Tam
EskidenYeniye
 

ŞOK doğrulama: Özal suikasti kardeşime teklif edildi

8´inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a yönelik gerçekleştirilen suikastin hapishanede bulunan ülkücü Veli Can Oduncu´ya teklif edildiği iddiası ağabey Oduncu tarafından doğrulandı. ´Alnı secdeye değen birisine ateş etmem´ diyerek teklifi reddeden Oduncu´nun hapishanede öldürüldüğü, onu öldürenin de öldürüldüğü aynı iddiada yer almıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

ŞOK doğrulama: Özal suikasti kardeşime teklif edildi

8´inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a yönelik gerçekleştirilen suikastin hapishanede bulunan ülkücü Veli Can Oduncu´ya teklif edildiği iddiası ağabey Oduncu tarafından doğrulandı. ´Alnı secdeye değen birisine ateş etmem´ diyerek teklifi reddeden Oduncu´nun hapishanede öldürüldüğü, onu öldürenin de öldürüldüğü aynı iddiada yer almıştı.

Ağabey Oduncu, şok iddiayı doğruladı. 8´inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın oğlu Ahmet Özal, geçen Eylül ayında babasına düzenlenen suikastla ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atmıştı. Ahmet Özal, 6 ay önce aldığı bir mektuba dikkat çekmiş ve şunları söylemişti: “Bana zaman zaman, o günden bugüne kadar ihbar mektupları gelir. Ben bunların çoğunu çöpe atarım, çok ciddiye almam. Bunlardan bir tanesi ilgimi çekti. Kartal Demirağ´dan önce, o zaman 1988 yılında hapiste olan, 16 yıl hapis cezası yemiş ve o zaman bilinen meşhur isimlerden ülkücü Veli Can Oduncu´ya Özal´ı vurması, tetikçi olması için teklifte bulunulmuş. Fakat kendisinin ´Alnı secdeye değen birisine ateş etmem´ dediği ve bunun için de hapishanede öldürüldüğü, onu öldürenin de öldürüldüğü gibi bilgiler geldi. Çok mantıksız gelmedi bana. Bunları yine savcılık inceleyecektir, arşivlerde vardır. Bunlar incelenince çıkacaktır diye düşünüyorum.”

´Bir büyükbaş gidecek´ dediler

İşte bu vahim iddiayı, Veli Can Oduncu´nun ağabeyi de doğruladı. TRT Haber´de bu akşam yayınlanacak, Genel Yayın Yönetmenliği´ni Emin Demirel´in yaptığı Faili Meçhul programına konuşan Tahir Oduncu, suikastın kardeşine cezaevi müdürünün odasında görüştüğü bir grup tarafından teklif edildiğini ancak kardeşinin bu grubun kim olduğunu kendisine söylemediğini anlattı. Aralarında geçen Kazakça konuşmada kardeşinin kendisine “Bir büyük baş gidecek, onun için kabul etmedim” dediğini ifade eden Tahir Oduncu, şunları söyledi: “Bir görüşmede ben çıkacağım hatta çıkaracaklar, babamla görüş izin al ne diyor bu konuda dedi. Babam Bayrampaşa Sağmalcılar´dan firarı sırasında yaşadıklarımız nedeniyle kati olarak kaçmasın diye cevap yolladı. Ben de görüş için gittiğimde babamın kabul etmediğini söyledim. Kendisi tamam ben de kabul etmedim diye cevap verdi. Ayrıca daha sonra Turgut Özal, namaz kılan, Allah diyen ve alnı secdeye değen birisi. Bu yüzden kabul etmeyeceğim demiş.”

Suikasttan 28 gün sonra şişlendi

Veli Can Oduncu, Sabancı suikastını gerçekleştiren DHKP-C militanı Mustafa Duyar gibi cezaevinde benzer bir şekilde öldürüldü. 24 yaşındaki Oduncu, Kartal Demirağ´ın Turgut Özal´a 18 Haziran 1988´de ANAP Kongresi´nde düzenlediği suikasttan 28 gün sonra 16 Temmuz 1988´de Gaziantep E Tipi Cezaevi´nde çıkan bir tartışmada yine kendisi gibi Ülkücü olan İsmet Altın ve Adil Adsız tarafından şişlenerek öldürüldü. Veli Can Oduncu cinayetinin koğuşta beslenen bir güvercin nedeniyle işlendiği öne sürülmüştü. Ancak olaydan bir süre önce Oduncu´nun, aynı cezaevinde bir başka koğuşta kalan ve çok sayıda cinayetten hükümlü ülkücü Ferhat Tüysüz ile görüştüğü belirlendi. Cinayete uzanan anlaşmazlığın bu görüşmeye dayandığı iddia edildi. Savcılık Oduncu´yu öldüren koğuş arkadaşı iki ülkücü ve görüşmeye göz yuman 4 gardiyan hakkında dava açtı. Oduncu ile Ferhat Tüysüz görüşmesi o önemde karanlıkta kalırken, Tüysüz de 1995´te hastalık sonucu öldü. Oduncu´nun kardeşi Tahir Oduncu´nun bu açıklamaları o dönem siyasi olarak görülmeyen ancak kuşkuyla karşılanan ve karanlıkta kalan cinayetin üzerindeki sır perdesini de araladı.

Ahmet Özal: Bunların hepsini biliyorduk

Ahmet Özal, babası Turgut Özal´a suikast düzenlenmesiyle ilgili ortayla çıkan yeni iddiaları önceden bildiklerini söyledi. Veli Can Oduncu´nun ağabeyi Tahir Oduncu´nun, Suikast teklifi önce kardeşime gitti. şeklindeki açıklamalarını değerlendiren Ahmet Özal, “Bunların hepsini biliyorduk. Rahmetlinin döneminden beri biliyoruz. Tahir beyi tanımıyorum ama böyle bir açıklama yaptıysa kendisine teşekkür ediyorum. Oduncu´nun böyle bir yaklaşımı olduğunu biliyorduk.” dedi. Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani´yi kaldığı otelde ziyaret eden Ahmet Özal, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Özal suikastı ile ilgili haberleri değerlendiren Ahmet Özal, “Suikastı bir gerçektir. Ölümü şüphelidir. Bunun üzerine yapılan araştırmalar çok iyi noktalara doğru gidiyor. Daha çok yeni şahitler, tanımadığımız insanlar çıkacağını ben söylemiştim. Çıkmaya da başladı. Ben her zaman şunu söylerim; biz bir ispat falan peşinde değiliz. Sadece Türkiye´nin karanlık yıllarını çözülmesi. Bir daha bunların olmaması. Çocuklarımıza biraz daha demokratik bir ülke bırakmak istiyoruz. Bütün hedef budur. Ayrıca ölüm Allah´ın emri. Babamın 17 Nisan´da öleceği Allah´ın emridir. Buna biz mani olamayız. Ama buna aracı olanlar kimdir? Bunu öğrenmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

93 yılında başlayan cinayetler, suikastlar bir zincirdir

Cezaevinde öldürülen Veli Can Oduncu´nun, Sayın Özal dindar bir adam olduğu için teklifi değerlendirmedim. şeklindeki sözünün hatırlatılması üzerine, “Doğrudur. Benim yaptığım açıklamam şuydu; kendisine suikastı yapması için teklif edilen güçler kim ise -ki onlar çıkıyor ortaya- söylediği şuydu ´ben alnı secdeye değen insana ateş etmem´ dediği için kendisi infaz ediliyor. Zaten onun hapishaneden ölmesi ile rahmetliye suikast yapılması arasında geçen süre 3, 3.5 aydır. Zaten o dönemde Kartal Demirağ herhalde devreye girmiştir.” dedi. Daha çok şeyin ortaya çıkacağını söyleyen Ahmet Özal, “Ben hep şunu iddia ediyorum; 93 yılı Türkiye´nin esas darbe yapılan yılıdır. O dönemde başlayan cinayetler, suikastlar bir zincirdir. İnşallah Türkiye bir daha bunları yaşamayacaktır. Ben bunları söylediğimde kimse inanmıyordu ama şimdi hepsi teker teker çıkıyor. İnşallah hap beraber Türkiye´nin önünü açarız.” ifadelerini kullandı. Talabani ziyaretini de değerlendiren Ahmet Özal, “Talabani ile zaman zaman görüşürüm. Kendisini ziyaret ettim. O bölgeyi o bölge insanlarını çok iyi tanıyorum. Türkiye Irak ilişkilerini görüştük.” dedi. ( Cihan)

´Özal Suikasti Açıklasaydı Darbe Olurdu´

Ahmet Özal, Babam suikasti çözmüştü ancak bilerek açıklamadı, açıklansaydı belki darbe olacaktı 1988´de. Ankara Cumhuriyet Savcılığı üç doktor ve gazeteci Emin Çölaşan´ın ifadelerini aldı, Ülkücü Veli Can Oduncu´nun ağabeyi Tahir Oduncu Özal suikastının Kartal Demirağ´dan önce kardeşine teklif edildiğini söyledi. İşlediği 7 cinayet yüzünden cezaevinde yatan Veli Can Oduncu, ´Özal dindar bir insan olduğu için vurmadım´ demişti. Özal´ın ölümü ve 1988´deki suikast girişimiyle ilgili tartışmalar yeniden alevlendi. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın oğlu Ahmet Özal, NTV canlı yayınında iddiaları ve son gelişmeleri değerlendirdi. Ahmet Özal´ın söyledikleri şöyle: Suikast teklifi doğrulandı, esasen benim yaptığım araştırmalar, aldığım bilgiler ve istihbaratlar bunu gösteriyordu. Veli Can Oduncu´ya Özal´ı öldürmesi teklif ediliyor, o zaman Gaziantep´te hapiste yatıyor ve 16 yıl ceza yemiş. Oduncu suikast teklifini kabul etmiyor ve diyor ki, ´Alnı secdeye değen bir insana ateş etmeyi kabul etmem.´ Kısa bir süre sonra Kartal Demirağ tetiği çekiyor, Veli Can Oduncu da suikastten bir süre önce cezaevinde şişlenerek öldürülüyor. Sonuçta, Tahir Oduncu gibi şahitler hem Özal´ın ölümü hem de suikastle ilgili çeşitli iddialarla ortaya çıkmaya başladılar. Yeni bilgiler geliyor. Zaman içerisinde göreceksiniz, iddia ediyorum, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Cem Ersever, Ahmet Taner Kışlalı gibi suikastlerde de gelişmeler olacak.

Neden ülkücüler?

Peki neden Ülkücüler? Özal´ın o kesimle hiçbir sorunu yoktu. Bu yanlış yönlendirme yaratmak için yapılmıştı. Özal´ın Alparslan Türkeş´le çok doğru ilişkileri vardı. Özal´ı 91 Körfez krizinde destekleyen tek isim Türkeş´ti. Çarpıklığı bu şekilde yaratırsınız, mümkün değil bir MHP´linin yapması, gerçek bir MHP´linin. Ki zaten yapmamıştır. Tetiği çeken Kartal Demirağ şu an hapiste bildiğim kadarıyla, içeride de bir kitap yazıyor ve piyasaya çıkınca okuyacağız. Kartal Demirağ kitabında muhakkak bir şeyler açıklayacaktır, buna eminim. Veli Can Oduncu´ya teklif götürdüklerinde suikast için kesinlikle karar alınmış zaten. Nerede görüşmüşler, ya hapishane müdürünün odasında ya da savcının odasında. Görüşmeye kimler geldi? Bu savcılığın işidir ve muhakkak bir şeyler çıkacaktır.

Ölümünden 5 yıl sonra ihbarlar gelmeye başladı

Ben bundan sonra olumlu gelişmelerin olacağını düşünüyorum, yeni araştırılıyor çünkü. İnsanlar zannediyorlar ki biz bunu hep gündemde tutuyoruz, araştırılmadı ki hiç. Rahmetlinin ölümünden beş yıl sonra ihbarlar gelmeye başladı ve ilk kez o zaman şüphelendik. Ne zaman ki Ergenekon meselesi şeyler ortaya saçıldı, o zaman insanlar Özal´la ilgili iddiaları dikkate almaya başladı, acaba bir derin devlet bağlantısı var mıdır diye?

Cumhurbaşkanı ya da başbakana otopsi için aileye sorulmaz

Doktorların ifadede söyledikleri, o zaman ki rapor zaten. Ancak kalp krizi değil, bu raporda da yazmıyor. Kalp durması... Sen eğer otopsisini yapmazsan bunu ancak tahminle söyleyebilirsin. Dünyanın her yerinde bir cumhurbaşkanı veya başbakan ölürse ailesine bile sormadan otopsisi yapılır. Bu Türkiye´ye ders olsun, bundan sonra tüm başbakanlarımız ve cumhurbaşkanlarımıza otopsi yapılsın.

Prostat iddiası doğru değil

Sayın Çölaşanı dinledim, prostat dedi. Rahmetlinin prostatı alındıktan sonra bir kanser de görülmedi, bir tedavi de görmedi. Saç örneklerinden araştırmalar eminim yapılacaktır, mezarın açılıp açılmayacağına savcılık karar verecektir. Kennedy 1960´ların başlarında öldürüldü, 35 sene sonra gerçek failler ortaya çıktı. Sadece babamın değil Uğur Mumcu cinayetinin de çözülmesini istiyorum. Uğur Mumcu, Cem Ersever´le birlikte çalışıyordu ve derin devlet-terör ilişkisini açıklamak üzerelerdi.

Bugün konuşulan konular 1988´de konuşulamazdı

Özal 1988´deki suikastin arkasında kimlerin olduğunu çözmüştü, İsviçre´ye adamlar gönderildi, para trafiği çözüldü, her şey ortaya çıktı. Ben sordum, bunları açıklamayacak mısınız diye? O da dedi ki, ´Ahmet Türkiye´nin karışmasını istemiyorum.´ Ben babamı haklı buluyorum, çünkü 2010´da konuştuğumuz şu mevzuları 1988 yılında konuşamazdık. Belki o zaman açıklansaydı ülkede darbe olacaktı? ( Aktifhaber)

(24 Aralık 2010, 13:28)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Suikast bir ülkücüye teklif edildi, kabul etmedi öldürüldü

Turgut Özal suikastiyle ilgili manşetlerimiz

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2701    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.613.629