Tam
EskidenYeniye
 

CHP´nin İzmit adayı Veli Küçük, Trabzon adayı Ali Öz

Ergenekon´a, Balyoz´a sahip çıkan, Hizbullahçıları serbest bırakan Yargıtay´a tek kelime söylemeyen anlayış bu. Seviyesi bayağı aşağılarda. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´AK Parti Hizbullah ile ilişki içinde´ iddiasını dile getirdiği gün, CHP´li Süheyl Batum Ergenekon Terör Örgütü ile ittifak planını açıkladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP´nin İzmit adayı Veli Küçük, Trabzon adayı Ali Öz

Ergenekon´a, Balyoz´a sahip çıkan, Hizbullahçıları serbest bırakan Yargıtay´a tek kelime söylemeyen anlayış bu. Seviyesi bayağı aşağılarda. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun ´AK Parti Hizbullah ile ilişki içinde´ iddiasını dile getirdiği gün, CHP´li Süheyl Batum Ergenekon Terör Örgütü ile ittifak planını açıkladı.

Ergun Babahan (Star): CHP´nin muhalefet çıtası, deniz seviyesinin altında. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun ?AK Parti Hizbullah ile ilişki içinde? iddiasını dile getirdiği gün, CHP´li, Süheyl Batum Ergenekon Terör Örgütü ile ittifak planını açıkladı. Danıştay davası gelişmelerini, Ergenekon davası ortaya çıktıktan sonra siyasi suikastlerin arkasının bıçak gibi kesilmesini görmezden geliyor Batum. Aslında Kılıçdaroğlu´nun Bursa´da yapıp sonra geri çektiği açıklamayı yeniden gündeme getiriyor.

Herhalde Veli Küçük´ü İzmit´ten, Ali Öz´ü Trabzon´dan aday yaparlar. Ya da sanıklar arasında seçme yapacaklar, ?Buna değdi, buna az değdi? diyerek aday belirleme sürecine girilecek. CHP´nin muhalefetini seviyeli bulanların dikkat etmesi gereken bir tablo bu. Hükümeti Hizbullah ile ilişki içinde olmakla suçlayacak kadar absürd bir muhalefet anlayışı bu.Ergenekon´a, Balyoz´a sahip çıkan, Hizbullahçıları serbest bırakan Yargıtay´a tek kelime söylemeyen anlayış bu. Seviyesi bayağı aşağılarda. CHP´nin 1960 darbesinden bu yana zihniyetinin hiç değişmediğini ortaya koyan bir anlayışın kendini dışa vurumunu görüyoruz. Bu kafayla giderseniz sandığa, zor alırsınız tezkere. ( Ergun Babahan / Star)

Türkan Saylan gibi ´İhtiyarlar Heyeti´nin tercihi de Batum

Ergenekon sanıklarını CHP milletvekili yapma projesinin CHP tarafındaki liderliğini yürüten CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum´un adı son olarak Encümen-i Daniş adı verilen derin devlet ihtiyarlar heyetinin, merkez sağı toparlamak için DYP´nin başına onu getirmek istediklerini açıklamasıyla gündeme gelmişti. Daha önce gündeme gelen ses kayıtlarında da, ÇYDD başkanı Türkan Saylan, CHP lideri Deniz Baykal´ı liderlikten çekilmeye zorlamak için kalp ameliyatına müdahale edilmesini ve yerine Süheyl Batum´un gelmesini istiyordu. Yine Batum´un adı Balyoz davası iddianamesinde iki yerde geçiyor: Darbe sonrası oluşturulacak Milli Mutabakat Hükümeti´nde Devlet Bakanı olarak, darbe sonrası faydalanma umulan 137 gazeteciden biri olarak.

Küçük, büyük komutanların Meclis´e sokulmasını istiyordu

Kontrgerilla Gençlik Birliği (KGB) olarak da adlandırılan, Ergenekon´un gençlik yapılanması Türkiye Gençlik Birliği (TGB) isimli örgütün toplantısında konuşan Ergenekon sanığı Yalçın Küçük, PKK´nın güç kaybetmesinden üzüntü duyduğunu belirtiyor, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´dan Ergenekon tutuklularının milletvekili yapılmasını istediğini anlatıyordu. Küçük şunları söylüyordu: ´Doğu Perinçek´i sevgili Tuncay´ı, sevgili Balbay´ı, sevgili Haberal´ı büyük komutan Çetin Doğan´ı, büyük komutan Hasan Iğsız´ı Meclis´e sokacaksınız. Bunu yapacaksın yoksa senin bu zulüm dönemine karşı olduğuna inanmayız. Bu ordu bizim ordumuzdur. Onu sol Kemalist çizgiye çekmek bizim görevimizdir. Biz şu anda o mücadeleyi yapıyoruz, bunları yapıyoruz.´ (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

CHP Nisan´a kadar çarketti.. Gürsel Tekin: Konu Nisan ayında değerlendirilecek

Tartışmaların giderek büyümesi ve CHP´ye tepkilerin artması üzerine CHP´li yetkililer devreye girdi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum´un, ?Silivri´de tutuklu olarak yargılanan Ergenekon davası sanıkları Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan´ın CHP´den milletvekili adaylıklarına olanak tanınabileceği? yönündeki açıklamaları partide tartışma yarattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun, Batum´u bizzat arayarak uyardığı ve ?Olası adaylıklarla ilgili açıklamalardan kaçının. Bir mağduriyetin giderilmesinin yolu olarak milletvekilliğini tartışmaya açmak doğru değil? dediği öğrenildi. Batum´a yönelik ?açık tepki? ise bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´den geldi. Tekin, genel merkezde yaptığı açıklamada, ?Türkiye´nin ve CHP´nin şu anki gündeminde işsizlik, yoksulluk gibi konular var. Herkesin aday olma hakkı bulunuyor, ancak bunlar nisan ayında değerlendirilecek? dedi. Batum da kendisini, ?Balbay ve Özkan´la ilgili görüşümün kişisel olduğu, partiyi bağlamadığını vurgulamak istiyorum? sözleriyle savundu. Batum bir televizyon kanalına ise ?Balbay ve Özkan´ın aday yapılmasını Parti Meclisi´ne teklif edebilirim? açıklamasını yaptı. ( Hürriyet)

Kılıçdaroğlu: Adaylıklar sözkonusu değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay´ın milletvekilliliği adaylığı gibi birşeyin söz konusu olmadığını söyledi. ( Zaman)

Batum durumu kurtarmaya çalıştı: Olmayacağını bile bile yapalım dedim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıkları gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan´ın milletvekili adaylığıyla ilgili önerisinin bu kişileri cezaevinden kurtarmayı amaçlamadığını belirterek, ´Onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren birşey yapalım dedim´ şeklinde konuştu. Batum, TBMM´de gazetecilerin sorularını yanıtlarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile aralarında hiçbir tartışma olmadığını söyledi. Tanrıkulu´nun açıklamalarının son derece haklı olduğunu, kendisiyle aynı şeyi söylediğini belirten Batum, ´Ergenekon Davasının, başından bu yana oyun olduğunu söylüyoruz. Herkesi içine atıp, bütün hukuksuzlukları devam ettirip, 3,5 yıl insanları tutuklu yargılamak hukuka ayrı. Ergenekon´daki sürekli devam eden tutuklamalar da bu oyunun parçası. Sezgin, bunu söyledi´ dedi.

Batum, milletvekili adayları konusunda görüşlerinin benzer olup olmadığı sorusuna, ´Kesinlikle benzer. O kişilerin kurtarılması için değil; çünkü anayasa açık, kurtarmak mümkün değil. Ne ile suçlandığını bilmeyen iki gazeteci orada. Türk toplumunun belirli bir bölümü, en azından yüzde 50´si yapılan rezilliğin, densizliğin farkında. ´Buna artık izin vermeyeceğiz´ yönünde, sembolik olarak, bu ikisini milletvekili yapalım... Benimki bir öneri, onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim´ karşılığını verdi. Bunun, bir kurtarma değil, prensip meselesi olduğunu kaydeden Batum, ´Ergenekon, Balyoz, KCK davalarında insanlar tutuklu. Peki Deniz Feneri Davası nerede? Bu dava için Hüseyin Çelik´in, Bekir Bozdağ´ın hiç konuştuğunu duydunuz mu?´ diye sordu. ( Zaman)

(25 Ocak 2011, 11:30)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

CHP´nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

Batum: 50 bin kişi Silivri´yi basalım

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2850    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.613.889