Tam
EskidenYeniye
 

İşte Ergenekon´un 35 internet sitesi

Ergenekon´un webmaster´i acemice bir hata yapınca provokasyon ortaya çıktı! Taraf´ın haberine göre Türkü, Kürdü, Ermeniyi, Rumu birbirine düşüren 35 sitenin yapımcısı Yüzbaşı çıktı. Kürt, Ermeni, Rum, dindar düşmanı internet sitelerinin tümünü Ergenekon tutuklusu emekli yüzbaşı bilişimci Ataman Yıldırım´ın kurduğu ortaya çıktı. 35 farklı sitenin domain (yer) sağlayıcısı aynı: Ortadoğu Yazılım Hizmetleri A.Ş. Ve bu siteler alınırken de iletişim için verilen e-mail adresi de hep aynı: hayhaytr@yahoo.com. İrtica, PKK, soykırım iddiaları, Kıbrıs, Batı Trakya ve terör gibi konularda yayın yapan birbirinden bağımsız görünen ve hiçbir isim geçmeyen siteler tek bir adres tarafından hazırlanmış, güncelleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon´un internet siteleri: İşte provokasyonun merkezi

Ergenekon´un webmaster´i acemice bir hata yapınca provokasyon ortaya çıktı! Taraf´ın haberine göre Türkü, Kürdü, Ermeniyi, Rumu birbirine düşüren 35 sitenin yapımcısı Yüzbaşı çıktı. Kürt, Ermeni, Rum, dindar düşmanı internet sitelerinin tümünü Ergenekon tutuklusu emekli yüzbaşı bilişimci Ataman Yıldırım´ın kurduğu ortaya çıktı. 35 farklı sitenin domain (yer) sağlayıcısı aynı: Ortadoğu Yazılım Hizmetleri A.Ş. Ve bu siteler alınırken de iletişim için verilen e-mail adresi de hep aynı: hayhaytr@yahoo.com. İrtica, PKK, soykırım iddiaları, Kıbrıs, Batı Trakya ve terör gibi konularda yayın yapan birbirinden bağımsız görünen ve hiçbir isim geçmeyen siteler tek bir adres tarafından hazırlanmış, güncelleniyor.

HEPSİ İÇ SAVAŞ ÇIKARTACAK SİTELER

Amatör webmaster tüm domainlari aynı adresten alınca skandal ortaya çıktı. İçeride ve Türkiye´nin komşularıyla savaş çıkartacak kadar düşmanca tezler içeren derin devlet internet siteleri son zamanlarda hızla çoğaldı. Devletin en gizli birimlerinden beslenmeden sürdürülemeyecek kadar zengin ve güncel içerikli olan bu sitelerin esrarı düne kadar sürdü.

KURUCUSU ERGENEKONCU ÇIKTI

Son Ergenekon operasyonu internette yürütülen psikolojik savaşın başrolündeki kişiyi ortaya koydu: Emekli deniz yüzbaşı Ataman Yıldırım. Böyle yüzlerce site kuran Yıldırım´ın halen TSK´da sivil memur olan Mehmet Bülent Sarıkahya ile de düzenli ilişki içinde olduğu belgelendi. Uzun süredir internette terör, irtica, Ermeni sorunu, PKK, Batı Trakya, Kıbrıs konularnıda araştırma yapanların karşısına kim tarafından hazırlandığı bilinmeyen bu çok profesyonelce hazırlanmış ve çok sık güncellenen Türkçe ve İngilizce siteler çıkıyordu. Profesyonelce hazırlanılıp, yönetilen bu sitelerin net, org ve com uzantıları da satın alınmakla kalınmamış, aynı başlıklarla ilgili muhtemel adlardan da daha pek çok site ismi satın alınıp bu sitelere yönlendirilmişti. (www.naksilik.com yazınca, irtica sitesine; www.yunanli.com yazınca da Yunanlıların Batı Trakya ve Kıbrıs katliamlarına ulaşıyorsunuz)

Türkiye´de hem İngilizce yayın yapıp hem de güncelleştirilen çok az site olduğu biliniyor. Pek çok profesyonel sitede olmayan zengin içeriklere sahip bu sitelerin çok güçlü bir bilgi, belge, fotoğraf, video arşivi kullanılarak hazırlandığı da açıktı. Tüm bunlara rağmen bu kadar emek, para ve zaman ayırarak bu siteleri hazırlayan hakkında sitelerin hiçbirinde herhangi bir bilgiye rastlanmıyor, birbirinin aynısı olan iletişim bölümlerinde de karşınıza otomotakik bir mesaj gönderme sisteminden başka bir şey çıkmıyordu.

Ergenekon tutuklusu bilişimci Hüseyin Ataman Yıldırım

Peki devletin kırmızı çizgileri içindeki (terör, irtica, PKK, Ermeni soykırımı, Kıbrıs, Batı Trakya) tüm başlıklarla ilgili resmi tezlerin anlatıldığı, pek çok isim, kurum hatta ülkeye yönelik suçlamalarda bulunan bu siteleri kim hazırlıyor ve güncelliyordu? İşte bu soruya cevap Ergenekon soruşturmasının son dalgasında gözaltına alınıp tutuklanan bilişimci Hüseyin Ataman Yıldırım sayesinde bulundu.

Eski Denizci, Yeni Bilişimci

Hüseyin Ataman Yıldırım´ın adı Ergenekon´un son dalgasında gözaltına alındığında Çağdaş Türkiye Partisi Genel Başkanı ve Tuncay Özkan´ın sanal örgütü Biz Kaç Kişiyiz Platformu sözcüsü olarak geçti. Ama eski bir Deniz Subayı olan Yıldırım´ı asıl ilginç kılan Mecidiyeköy´de bulunan Naryaz adlı yazılım şirketinin de sahibi olması, internetteki faaliyetleri, askerlerle kurduğu ilişkilerdi.

Asker bursuyla ABD´ye

Tutuklanmasının ardından halen şirketin genel müdürlüğünü yürüten kızının medya organlarına gönderdiği bilgilere göre Ataman Yıldırım 1950 doğumlu. Yıldırım, denöz önyüzbaşılığınının son senesinde istifa edip, sivil hayata geçmiş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından burslu olarak gönderildiği ABD´de aldığı ´Computer Science´ eğitimin ardından da Bilgisayar Yüksek Mühendisi olarak 1984´te bu alanda ticari faaliyetlerine başlamış

Karargahevleri´nden isimlerle

Yıldırım, Deniz Harp Okulu´ndaki aynı devreden emekli ve muvazzaf arkadaşının da üye olduğu 4000ler.trnt.com adlı sitenin kurucusu ve yöneticisi. Yıldırım´ın öncülüğünde pek çok buluşma ve yemeğin organize edildiği sitenin ünlü üyeleri var. Bunlardan en ilginci ise adı Ergenekon davasıyla gündeme gelen Karargah Evleri oluşumu hakkındaki MİT belgesinde geçen Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral A. Feyyaz Öğütçü. Sitedeki forum panolarına göre Ergenekon tutuklusu Yıldırım ile Öğütçü arasında güçlü ilişkiler var. Sitenin üyeleri arasında aynı belgede adı geçen ve son YAŞ´ta emekliye ayrılan Ali Deniz Kutluk ve Özden Örnek ile ilgili bazı iddialar da Fatih Altaylı tarafından adı gündeme getirilen emekli tümamiral Özer Karabulut´a da rastlanıyor. 4000ler.trnet.com adlı sitenin sponsorları olarak ise Ataman Yıldırım´ın sahibi olduğu Naryaz şirketi, Tr.net ve Orta Doğu Yazılım Hizmetleri A.Ş.´nin adları sıralanıyor.

35 site tek adres

Ortadoğu Yazılım adlı şirketi ile karşılaşılan tek yer burası değil. Haberde bir kısmı sıralanan benzer içeriklere sahip 35 farklı sitenin domain (yer) sağlayıcısı aynı: Ortadoğu Yazılım Hizmetleri A.Ş. Ve bu siteler alınırken de iletişim için verilen e-mail adresi de hep aynı: hayhaytr@yahoo.com .

Yani irtica, PKK, soykırım iddiaları, Kıbrıs, Batı Trakya ve terör gibi konularda yayın yapan birbirinden bağımsız ve hiçbir isim geçmeyen siteler tek bir adres tarafından hazırlanmış, güncelleniyor.

Hayhay belgesi

Ergenekon´un son dalgasında tutuklanan Ataman Yıldırım´ın ev ve işyerinde yapılan aramalarda bulunan hayhay adlı bir belge ise tüm sitelerin kontrol edildiği merkez hakkında ilginç bağlantıları ortaya çıkardı. Belgede Yıldırım´ın Mecidiyeköy´deki Murat Muhallebicisi´nde buluştuğu Mehmet Bülent Sarıkahya adlı kişiyle yaptığı bir görüşme notları yer alıyor. Notlara göre ikili irtica.net irtica.org gencizbiz.net gençlik.info pkkgerçegi.net turkses.org naksilik.com turkatak.gen.tr turkihsgenocide.net ozgurgenc.net adlı siteler ve notta başkanlık siteleri denilen gnkur.org ve gnkur.net için yazılım ve içerik desteği üzerinden konuşuyor. Telefon numaraları ve başka isimlerin de bulunduğu notta Ortadoğu yazılım ile irtibata geçilmesi ve Feyyaz Amiralle görüşülmesi gibi ibareler dikkat çekiyor.

TSK´da sivil memur

Taraf Gazetesi´nin ulaştığı bilgilere göre Yıldırım´ın görüşmeyi yaptığı Mehmet Bülent Sarıkaya TSK´da sivil memur olarak çalışıyor. Bütün sitelerin içerik sağlayıcıya verdiği ortak e-mail hayhaytr@yahoo.com adresine de Mehmet Bülent Sarıkaya´ya ait olduğu tespit edilen ms3124829725@ttnet ADSL aboneliğinden pek çok kez girilmiş. Aynı mail adresinin Ortadoğu Yazımlı Hizmetleri A.Ş.´ye ait ip numaralarından da zaman zaman girilip kontrol edildiği anlaşılıyor. Taraf´ın ulaştığı tüm bu bilgiler isimsiz yayın yapan sitelerin aynı merkezden kontrol edildiğini ortaya koyuyor.Sitelerin hazırlanmasında bir Ergenekon tutuklusu ve TSK´da görevli bir sivil memurun adlarının geçmesi ise bu sitelerin psikolojik harekat için hazırlanıp hazırlanmadığı sorularını da beraberinde getiriyor.

(04 Şubat 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=310    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.399.642