Tam
EskidenYeniye
 

Taciz için Baykal´dan bir rest bir talep

CHP eski lideri Deniz Baykal, internete konulan ve liderlikten olmasına neden olan CHP´li Nesrin Baytok´la yatak sahneleri olayına bakan savcıyla görüştü. Odatv´de ele geçirilen ´Varan 2´ belgelerinin, ´Varan 1´ olarak nitelendirilen kaset skandalı soruşturmasıyla birleştirilmesini isteyen Baykal, iki olayın faillerinin aynı olabileceğini vurguladı. Odatv konusuyla bağlantılı yürütülen taciz soruşturmasının Ergenekon kapsamında ve Savcı Zekeriya Öz tarafından yürütülmesini istemediğini belli eden Baykal, kendisini ifadeye çağıran Savcı Öz´e de mesaj gönderdi. ´Taciz iddialarıyla´ ilgili olarak ´müşteki´ sıfatıyla ifadesinin alınması talebinde bulunulan Baykal´ın avukatı, müvekkiliyle ilgili tüm bilgi ve belgelerin kendilerine verilmemesi halinde ifade verilmeyeceğini bildirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.03.2011 12:10 CHP eski lideri Deniz Baykal, internete konulan ve liderlikten olmasına neden olan CHP´li Nesrin Baytok´la yatak sahneleri olayına bakan savcıyla görüştü. Odatv´de ele geçirilen ´Varan 2´ belgelerinin, ´Varan 1´ olarak nitelendirilen kaset skandalı soruşturmasıyla birleştirilmesini isteyen Baykal, iki olayın faillerinin aynı olabileceğini vurguladı. Odatv konusuyla bağlantılı yürütülen taciz soruşturmasının Ergenekon kapsamında ve Savcı Zekeriya Öz tarafından yürütülmesini istemediğini belli eden Baykal, kendisini ifadeye çağıran Savcı Öz´e de mesaj gönderdi. ´Taciz iddialarıyla´ ilgili olarak ´müşteki´ sıfatıyla ifadesinin alınması talebinde bulunulan Baykal´ın avukatı, müvekkiliyle ilgili tüm bilgi ve belgelerin kendilerine verilmemesi halinde ifade verilmeyeceğini bildirdi.

Son Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv´de ele geçirilen ´komplo´ belgeleri CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ı harekete geçirdi. Kendisini CHP liderliğinden uzaklaştıran ´kaset´ tezgahı ile Odatv´de ele geçirilen belgeler arasında bağ bulunduğunu düşünen Baykal, avukatı Muzaffer Yılmaz´a talimat verdi. Talimat üzerine Mayıs 2010´da Baykal´ın internete düşen kaseti için soruşturma yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk´le konuşan Yılmaz, Odatv´de ele geçirilen ´Varan 2´ dosyasının da mevcut dosyaya dahil edilmesini istedi. Yılmaz, savcıya Gerekli dosyalar ayrılarak Ankara´ya getirilmeli ve ortak fail var mı araştırılmalı talebini iletti.

Ortak fail vurgusu

Her hafta soruşturma için bir araya gelen Baykal´ın avukatı ve savcı arasındaki son görüşme, haftalık rutin görüşmelerden farklı geçti. Baykal, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz´ün elinde bulunan Odatv´deki Baykal dosyası ile ilk kaset skandalının yürütüldüğü soruşturma dosyalarının birleştirilmesini istedi. Baykal, yaklaşık 10 aydır müşteki sıfatıyla ifade vermeye gitmiyordu. Baykal, Odatv´de ele geçirilen dokümanlar ışığında, ´Varan 1´ ile ´Varan 2´ arasında bağ olabileceğini düşünerek ´ortak fail´ çıkabilir ümidi ile isteğini Savcı Yücetürk´e bildirdi.

İklim krizini de aşacak

Baykal, Savcı Zekeriya Öz´ün isteği doğrultusunda dosyaları göndermesi halinde kendisini taciz ettiğini ileri süren Odatv muhabiri İklim Bayraktar Kaleli krizini de aşmayı düşünüyor. Çünkü dosyaların Ergenekon soruşturmasının yürüten özel yetkili savcılardan çıkması ve düz savcılar tarafından birleştirilmesi halinde 22 kişi ´Baykal komplosu´ için ifade verecek. Kaleli´ye iddiaları da kaset soruşturması sürecinde gündeme gelerek aydınlanmış olacak.

Baykal, Savcı Zekeriya Öz´ü ve olayın Ergenekon kapsamında soruşturulmasını istemiyor

Baykal, Odatv´de kendisiyle ilgili ele geçirilen dokümanlarla ilgili medyaya yaptığı açıklamalarda, Odatv sahibi Soner Yalçın´ın arkasındaki kişilerin kim olduğunun ortaya çıkması için savcıları göreve çağırmıştı. Ancak Baykal´ın özel yetkili mahkeme yerine komplo iddialarını araştıran savcılığın dosyaya nezaret etmesini istediği belirtiliyor.

´Varan 1´e ´Kozmik Oda´ savcısı bakıyor

Baykal, CHP-Ergenekon-Baykal algısı oluşturmamak için sadece kendisiyle ilgili ortaya çıkan belgelerin üzerine gidilmesini istiyor. Odatv´de ele geçirilen dosyaların tamamının soruşturmasını ise özel yetkili savcılar yürütüyor. Ankara´daki işlemleri ise Kozmik Oda soruşturmasını yürüten Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili´nin yürüttüğü öğrenildi.

Baykal´ın avukatı: Bağ olabilir

Deniz Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, Odatv´de ele geçirilen Deniz Baykal´a yönelik ´komplo´ belgeleri üzerine hukuksal anlamda harekete geçtiklerini söyledi. Yılmaz, Odatv´de ortaya çıkan belgelerle savcı Bülent Yücetürk´ün yürüttüğü ilk soruşturma arasında ´bağ´ olabileceği düşüncesiyle, araştırılması için Baykal´la ilgili olan Odatv belgelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´ndan talep ettiklerini açıkladı. Avukat Yılmaz, Ortaya çıkan belgeler Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv´de el konulan ve gizlilik kararı olan belgelerdir. Peki, basın aracılığıyla kamuoyuna kim çıkarıyor bu belgeleri? Birileri bir yerden servis yapıyor diye konuştu.

İkna için ´Varan 2´ tehdidi

Odatv´nin sahibi Soner Yalçın, kamuoyunda CHP´nin yayın organı olarak bilinen Halk TV´yi almak için çalışmalar yapıyordu. Bu kapsamda Baykal´ın da kapısını çalmayı planladı. Belgede Baykal´ın ikna edilememesi durumunda kaset şantajının planlandığı ortaya çıktı. Belgede şu ifadeler yer alıyordu: Halk TV´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli. Her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için Varan 2... Baykal´ın Mayıs 2010´da internete düşen kaseti için ´Varan 1´ tabiri kullanılmıştı. Videonun sonunda ´Varan 2 çok yakında´ ifadesi yer alıyordu. Bu ayrıntı Varan 1 ile Varan 2´yi yapanların aynı şahıslar olduğu ihtimalini gündeme getirmişti. ( Bugün)

BAYKAL´DAN REST: ODATV BELGELERİ VERİLMEZSE İFADE VERMEYECEK

Baykal´ın avukatları komplo iddiaları konusunda bir açıklama yaptı... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, taciz iddialarıyla ilgili olarak müşteki sıfatıyla ifadesinin alınması talebinde bulunulan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, müvekkiliyle ilgili tüm bilgi ve belgelerin kendilerine verilmemesi halinde ifade verilmeyeceğini bildirdi.

Avukat Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Baykal´ın müşteki sıfatıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimatla ifadesinin alınmasının talep edildiğini anımsattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na, 11 Mart 2011 tarihinde, 17.30´da iletilen müşteki olarak ifadeye çağrılma bilgisinin, kimi görsel basında saat 15.50´den itibaren alt yazı ve son dakika haberi olarak verildiği hatırlatan Yılmaz, verilen haberde de Baykal´ın müşteki olarak ifadeye çağrıldığının bilinçli olarak gizlendiği ve kamuoyunda Deniz Baykal´ın hangi sıfatla ifade vereceği konusunda şüphe uyandırılmak istendiğini savundu.

Yılmaz, Sayın Deniz Baykal´ın vekili olarak bizzat şahsımıza da pek çok gazeteci arkadaşımız aynı konuda, ´yani sayın Deniz Baykal sanık mı, tanık mı, müşteki mi olarak ifadeye çağrılıyor´ şeklinde sorular yöneltilmiştir. Bu haberler, hafta sonu olması nedeni ile cumartesi ve pazar günü de devam etmiştir dedi.

´Bilinçli yönlendirme yapılmaktadır´

Avukat Yılmaz, açıklamasında, şunları kaydetti: Şüphesiz ´gizlilik kararı´ bulunan dosyadan bilgi sızdıran kişilerin gözetiminde, bilinçli olarak bu yönlendirmeler yapılmaktadır. İstanbul/Beşiktaş Cumhuriyet Savcılığından gönderilen faks Ankara´da mürekkebi kurumadan belli basın organlarının elinde olabilmekte ve bu basın organları da eksik bilgi ile Kamuoyunun kafasını karıştırmaktadır. Müvekkil, 14 Mart 2011 tarihinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından telefonla aranarak Beşiktaş Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeye çağrıldığını ve talimatla ifadesi alınmak için arandığını öğrenmiş bulunmaktadır.

Yılmaz, Baykal´ın avukatı olarak 15 Mart 2011 tarihinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na dilekçe ile başvurarak; 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu´nun (CMK) ´mağdur ile şikayetçinin hakları´ kenar başlıklı 234. maddesi uyarınca Baykal´ı ilgilendiren bilgi ve belgelerin yasal hakların kullanılabilmesini teminen kendilerine verilmesini talep ettiklerini ifade etti.

Avukat Yılmaz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın ise İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Diğer şüpheliler açısından ise 3713 sayılı Kanun´un 10/d maddesine göre şüpheli ifade ve sorguları dahil tüm soruşturma evrakının soruşturmada yakalanmış ve yakalanması muhtemel şüphelilerin bulunması, bu ifadelerde henüz yakalanmamış kişilere ilişkin telefon görüşmesi ve bilgilerin bulunması sebebiyle müdafi ve suçtan zarar gören vekili tarafından incelenmesi ve suret alınması hakkının kısıtlanması... kararını gerekçe göstererek, CMK´nın 234. ve devam maddelerindeki haklarının kullandırılmayacağını belirttiğini aktardı.

3713 sayılı Yasa´nın 10/d maddesinin Baykal´a uygulanmasının mümkün olmadığını kaydeden Yılmaz, ilgili maddenin, müdafinin dosya içeriğini incelemesi veya belgelerden örnek almasının, soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebilecek ise, Cumhuriyet savcısının istemi üzerine hakim kararıyla bu yetkisi kısıtlanabilir hükmünü içerdiğini, yasa hükmünde müşteki veya vekiline ilişkin bir kısıtlama getirilmediği belirtildi.

´Bilgi ve belge verilmemesi hukuka aykırıdır´

Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti: Gerek anılan fıkra hükmü ve gerekse maddenin bütünü incelendiğinde, şüpheli ve müdafiye ilişkin kısıtlamaların düzenlendiği anlaşılmaktadır. Bu durumda, 3713 sayılı Yasanın 10/d hükmünün, müşteki olarak ifadeye çağrılmış olmamız nedeni ile, tarafımıza uygulanması mümkün değildir. 10/d hükmüne istinaden daha önce alınan 19 Mart 2010 tarihli mahkeme kararının müvekkil açısından uygulanabilirliği de yoktur. Müvekkille ilgili alınmış kısıtlılık kararı da bulunmamaktadır. Kaldı ki, 10/d maddesi hükmünde yer alan kısıtlama gerekçesi ´soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebilecek´ hükmünün müvekkile ve vekiline izafe edilmesi son derece yanlıştır. Deniz Baykal´a ilişkin tüm belgelerin ve hatta telefon tapelerinin basında sayfalarca yer almasına rağmen, kendisinin veya vekili olarak bizim soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebileceğimiz iddiası anlamsız, gerçek dışı ve yersizdir. Müvekkil Deniz Baykal´ın Ceza Muhakemesi Yasası´ndaki haklarını kullanmayı engellemek için, kendisine uygulanması mümkün olmayan 10/d maddesinin gerekçe gösterilerek bilgi ve belge verilmemesi hukuka aykırıdır.

Avukat Yılmaz, Müvekkil Baykal, adli makamlara ve savcılık makamına yardımcı olmayı istemektedir. Ancak, suçtan mağdur olan kişi olarak ifadeye çağrılmakla birlikte, bu konudaki bilgi ve belgelerin kendisinden gizlenmesi, incelettirilmemesi ve ´ilgili kişilerin uygun gördüğü kadarı ile yetin´ denilmesi, olayın şikayete bağlı suç kapsamında gözükmesi, İstanbul Savcılık dosyası kapsamında değerlendirilebileceğine ilişkin tarafımıza iletilen hiçbir bilgi belge olmaması nedeni ile, kimler tarafından yönlendirildiği ve nereye gittiği, ne zaman sonuçlanacağı belli olmayan bir soruşturmada hiçbir sıfatla taraf olma arzusunda değildir dedi.

´Bilgi ve belge verilmezse ifade verilmeyecek´

Yılmaz, gerçeklerin ortaya çıkması için 07 Mart 2011 tarihinden itibaren basında yer alan olaylara ilişkin ilgili araştırmanın yapılması ve Baykal hakkındaki Beşiktaş Savcılığındaki soruşturma dosyasında yer alan bilgi, belge ve telefon dinlemelerinin istenilerek incelenmesi hususunda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın gizlilik kararı bulunan dosyasına 11 Mart 2011 tarihinde başvurularak ivedi olarak gerekenin yapılması talebinde bulunulduğunu belirtti. Muzaffer Yılmaz, Bu talep de Baykal´ın kendisine yapılan iftira ve tertibe ilişkin sorumluların ve bütün gerçeklerin ortaya çıkarılmasını bir an önce ve herkesten çok istediğinin bir kanıtıdır. Tüm bu hususlar açıklanarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na, 5271 sayılı Yasa´nın 234. maddesi gereği Deniz Baykal´la ilgili tüm bilgi ve belgelerin tarafımıza verilmesi, bu husus yerine getirilmeden ifade verilmeyeceği bildirilmiştir dedi. ( AA)

KOMPLOYU BAYKAL DEŞİFRE EDECEK

CHP´deki taciz ve şantaj iddialarına el koyan Ergenekon savcısı Zekeriya Öz´ün, ´mağdur´ sıfatıyla dinleyeceği Baykal´ı bizzat ziyaret edeceği ileri sürüldü. Öz, elindeki belgeleri Baykal´a gösterip komplonun deşifresinde yardım isteyecek. Baykal´ı koltuktan eden kasetle ilgili olarak da server´a ulaşıldığı öğrenildi. CHP´deki taciz ve şantaj iddiaları ile ilgili olarak Ergenekon soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ün eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ı ziyaret edeceği öğrenildi. Halk TV´nin, Soner Yalçın´ın sahibi olduğu Odatv´ye satışının görüşüldüğü günlerde Odatv muhabiri Ayfer İklim Bayraktar, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ekseninde gelişen iddialara Zekeriya Öz el koydu.

Öz Baykal´a gelecek

Kılıçdaroğlu ve Tekin´i tanık sıfatı ile ifade vermeye davet eden Öz, mağdur olarak dinleyeceği Baykal´ı ise bizzat kendisi ziyaret edecek. Edinilen bilgiye göre Zekeriya Öz, görüşmeye soruşturmanın Baykal´ı ilgilendiren kısımlarında yer alan delil ve belgelerle gelecek. Öz bu belgeleri Baykal´a göstererek komplonun merkezinde yer alanların tespiti konusunda yardımını isteyecek.

Server´a ulaşıldı

Deniz Baykal´ı genel başkanlıktan eden ilk komplodaki görüntülerin kaynağının da tespit edilmek üzere olduğu öğrenildi. Baykal ile eski özel kalem müdürü ve Ankara Milletvekili Nesrin Baytok´a ait olduğu iddia edilen görüntülerin servis edilmesiyle ilgili olarak hukuki yollara gidilmişti. Soruşturma sonucunda ´server´a ulaşıldığı ve kamera kayıtlarının kimler tarafından yüklendiğinin ortaya çıkarılmasına çalışıldığı belirtiliyor. Serverda yapılacak inceleme ile görüntülerin yüklendiği bilgisayarın IP numaraları tespit edilebilecek ve faillere ulaşılabilecek.

Ergenekon´a dahil oldu

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´a yakınındaki isimlerin verdiği bilgiye göre Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz, kaset skandalını da Ergenekon soruşturması çerçevesinde incelemeye başladı. Soruşturma Odatv´den çıkan delillerle birlikte değerlendirilecek.

Merkezde Halk TV var

CHP´deki son taciz ve şantaj iddiaları Odatv´nin sahibi Soner Yalçın´ın hisseleri Baykal´ın yakınlarında bulunan Halk TV´yi satın almak istemesiyle başladı. Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak ve Hurşit Güneş, kanalın Soner Yalçın´a devri konusunda mutabık kaldı. Baykal ise kanalın devrine sıcak bakmadı. Perde arkasındaki görüşmeler, Odatv soruşturması kapsamında yapılan dinleme ve aramalarla kamuoyuna yansıdı. Böyle kamuoyu komplo ve skandallardan haberdar oldu. ( Yenişafak)

(17 Mart 2011, 12:10)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Baykal´dan savcılara: Komployu çözün

Taciz CHP´yi karıştırdı

HalkTV´yi satmayan Baykal´a Oda komplosu

Baykal Odatv´den çıkan notlara şaşırdı

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Kontrgerilla Medyası

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3108    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.286.194