Tam
EskidenYeniye
 

´Sabancı´nın katili Duyar´ı Yeşil öldürttü´

Özdemir Sabancı´nın öldürülmesi ve cinayetin katil zanlısı Mustafa Duyar´ın cezaevinde infaz edilmesi, TRT Haber´de bu akşam yayınlanacak ´Faili Meçhul´ isimli programda masaya yatırılıyor. Programda, Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı öldüren Ahmet Yargüder ile Yeşil olduğu öne sürülen şahıs arasındaki telefon konuşmasına yer veriliyor. Görüşmede Yeşil´in, Yargüder´e, ´Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin.´ dediği kaydediliyor. Sabancı cinayetinden pişmanlık duyan ve itiraflarda bulunacağı öğrenilen Duyar´ın, Karagümrük Çetesi olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere Afyon cezaevinde devlet tarafından öldürtüldüğü, işin içinde Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün de olduğu bizzat Ergin kardeşlerce iddia edilmişti. Duyar´ı Afyon cezaevinde devlet adına infaz eden Ergin kardeşler, 2 yıl sonra Uşak cezaevinde bu kez kendilerinin devlet tarafından infaz edilmek istendiklerini ileri sürerek büyük bir isyan başlatmış ve infazcı grupta yer aldığını ileri sürdükleri bazı kişileri öldürmüşlerdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

´Sabancı´nın katili Duyar´ı Yeşil öldürttü´

Özdemir Sabancı´nın öldürülmesi ve cinayetin katil zanlısı Mustafa Duyar´ın cezaevinde infaz edilmesi, TRT Haber´de bu akşam yayınlanacak ´Faili Meçhul´ isimli programda masaya yatırılıyor. Programda, Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı öldüren Ahmet Yargüder ile Yeşil olduğu öne sürülen şahıs arasındaki telefon konuşmasına yer veriliyor. Görüşmede Yeşil´in, Yargüder´e, ´Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin.´ dediği kaydediliyor. Sabancı cinayetinden pişmanlık duyan ve itiraflarda bulunacağı öğrenilen Duyar´ın, Karagümrük Çetesi olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere Afyon cezaevinde devlet tarafından öldürtüldüğü, işin içinde Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün de olduğu bizzat Ergin kardeşlerce iddia edilmişti. Duyar´ı Afyon cezaevinde devlet adına infaz eden Ergin kardeşler, 2 yıl sonra Uşak cezaevinde bu kez kendilerinindevlet tarafından infaz edilmek istendiklerini ileri sürerek büyük bir isyan başlatmış ve infazcı grupta yer aldığını ileri sürdükleri bazı kişileri öldürmüşlerdi.

9 Ocak 1996 günü Türkiye´yi sarsan bir suikast meydana geldi. Sabancı Center´ın 25. katına kadar çıkan DHKP-C militanları Mustafa Duyar ve İsmail Akkol, Özdemir Sabancı ile birlikte ToyotaSA Genel Müdürü Haluk Görgün ve Sakıp Sabancı´nın sekreteri Nilgün Hasefe´yi öldürdü. Olaydan 11 ay sonra 1996 Aralık ayında tetikçi Mustafa Duyar, Türkiye´nin Şam Büyükelçiligi´ne telefon açarak teslim oldu. Türkiye´ye getirilen Duyar, 15 Şubat 1999 günü Afyon cezaevinde öldürüldü.

Cinayet çözülmüş sayılmaz

O günden bu yana gerek Özdemir Sabancı cinayetindeki karanlık noktalar, gerekse Mustafa Duyar´ın tam da ´konuşmak istiyorum´ diyerek savcılara dilekçeler gönderdiği bir ortamda cezaevinde infaz edilmesinin perde arkası tam aydınlanamadı. O gün Sakıp Sabancı da 25. Kattaki odasında olduğu halde, tetikçiler neden Özdemir Sabancı´yı vurdular? Mustafa Duyar´ın cezaevinde infazı emrini veren güçler kimlerdi? O süreçte bazı hesaplara trilyon düzeyinde paralar yattı mı? Bu soruların hepsi, bu akşam saat 23.00´te TRT Haber´de yayınlanacak Faili Meçhul programında cevap aranacak. Programda bu hafta, 9 Ocak 1996 tarihinde İstanbul´da Sabancı Center´ın 25. katında meydana gelen Özdemir Sabancı suikastı ele alınıyor... Suikastın hedefi, olaydan iki ay önce Kürt raporunu yazan ve çizmeyi aşmakla suçlanan Sakıp Sabancı mıydı, yoksa Toyota ile Japon sermayesini Türkiye´ye getiren ve milyar dolarlık petro-kimya yatırımlarını hayata geçirmeye hazırlanan Özdemir Sabancı mıydı? Özel kartıyla suikastçıları binanın yönetim katına çıkaran çaycı kız Fehriye Erdal, suikastçılara önce Sakıp Sabancı´nın bulunduğu odayı göstermesine rağmen, neden son anda karar değiştirip Özdemir Sabancı´nın bulunduğu odayı gösterdi? Sabancı Holding çalışanları içinde poliste kaydı çıkan tek kişi kimdi? Suikastçılar dünyanın en iyi korunan binalarından biri olduğu sanılan Sabancı Center´a silahları, yedek şarjör ve mermi kutularını nasıl soktular? Sabancı suikastı sanığı Mustafa Duyar´ı Afyon Cezaevi´nde öldüren Ahmet Yargüder´i telefon açarak Duyar´ın infaz emrini veren kişi kimdi? Sabancı suikastı Türk iş dünyasına, Sabancı ailesine ve Türk siyasetine hangi etkileri yaptı? Faili Meçhul, 7 Ocak Cuma TRT Haber´de...

TRT cinayetteki ayrıntılara iniyor

İsmet Berkan, Mehmet Altan, Serpil Yılmaz´ın da bilgi ve anlatımlarıyla katıldığı programda yer alan bazı çarpıcı bilgiler şöyle: İstanbul emniyeti olaydan sonra 30 kadar Sabancı çalışanını gözaltına aldı ve Sabancı Center´da çalışan herkesin polis arşivlerinde taramasını yaptı. Poliste kaydı çıkan tek şahıs; çaycı kartıyla suikastçileri yönetim katı olan 25. kata çıkaran Fehriye Erdal´dı. Fehriye Erdal suikastten bir yıl önce, öğrencisi olduğu İstanbul Üniversitesi´nde bir pankart asma eyleminden dolayı gözaltına alınmıştı. Olaydan bir süre önce Dursun ismindeki yönetim katı çaycısının ayrılması üzerine İç Hizmetler Birimi üniversite öğrencisi olan Fehriye Erdal´a yönetim katında geçici olarak çaycı görevi veriyor ve Fehriye Erdal, Dursun´un kartını kullanmaya başlıyor.

Sabancı´nın katili konuşmaması için öldürüldü

Sabancı suikasti tetikçisi Mustafa Duyar´ın ölüm emrini veren kişi, Sabancı suikasti tetikçisi Mustafa Duyar´ın 15 Şubat 1999 günü Afyon cezaevinde Karagümrük çetesi olarak bilinen Nuri Ergin gurubundan Ahmet Yargüder tarafından öldürülmesi olayı da programda ele alınıyor. Buna göre, Yargüder cezaevi 2. müdürünün odasına çağrılır ve kendisine telefonun var denilir. Telefonu kaldıran Yargüder ile telefondaki şahıs arasında şu konuşma geçer: Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin. Olaydan sonra Özdemir Sabancı´nın odasına propaganda amaçlı olarak bırakılan DHKP-C bayrağının üzerinde bir tek parmak izi çıktı. Bu parmak izi o sırada İstanbul Emniyet´inde görev yapan üst düzeydeki bir emniyet müdürüne aitti.

Odanın kalabalık olması Sakıp Sabancı´yı kurtardı

Suikast esnasında Fehriye Erdal ilk önce Sakıp Sabancı´nın odasını doğru olarak gösterdi. Fakat sonra karar değistirip Özdemir Sabancı´nın odasını gösterdi. Çünkü Sakıp Sabancı´nın odasında kardeşi Erol Sabancı ve Sabancı Holding Genel Koordinatörü Hasan Güleşçi ile birlikte 6-7 kişi vardı. Oysa Özdemir Sabancı´nın odasında iki kişi vardı. Fehriye Erdal, Sakıp Sabancı´nın odasında çok fazla kişi olması sebebiyle son anda suikastçileri Özdemir Sabancı´nın odasına yönlendirdi ve hızla Sabancı Center´ı terk etti.

Bazı ayrıntılar hala muamma

Programa göre, suikastçiler o gün saat 10.00´da Sabancı Center´ın önüne geldiklerinde silahlar bezle bacaklarına sarılıydı. Yedek şarjör ve mermiler ise ellerindeki bond çantalardaydı.Buna rağmen X-Ray cihazından nasıl geçtikleri hala muamma. Olayı soruşturan dönemin İstanbul DGM savcısı İrfan Özliyen, bir kaç Sabancı Center güvenlik görevlisini de soruşturma kapsamına aldıklarını ancak; silahların, mermilerin ve yedek şarjörlerin cihazlardan nasıl geçirilebildiğini kendisinin de hala bilmediğini ifade ediyor. ( Cihan)

Vedat Ergin: ´Bu devlet bana Mustafa Duyar´ı öldürttü. Ben öldürttüm. Şimdi canlı söylüyorum´.. Vedat Ergin: ´Veli Küçük´ü arayın; beni sorun. Başka da bir şey demiyorum´..

Ergin kardeşler cinayeti üstlenmişlerdi

Sabancı cinayetinden pişmanlık duyan ve itiraflarda bulunacağı öğrenilen Duyar´ın, Karagümrük Çetesi olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere Afyon cezaevinde devlet tarafından öldürtüldüğü, işin içinde Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün de olduğu bizzat Ergin kardeşlerce iddia edilmişti. Duyar´ı Afyon cezaevinde devlet adına infaz eden Ergin kardeşler, 2 yıl sonra Uşak cezaevinde bu kez kendilerinin devlet tarafından infaz edilmek istendiklerini ileri sürerek büyük bir isyan başlatmış ve infazcı grupta yer aldığını ileri sürdükleri bazı kişileri öldürmüşlerdi.

İnfazcıyı infaz etmek isteyince isyan çıktı

Afyon Cezaevi´ne sevk edilen Ergin kardeşler, 15 Şubat 1999´da Sabancı suikastı sanığı Mustafa Duyar´ı kurşun yağmuruna tutarak öldürdüler. Olay sırasında Tansu Çiller´in başbakan olduğu dönemde örtülü ödeneği dolandırmakla suçlanan Selçuk Parsadan´ı da başından vurdular. Bu olaylardan sonra Ergin kardeşler, Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi´ne gönderildi. Ancak aynı cezaevinde Alaattin Çakıcı ve Erol Evcil gibi çete davası sanıklarının da bulunması yeni olaylara sahne oldu. Gelişen süreçte diğer bir mafya babası Alaaddin Çakıcı´yla büyük bir savaşa girişen Ergin kardeşler ya da kamuoyundaki diğer isimleriyle ´nurişler´ ve adamları, Uşak Cezaevi´ne nakledilmelerinin ardından, 3 Aralık 2000´de, Çakıcı´nın kendilerini öldürtmek için yolladığını iddia ettikleri sekiz adamı bulmak için 200 yandaş mahkumla birlikte Uşak Cezaevi´ni kan gölüne çevirdiler. Ellerindeki tabancalarla yöneticileri rehin alan, beş mahkumu öldürüp, sekiz mahkum ve cezaevi 2. müdürünü yaralı halde pencereden dışarı atan isyancıların başı Nuri Ergin, daha sonra silahını koğuş penceresinden atıp Ben iyi niyetimi gösterdim. Gerisini size bırakıyorum diyerek teslim oldu. Ergin, kendilerini öldürmek için gelen kişileri yakalayıp, itiraflarını video bantlara kaydettiklerini de söyledi. Bu isyan sırasında çok çarpıcı bir gelişme yaşandığı yıllar sonra ortaya çıkan bir video kaydıyla öğrenildi. İsyan sırasında cezaevi penceresinden gazetecilere seslenen Nuri Ergin ?Bu devlet bana Mustafa Duyar´ı öldürttü. Ben öldürttüm. Şimdi canlı söylüyorum?, kardeşi Vedat Ergin ise ?Veli Küçük´ü arayın; beni sorun. Başka da bir şey demiyorum? demişti. Ergin kardeşlerin Uşak cezaevine HSYK´daki Ali Suat Ertosun tarafından bilinçli olarak naklettirildiği, bu yolla, savcılara itiraflarda bulunacağını açıklayan Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı devlet tarafından aldıkları görevle öldüren Ergin´lerin yine devlet tarafından infaz edilmek istendikleri iddia edildi. İşte ortaya çıkan video, bu iddiayı doğrular nitelikte olması nedeniyle kamuoyunda şok etkisi yapmıştı.

Yeşil´den cezaevine telefon: Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin

08 Ocak 2011: Özdemir Sabancı suikastı ve cinayetin katil zanlısı Mustafa Duyar´ın cezaevinde infaz edilmesi, TRT Haber´de dün akşam yayınlanan ´Faili Meçhul´ programında masaya yatırıldı. Programda, Özdemir Sabancı´nın katili Mustafa Duyar´ı öldüren Ahmet Yargüder ile Yeşil lakaplı Mahmut Yıldırım olduğu öne sürülen şahıs arasındaki telefon konuşmasına yer verildi. Telefon kaydında, Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin sözleri yer alıyor. Sabancı suikastı tetikçisi Mustafa Duyar´ın 15 Şubat 1999´da Afyon Cezaevi´nde Nuri Ergin´in yönettiği Karagümrük Çetesi grubundan Ahmet Yargüder tarafından öldürülmesi olayı da programda ele alındı. Buna göre, Yargüder cezaevi 2. müdürünün odasına çağrılır ve kendisine telefonun var denilir. Telefonu kaldıran Yargüder ile telefondaki şahıs arasında şu konuşma geçer: Alo ben Yeşil. Sana bir iş vereceğim, o işi halledeceksin. Orada Mustafa Duyar var. Onu öldüreceksin. Programda ayrıca, 9 Ocak 1996´da düzenlenen suikastten sonra Özdemir Sabancı´nın odasına propaganda amaçlı olarak bırakılan DHKP-C bayrağının üzerinde çıkan tek parmak izinin o dönem İstanbul Emniyet´inde görev yapan üst düzey bir emniyet müdürüne ait olduğu da belirtildi. ( Cihan)

(07 Ocak 2011), son güncel.: (08 Ocak 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte FOX TV´de, Uşak Cezaevi isyanında Ergin kardeşlerin Duyar cinayetine dair şok itirafları

Ergin kardeşler ve Sabancı suikasti manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2762    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.719.702