Tam
EskidenYeniye
 

Medya büyükanıtları: Gerçekten tanır mısınız?

Ergenekon kapsamında Oda TV ile başlayan yargı operasyonları, bazı gazetecilerin tutuklanmasıyla sonuçlanırken, iki haftadır yürütülen kamuoyunu yanıltma girişimleri dikkat çekti. Medyadaki bazı haber ve yazılarda ortaya atılan bir kısım bilgilerin yalan olduğu ortaya çıktı. En bariz örneği ´Darbe Günlükleri´nin yayımlandığı Nokta Dergisi´nin eski Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş açıkladı. Görmüş, ´Günlükleri ortaya çıkaran gazeteci´ diye lanse edilen tutuklu Ahmet Şık´ın, söz konusu haberle hiçbir ilgisinin bulunmadığını vurguladı. Buna benzer şekilde peşpeşe ortaya çıkmakta olan ayrıntılar, gözaltı gerekçelerini bilmeden aceleyle savcıları eleştiren ve gözaltındaki gazetecilere peşinen kefil olanları mahçup edecek gibi görünüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Medya büyükanıtları: Gerçekten tanır mısınız?

Ergenekon kapsamında Oda TV ile başlayan yargı operasyonları, bazı gazetecilerin tutuklanmasıyla sonuçlanırken, iki haftadır yürütülen kamuoyunu yanıltma girişimleri dikkat çekti. Medyadaki bazı haber ve yazılarda ortaya atılan bir kısım bilgilerin yalan olduğu ortaya çıktı. En bariz örneği ´Darbe Günlükleri´nin yayımlandığı Nokta Dergisi´nin eski Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş açıkladı. Görmüş, ´Günlükleri ortaya çıkaran gazeteci´ diye lanse edilen tutuklu Ahmet Şık´ın, söz konusu haberle hiçbir ilgisinin bulunmadığını vurguladı. Buna benzer şekilde peşpeşe ortaya çıkmakta olan ayrıntılar, gözaltı gerekçelerini bilmeden aceleyle savcıları eleştiren ve gözaltındaki gazetecilere peşinen kefil olanları mahçup edecek gibi görünüyor.

Ahmet Şık için ´Darbe günlüklerini ortaya çıkaran gazeteci´ dediler. Alper Görmüş, haberi kendisinin yazdığını açıkladı.

Oda TV, ´MİT Müsteşarı´nın kardeşi cemaat mensubu´ diye yazdı. MİT yalanladı: Müsteşarın o isimde bir kardeşi yok.

Nedim Şener, Soner Yalçın´ı tanımadığını söyledi. Ama ´gözlerinden öpüyorum´ diyecek kadar samimi olduğu tespit edildi.

Ahmet Şık, hazırladığı kitabın Oda TV´ye nasıl gittiğini bilmediğini söyledi. Ancak, ´kitap üç aylık taslak´ sözü dinlemeye takıldı.

Soner Yalçın, suç unsuru dosyalar için ´virüslü e-posta ile yüklediler´ dedi. Fakat bilgileri kendisinin kaydettiği ortaya çıktı.

Medyadaki bazı haber ve yazılarda ortaya atılan bir kısım bilgilerin yalan olduğu ortaya çıktı. En bariz örneği ´Darbe Günlükleri´nin yayımlandığı Nokta Dergisi´nin eski Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş açıkladı. Görmüş, ´Günlükleri ortaya çıkaran gazeteci´ diye lanse edilen tutuklu Ahmet Şık´ın, söz konusu haberle hiçbir ilgisinin bulunmadığını vurguladı. Dün Taraf´taki yazısında Görmüş, Haberi ben yazdım. Ahmet günlükleri, dergide yayımlandıktan sonra gördü. dedi.

Tutuklanan Nedim Şener´in Oda TV´nin sahibi Soner Yalçın´ı tanımadığına dair ifadeler de yalanlar arasına girdi. Teknik takibe takılan Şener´in Yalçın´la görüştüğü, ´gözlerinden öpüyorum´ diyecek kadar samimi olduğu belirlendi.

Bir başka yalan MİT Müsteşarı Hakan Fidan´la ilgiliydi. Oda TV, ´müsteşarın kardeşi Mustafa Fidan cemaat mensubu´ şeklinde yayın yaptı. Ancak MİT´in açıklaması, yalanın boyutunu gösterdi: Müsteşarımızın ne Amerika´da yaşayan ne de Mustafa isimli bir kardeşi var. Oda TV 11 Kasım 2010 tarihinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan´ın kardeşi Mustafa Fidan´ın cemaat mensubu olduğuna dair haber yayınladı. Yalçın´ın bu bilgiyi Ergenekon soruşturması kapsamında aranan MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu´ndan aldığı ortaya çıktı. MİT ise internet sitesinde haberi yalanladı. Açıklamada, Sayın müsteşarımızın ne ABD´de yaşayan ne de Mustafa isimli erkek kardeşi vardır. Erkek kardeşi ise hayatı boyunca hiç yurtdışında bulunmamıştır. dendi.

Ahmet Şık´a ait ´İmamın Ordusu´ isimli kitabın bir nüshası Oda TV´de ele geçti. Şık, kitabın oraya nasıl gittiğini bilmediğini söyledi. Ancak 25 Şubat 2011 tarihinde X şahısla telefon görüşmesi yapan Şık, Kitabın yanılmıyorsam üç ay önceki hali filan. diyor.

Soner Yalçın ve avukatları Oda TV´deki bilgisayarlarda bulunan bazı dosyaların ´virüsle´ yüklendiğini savunmuştu. Soner Yalçın ile avukatları bilgisayarlarda bulunan bazı belgelerin ´virüs yoluyla´ yüklendiğini ileri sürmüştü. Ancak söz konusu dosyaları ilk kaydeden kişinin Soner Yalçın olduğu belirlendi. Oda TV´de el konulan bir harddiskten çıkan ´Nedim´ isimli belgede Nedim´in emniyet bağlantıları önemli, irtibatlarını devam ettirsin. yazıyordu. Bu word dosyasının 09.08.2010 tarihinde ´Soner´ isimli kullanıcı tarafından oluşturulduğu, bu kullanıcının da Soner Yalçın olduğu tespit edildi. ´Sabri Uzun´ isimli Uzun´un imzasıyla yazılması planlanan kitapla alakalı belgede de Sabri´nin kitap konusunda çekincesi var ikna etmeye çalışalım, kitabı seçimden önce yetişmeli. Nedim, Ahmet Şık´la bu konuda görüşsün. (...) Nedim´i kutlarım. Ahmet´i çalıştırsın... yazıyordu. Bu belge de 20.12.2010 günü saat 11.29´da ´Soner´ adlı kullanıcı tarafından oluşturulmuştu.

Mahkemece tutuklanan Nedim Şener, sorgusunun ilk bölümünde Soner Yalçın´ı tanımadığını söyledi. Ancak Şener´in mahkeme kararıyla yapılan dinlemelerinden Yalçın ile görüştüğü tespit edildi. Şener´in Yalçın´a ´gözlerinden öpüyorum´ diyecek samimiyette olduğu belirlendi. Savcılık sorgusunda Soner Yalçın´ı tanımadığını söyleyen Şener´in Yalçın ile telefon görüşmesi teknik takibe takıldı. Şener, Yalçın ile yaptığı görüşmeyi Gözlerinden öpüyorum. cümlesi ile bitirdi.

Hanefi Avcı için En zayıf haber kaynağım, birkaç kez ziyaret ettim. diyen Şener´in bu konuda da yalan söylediği ortaya çıktı. Şener, CHP eski milletvekili İlhan Kesici ile 27 Şubat 2011 tarihinde yaptığı görüşmede ... Edirne´deyken, Eskişehir´deyken Hanefi Avcı boş durmayan bir adam, gittiği yerde bir operasyon yapıp onunla ilgili haber peşinde koştuğumuz adamlardan biridir... diyerek Avcı ile olan yoğun ilişkisini ortaya koydu.

Nedim Şener gözaltına alınabileceğini tahmin ederek evinde bulunan bilgisayar ve CD gibi materyalleri yok etti. Şener, CHP eski milletvekili İlhan Kesici ile yaptığı telefon görüşmesinde muhtemel bir polis baskınına karşı evindeki bilgisayar, CD ve flash bellek gibi materyalleri ortadan kaldırdığını anlattı. Sorgusunda, İllegal bir faaliyetiniz yok, neden bunları yok ettiniz? şeklindeki soruya, çocuğunu bahane gösterdi. Eve iş getirmediğini anlatan Şener, evde çocuğu ile ilgilenmekten çalışmaya fırsat bulamadığını söyledi.

Şener, savcılık sorgusunda eşinin ameliyatı hakkında da bilgi sorulduğunu iddia etti. Ancak Şener´e kesinlikle eşinin hastalığı ve ameliyatı ile ilgili soru sorulmadığı öğrenildi. Milliyet gazetesi Nedim Şener´in 2 yıl dinlendiğine dair haber yayımladı. Ancak savcılık ve emniyet bilgilerine göre mahkeme kararıyla yapılan dinleme süresi sadece 6 ay 8 gün. ( Mustafa Gürlek / Zaman)

Gözaltı eleştirilerine kamuoyu ve medyadan yoğun tepki

İki haftadır yürütülen ve demokrat bazı gazetecilerin de şaşırtıcı şekilde alet olduğu kamuoyunu yanıltma girişimleri dikkat çekti. İnanılır gibi değil. Ortada çok çarpıcı bir durum var. Ahmet Şık, Nedim Şener ve diğerleri Ergenekon üyesi olamaz deniyor (umarız öyledir, yanlışlık vardır ve ortaya çıkar). İddianame beklenmiyor. İnanılmaz olan da bu. Hani iddianame açıklansa da dense ki ´Hani nerede delil, bu mu onu gözaltına aldıran, tutuklatan ya da dava sanığı yapan?´, ikna edici olur. Ama öyle yapılmıyor. Hatta iddianame değil, birkaç günlük polis ve savcı sorgusu dahi beklenmiyor. Belki de serbest bırakılacaklar. Ne yani ortada ciddi deliller varsa bazıları tepki göstermesin diye gözardı mı edilsin, bu acelecilik niye?..

Tanırız, iyi çocuklardır. Ergenekon´la mücadele etmişler, öyleyse nasıl Ergenekon´a üye olabilirler. Bu hükümetin muhalifleri ve basını susturma girişimi diyerek gazeteci gözaltılarına ilk andan itibaren tepki veren ve destekledikleri Ergenekon soruşturmasına bu kez karşı çıkan, soruşturmanın raydan çıktığını iddia edecek kadar da ileri giden aceleci çevrelerin yanıldığını gösteren ayrıntılar bir bir ortaya çıkıyor. Örneğin Taraf gazetesi. Başyazar Ahmet Altan bu acelecilerden biri. Gazete manşetini de belirleyen başyazar Altan´ın görüşlerine çok sayıda diğer Taraf yazarının katılmadığı görülüyor. Benzer şekilde Star, Sabah ve diğer gazetelerdeki köşelerde de ´tanırız iyi çocuklardır´ şeklinde inanılmaz bir meslek dayanışması yaşanmıştı. Generallerin cezaevinde genelkurmay yetkililerince ´meslek dayanışması´ gerekçesiyle ziyaret edilmesini eleştiren bu çevrelerin ´halkla dayanışma´ yerine aynı yanlış meslek dayanışmasına gitmeleri, ´genelkurmay medyası var deniliyordu şimdi de medya genelkurmayı ortaya çıktı´ denmesine neden oldu. Buna karşın önceleri sessiz kalan diğer medya mensupları da soruşturmaya olan desteklerini açıklamaya başladı. En çarpıcı örnek dediğimiz gibi Taraf gazetesinde yaşanıyor. Gazete başyazarı Ahmet Altan gözaltıları sert şekilde eleştirirken ve gazete manşeti de bu şekilde atılırken, diğer köşe yazarları bu eleştirilere katılmıyor. Acele edilmemesini ve iddianamenin beklenmesini tavsiye eden bu yazarlar soruşturmaya olan desteklerini de yineliyor.

Gladio davasında da aynı eleştiriler yapıldı

´Ergenekon soruşturması çok uzadı artık bitirin´ diyerek soruşturmayı eleştirmeye de başlayan bu şaşkın çevrelere, kamuoyu da medya camiası da büyük tepki gösterdi. İtalya´da Gladio davası kaç yıl sürdü, kaç kişi ve kimler tutuklandı, ceza aldı. Orada da bizdeki tartışmaların benzeri yaşandı. Bunlar bilinen şeyler. Birkaç gündür, dönem dönem ortaya çıkan tartışmalardan birini daha yaşıyoruz. Odatv´yi gazeteci diye savunmaya kalkanlara Sabah yazarı Sevilay Yükselir anlamlı bir tepki verdi. Kendisine nasıl iğrenç iftiralar atıldığını bunun habercilik diye yutturulduğunu açıkladı. Başka gazeteciler de benzer olayları dile getirdi. Ama işin bu tarafı birilerince görülmek istenmiyor, gözlerden kaçırılıyor. Gazeteci Metiner´e ve Orhan Miroğlu´na ölüm tehditleri yöneltilirken ses çıkarmayanlar Soner Yalçın ve diğerlerine feryat ediyor.

İnanılır gibi değil ama gerçek

İnanılır gibi değil. Ortada çok çarpıcı bir durum var. Ahmet Şık, Nedim Şener ve diğerleri Ergenekon üyesi olamaz deniyor (umarız öyledir, yanlışlık vardır ve ortaya çıkar). İddianame beklenmiyor. İnanılmaz olan da bu. Hani iddianame açıklansa da dense ki ´Hani nerede delil, bu mu onu gözaltına aldıran, tutuklatan ya da dava sanığı yapan?´, ikna edici olur. Ama öyle yapılmıyor. Hatta iddianame değil, birkaç günlük polis ve savcı sorgusu dahi beklenmiyor. Belki de serbest bırakılacaklar. Ne yani ortada ciddi deliller varsa bazıları tepki göstermesin diye gözardı mı edilsin, bu acelecilik niye?..

Halk onaylıyor mu?

Birileri halkın bunları onaylamadığını, dolayısıyla operasyonlardan vazgeçilmesini, gözaltı ve tutukluların serbest bırakılmasını istiyor, kendi görüşlerini halkın görüşü gibi göstermeye çalışıyor. Evet, halk gerçekten de herşeyin farkında, bazılarının zannettiği gibi cahil ve aptal değil. İletişim çağındayız. Daha önce hiç olmadığı kadar olayları onlar da takip ediyor. Ve 3 ay sonra da seçim var. Eğer gidişatı tehlikeli görüyorsa yapılanları onaylamıyorsa zaten seçim sandığında bunu gösterecektir. Böylece bazı çevrelerin istediği sonuç da en güzel şekliyle gerçekleşmiş olmaz mı?..

Masumun mağdur olması

Bu noktada şunları belirtmekte büyük önem var. Bizim eleştirimiz, ayrıntıların ortaya çıkmasını beklemeden aceleyle, hatta ´beklersek sonu ne olacağı belli´ gibi inanılmaz bir gerekçeyle o gazeteci arkadaşlara kefil olunmasına. Soruşturma hep desteklenirken ´artık ipin ucu kaçtı soruşturma çok uzadı siyasileşti´ gibi yine inanılmaz bir savunmayla soruşturmaya ve savcılara tepki gösterilmesine. Bu durum, ´Gözaltılar için mahkemelerden sonra gazeteci onayı da mı gerekli?´ sorusunun sorulmasına da yol açıyor. Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ve diğerleri.. Umarız bu arkadaşlar isnat edilen suçlara karışmamıştır. Fikirlerinin farklı olması.. Hükümeti beğenmemesi, hatta demokratik yollardan devrilmesi için çabalamaları.. Eleştiri için kitap köşe yazısı vesaire yazmaları.. Yazıları hoşumuza gitmese bile elbette bunlar onların hakkı. Savundukları görüşleri halk da paylaşırsa sandıkta iradesini ortaya koyacaktır.

Herkesin hakları var

Gözaltındakilerin suçsuz yere içeride bir an bile yatmasını, hatta ilgisi olmadığı halde adının iddialara karışmasını bile istemek, insan olanın yapacağı birşey değil.Masum masumdur. Ama ciddi bulgulara ve belgelere dayalı bir takım kovuşturmalar yapılmaktaysa o zaman da bu kovuşturma ve yargının sonucunu beklemek gerekir. Birleri seçtiğimiz hükümetleri yasadışı yollarla devirmeye kalkıyor, bu uğurda terör örgütleriyle işbirliği yaparak masum vatan evlatlarını kurban ediyorsa bu ihanetin, en azından somut bulgulara dayanan şüphenin kovuşturulmasını beklemek de bir vatandaş olarak hakkımız. Yürekten dileğimiz, bu süreçte suçsuzların mağdur olmaması. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(09 Mart 2011, 11:30)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bunlar da medyadaki Büyükanıt´lar

İddianameyle gerçek kimlikleri ortaya çıkanlar

Kafası karışanlar, kafa karıştıranlar

Gözaltı için önce mahkeme sonra medya onayı

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla Medyası

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Flaş!!! Odatv´ye baskın

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3084    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

FETÖ'cü Yaver Ali Yazıcı davası

14.06.2020 19:12 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16..
Tamamı 14.6.2020

Hanefi Avcı Yargısına Soruşturma

14.06.2020 19:36 Ankara'da, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), kamuoyunda "Devrimci Karargah" adıyla bilinen ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yargılanıp hapis cezası aldığı davanın, FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çık..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ Mahrem İmamına 12 Yıl Hapis

14.06.2020 19:45 Ankara'da, FETÖ/PDY mahrem imamlarından olduğu iddiasıyla yargılanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eski denetçisi Ramazan Erçil, 12 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 4 Haziran'da Ankara 25'inci..
Tamamı 14.6.2020

Fetö Işık Evlerine İçkili Kamuflaj

14.06.2020 20:15 FETÖ'nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan opera..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye..
Tamamı 14.6.2020

Ergenekon Hakimi Çalmuk davası

14.06.2020 16:11 İstanbul'da, 'Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon dava..
Tamamı 14.6.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

14.06.2020 19:02 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 14.6.2020

Fetö Komedyenine Hapis gerekçesi

14.06.2020 19:27 Ankara'da, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada verilen 5 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Atalay Demirci, 15 Temmuz'dan sonra örgütle irtibatını devam ettirmiş..
Tamamı 14.6.2020

CHP'li Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na şok

30.05.2020 17:50 CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kamuoyuna 'Darbe ve İşgal' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Deniz Baykal'a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş..
Tamamı 30.5.2020

1 Ş'lık örgütte Ayasofya rahatsızlığı

30.05.2020 17:07 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan firari Today's Zaman eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da İstanbul'un Fethi dolayısıyla Fetih Suresi okumasını Batı'ya şikayet etti. ..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Destekçisi Ergenekoncuya Hapis

30.05.2020 14:49 İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini alkışlayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle hakkında iddianame düzenlenen Avukat Vural Ergül, örgüte yardım suçlaması kapsamında 3 yıl 45 gün hapis cezasına çarpt..
Tamamı 30.5.2020

Donanma Sınav Kumpasına dava

30.05.2020 15:45 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) talimatıyla Deniz Kuvvetleri Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda 2013'teki mülakat komisyonunda kriptolu şifreleme sistemiyle, FETÖ'cü olmayan ad..
Tamamı 30.5.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

30.05.2020 15:56 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgü..
Tamamı 30.5.2020

Korona soruşturmaları durduramadı

30.05.2020 16:48 Konya'da, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmaya koronavirüs engel olmadı. Son bir yıl içerisinde itirafçı olan mahrem abilerin ifadelerinde geçen isimlerin tek tek analizi yapan polis, 660 FETÖ ü..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Medyasına 17 Hapis Onandı

30.05.2020 16:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik açılan ve sonuçlanan davaya dair temyiz başvurusuna bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verdi. 16 Mayıs'taki gelişmeye göre,  Yargıtay, FE..
Tamamı 30.5.2020

Jandarma Darbe davası

30.05.2020 14:32 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 2016'daki darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 15 Mayıs'ta Ankara 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklulu..
Tamamı 30.5.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.893.137