Tam
EskidenYeniye
 

Fakir cuntacıların 1 TL ısrarı

Bir ses kaydı daha internete düştü. Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarına maddi yardım çağrılarına katılmayan subayların nasıl küfür ve baskıyla ikna edilmeye çalışıldığını gösteren ses kaydı gündemi sarsacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

Fakir cuntacıların 1 TL ısrarı

Bir ses kaydı daha internete düştü. Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarına maddi yardım çağrılarına katılmayan subayların nasıl küfür ve baskıyla ikna edilmeye çalışıldığını gösteren ses kaydı gündemi sarsacak.

Balyoz ve Ergenekon´dan tutuklanan askerler için TSK bünyesinde gönüllülük esasına göre yardım sandığı açıldığı iddiaları basına yansımıştı. Yani isteyen TSK personeli yardımda bulanacak istemeyen bulunmayacaktı. Ancak gönüllük esasına uyulmadığı, karşı çıkanlara baskı kurulduğunu gösteren ses kayıtları ve haberlere bugün bir başkası eklendi. Bir astsubayın küfürle ikna edilmeye çalışıldığı şok ses kaydı, bu işlerin öyle gönüllülükle yapılmadığını, TSK personelinden zorla, küfürlü ve hakaretlerle yardım toplandığını ortaya koyuyor. Ses kaydında Kur. Alb. Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi, emri altındaki astsubay yardım yapmaya ikna etmek için etmediği küfür, yapmadığı hakaret kalmıyor. Ses kaydında ayrıca, rütbesi er´liğe düşürülen İlhami Erdil´e de ağır küfürler var. İşte o ses kaydı...

Sen silah arkadaşını 1 TL´den az mı seviyorsun?

1. Piyade Tugayı Kandıra Kışlası Tugay Komutan Yardımcısı olduğu iddia edilen kişi emri altındaki astsubay bakın nasıl ikna etmeye çalışıyor? Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Şimdi ben, silah arkadaşıyım. Sen benim silah arkadaşımsın. Hayat normal senin. Hayatın normal devam ediyor. Allah´a şükür sağlığın yerinde. Hanımefendinin sağlığı yerinde. Kimseye ihtiyacınız yok. Bana ne zaman ihtiyacın var senin. Başın dara girdiği zaman. Sen bir silah arkadaşını 1TL´den az mı seviyorsun. Para vermek istemeyen Astsubay Osman: Düşüncedir komutanım, ben bu şekilde düşünmüyorum.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Bir TL´den ya ben seni, seni bir liradan az mı seviyorum Osman yani. Benim silah arkadaşım bunlar ya. Benim silah arkadaşım oluyor onlar lan. Gürbüz Kaya Paşa şu anda adamın rütbesi elinden alındıya Osman.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Suçu ne? Vatanı için savaşmak lan. Suçu bu, lan adamın ya. Ben silah arkadaşımı seviyorum. Anladın mı bakış açısı bu. çorbada bir tanede bizim tuzumuz olsun. Paran yoksa ben sana o iki lirayı veririm o... çocuğuyum vermezsem. Anamı Yunanlılar si..... vermezsem. toplantıya katılıyoruz. Hepimiz katılıyoruz toplantılara.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Bilmem ne toplantısında Osman darbe planladılar deseler. Sen gö...le gülmez misin.

Astsubay Osman: Evet komutanım

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Aynı lannn. Ekmek Kur´an çarpsın o.... çocuğuyum aynı lann. Bu kadar net söylüyorum sana lan. Bir tane o ha İlhami Erdil´i oramiraldi o.... çocuğunu er yaptılar ya hepsi doğruydu. Hırsız O.

Astsubay Osman: Hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu...

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Ulan bir tane doğru var işte doğru bir tane. O o..... çocuğunun olayı doğruydu sadece. Anladın mı yavrum.

Astsubay Osman: Bilmiyorum

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Ebeni si.... şerefsizim vallahi. Gebertirim. Döve döve öldürürüm seni. A.. Mesajımı anlıyor musun yavrum?

Astsubay Osman: Anlıyorum komutanım.

Söyle lan erkekçe

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Sen biz silah arkadaşıyız oğlum. Biz silah arkadaşıyız. Bak dinliyor musun? Dinle oğlum bak kafa atarım. Valla döverim ya. Sen benden on beş yaş küçüksün peze..... Dövsem bana el kaldırabilecek misin? Kaldıramazsın. Çünkü ben büyüğüm sen Türk gelenekleriyle büyüdün oğlum. Fiziksel olarak beni dövebilirsin. Benden gençsin. Ama ben seni dövebilirim. Niye? Ben senin üstünüm çünkü. Hayvan herif. Niye anlatıyorum sana bunu ben. Ben üzüldüm. Çünkü niye? Silah arkadaşıyız lan biz. İkna olmadıysan komutanım ikna olmadım de. Yalan söyleyen Ali Çankır o..... çocuğudur o kadar net söylüyorum. İkna olmadıysan deki bana ikna olmadım komutanım de söylediklerime. Söyle lan erkekçe.

Astsubay Osman: İkna olmadım komutanım.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Niye ikna olmadın onu da söyle şimdi.

Astsubay Osman: Bana yani ben bunları sizden duyuyorum komutanım. Yani benim düşüncem görüşüm daha farklı yani.

Savcı Osman Şanal duydun mu adını?

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Anlatacağım sana şimdi. Silah kuvvetler üzerinde oynanan çok iğrenç bir oyun var. Osman Şanal duydun mu adını?

Astsubay Osman: Duymadım.

Kur.Alb.Ali Çankır: Duymadın. İbneler okumuyorsunuz ki. Adamın adalet bakanlığına adamla ilgili suç duyurusu var. O savcının. Adalet bakanı müsaade etmiyor. Anlatabiliyor muyum adalet bakanı müsaade etmiyor. Anladın mı kardeşim

Astsubay Osman: Evet

Lan adam ordu komutanı lan

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Net konuşuyorum sana ha. Adalet bakanı da Hataylı tarikattan, Hatay´ın tarikatından. Saldıray Berk orgeneral. Ordu komutanı. Adam 3. Ordu komutanı lan. Ergenekon üyesi olmaktan onunla da ilgili suç ilişkilendiriyorlar. Lan adam ordu komutanı lan. Yasadışı bir örgüte üye olmasına gerek yok ki. Ordu komutanı a... koyum yürüyün şurayı yok edin dese iner hepsinin öldürürüz lan. E örgüt yasa dışı örgüt üyesi olmasına gerek var mı? Erzincan cumhuriyet başsavcısı. Erzincan merkezindeki İsmailağa cemaatine ilgili operasyonları yaparken jandarmayı kullandı niye? Emniyetin içinde Fethullahçılar var. Erzincan il jandarma komutanı da Ergenekon üyesi olmaktan aldılar. Ulan bunları kim için alıyor biliyor musunuz. Okursanız öğrenirsiniz Osman.

Astsubay Osman: Evet komutanım.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Okumadığın için ben ikna olmadım diyorsun. Oku lan ikna olmak için a...a koyum lann. Şimdi sen bunlarla ilgili o bu suç olaydan içeriye girmiş suçsuz insanlar var. Şimdi sana soruyorum bu garibanların ne suçu var?

Astsubay Osman: -Yok komutanım.

Bizim birbirimizden başka kimsemiz yok oğlum.. Mehmet Haberal´ın ne suçu var? Tuncay Özkan´ın ne suçu var? Mustafa Balbay´ın ne suçu var? İçeri girmiş insanlarımıza yardım etmeyelim mi?

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Mehmet Haberal´ın ne suçu var? Tuncay Özkan´ın ne suçu var? Mustafa Balbay´ın ne suçu var? İçeri girmiş insanlarımıza yardım etmeyelim mi?

Bir lira iki lira yardım.. Allah rızası için ya..

Çorbada tuzumuz olsun diye bir lira iki lira şey yapacağız. Bunlara yardım etmeyelim mi? Sana soruyorum erkekçe elini vicdanına koyarak söyle Allah rızası için ya. Biz silah arkadaşıyız lan. Yarın nerede hanginizin başına ne iş geleceği kimse bilmiyor oğlum. Biz birbirimizden başka kimsemiz yok oğlum. Bu üniformayı giyiyorsan bu yemini etmişsek bu üniformayı çıkardıktan sonra da bizden başka dost yok. O tür sosyal dayanışma fonlarında lütfen Osman yardımcı olalım. Tamam mı yavrum.

Astsubay Osman: Emredersiniz.

Kur.Alb.Ali Çankır olduğu iddia edilen kişi: Emekli olup gitsen de askersin. Diyecekler ki emekli başçavuş. Tamam mı yavrum.

Astsubay Osman: Emredersiniz.

Kur.Alb.Ali Çankır: Hadi görüşürüz. Hadi güle güle. Kolay gelsin. ( Aktifhaber)

(22 Şubat 2011, 14:22)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ses kaydını dinlemek için tıklayın

TSK´dan Silivri´ye yardım çelişkisi

Ergenekon´a yardım TSK´da rahatsızlık çıkardı

Fakir cuntacıya 1 TL yetecek mi?

Fakir cuntacıya bi sadaka..

TSK´dan Ergenekon sanıklarına para yardımı

Balyoz sanıklarına yardım kampanyası, az verene eleştiri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3005    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.439