Tam
EskidenYeniye
 

Sağlam deliller, çürük gelin-damadı sarstı

Zaman´ın 3 ve 4 Ocak tarihlerinde Balyoz darbe planı davasıyla ilgili yaptığı manşet haberler, bir süredir davanın düzmece deliller üstünden yürütüldüğünü iddia eden 1 numaralı sanık Çetin Doğan´ın kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik´i sarstı. Gelin damadın tezlerini çürüten balyoz gibi sağlam delillerin içerisinde CD´lerin orijinal fotoğraflarının yanı sıra ek klasörlerdeki askeri savcılık soruşturmaları, TÜBİTAK ile Emniyet kriminal raporları, 1. Ordu´nun kozmik odasında görevli sivil memurlar Melek Üçtepe ile Sevilay Bulut´un cd´leri kabul eden ifadeleri yer alıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Sağlam deliller, çürük gelin-damadı sarstı

Zaman´ın 3 ve 4 Ocak tarihlerinde Balyoz darbe planı davasıyla ilgili yaptığı manşet haberler, bir süredir davanın düzmece deliller üstünden yürütüldüğünü iddia eden 1 numaralı sanık Çetin Doğan´ın kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik´i sarstı. Gelin damadın tezlerini çürüten balyoz gibi sağlam delillerin içerisinde CD´lerin orijinal fotoğraflarının yanı sıra ek klasörlerdeki askeri savcılık soruşturmaları, TÜBİTAK ile Emniyet kriminal raporları, 1. Ordu´nun kozmik odasında görevli sivil memurlar Melek Üçtepe ile Sevilay Bulut´un cd´leri kabul eden ifadeleri yer alıyor.

Katıldıkları her programda Balyoz belgelerinin 19 CD´den ibaret olduğunu; bunlardan üçünün (11, 16,17 numaralı CD´ler) yani davanın ana delillerin yer aldığı CD´lerin ´sahtekarlar çetesi´ eliyle üretildiğini savunan Doğan ve Rodrik´in tezleri bu haberlerden sonra ellerinde kaldı. Çünkü Zaman, kamuoyunun bugüne kadar merak ettiği Balyoz davası delili CD´lerin orijinallerinin fotoğraflarını, 1. Ordu Askeri Savcılığı ve İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın ifade tutanakları ve Balyoz iddianamesinin eklerine giren TÜBİTAK, Emniyet Kriminal raporları ile birlikte haberleştirdi.

Rodrik ve Doğan ikilisi bu haberlere atıf yaparak http://cdogangercekler.wordpress.com isimli internet sitesinden Zaman´ı yalancılıkla suçlamaya kalkıyor. Belgeleri cımbızlamak yerine önünü arkasını da okuyarak delillere bakılsa, ifade tutanaklarını tam sayfa yayınlayabilseler; iki sivil memur Sevilay Erkani Bulut ile Melek Üçtepe´nin ifadelerinin CD´lerin 1. Ordu Komutanlığı Kozmik Bürosu´nda üretildiğinin teyitlerini de; Balyoz darbe planı davasının en kritik ana belgelerinin yer aldığı 11 nolu CD´nin üretim ve çıkış adresinin kozmik oda olduğunu da görecekler. Doğan ve Rodrik her iki sivil memurun ifadelerini cımbızlayarak ´reddiyeleri´ üzerinden akıl yürütüp, savunma yapıyor. Oysa savcıların sorgusu ve delillerin ortaya koyduğu bilgilerin tamamı karşılaştırıldığında itiraf niteliğindeki ifadeler ayan beyan ortaya çıkacak. İşte Balyoz davasının CD´lerini ortaya çıkaran haberlere yönelik atılan iftira ve soruların cevapları:

Doğan ve Rodrik, ´Yine Zaman´ın yalanları´ yazısında ilk şu cümleyi kaleme almış: Zaman´ın bahsettiği delillerden hiçbiri yeni değil, hepsi dava dosyasında var ve bu blogda daha evel değerlendirmiştik. Bu deliller bizim savımızı çürütmekten çok doğruluğunu gösteriyor. (Yeni olan tek şey, Zaman´da yayımlanan CD´lerin fotoğrafları; bu fotoğraflar istenmesine rağmen mahkeme tarafından sanıklara daha evel verilmemişti!)

Cümleler kendini tekzip ediyor. Balyoz davasının delili CD´lerin fotoğrafları ilk kez yayınlandı. Ve bu CD fotoğrafları internet ve kağıt üstünden yürütülen dezenformasyon malzemelerinin hepsini ortadan kaldırıyor. Kaldı ki Zaman davanın ek klasörlerindeki bilgileri kullandığını haberinde belirtiyor. ´İki sivil memurun ifadelerini bir de CD´lerin fotoğraflarıyla değerlendirin´ diyor. Haber, CD´lerin ortaya koyduğu gerçekleri, iddianameye yansıyan ifadelerle destekliyor. Sivil memur Sevilay Erkani Bulut, savcılıkların ve TÜBİTAK, Emniyet bilirkişilerinin kayıtlarına 11 numaralı CD olarak geçen ve üzerinde ´OR. K.´na yazan (TDK marka, CD-R74 Cd Recordable/650 Megabayt) CD´yi hazırladıklarını iki ayrı yerde kabul ediyor.

25 Şubat 2010 tarihli 1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı Hazırlık Soruşturması Tespit Tutanağı´nın içinde bu ifadeler bakın nasıl yer alıyor. Hakim Albay Bülent Münger´in aldığı 3 sayfalık tanık ifadesinde Bulut, önce görev yaptığı yeri, plan semineri faaliyetlerini, kozmik odadaki görevini, bilgisayarları, kozmik odanın güvenliğini anlatan bir dizi bilgiyi sıralıyor. İfadesinin ikinci sayfasında ´Balyoz´ ismini hatırlamadığını söylüyor, ancak CD´lerin içeriğini aynen şu cümlelerle anlatıyor:

K.ÖZEL klasörü içerisinde Balyoz Güvenlik Harekat Planı adlı dosya içeriğindeki word belgelerini incelediğimde dosyanın içeriğinde bulunan araç çizelgelerini, diğer kiliseler ve sinagoglar adlı dosyayı hatırladım, yine bir çok harekat planı yazıyorduk, ancak Balyoz ismini hatırlamıyorum, yalnız Balyoz Güvenlik Harekat Planı adlı dosya içeriğine baktığımda yazım tekniğine uygundur, bu şekilde yazıyorduk, dosyaların yazılması yaptığımız çalışmalara uygundur, İstihbarat Başkanlığı tarafından ve Loj. Bşk.lığı tarafından yapılan çalışmalarda bize getiriliyordu, ortak çalışmalar yapılıyordu, yalnız şu anda net hatırlayamamakla birlikte bu belgelerin oluşturulduğu tarihlerde ben Hrk. Bşk.lığındaydım, bana verilen emirler doğrultusunda bu dosyaları hatırladığımı düşünüyorum. Çarşaf, Oraj, Sakal, Suga isimli dosyaları hatırlamıyorum, bunların bizim bilgisayarlarımızda kayıtlı olup olmadığını da bilemiyorum, ancak bizden habersiz kaydedilmiş olabilir, çıktı almak için veya birisine gösterilmek için bilgisayarımıza yüklenmiş olabilir, örneğin yarbaşkanı da bazen bizim odamıza gelirdi çalışmalar yapılırdı, istihbarat ve lojistikten de gelenler olurdu, komutan gösterme istedikleri bir şeyler olursa bizim bilgisayarlarımızdan gösterirlerdi, çıktılar alınabilirdi, Hrk. Bşk.nı, Hrk. Şb.Müdürü, Plan subayları mesai sonrasında da çalışmalara devam ederdik.

Rodrik ve Doğan, bu ifadelerin sadece bir kısmını alarak reddiyeleri öne çıkarıyor. Sevilay Bulut´un iki sivil savcılık biri de askeri savcılıkta ifade vermesine karşın, sadece Bulut´un sivil savcılıktaki birinci ifadesine atıf yapıyorlar. Oysa Sevilay Erkani Bulut, askeri savcı ifade tutanağının 3. sayfasında üstünde OR.K.na yazılı 11 Numaralı CD ile ilgili de şu cümleleri kullanıyor: OR.K.na dosyası ordu komutanına takdim edilecek dosyaları içermektedir, bizim hazırlama tekniğimize uygundur, 1. Ordu klasörü içerisinde yer alan Balyoz Güvenlik Harekat Planı´nda yer alan dosyalar diğer dosyalarla uyumludur, kullanıcı adı olarak benim emekli sicil numaram, Hrk. Bşk., Nazlı gibi isimler yer almaktadır, yukarıda belirttiğim gibi yaptığımız çalışmalar benzemektedir.....

Sevilay Erkani Bulut, bir gün sonra 26 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları Ali Haydar ve Bilal Bayraktar tarafından iki kez sorgulanıyor. Savcı Ali Haydar´ın yaptığı ilk sorgu da Sevilay Erkani Bulut, (2. Sayfa) Ben Balyoz Güvenlik Harekat Planını ilk defa basından duydum. Çalıştığım dönemde böyle bir Güvenlik Harekat Planı duymadım. diyor. Savcının 11 sayfalık belgeyle ilgili sorularını, tarihlerini ve kopya adetlerini belirtir işaretlerin ne işe yaradığını anlatıyor.

Ancak aynı gün Bilal Bayraktar tarafından alınan 3 sayfalık ek sorgusunda tereddütleri ortadan kaldıracak çok kritik ifadeler veriyor. Savcı Balyoz Harekat Planı belgesini tekrar gösterip soruyor. Bulut, Genel olarak başta harekat başkanı ve ona bağlı kişiler bu şekilde yazılar veriyorlardı, biz de yazıyorduk. Ancak ben bu yazıyı ne zaman yazdığımı hatırlamıyorum, yazıp yazmadığımı da hatırlamıyorum. diyor. Savcı, TÜBİTAK ´ın Bilirkişi Raporu ve Taraf Gazetesi´ tarafından teslim edilen 4 DVD den 4 numaralı olanının içerisinde bulunan 19 adet CD ve asıllarına ait fotoğrafları gösterip sorduğunda sivil memur Bulut neredeyse tüm CD´leri ilişkin itiraf niteliğinde bilgileri aktarıyor:

Bu CD´ler bizim tarafımızdan hazırlanan CD´lerdir. Bu CD´lerin tamamı plan seminerinin bitmesine müteakip kozmiğe kaldırılmıştır. Bilgisayarımızda toplanan tüm word belgelerini, dosyaları, power point sunum ve yansıları bu CD´lere ben ve Melek Üçtepe aktarmıştık. Göstermiş olduğunuz CD´ler üzerinde; OR.K.na yazılı CD´yi net olarak hatırladım. Bu CD Ordu Komutanına verilmek üzere hazırlanmıştı. K.Özel yazılı CD´yi de hatırladım, bu CD´yi de yine Komutana özel olarak verilmek üzere hazırlamıştık...

Gelelim Melek Üçtepe ile ilgili iddialara. Sivil Memur Üçtepe´nin de 1. Ordu Askeri Savcılığı´nda iki ayrı tarihli ifade tutanakları Balyoz davası ek klasörlerinde yer alıyor. Üçtepe, 25 Şubat 2010 tarihli askeri savcılık sorgusunda, tıpkı Sevilay Bulut´un ifadelerinde olduğu gibi K.ÖZEL ve OR.K.na yazan CD´ler hakkında detaylı bilgiler veriyor. Balyoz ismini hatırlamadığını ancak üst yazı plan dosyalarını hatırladığını anlatıyor. İfadesinin 3. Sayfasında 3. Paragrafta GÜVENLİK HAREKAT PLANI ORİJİNAL BELGELER klasöründe ´CD´lerin Kapakları´ adlı dosya içeriğinde yer alan CD´lerin resimlerini incelediğimde söz konusu resimler bizim plan odasında yapılan çalışmaların kaydedildiği ve arşiv amacıyla numaralanarak evrak odasına koyduğumuz CD´lerdir, evrak odasında kilitli çekmeceli demir karteks dolabının içerisinde muhafaza edilmekteydi. diyor.

Ancak Üçtepe´nin bu ifadeleri Askeri Savcılığın ikinci kez ifadesine başvurduğu 3 Mart 2010´da değişiyor. Üçtepe, Or.K.na yazılı CD. K.Özel yazılı CD., üzerinde yazı olmayan SmartBuy yazılı olan CD´lerdeki yazılar bana ait değildir. Bu CD´leri hatırlamıyorum. diyor. Yani Üçtepe, askeri savcılığa daha bir hafta önce verdiği ifadesinde kabul ettiği CD´lerin üzerindeki yazıların kendisine ait olmadığı itirazını yapıyor. Bu ifade değişikliği sivil memura aradan geçen süre zarfında baskı mı yapıldı sorularını akıllara getiriyor

Gelelim, Rodrik ve Doğan çiftinin kesinlikle yok dedikleri parmak izi ve imza tespitlerine . Zaman haberi ikilinin bahsettiği gibi değil. Haber metnindeki Davanın en önemli delilleri arasında yer alan 19 CD´nin orijinal resimleri, üzerindeki el yazıları ve parmak izleri, plan CD´lerinin 2003 yılında oluşturulduğunu ispatlıyor. cümlesinin kaynağı da yine İstanbul Emniyeti´nin hazırladığı raporda yer alıyor. Balyoz ek iddianame delileri arasına giren ´Dijital Kullanıcı Yolları Raporu´ ile ilgili ´Tespit Tutanağı´nın netice ve kanaat bölümünde 5 CD üzerindeki el yazılarının Melek Üçtepe´ye ait olduğuna dair önemli tespitler var. (22. Ek Klasör 228. Sayfa) O ifadeler aynen şu şekilde raporlaştırılmış: İstanbul Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü´nce düzenlenen 03.05.2010 tarihli ekspertiz raporunda; Melek Üçtepe´nin kendilerine ait olmadığını beyan ettiği 8 nolu CD üzerindeki el yazılarının Melek Üçtepe´nin eli mahsulü olduğu kanaatine varıldığı belirtilmektedir.

Ayrıca Emniyet Kriminal raporunda 3, 6, 8, 9 ve 19 nolu CD´lerinin üzerinde bulunan el yazılarının da kaligrafik ve grafolojik özellikler yönünden uygunluk ve benzerlikler bulunduğu belirtilerek el yazılarının Melek Üçtepe´nin eli mahsulü olduğu kanaatine varılmıştır deniliyor.

Göründüğü kadarıyla, bunca delile rağmen, belgelerden cımbızlayarak davaya reddiye düzen Rodrik ve Doğan´ın ek klasörlerde daha epey ince işçilik yapmaya ihtiyacı var. Önce Balyoz Darbe iddialarını CD´lerden ibaret sayarak alan daraltan, yazılı dökümanlar ve 1. Ordu Komutanlığı´nda alınan ses kayıtlarını, ´tepeleme´ ifadelerini ve ´İstanbul´un üzerine çökme´ hedef ve girişimlerini ´seminer planı´ diye kamuoyuna takdim eden yazıların bittiği yer CD´lerin orijinal olduğuna ve gerçekliğine ilişkin yukarıda sıralanan bilgilerdir. Rodrik ve Doğan, internet sitesinden CD´lerin içindeki dosyalara ilişkin kayıt bilgileri tespiti olmadığını da ileri sürüyor. Ancak Zaman´ın 4 Ocak 2010 tarihli ´Balyoz CD´lerinde işlem yapan isimler iddianamede´ haberindeki Balyoz Darbe Planı davasına temel teşkil eden ana belgelerin kimler tarafından hangi bilgisayarlarda oluşturulduğuna ilişkin bilgiler çok net. Planları hazırlayanların kimler olduğu, hangi bilgisayarda, kaç kayıt yaptıkları aşikar.

Dönemin MİT Müsteşarı´nın Ergenekon davasına yansıyan ifadelerini, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile Balyoz toplantılarının yapıldığı tarihte Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı olarak sınırların aşıldığını rapor eden İlker Başbuğ´un teyitlerini, ortaya çıkan ıslak imzalı belgeleri daha ne kadar görmezden gelecekler bilmiyoruz. Ancak artık kimse bu gerçekleri daha fazla gizlemeyecek. ( Zaman)

(05 Ocak 2011, 20:31)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

RAPORUN İLGİLİ BÖLÜMÜNÜ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İFADENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İFADENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İFADENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İFADENİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Gelin-damat çürük, deliller balyoz gibi

Gelin-damat çürük çıktı: İşte kozmik CD´ler

Balyoz´un ekonomi bakanı, damat Rodrik miydi?

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2751    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.808