15 Temmuz Cuma Saat:22.00 TSK'daki FETÖ'cülerden askeri darbe girişimi
YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
27 Temmuz 2016, Çarşamba
Aharun.8m.net|Kontrgerilla.com|HaberKanal.net .. Terör, derin devlet, paralel devlet, kontrgerilla ve bağlantılı konularda 2001'den beri yayındayız
Terörle mücadele dursun deyip devlete demediğini bırakmayan, terör örgütüne ise ses bile çıkaramayan sözde aydınların skandal bildirisinin yurtiçi ve dışı destekçileri

HaberKanal.net.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Yargıtay´dan kolaylık: Onama mı bozma mı, sen seç

Bir Yargıtay üyesine ait şok ses kaydı, Yargıtay´da işlerin nasıl yürüdüğünü, duruma göre davaların nasıl hızlandırıldığını ya da yavaşlatıldığını, hatta onama ya da bozma kararının yandaş kişilerin tercihlerine bırakıldığını gösteriyor. Benzer ses kayıtları daha önce de ortaya çıkmış, Yargıtay Başkanı Gerçeker iddiaların soruşturulduğunu ve gerekenin yapılacağını açıklamıştı. Ancak ses kayıtlarının, yasal elde edilmediği gerekçesiyle suçlanması dışında hiçbir gelişme olmadı ve olaylar örtbas edilmeye bırakıldı. Hizbulkontra ve PKK gibi terör örgütü sanıklarının tahliye edilmesi skandalında tartışmaların odağına oturan Yargıtay, dava dosyalarını ihmal ettiği ve tahliyelere neden olduğu suçlamalarını kabul etmeyerek hükümeti yargıtayın işlerini kolaylaştırıcı tedbirler almamakla itham ediyor.

Yargıtay´dan kolaylık: Onama mı bozma mı, sen seç!

Bir Yargıtay üyesine ait şok ses kaydı, Yargıtay´da işlerin nasıl yürüdüğünü, duruma göre davaların nasıl hızlandırıldığını ya da yavaşlatıldığını, hatta onama ya da bozma kararının yandaş kişilerin tercihlerine bırakıldığını gösteriyor. Benzer ses kayıtları daha önce de ortaya çıkmış, Yargıtay Başkanı Gerçeker iddiaların soruşturulduğunu ve gerekenin yapılacağını açıklamıştı. Ancak ses kayıtlarının, yasal elde edilmediği gerekçesiyle suçlanması dışında hiçbir gelişme olmadı ve olaylar örtbas edilmeye bırakıldı. Hizbulkontra ve PKK gibi terör örgütü sanıklarının tahliye edilmesi skandalında tartışmaların odağına oturan Yargıtay, dava dosyalarını ihmal ettiği ve tahliyelere neden olduğu suçlamalarını kabul etmeyerek hükümeti yargıtayın işlerini kolaylaştırıcı tedbirler almamakla itham ediyor.

Yargıda işlerin nasıl döndüğünü gözler önüne serecek şok bir ses kaydı gündeme bomba gibi düştü. dailymotion.com´a düşen ses kaydındaki kişinin Yargıtay Üyesi Hamdi Yaver Aktan olduğu ileri sürülüyor. Bu isim daha önce de pek çok kez benzer şekilde gündeme gelmişti. Ergenekon davalarını sekteye uğratmak, delilleri etkisizleştirmek ve sanıklara yardım etmek için çaba göstermekle suçlanan Hamdi Yaver Aktan, Orgeneral Saldıray Berk ve eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner dosyasının hukuka aykırı bir şekilde Yargıtay´a getirtilmesiyle bütün sanıkların tahliye edilmesi sürecinde aktif rol almış bir isim olarak gösteriliyor. Aktan ile diğer bir yargıtay üyesi arasında geçen ve medyaya yansıyan son ses kayıtlarından birinde, referandumda ´hayır´ çıkması için Kürt oylarının garanti altına alınması ve bunun için de BDP´yle işbirliği yapılması isteniyordu. ´Referandumda hayır için Öcalan´a ihtiyaç var´ denilen ses kaydında, bu işbirliği teklifini BDP´li yetkililere, Ergenekon sanığı Başsavcı İlhan Cihaner´in avukatı Turgut Kazan´ın ilettiği iddia ediliyordu. Aktan bu şok ses kaydını daha sonra kabul etmiş, ancak entellektüel bir analiz olduğunu iddia etmişti.

Hamdi Yaver Aktan yine sahnede

Yeni ses kaydında Yargıtay 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan olduğu ileri sürülen kişi, bir dosya ile ilgili olarak karşısındaki kişiye “Onama mı istiyorsun, bozma mı?” diye soruyor, ardından da “Yaz şuraya” diyor. Bu görüşmenin 2010 yılı Haziran ayında, Hamdi Yaver Aktan´ın odasında geçtiği belirtiliyor. Ses kaydındaki diğer kişinin kimliği ise bilinmiyor. Meçhul şahıs Aktan olduğu ileri sürülen kişiyi sözünde durmamakla, işi geciktirmekle suçluyor. Ve 8. Ceza Dairesi´nde temyiz incelemesinde bulunan dosyasının bozulması talebinde bulunuyor.

İşte şok konuşma

Hamdi Yaver Aktan : Yav sen erken geldin, öğleden sonra hazırlayacaktım.

X : Allahım Yarabbim yaa. Bi daha öğleden sonra ben buraya gelmem ya hemen yaz hadi..

HYA : Ya hazz..(hazırlayamadık) şey yapamadık, acele etme ya.

X : Hemen.. O zaman Çarşamba günü alırım.

HYA : Tamam yaa, çok boğma..

X : Üyeliğini ispat et.. Bi adam sözünde duracak yaa.

HYA : Sözümüzde duruyoruz da yani yetişmiyor ama.

X : Yargıtay üyesi, Yargıtay başkanı... öldürecem ben sizin hepinizi... 2008´e 20 83 (8. Ceza Dairesinde temyiz incelemesinde bulunan Dairenin 2008/2083 esas sayılı ceza dosyası) sayılı ...´in mafya dosyası var ya, incelemede ha

HYA : Nerde

X : Sende. 2008´e 2083.

Onama mı istiyorsunuz bozma mı?

HYA : Onama mı istiyorsunuz?

X : Bozma , bozma. İki yıl ceza almışlar ya... İsim yazıyorum ha.

X : Senin 16. Hukukta (Yargıtay 16. Hukuk Dairesinde) tanıdığın var mı ?

HYA : Neresi?

X : 16. Hukukta.

HYA : Vardır.

X : Bi de onu da vereyim de onu da söyle. O da bozulmalı bak... Tetkik hakimine gitmiş....davası. Beni öldüreceksin sen ya..

Sen onları yaz da, bozma onama diye de yaz bana

HYA : Sen onları yaz da, bozma onama diye de yaz bana.. Şimdi ben onları şimdi şey yapamam da (aklımda tutamam)..... -kağıt sesleri- ...

HYA : Şuraya yaz.

X : ... diye yazıyorum.

HYA : Memnun musun değil misin yaz oraya.

HYA : Niye bozma istiyorsun, madem mahkum etmişler adamı?

Herifler belalı herifler, anladın mı? Silahtan milahtan

X : Hayır; herifler belalı herifler, anladın mı? Silahtan milahtan, mesken masuniyetini ihlal mihlal demişler

HYA : (fısıldayarak konuşuyor) ... konuşmuştuk ama. Tamam.

X : Çarşamba günü gelip alıyorum, öğleyin. Madem ben.. Gece İstanbul´a gidiyorum.

HYA : Tamam, yarın hazırlayacağım

X : Gece İstanbul´a, gece İstanbul´a gidiyorum bak.

HYA : Tamam hadi güle güle.

X : Üldürürüm seni.

HYA : Tamam.

X : Hih hihh hiii

X : Ne oldu anayasa geçiyo, lak diye geçirecekler.

HYA : Okudun mu Cumhuriyet´teki şeyimi,

X : Senin yazını

HYA : Röportajımı.

X : Ver.

HYAI : Yok nerde bulacağım, bende bir tane kendimin ki var.

X : Fotokopi çektir bana ver. Ne o anayasa ile ilgili mi? Hemen çektir bana çabuk.

HYA : Röportajımı, al fotokopisini.

X : Hadi öpüldün canım.

HYA : Güle güle.

X : Onları ara bak, 16. Hukuğu ara, tetkik hakimini...

HYA : Tamam

NOT: Bu ses kaydında sözü edilen 8. Ceza Dairesi´nin 2008/2083 E. Sayılı dosyanın temyiz incelemesi tamamlanmış ve mahkemenin kararı ses kaydında talep edildiği gibi 07.07.2010 tarihinde BOZULMUŞTUR. Bu karar Yargıtay´ın internet sayfasında (www.yargitay.gov.tr) Dosya Sorgu bölümüne girilip 8. Ceza Dairesi´nin 2008/2083 Esas numarası sorgulandığında kararın, 8. Ceza Dairesi tarafından bozulmuş olduğu görülebilir. ( Habervaktim)

Bozma kararını veren heyete Aktan başkanlık etmiş

12 Ocak 2011: Dailymotion.com sitesinde yayınlanan ortam dinlemesi kaydında yüksek yargıdaki dosya takipçiliğini ortaya koyan ifadeler yer alıyor. Kimliği belirsiz şahıs, Aktan olduğu ileri sürülen kişiden, bir davayla ilgili ´bozma kararı´ talep ediyor. Yargıtay 16. Hukuk Dairesi´ndeki bir dava için de aynı istekte bulunan şahıs, bunların bir an önce neticelenmesi gerektiğini söylüyor. Sözümüzde duruyoruz da yani yetişmiyor ama... diyen Yargıtay üyesinin Onama mı istiyorsunuz? sorusuna söz konusu şahıs, Bozma, bozma. İki yıl ceza almışlar ya... İsim yazıyorum ha. karşılığını veriyor. Karar, talep edildiği şekliyle Yargıtay´dan çıkmış. Yargıtay kayıtlarından, Ardeşen Asliye Ceza Mahkemesi´nin sanığa ceza veren kararının Aktan´ın üye olduğu 8. Ceza Dairesi´nce bozulduğu anlaşılıyor. Kararı veren heyete, başkan vekili sıfatıyla Aktan´ın başkanlık ettiği de ortaya çıktı. Daire, silah kaçakçılığı suçlarına bakıyor.

Yargıtay, Aktan´ın ses kaydı soruşturmasında bir arpa boyu yol alamadı!

Yargıtay 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan´ın adı daha önce de internete düşen ses kayıtlarıyla gündeme gelmişti. Aktan, Ergenekon örgüt üyeliğinden yargılanan eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in davasının Yargıtay´a alınıp kapatılmasından bahsetmişti. Yargıtay 11. Ceza Dairesi de Aktan´ın planı doğrultusunda Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin dosyanın aslını bile göndermesini beklemeden fotokopi belgelerle Cihaner ile tüm sanıkların tahliyesine karar vermişti. Aktan, referandum sürecinde sandıktan hayır çıkması için terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan´a ihtiyaç olduğu yönündeki sözleriyle de dikkat çekmişti. Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Aktan´ın Cihaner davasına müdahale ettiği iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. 2010 Mayıs ayında başlayan Yargıtay soruşturmasından hâlâ sonuç çıkmadı. Yargıtay çevreleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın Aktan´ın suç duyurusu üzerine yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturmanın beklendiği bilgisini verdi.

Aktan, Rize Ardeşen Mahkemesi´nin kararını bozdu

Ses kaydındaki dava Rize´nin Ardeşen İlçesi Asliye Ceza Mahkemesi´nce karara bağlandı. Mahkeme, sanık Tezcan Altay´a 6136 sayılı yasaya aykırılık, korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etmek suçlarından açılan davada ceza verdi. Sanık avukatının davayı temyiz etmesi üzerine Aktan´ın üye olduğu Yargıtay 8. Ceza Dairesi, eksik inceleme gerekçesiyle davayı oybirliğiyle bozdu. Dairenin, Ardeşen mahkemesinin kararını, sanığın savunmasında belirtilen jandarma komutanının kimliği araştırılarak tanık olarak dinlenilmediği gerekçesiyle bozduğu kaydedildi. Daire, tanığın dinlenmesinden sonra yeni hukuki duruma göre hüküm kurulması gerektiğini vurguladı. Yargıtay tarafından kararı bozulan Tezcan Altay´ın Çaykur Rizespor´a başkan adayı olduğu kaydedildi. ( Zaman)

Bazı medya bu olayda haber değeri görmedi!

Dün Habervaktim´de yayınlanan “Onama mı, bozma mı? Yaz şuraya” şeklindeki ses kaydı gündeme bomba gibi düştü. bugün pek çok gazetenin ana sayfasında habervaktim´in ortaya çıkardığı bu şok ses kaydı vardı. Konu Akit, Star, Yeni Şafak, Zaman´ın ana sayfasında geniş yer buldu. Hürriyet, Milliyet, Vatan, Habertürk, Akşam, Taraf gibi gazeteler ise bu skandalda haber değeri görmedi! ( Habervaktim)

Gel vatandaş gel.. Adalet dağıtılıyor burda!

Ali İhsan Karahasanoğlu (Yeni Akit): Gel vatandaş, adalet dağıtılıyor burada, gel! Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi Hamdi Yaver dağıtıyor. Sen de hissene düşeni gel al.. “Bozma mı istiyon, onama mı?” Gel gel.. Burda istediğin karar verilir. İstersen yemeklik kıyma. İstersen köftelik kıyma.. Nasıl istersen.. Daire 5 üye ile toplanır, oy çokluğu ile karar verir falan.. Sen karışma yaa... Sen yaz oraya, yaz.. Onama mı istiyon, bozma mı.. Karışma artık sen.. Tost nasıl olsun? Kaşarlı mı, sucuklu mu? İstersen karışık da olur yani. Yarısını bozarız, yarısını onarız. Nasıl istersen yani.. Sen nasıl istiyorsan, öyle yaz.. Ben şimdi unuturum.. Dosya içindeki delillere bakılacak, ona göre karar verilecekmiş! Kim demiş onu? Yok canım. Hatırlı arkadaş, kağıda ne yazdıysa o! Kağıt okunacak, onama mı istemiş, bozma mı? Onama istemişse, onanacak. Bozma istemişse, bozulacak. İşte o kadar. Adalet budur işte.. Hamdi Yaver´in yüksek adaleti. O iş tamam mı? Tamam. Başka iş var mı?

İşinizin illa 8. Daire´de olması gerekmez yani

İşinizin illa 8. Daire´de olması gerekmez yani. Her türlü yemek yapılır burda.. İstersen etli ekmek. İstersen iskender kebap! İyi hatırlattın yaa. Çoban salatası bilir misin sen? Pardon yaa. Ben de karıştırdım işleri.. 16. Daire´de tanıdık var mı? Buluruz, söyle sen.. Gel vatandaş, gel.. Adalet isteyen, gelsin buraya.. İster 8. Daire´den. İster 16. Daire´den. İstersen 6987. daireden. Burası yüksek adalet dağıtılan merkez. Hamdi Yaver amcanız, kilo kilo adalet dağıtıyor. Kararın bozulmasını istiyorsanız, yazın şu kağıda. Kararın onanmasını istiyorsanız, onu da yazın, bu kağıda.. Yaz sen yaz. Hamdi Yaver yapacak o işi.. Dağıtacak adaleti.. Size.. Bize.. Hepimize.. Dosya nerde imiş? Tetkik hakiminde mi? Tamam merak etme sen. Sen İstanbul´a git, istediğin karar arkandan gelir sana.. Gel vatandaş gel.. Burası Yargıtay.. Burada adalet dağıtılıyor. Adam ceza almış. Mafya mıymış neymiş. 2 sene hapis.. Bozulsun diyor arkadaş. Yargıtay üyesi Hamdi abimiz de, “Yetiştiremedik ya.. Az daha kızaracaktı, erken geldin. Biraz bekle.. Hemen kızartıyorum köfteleri..” diyerek sakinleştiriyor misafiri. Pardon yaa! Ne köftesi, ne kızarması.. Hamdi Yaver, adalet dağıtıyor, adalet. Hazırlanacak olan da, köfte değil, Yargıtay kararı.. Gel vatandaş gel.. Burada adalet dağıtılıyor. Laik, sosyal, hukuk devletinin, temel esaslarını korumak için..

Biz sandık ki, Hamdi abimize kapıyı gösterecekler

Bu ne biçim yazı demeyin. Hamdi abimizin kasetleri ilk zirve yaptığında, ciddi ciddi oturup, “Bu nasıl Yargıtay üyesi” diye yazdık. Yargıtay Başkanı´nın, soruşturma açıp, Hamdi abimizin ifadesini aldırıp, gereğini yapmasını bekledik. Beklerken, ciddi ciddi bunalıma girdik. “Bir Yargıtay üyesi, nasıl olur da, bir sanığın dosyası hakkında nasıl karar verileceğini, bir başka dairedeki üyeye anlatır” diye şaşırıp kaldık. Hatırlayın, Cihaner´in dosyasının, fotokopi üzerinden karara bağlanmasını istiyordu Hamdi abimiz. Öyle de oldu. Biz ise sandık ki, Hamdi abimize kapıyı gösterecekler.. Tam aksine, Hamdi abi terfi etmiş. Artık misafirlerine “Sen yaz şu kağıda, ben yazdırırım o kararı” demeye başlamış! Böyle olunca, biz de işleri birbirine karıştırdık işte.. Neyse toparlayalım: “Adalet, mülkün temelidir! Her türlü karar alınır. İmza: Hamdi bey” ( Ali İhsan Karahanasoğlu / Yeni Akit)

Adalet yaz gönder, adalet cebine gelsin!

Bu da bir okuyucu yorumu: By_Ust@: Adaletmi İstiyorsunuz O Halde Adalet yaz 3949 a Pardon: H.Y.A a gönder. Adalet cebine gelsin.Hakkındaki KARAR ı beğenmediysen ona yada boz yazarak H.Y.A ya gönder.

Aktan cevap verdi: Laikliği savunmama engel olamayacaklar!

Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan, dün ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili konuştu... Bugün iPhone uygulaması ile tüm gelişmelerden anında haberdar olun! Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan, Gayri ahlaki olmanın ötesinde hukuka aykırı şekilde pervasızca ve hayasızca sürdürülen kampanyanın, ulus-devlet, laiklik gibi Cumhuriyetimizin temel değerlerini savunmaktan şahsımı alıkoyamayacaktır ifadesini kullandı. Aktan, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, bir sanıkla görüştüğüne ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yalan haberin, uzun bir süredir şahsıyla ilgili süregelen ve adeta bir merkezden yapıldığı izlenimi yaratan karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ileri süren Aktan, bugüne kadar bu tür yayınlarla hukuk çerçevesinde yaptığı mücadeleyi aynı şekilde sürdüreceğini bildirdi. Üniversite yıllarından beri tanıdığı bir avukat arkadaşının yargı bağımsızlığıyla ilgili makale, yazı istemesi ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle hazırlayamadığına ilişkin konuşmasının göreviyle birleştirilerek yansıtıldığını ve farklı anlamlara çekildiğini belirten Aktan, şunları kaydetti: Gayri ahlaki olmanın ötesinde hukuka aykırı şekilde pervasızca ve hayasızca sürdürülen kampanyanın, ulus-devlet, laiklik gibi Cumhuriyetimizin temel değerlerini savunmaktan şahsımı alıkoyamayacaktır. Görüşmediğim sanıkla görüştüğümü söyleyebilenler attıkları iftiranın sorumluluklarını da bilmek durumundadırlar. ( AA)

(11 Ocak 2011), son güncel.: (12 Ocak 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ŞOK SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Profesör: Kayıt Tolon´un, ispat ederim

Hamdi Yaver Aktan´la ilgili manşetlerimiz

10 yıllık tutukluluk süresi tartışmalarıyla ilgili manşetlerimiz

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

Kontrgerilla Medyası

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2771    yazdır/print

Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda'da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' internet..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

FETÖ medyasına 42 gözaltı

25.07.2016 21:50 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantılı oldukalrı iddiasıyla bugün 42 gazeteci hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bü..
Tamamı 25.07.2016

Firari SAT'lardan 7'si yakalandı

25.07.2016 21:28 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıp 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan özel karma timden 7 asker daha bugün yakalandı. Hala firar durumund..
Tamamı 25.07.2016

Darbede Gülen'in parmak izleri

25.07.2016 21:22 Hükümet, önümüzdeki günlerde iki bakanını Amerika'ya gönderip Gülen'in iadesini isteyecek. ABD'ye gidecek dosyada Gülen'in darbe girişimindeki rolüne dair deliller olacak. O dosyanın içeriği belli değil ancak 15 Temmuz..
Tamamı 25.07.2016

FETÖ hala Tübitak'ta mı?

25.07.2016 20:54 (ÖZEL HABER) Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) yakın geçmişe kadar en önemli yapılanmalarından birini teşkil eden TÜBİTAK'ta örgütün varlığını hala sürdürdüğü ileri sürülüyor. Tübitak görevlilerinin gönderdiği..
Tamamı 25.07.2016

Antalya'da FETÖ'ye 39 gözaltı

25.07.2016 20:32 Antalya'da düzenlenen FETÖ soruşturması kapsamında 39 rütbeli polis gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, rütbeli ..
Tamamı 25.07.2016

İstanbul Üniversitesi'nde 31 gözaltı

25.07.2016 20:14 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'ye karşı yurt çapında başlatılan operasyonlar İstanbul Üniversitesi'ne de uzandı. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonlarda FETÖ'yle bağlantısına da..
Tamamı 25.07.2016

Adana FETÖ davası sürüyor

25.07.2016 19:44 Adana'da, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, aralarında Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da ol..
Tamamı 25.07.2016

Türksat baskınında FETÖ izi

25.07.2016 19:44 15 Temmuz askeri darbe girişiminin FETÖ ile irtibatını gösteren deliller giderek çoğalıyor. Darbeci askerlerin TÜRKSAT yayınlarını kesmesi için çağırdığı 4 sivil, STV çalışanı ve 17-25 Aralık sonrası Tübitak'tan çıkarı..
Tamamı 25.07.2016

FETÖ'nün Polatlı imamı yakalandı

25.07.2016 19:27 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devam eden operasyonlarda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün kilit isimlerinden ve Polatlı İmamı olduğu kaydedilen bir kişi yakalandı. FETÖ terör örgütüne yönelik sü..
Tamamı 25.07.2016

SAT'çıların bankacı imamı yakalandı

24.07.2016 18:46 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Marmaris'te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast için Marmaris'e giden SAT timlerinin imamı olduğu ortaya çıkan BDDK uzmanı Kemal Işıklı, ihbar ü..
Tamamı 24.07.2016

Ankara Emniyeti'nde 97 gözaltı

24.07.2016 17:56 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan "himmet paraları, cemaat toplantıları ve örgütle bağlantılı kişiler" çerçevesinde yürütülen soruşturmada Ankara Emniyeti'nde bugün operasyon düzenle..
Tamamı 24.07.2016

HSYK: FETÖ, Mason türü gizli örgüt

24.07.2016 12:45 Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2'nci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, FETÖ yapılanmasını 'İlluminati' ve 'Opus Dei'ye benzetti. Yılmaz, Hürriyet'e şunları söyledi: “Fetullahçı örgüt üyesi ..
Tamamı 24.07.2016

FETÖ'nün Bodrum imamı yakalandı

24.07.2016 11:34 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Bodrum imamı" olduğu gerekçesiyle aranan "Asım" kod adlı Çağrı Acar, İzmir'in Tire ilçesinde yakalandı. 23 Temmuz'da (dün) yaşanan olayla ilgili alın..
Tamamı 24.07.2016

Adana'da FETÖ'ye 17 tutuklama

24.07.2016 11:21 Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 42 polis gözaltına alındı. 20 ve 21 Temmuz'da gerçekleşen gözaltılarla ilgili alınan bilgilere göre, TSK'daki FETÖ'cüle..
Tamamı 24.07.2016

Gülen'in sağ kolu yakalandı

23.07.2016 23:54 FETÖ lideri Fetullah Gülen'in sağ kolu Halis (Davut) Hancı Trabzon'un Araklı ilçesinde yakalandı. Gerçek adının Davut olduğu belirlenen terörist Trabzon'un Araklı ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Hancı'nın 15 Te..
Tamamı 23.07.2016

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
18.607.065