 280 sanıklı ana darbe davasında dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Oca..
Tamamı 4.1.2020

Kosova'da Paketlenen Sanığa Hapis

04.01.2020 14:56 İstanbul'da, FETÖ'nün yurtdışı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Kosova'dan Türkiye'ye getirilen sanık Kahraman Demirez, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezası..
Tamamı 4.1.2020

Ahmet Altan'ın Hapsi Onandı

04.01.2020 14:56 İstinaf Mahkemesi, bir internet sitesinde yazdığı yazıda, 'Terör örgütü propagandası' yaptığı ve 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' ettiği gerekçesi ile toplam 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan hakkındaki ceza..
Tamamı 4.1.2020

Malatya 5 sanıklı Darbe davası

04.01.2020 15:31 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat ve mahkumiyet kararları bozulan, aralarında dönemin 2...
Tamamı 4.1.2020

Hakkari 5 sanıklı Darbe davası

04.01.2020 14:52 Hakkari'de, Yüksekova ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan, aralarında dönemin 3. Yüksekova Piyade Tümen Komutanı eski tümgeneral Halil İbra..
Tamamı 4.1.2020

Adana 4 sanıklı Darbe davası

04.01.2020 14:14 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada hapis cezasına çarptırılan 4 sanığın, istinaf mahkemesinin 'hükmün yeniden ince..
Tamamı 4.1.2020

Şike Davası Usulden Bozuldu

04.01.2020 12:49 Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'futbolda şike' davasına dair kararlarını 'usul eksikliği' nedeniyle bozdu. Buna göre, Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarınd..
Tamamı 4.1.2020

Adana 17 sanık: Fetö Astsubayları

04.01.2020 10:33 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün 'mahrem imamları'yla ankesörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri iddiasıyla yargılana..
Tamamı 4.1.2020

Baklavacı Güllü Fetö davası

04.01.2020 15:23 İstanbul'da, FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin 86 sanıklı TUSKON davasında dosyası ayrılan baklavacı iş adamı Faruk Güllü'nün yargılanmasına devam edildi. 30 Aralık'ta İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki du..
Tamamı 4.1.2020

Hablemitoğlu Zanlısı Yakalandı

22.12.2019 10:12 FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve Alman Vakıfları davalarının raporlarını hazırlayan, 18 Aralık 2002'de faili meçhul silahlı bir saldırıda hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu'nun katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır'ın (45) ..
Tamamı 22.12.2019

CHP'ye iki şok: Başkan tutuklandı

22.12.2019 09:50 İzmir'de, Urla İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla tutuklandı. 16 Aralık'taki gelişmeye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturma..
Tamamı 22.12.2019

25 Aralık: Müebbetler Onandı

21.12.2019 17:25 İstanbul'da, İstinaf Mahkemesi, FETÖ/PDY tarafından yapılan ve takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaparak darbeye teşebbüs ettikleri gerekçesi ile eski emniyet müdürleri Yakup Saygılı, Kaz..
Tamamı 21.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
40.555.117