Tam
EskidenYeniye
 

´Er Cihaner´i kurtarmak´ oyununa devam

Masum insanların evlerine silah ve diğer delilleri yerleştirerek hükümeti devirmeye kadar genişletilecek korkunç bir komplo kuran terör suçlularını kurtarma gayreti ısrarla sürdürülüyor. Yargıtay 11. Ceza Dairesi Cihaner dava dosyasını Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni alınamadığı gerekçesiyle Erzincan´a gönderdi. Soruşturma izni alınınca ´görev suçu´ kapsamlı yeni bir iddianamenin hazırlanarak Yargıtay´a gönderilmesi hedefleniyor. Ancak görüştüğümüz hukukçular bu girişimin işe yaramayacağını belirtiyorlar.

Önceki haber title=Sonraki haber

´Er Cihaner´i kurtarmak´ oyununa devam

Masum insanların evlerine silah ve diğer delilleri yerleştirerek hükümeti devirmeye kadar genişletilecek korkunç bir komplo kuran terör suçlularını kurtarma gayreti ısrarla sürdürülüyor. Yargıtay 11. Ceza Dairesi Cihaner dava dosyasını Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni alınamadığı gerekçesiyle Erzincan´a gönderdi. Soruşturma izni alınınca ´görev suçu´ kapsamlı yeni bir iddianamenin hazırlanarak Yargıtay´a gönderilmesi hedefleniyor. Ancak görüştüğümüz hukukçular bu girişimin işe yaramayacağını belirtiyorlar.

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile Orgeneral Saldıray Berk´in sanık olduğu ´Ergenekon terör örgütü üyeliği´ davasının dünkü duruşması Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde yapıldı. İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının sanıkları Dursun Çiçek ile Serdar Öztürk´ün avukatları, İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının, Cihaner´in ve diğer sanıkların yargılandığı dava ile birleştirilmesini talep etti. Davanın bir numaralı sanığı Orgeneral Saldıray Berk de savunması alınmadan beraat talebinde bulundu. Yargıtay cumhuriyet savcısı, dosyanın içeriğine göre savunmanın alınması gerektiğini belirterek, Berk´in beraat talebinin reddedilmesini istedi.

Daire Başkanı Ersan Ülker, İrtica ile Mücadele Eylem Planı davası ile mevcut yürütülen davanın birleştirilmesi yönündeki taleplerin reddine oybirliği ile karar alındığını açıkladı. Daire, Berk´in talebi konusunda herhangi bir karar vermedi. Ülker, Yargıtay Ceza Genel Kurulu´nun kararını da okuyarak, Cihaner´in üzerine yüklenen suçun, kişisel suç değil ´görev suçu kapsamında´ kabul ettiğini belirtti. CGK´nın kararında hakim ve savcıların görev suçlarına ilişkin soruşturma ve kovuşturmalarının 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Yasası uyarınca yapılması gerektiğinin vurgulandığını söyleyen Ülker, Cihaner´in ´Ergenekon terör örgütüne üye olmak´ iddiasıyla yargılandığı davada Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni alınması gerektiğini savundu. Bu usul eksikliğinin de Yargıtay Ceza Genel Kurulu´nun kararında vurgulandığını öne süren Ülker, Cihaner ve diğer sanıklar hakkında açılan dava dosyasının ayrılarak Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmesine karar verildiğini bildirdi.

Bakanlıktan izin istenecek

Dava dosyası Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilecek. Başsavcılık, Cihaner´in yargılanması için Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni talep edecek. Bakanlığın soruşturma izni vermesi durumunda Erzincan´a en yakın ağır ceza mahkemesi başkanlığı olan Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı son soruşturma yapılması kararı verirse hazırlanan iddianame Yargıtay´a gönderilecek. Cihaner hakkında, ´görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve evrakta sahtecilik´ iddialarıyla açılan davanın görülmesine ise Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde devam edilecek. İlhan Cihaner, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerinin ilk günden itibaren öne sürdüğü usul eksikliğinin dairece kabul edildiğini söyledi. Cihaner, Bugünkü sonuca ulaşmak için hukuk bilmeye gerek yoktu, Türkçe bilmek yeterliydi.´ dedi.

´Er Cihaner´i kurtarmak´: Gösterime devam mı tamam mı?

Masum insanların evlerine silah ve diğer delilleri yerleştirerek hükümeti devirmeye kadar genişletilecek korkunç bir komplo kuran terör suçlularını kurtarma gayreti ısrarla sürdürülüyor. Sanıkların terör değil, ´görev suçu´ kapsamında yargılanmasına hükmeden Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Cihaner´le ilgili Adalet Bakanlığı´ndan soruşturma izni alınmadığı gerekçesiyle dosyayı tekrar Erzincan´a gönderdi. Daire, soruşturma izni alınınca ´görev suçu´ kapsamlı yeni bir iddianamenin hazırlanarak kendisine gönderilmesini bekliyor.

Ancak görüştüğümüz hukukçular bu girişimin işe yaramayacağını, çünkü Cihaner ve ekibinin işlediği suçların çok net şekilde ´terör suçu´ kapsamına girdiğini, baraj gölünden çıkan silahlar, gizli/açık tanıklara tehditler gibi delillerin ´görev suçu´ kapsamında gösterilmesinin mümkün olmadığını belirtiyorlar. Yine bilgi aldığımız hükümet kaynakları da yakında çıkacak yeni torba yasalarda, hakim ve savcıların yargılanmalarına ilişkin kuralların değiştirileceğini, hakim ve savcıların işlediği suçlara karışan diğer sanıkların da yargıtayda yargılanmasının kaldırılacağını belirtiyorlar. Bu konudaki hazırlıkları aslında 1 Ocak 2011 tarihli alıntıladığımız habere de manşet olmuştu.

Sonuç olarak Yargıtay´ın ´Er Cihaner´i Kurtarmak´ tiyatro oyununu sergilemekte ısrar ettiği görülüyor. Bu ısrarın süreceğini de söyleyebiliriz. Ancak kontrgerillacıların etrafındaki çember de giderek daralıyor. Şu ana kadar darbecilere vurulmuş en büyük darbe olan 163 balyoz tutuklamasından sonra Şemdinli davası da çıkarılan yasalarla tekrar sivil mahkemelere dönmek zorunda bırakıldı. Şemdinli´den daha büyük bir skandalın yaşandığı Cihaner davası sürecinin de davanın tekrar yerel mahkemelere dönmesi ve yargılamanın normal seyrinde devam etmesi ile sonuçlanması bekleniyor. Direnişin sürmesi durumunda, seçimlerin ardından yapılacak yeni anayasa ile Cihaner davasındaki pürüzlerin giderileceği söylenebilir.

2011 Kontrgerilla için Kıyamet Yılı

2011, Kontrgerilla için ´Kıyamet Yılı´. Eğer AK Parti 3,5 ay sonra, 13 Haziran 2011 günü üçüncü kez hükümet olursa, daha da ötesi, tek başına anayasa yapabilecek çoğunlukla seçilirse kıyamet birileri üzerine kopacak gibi. Kontrgerilla cephesinde tam bir panik havası yaşanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu yürüyen merdivenlere ters biniyor, diğer merdivendeki vatandaşların şaşkın bakışları altında iktidara yürüyor. Devlet Bahçeli başörtülü subay eşlerini fişleten cami bombacılarını aday gösteriyor. Bununla da yetinmiyor alay edercesine onları ´Önce -bombalanacak camilerin sahibi- Cenabı Hakk´a sonra MHP´lilere emanet´ ediyor. Vural Savaş pes edip yazarlığı bırakıyor. Sanki başka adam kalmamış gibi danıştaycı Tansel Çölaşan çıkıyor ve ´AK Parti´ye karşı güçbirliği yapın, seçimden sonra ne yaparsanız yapın´ diyor. Aynı Çölaşan Bodrum´luları da halka karşı uyarmıştı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Dava, Erzurum´dan dosya gelmediği için ertelendi

11 Mart 2011 - Eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in, ´görevini kötüye kullanmak ve imar kirliliğine neden olmak´ suçlamasıyla Yargıtay´da yargılanmasına devam edildi. Yargıtay 11. Ceza Dairesindeki duruşmaya daire başkanı Ersan Ülker katılmazken, duruşmaya daire üyesi Sedat Bakıcı başkanlık etti. Bakıcı, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinden istenen Cihaner´in Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde yürüttüğü ´cemaatlere´ ilişkin dava dosyasının henüz Daire´ye gelmediğini söyledi. Cihaner, avukatları ve Cumhuriyet savcısı istenen dosyanın gelmesinin beklenmesini talep etti. Talepler doğrultusunda Bakıcı, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nden istenen dosyanın gelmesinin beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Cihaner istifa ederek, milletvekilliğine adaylığını açıklamıştı

Duruşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cihaner, milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılmasının anımsatılması üzerine, henüz bir siyasi parti ya da seçim bölgesi söylemek istemediğini belirtti. Mesleğini devam ettirme koşullarının kalmadığını, hukuk dışı bir süreç yaşadığını ifade eden Cihaner, ´Bu gitgide koyulaşıyor. Hem ülke genelinde hem de bizim yaşadıklarımız özelinde bundan böyle bu meslekte kalarak hukukçuluğumu yapabileceğime inanmıyorum. Koşulları kalmadı´ dedi. ´Milletvekilliğinin dokunulmazlık zırhına sığınmak istiyor´ şeklindeki değerlendirmelerin anımsatılması üzerine de Cihaner, şöyle konuştu: ´Milletvekilliğinin dokunulmazlığına ilişkin Anayasa maddesi... Benim suçlandığım maddeler, eğer seçimden önce soruşturma başlanmışsa milletvekilliği dokunulmazlığı kapsamında değildir. Hayatımda yapacağım en son şey bir şeyden kaçmaktır. Hele hele kişisel olarak bu tarz dokunulmazlığın olmaması gerektiğine inanan birisi olarak, dokunulmazlığa sığınmak gibi bir korkaklığa tevessül etmem. Tekrar söyleyeyim, benimle ilgili suçlama dokunulmazlık kapsamında değil.´ Cihaner, siyasetin bir meslek olmadığını da belirterek, hukukçuluğa devam edeceğini ifade etti. ( AA)

CİHANER DAVASI 2. KEZ ERTELENDİ

08 Nisan 2011 - Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in Görevini kötüye kullanmak ve imar kirliliğine neden olmak ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla açılan davanın görülmesine, Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde devam edildi. Dava, Erzurum´dan istenen dosyanın gelmemesi sebebiyle ikinci kez ertelendi.Daire Başkanı Ersan Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nden istenen, Cihaner´in Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde yürüttüğü ´cemaatlere´ ilişkin dava dosyasının gönderilmesine ilişkin yazılan yazıya bir cevap verilmediğini açıkladı.

Yargıtay savcısı, bu dosyanın gelmesine ilişkin yazılan yazının cevabının beklenmesini talep etti. Cihaner´in avukat Turgut Kazan ise mütalaanın görüşüne katılmadıklarını ifade etti. Görevi kötüye kullanma suçu işlendiğinin ileri sürüldüğünü hatırlatan Kazan, Dosyanın, gelmeden değerlendirmesi mümkündür. Beklenmesi, sonucu değiştirmeyecektir. Suç var mı, yok mu tartışmasıyla sorun çözülebilir. dedi.

Sanık İlhan Cihaner de suçun değerlendirilmesi suçun oluştuğundan geriye doğru yapıldığını, sonraki eylemlerin buna etkisi olmadığını savundu. Yargı tarihinde ilk defa yürüyen bir soruşturmaya müdahale edildiğini iddia eden Cihaner, Erzurum´daki dosyanın beklenmesinin bir anlamı olmadığını savundu. Erzurum´daki dosyada beraat veya mahkumiyet de çıksa kendi hukuki tespitinin doğru olduğunu ileri süren Cihaner, bu kararı verenlerin görevi kötüye kullanmasından mahkum edilmesini istedi. Dosyanın sonuca etkisinin olmadığını iddia eden Cihaner, bu davaların siyasallaştığını ve dosyanın bu nedenle bekletildiğini iddia etti.

Daire Başkanı Ersan Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nden istenen Cihaner´in Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde yürüttüğü ´cemaatlere´ ilişkin dava dosyasının gönderilmesine ilişkin yazılan yazıya bir cevap beklenmesine karar verildiğini belirterek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. ( Cihan)

(26 Şubat 2011), son güncel.: (08 Nisan 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

Cihaner´i Yargıtay´da kurtarma planı manşetlerimiz

Tiyatro: Er Cihaner´i kurtarmak

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011, Kontrgerilla için ´Kıyamet Yılı´ mı?

Kılıçdaroğlu iktidara böyle yürüyor

Önce o camilerin sahibine sonra MHP´ye emanet

Çölaşan Bodrum´luları halka karşı uyardı

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3027    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.881.078