Tam
EskidenYeniye
 

Gelin-damat çürük, deliller balyoz gibi

Balyoz darbe lideri Çetin Doğan´ın damadı ve kızı, balyoz davasını çürütmek için çırpınıyor. Toprak altına gizlenmiş onlarca silaha, bombaya ve yasa dışı işlerin planlarını deşifre eden binlerce belgeye rağmen birileri hala ´yok böyle bir şey´ noktasında duruyor. Son çıkan bilgi ve belgeler, 2003 yılındaki darbe planını oluştururken ´acıma yok, tepeleme var´ diyen Çetin Doğan´ın kızı ve damadını zor durumda bırakacak nitelikte.

Önceki haber title=Sonraki haber

Gelin-damat çürük, deliller balyoz gibi

Balyoz darbe lideri Çetin Doğan´ın damadı ve kızı, balyoz davasını çürütmek için çırpınıyor. Toprak altına gizlenmiş onlarca silaha, bombaya ve yasa dışı işlerin planlarını deşifre eden binlerce belgeye rağmen birileri hala ´yok böyle bir şey´ noktasında duruyor. Son çıkan bilgi ve belgeler, 2003 yılındaki darbe planını oluştururken ´acıma yok, tepeleme var´ diyen Çetin Doğan´ın kızı ve damadını zor durumda bırakacak nitelikte.

Bir yalan çok tekrarlandığında gerçek gibi algılanıyor. Ergenekon ve diğer davalarda olduğu gibi, Balyoz´da da aynı sulandırmaya şahit oluyoruz. Yüzlerce belgeye, ses kaydına ve dönemin MİT Müsteşarı ile Genelkurmay başkanlığının tespitine rağmen Balyoz darbe planını buharlaştırmaya çalışıyorlar. Tam bir illüzyonla karşı karşıyayız. Bir valiz dolusu belgeyi, içinde buldukları birkaç ayrıntıdan hareketle kaşla göz arasında yok etmeye çalışıyorlar. Darbe soruşturmalarından hazzetmeyen medyanın da yardımı ile bir numaralı sanık olarak yargılanan Çetin Doğan´ı, demokrasi kahramanı ilan etmek üzereler. Fakat işleri zor. Demokrasiyi askıya almak için yaptıkları seminerde çok iz bırakmışlar. Kozmik odaya girme yetkisi olan sivil memurların ifadeleri ile CD´ler üzerindeki teknolojik analiz imkanı, kaçış yollarını tıkıyor.

´Bundan sonra bahriye işlerinden çok siyasi işleri konuşmaya başlayacağız´

Balyoz darbe planının iki numaralı sanığı olarak yargılanan Özden Örnek, o meşhur darbe günlüklerine Eylül 2003´te şu notu düşüyor: Bundan sonra bahriye işlerinden çok siyasi işleri konuşmaya başlayacağız. Örnek paşa, bu cümleyi dönemin kuvvet komutanları ile yaptığı görüşmelerden sonra kaleme almış. Bu sözleri, 2003´te askerin kendi işini bırakıp başka işlerle uğraştığının itirafı olarak okumak mümkün. Kafes planı, Poyrazköy davası, Dursun Çiçek´in hazırladığı kirli tezgah, amirallere suikast planı, fuhuş ve casusluk soruşturması... Bu soruşturmalarda ağırlıklı olarak Deniz Kuvvetleri´ne bağlı subaylar var. Komutanın ifadesiyle tekrarlayacak olursak bahriye işlerini bırakanların 2003´teki işleri bunlar. O yıllarda diğer komutanlıklarda da işlerin çok farklı olmadığını görüyoruz. Balyoz´da yargılananlar arasında Deniz Kuvvetleri´ne bağlı önemli isimlerin olduğunu hatırlamakta fayda var.

Deliller çok ve ayrıntılı

Toprak altına gizlenmiş onlarca silaha, bombaya ve yasa dışı işlerin planlarını deşifre eden binlerce belgeye rağmen birileri hala ´yok böyle bir şey´ noktasında duruyor. Son çıkan bilgi ve belgeler, 2003 yılındaki darbe planını oluştururken ´acıma yok, tepeleme var´ diyen Çetin Doğan´ın kızı ve damadını zor durumda bırakacak nitelikte. Sivil memurların ifadelerine göre, çürütülmeye çalışılan CD´nin üzerindeki el yazısı, işin sırrını ifşa ediyor. Kozmik odadaki memurlar, CD üzerindeki ´Or-K-na´ yazısında, muhatabın Çetin Doğan olduğunu belirtiyor. CD´ye sonradan ilave olabilir mi? Bu sorunun cevabını teknoloji veriyor. Soruşturmayı yürütenler, öyle titiz çalışmışlar ki, CD´lerde kim, ne zaman işlem yaptıysa hepsini ortaya koymuşlar. Mesela ´Milli Mutabakat Hükümeti´ dosyasını 5 kullanıcı kayda almış. Nazlı isimli kullanıcı tarafından girişi yapılan dosyaya sırasıyla kimlerin müdahale ettiği tek tek belirlenmiş. Son müdahaleyi yapan kişi Süha Tanyeri. Nazlı´nın kimliği ve hangi bilgisayarı kullandığına kadar her şey ayrıntıları ile belirtilmiş. İlgili haberimizde daha detaylı bilgiler yer alıyor. Süha Tanyeri´nin son müdahaleyi yaptığı ´Milli Mutabakat Hükümeti´ ile ilgili belge çok önemli. Bu belge, seminerin darbe planı olduğunun göstergesi. Birinci Ordu Komutanı Çetin Doğan´ın askerlik işini bırakıp hükümet arayışına geçtiğini gösteren belgelerden biri. Zaten semineri izleyen dönemin Genelkurmay temsilcisi, amaç dışına çıkıldığı tespitini yaparken ´milli mutabakat hükümeti´ arayışına dikkat çekiyordu. Demokrasimizin geleceği açısından Balyoz davası kritik öneme sahip. Yüzlerce askerin kendi işlerini bırakıp, hükümet arayışına girmesini kabul etmek mümkün değil. Yargı kuyumcu titizliği ile gerçeği ortaya çıkaracak. Bunda kimsenin şüphesi olamaz. ( Ali Akkuş / Zaman)

Balyoz CD´lerinde işlem yapan isimler iddianamede

TÜBİTAK ve bilirkişi raporları ile Balyoz CD´lerinin sonradan oluşturulduğu iddialarını çürüten Emniyet, orijinal resimleri ortaya çıkan 19 CD´de son değişiklikleri yapanları da tek tek belirledi. Ek klasörlere giren tespit tutanağında, ordu komutanına (Or.K.na) sunulan 11 No´lu CD dahil tüm CD´lerde kimin, ne zaman, ne işlem yaptığı ayrıntılı şekilde belirtiliyor.

Son kullanıcıların isimleri tek tek belirlendi

Orjinal resimleri yayımlanan Balyoz CD´lerinin içinde bulunan belgelerle ilgili de yeni detaylar ortaya çıkıyor. Balyoz darbe planı davasının 1 numaralı sanığı Çetin Doğan´ın kızı ve damadının ´CD´ler sonradan üretildi´ iddialarını çürüten belgeler iddianamenin ek klasörlerinde yer alıyor. Emniyet, 1. Ordu Komutanlığı´nın kozmik odasından çıktığı belirlenen 2003 yılına ait 19 CD´deki kritik belgelerde değişiklik yapan ve kaydeden bilgisayarlar ile son kullanıcıların isimlerini tek tek belirledi. TÜBİTAK ile Emniyet kriminal bilirkişi incelemeleriyle CD ve dokümanların kimler tarafından oluşturulduğu ayrıntılı şekilde ortaya konuluyor. Belgelerde genel itibarıyla belli kullanıcı isimleri ile işlem yapıldığı tespiti yapılıyor. Örneğin, komutana sunulan Or.K.na kodlu 11 numaralı CD´de bulunan Balyoz Harekat Planı dosyasını, önce kozmik odada görevli sivil memur Sevilay Erkani Bulut, daha sonra HRKBSK kullanıcısı, en son olarak da Süha Tanyeri isimli kullanıcı kaydetti. Altında dönemin Harp Akademileri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına´nın isminin yer aldığı Oraj Eylem Planı dosyasını oluşturan ve kaydeden isim ´ckoylu´. Fatih ve Beyazıt camilerinin bombalanmasını öngören Çarşaf-Sakal Eylem Planı harekat emri dosyaları ise önce Hüseyin Topuz isimli kullanıcı, daha sonra Hüseyin Özçoban eliyle kaydedildi.

Göz altına alınacak medya mensupları belgesini Süha Tanyeri kaydetmiş

Yine ´Balyoz´ planının uygulanması halinde oluşturulacak hükümetin politikalarını ve kabinenin hangi isimlerden oluştuğunu anlatan belge de masaya yatırılmış. Buna göre, belgede ´Nazlı´, 79561079, HRKBSK ve Süha Tanyeri isimli kullanıcılarca kaydedilmiş. Dosyaları kaydeden isim olduğu tahmin edilen emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri ´Balyoz´ davasının sanıkları arasında yer alıyor. ´Süha Tanyeri´ isimli kullanıcı ´Balyoz´ darbe planı ortaya çıktığında çok tartışılan ´gozaltinaalinacakmedyamensuplari.doc´ dosyasının da son kayıt yapan ismi olarak geçiyor.

Sakal´ı Hüseyin Özçoban kaydetmiş

Askeri savcılık sorguları ve raporlarda, ´Nazlı´ isimli kullanıcının kozmik odada Melek Üçtepe ve Sevilay Bulut´tan önce çalışan sivil memur ´Nazire Karaman´ olarak görülüyor. Bilgisayarlardaki kullanıcı adının ise emekli olmasına rağmen kullanılmaya devam edildiği tespitleri yer alıyor. Altında dönemin Harp Akademileri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına´nın ismi yer alan ´Oraj Eylem Planı´ dosyasını oluşturan ve kaydeden isim olarak ´ckoylu´ tespit edilmiş. Kullanıcının yine ´Balyoz´ sanıkları arasında yer alan Albay Cengiz Köylü olduğu tahmin ediliyor. Fatih ve Beyazıt camilerini bombalama iddialarının planları olarak kamuoyunun gündemine gelen ´Çarşaf ve Sakal Eylem Planı Harekat Emri´ dosyalarının kullanıcıları da rapora girmiş. ´Çarşaf´ dosyası önce Hüseyin Topuz, daha sonra Hüseyin Özçoban eliyle kaydedilmiş. ´Sakal´ dosyasının son kaydedicisi de Hüseyin Özçoban. Hazırlanan Emniyet Tespit Tutanağı´nda, ´dijital kullanıcı yolları´ ayrıntılı olarak anlatılıyor. Soruşturmadaki CD´ler ve buradan çıkan kritik belgelere ilişkin bilirkişi raporlarında, CD´lerde yer alan belgelerin dijital kullanıcı yolları ve belgelerin teknik özellikleri ortaya konuluyor. Buna göre, belgelerde genel itibarıyla belli kullanıcı isimleri ile işlem yapıldığı belirtiliyor. Soruşturma kapsamında alınan şüpheli ifadelerinde de bu kullanıcı isimlerinden bazılarının kimlere ait olduğu belirleniyor. Emniyet tarafından hazırlanan bir tutanakta bilirkişi raporları ve ifadelerde yer alan hususlar doğrultusunda belgelerin teknik özellikleri ve dijital kullanıcı yolları tek tek ortaya konuluyor.

19 CD incelendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen soruşturma kapsamında, birçok bilgi ve belgelerin yer aldığı 19 CD ile ilgili olarak TÜBİTAK ve Emniyet Genel Müdürlüğü bilirkişilerince bilirkişi raporları hazırlandı. 1. Ordu Komutanlığı´nda bulunan kozmik odaya o dönemde harekat başkanı Süha Tanyeri, Şube Müdürü Bülent Tunçay, plan subayları Bayram Tanrısevdi, Erol Türeli, Tanju Poshor, sivil memurlar Sevilay Erkani Bulut ile Melek Üçtepe´nin girmeye yetkili oldukları belirtiliyor. Raporda ayrıca kozmik odada sivil memurların kullandığı iki adet bilgisayarın olduğu, ayrıca harekat başkanının kendi kullandığı bir bilgisayarın bulunduğu HRKBSK kullanıcı isminin Harekat Başkanı Süha Tanyeri´ye ait olduğu, serkani ve 79561079 adlı kullanıcı isimlerinin Sevilay Erkani Bulut´a ait olduğu, NAZLI, 79964008, m.Uctepe kullanıcı isimlerinin Melek Üçtepe´ye ait olduğu, fserbest kullanıcı isminin Genelkurmay MEBS başkanlığında görevli Fikret Serbest isimli bir subaya ait olduğu ifade ediliyor.

Balyoz belgelerinde Genelkurmay imzası

´Balyoz´ kod isimli darbe planı dava dosyasında 19 CD yer alıyor. Bunların arasında 11 No´lu CD´de darbe yapıldığında ´askerlikle ilişkisi kesilecekler´ listesi ve 17 No´lu CD´de ise ´Suga, Oraj, Çarşaf´ gibi eylem planları mevcut. Özellikle bu iki CD tartışmalı hale getirilmeye çalışılıyor. Ancak iddianamedeki tanık ifadeleri, teknik bilgiler Çetin Doğan´ın avukatları, kızı ve damadının iddialarını yalanlıyor. Sonradan üretildiği iddia edilen 2 CD diğer 16 CD gibi aynı programda ve TSK´ya ait bilgisayarlarda oluşturulmuş. Bunu ispat eden delil ise belgelerin kaydedildiği programdaki ´fserbest´ kullanıcı ismi. Savcılık, ´fserbest´ kullanıcı isminin Fikret Serbest isimli subaya ait olduğunu belirliyor. İddianamede, Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri´nde (MEBS) görevli Serbest´in, ´Powerpoint´ kullanımında Genelkurmay Başkanlığı ve TSK genelinde bir standart şablon oluşturulması emrine dayanarak 1 Ekim 1998´de program hazırladığı kaydediliyor. Subay Serbest, savcıya verdiği ifadede de bu programı hazırlayıp tüm birimlere dağıttığını kabul ediyor.

´fserbest´ kullanıcı adı

İddianamede, Fikret Serbest isimli şahsın ifadesinde de belirttiği gibi birçok Powerpoint belgesinde şahsın kullanıcı ismi olan ´fserbest´ isminin yer aldığı ve plan semineri ile ilgili hazırlanan birçok sunumda da Fikret Serbest tarafından 01.10.1998 tarihinde oluşturulan şablonun kullanılarak belgelerin oluşturulduğu görülmekte, 11 ve 17 No´lu CD´ler de dahil olmak üzere neredeyse tüm CD´ler içerisinde fserbest ismi ile oluşturulmuş Powerpoint belgeleri yer almaktadır. deniliyor. Dokümanların bu şablon üzerinde değişiklik yapılması suretiyle hazırlandığı, bu sebeple birçok Powerpoint belgesinde ´fserbest´ isimli kullanıcının belgeyi yazan kişi olarak görüldüğü aktarılıyor. Tüm belgelerin TSK´ya ait bilgisayarlarda hazırlandığının anlaşıldığı belirtiliyor. Savcılar, Çetin Doğan´ın iddialarına şöyle cevap veriyor: Pek çok belgede kullanıcı ismi olarak ´fserbest´ isminin yer alması, belgelerin kötü niyetli kişilerce sahte olarak üretildiği iddiasının dayanaksız olduğunu göstermektedir.

CD´ler seminerden sonra arka arkaya yazdırıldı

İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü´nce düzenlenen 3 Mayıs 2010 tarihli ekspertiz raporunda; Melek Üçtepe´nin kendilerine ait olmadığını beyan ettiği 8 No´lu CD üzerindeki el yazılarının Melek Üçtepe´nin eli mahsulü olduğu kanaatine varıldığı belirtiliyor. Alınan ifade ve bilirkişi raporlarına göre, 7 Mart 2003 tarihlerinde gerçekleşen plan semineri ile ilgili belgeler, sunumlar sivil memurların bilgisayarlarında toplandı. Sevilay Erkani Bulut ve Melek Üçtepe isimli sivil memurlarca CD´lere aktarıldıktan sonra tek suret olan bu CD´ler komutana arz edildi. Daha sonra da kozmik odada muhafaza edildi. Bu kapsamda birçok CD seminerin bitiminden sonra 10 Mart tarihinde arka arkaya yazdırıldı. İçlerinde Süha Tanyeri, Melek Üçtepe ve Sevilay Erkani Bulut´a ait bilgisayarlarda hazırlandığı, işlem gördüğü anlaşılan birçok belgenin yer aldığı 11 ve 17 No´lu CD´lerden, 17 No´lu olan seminerden önce 11 No´lu olan ise seminerin ilk gününün ardından komutana özel olarak hazırlandı. Balyoz harekat planı kapsamında hazırlanan bazı belgeler, Suga harekat planı kapsamında hazırlanan bazı belgeler, Jandarma unsurlarınca Balyoz harekat planı kapsamında hazırlanan bazı belgeler ve yeniden yapılandırma safhasında savunma sanayii ile ilgili olarak hazırlanan bir belgede en son kaydedenin Süha Tanyeri isimli kullanıcı olduğu belirtiliyor. ( Zaman)

Ulusalcı - darbeci paşaya Yahudi damat!

Abdurrahman Dilipak (Yeni Akit): Kim kimi işletiyor bilmiyorum.. 28 Şubat süreci sonrasında Türkiye´de estirilen Dani Rodrik rüzgarını da sorgulama ihtiyaç var. ?Merkez Bankası´na danışman olmasına, peş peşe konferanslar vermesine şimdi kuşku ile bakıyorum? diyor Enver Alper Gürel.. Gürel bu konuda tek örnek değil. Adamlar iyi çalışıyorlar. Haklarını teslim edelim.. Onların iktidarı döneminde onların borusu ötüyor. Bizimkilerin iktidarı döneminde yine onların çarkı dönmeye devam ediyor, eskisi kadar olmasa da.. Rodrik adı, önce ABD´deki Yahudi Lobisinin güvenilir isimlerinden biri olarak geçti. Sonra önemli ve saygın bir ekonomist olarak anıldı adı. Türkiye´deki ulusalcı, Kemalist cepheye darbecilere yakın bir isim olarak biliniyordu. İrticaya karşı idi ve İslam´a karşı şahinlerden olarak biliniyordu. Yani İslam´a karşı-Müslümanlara karşı havuç değil sopa gösterme yanlısı ekipten..

Balyoz planı basına yansıyınca Çetin Doğan damat ve kızının yanına gitmeye hazırlanıyordu

Eğer darbe plânı gerçekleşse idi, ?Bizim çocuklar iyi iş çıkardı? diye caka satacaklardı.. O zaman Kemal Derviş yerine belki de perde gerisinde Dani Rodrik olacaktı. Perdenin önünde eşi, daha doğrusu Çetin Doğan´ın kızı. Zaten darbenin çekirdek kadrosunda kayınpeder olacaktı.. Çetin Doğan hakkında ilk belgelere ulaşıldığında Doğan, Meksika´ya doğru damadı ve kızı ile buluşmak üzere yola çıkmaya hazırlanıyordu..

Gelin-damadın olaylara tek taraflı bakışı çok anlamlı

Dani Rodrik´in Bir Darbe Kurgusunun Belgeleri ve Gerçekler: ?Balyoz? isimli kitabında ya da Foreign Policy´deki ´Balyoz Darbe Planı İmal Edildi´ başlıklı eşi Pınar Doğan´la birlikte kaleme aldığı yazısıyla, bu davada taraf olduklarını açıkça ortaya koydular.. Bir yandan Balyozun gerekliliğini savunuyorlar sanki, bir yandan da bu işin lobisini yapıyorlar. Balyoz davasının savunma avukatı gibi bir rol üsleniyorlar. Bu da sanki bir suçüstü halini, suçluluk psikolojisi içinde ne yaptığını bilmeyen insanların paniklemiş halini yansıtıyor bir bakıma. Türkiye´deki liberalleri, darbeye karşı çıktıkları için ağır bir şekilde eleştiriyorlar.. 27 Eylül 2010´da The National Interest´de yayınladıkları ´A Turkish Tragedy´ adlı makalelerinde AK Parti´yi İslamcıların bir politik aygıtı olmakla eleştiriyorlar. Dani Rodrik, Wall Street Journal´da, ´Türkiye´de Demokrasi´nin Ölümü´ başlıklı yazısında ?doğduğu ülkeyi artık tanıyamadığından? söz ediyor, ?yargının siyasallaştığından, Türkiye´de demokrasi´nin öldüğünden, Türkiye´nin bir korku, kirli oyunlar ve sahtecilik ülkesine döndüğünden, herkesin dilendiğinden, yurtdışındaki bazı entelektüellerin artık ülkeye dönmekten çekindiğini söylediğinden? söz ediyor. Bunları yazarken, mesela eski fişlemelerden darbe günlerinde basının nasıl andıçlandığından, yazarlara nasıl her gün davalar açıldığından, faili meçhul cinayetlerden, yargının nasıl siyasileştiğinden, inanç ve fikir hürriyetinin baskı altına alındığından, terörden hiç söz etmiyor.. Şemdinli savcısı Ferhat Sarıkaya ve Adana savcısı Sacid Kayasu´nun başına gelenlerden hiç söz etmiyor ama Erzincan savcısı hakkında yapılan işlemleri AK Parti´nin yargıya müdahalesinin bir örneği olduğunu iddia ediyor..

Gelin damadın arkasında MOSSAD mı var?

Gerçekleri bu şekilde çarpıtan bir yaklaşım hangi kadroların işi bilmiyorum.. Bu darbe plânının bir ucunda olması gereken MOSSAD plânlarından tercüme fikirler mi bunlar, yoksa Çetin Doğan´ın Amerika´daki damadına gönderdiği mektuplarda anlatılanlardan mı tercüme fikirler ya da Dani´nin savunma taktikleri gereği Amerika´da hazırlanan bir senaryonun içinden mi çıkıyor bu fikirler bilmiyorum.. Dani´nin bu tavrı, bir aile dayanışması olarak açıklanabilir mi? Ya da şu soruyu da sormak gerek, gerçekten Amerikalı stratejistler bu yalanlara inanabilir mi? Nasıl oluyor da, bu çarpıtılmış gerçekler Foreign Policy gibi, Wall Street Journal, The National Interest gibi yayın organlarında yayınlanabiliyor? Amerikan dış politikası ve mediasını manüple etmek bu kadar kolay mı?

Balyoz´un yurtdışı ayağı mı devrede?

Peki, bu bir yana, Türkiye´nin anti Amerikancı, anti İsrail ulusalcıları nasıl oluyor da, Amerika´daki Yahudi lobisinin İslam karşıtı şahinleri arasında önde gelen isimlerinden biri olan Dani gibi birinin peşine takılabiliyorlar. Görünen o ki, Dani, bu darbe plânı içinde aile bağlarının ötesinde, sıradan olmaktan uzak yakın bir bilgi ve ilgi içinde. Belki de Balyozun, yurtdışına uzayan bir ayağında bulunuyor.. Bu fevri çıkışları kayınpederini kurtarmak değil, karanlık plânının ABD´deki uzantılarının deşifre olmasından duyduğu kaygıdan kaynaklanıyor olamaz mı?

Damat mı balyozun bir parçası yoksa Çetin Doğan mı ABD kaynaklı darbe girişiminin ayağı?

Bakalım anti Amerikancı, anti İsrail ulusalcılarımız bu işten yakalarını nasıl sıyıracaklar?.. Darbe plânının bir numaralı sanığı bu plânın içinde yahu. Dani aileden biri.. Dani mi, Balyozun bir parçası, yoksa Çetin Paşa Amerika´da, Yahudi Lobisi tarafından plânlanan bir darbenin Türkiye ayağındaki isim mi bilmiyorum.. Yargılama sonunda iddialar ve kuşkular açıklık kazanacak. Sahi Balyoz darbe plânı gerçekleşseydi, Türk ekonomisine Dani mi yön verecekti? Selâm ve dua ile. ( Abdurrahman Dilipak / Yeni Akit)

(04 Ocak 2011, 10:59)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Gelin-damat çürük çıktı: İşte kozmik CD´ler

Balyoz´un ekonomi bakanı, damat Rodrik miydi?

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2744    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.309