Tam
EskidenYeniye
 

Savcıları göreve çağırdı, ifade vermiyor

Baykal, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından yeni bir komplo ile karşı karşıya olduğunu ileri sürmüş ve savcıları göreve çağırmıştı. Savcılık da harekete geçerek kendisiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´i ifade vermeye davet etti. Ancak Baykal, gitmeyeceğini açıkladı. Savcılıktan kendisiyle ilgili belgeleri talep eden Baykal´ın bu talebi reddedildi. Konunun Ergenekon´la bağlantılı olmadığını iddia eden Baykal, kaset olayının Ergenekon soruşturması kapsamında ele alınmasını istemediğini de belli etti. Baykal´ın bazı bilgilerin ortaya çıkmasından çekindiği ileri sürülüyor. Dünkü Sabah ve bugünkü Akit gazetelerinde Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları yayınlandı. Buna göre eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor, evine davet ediyor, ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.03.2011 10:51 Baykal, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından yeni bir komplo ile karşı karşıya olduğunu ileri sürmüş ve savcıları göreve çağırmıştı. Savcılık da harekete geçerek kendisiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´i ifade vermeye davet etti. Ancak Baykal, gitmeyeceğini açıkladı. Savcılıktan kendisiyle ilgili belgeleri talep eden Baykal´ın bu talebi reddedildi. Konunun Ergenekon´la bağlantılı olmadığını iddia eden Baykal, kaset olayının Ergenekon soruşturması kapsamında ele alınmasını istemediğini de belli etti. Baykal´ın bazı bilgilerin ortaya çıkmasından çekindiği ileri sürülüyor. Dünkü Sabah ve bugünkü Akit gazetelerinde Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları yayınlandı. Buna göre eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor, evine davet ediyor, ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçiyor.

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından kendisine komplo kurulduğunu öne süren ve savcıları göreve çağıran eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisiyle çelişti. Savcılar harekete geçti ama bu kez Baykal, ifade vermeye gitmeyeceğini açıkladı. Ergenekon soruşturmasını yürüten özel yetkili savcı Zekeriya Öz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Baykal´ı ´mağdur´, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yardımcısı Gürsel Tekin´i de ´tanık´ sıfatıyla ifade vermeye çağırmıştı. Dün yazılı bir açıklama yapan Baykal, İstanbul´daki davanın şikâyetçi ya da mağduru durumuna girmemek için gelecek bir ifade davetine cevap vermemizin söz konusu olmayacağını savcılığın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız. dedi.

Eski CHP lideri, Bayraktar´ın iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı. Bu hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, Şu ana kadar ortaya atılan iddialar, ifadeler ve kanıtlar dikkate alınınca Ankara´daki yetkili yargı organlarında ele alınması gereken iftira davasının genişletilerek İstanbul´daki başka bir dava çerçevesinde taşınmasını haklı gösterecek bir bulguya rastlanmadığı açık bir gerçektir. ifadelerine yer verdi. Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz da dün bir yazılı açıklama yaparak müvekkiliyle ilgili bütün bilgi ve belgelerin kendilerine ulaştırılmaması halinde ifade verilmeyeceğini bildirdi. Yılmaz, geçtiğimiz salı günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na dilekçe ile başvurarak Baykal´ı ilgilendiren bilgi ve belgelerin kendilerine verilmesini talep ettiklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını da aktardı.

Baykal´ın açıklaması ve avukatının verdiği bilgiler, dikkatleri, savcılığın elinde olan bilgi ve belgelere çevirdi. İklim Bayraktar, savcılığın elinde basına yansıyanlardan çok daha fazla belge olduğunu dile getirerek, bunlar ortaya çıktığında kendisini suçlayanların mahcup olacağını ifade etmişti. Buna dair bazı ipuçları dün Sabah gazetesinde yayımlandı. Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtlarına göre, eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor ve evine davet ediyor.

Konuyla ilgili bir diğer gelişme de Baykal´a yönelik ilk kaset komplosunun Ergenekon soruşturmasına dahil edilmesi. Yeni Şafak´ın haberine göre, Savcı Zekeriya Öz, ´mağdur´ sıfatıyla dinleyeceği Baykal´ı bizzat ziyaret edecek ve elindeki belgeleri gösterecek. İddiaya göre, Baykal´ı deviren kasetin kaynağına da çok yaklaşıldı.

Gürsel Tekin, ifadeye gidecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´i Deniz Baykal´a komplo iddialarına ilişkin olarak tanık sıfatıyla ifade vermek üzere adliyeye çağırdı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ün talimat yazısıyla ifadeye çağrılan Tekin, Uygun bir zamanda gideceğiz, ifademizi vereceğiz. Bizim yargıdan kaçmamız söz konusu değil. dedi. Tekin, Kastamonu Günleri etkinliğine katılmak için geldiği Atatürk Kültür Merkezi´nde, gazetecilerin soruları üzerine, ifadeye hangi gün gideceğini daha sonra bildireceğini söyledi. Kendisi gibi ´tanık´ sıfatıyla davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise kendisinin gitmeyeceğini, avukatını göndereceğini açıklamıştı. ( Zaman)

ŞOK diyaloglar!

Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın İklim Bayraktar´ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar´ın Baykal´dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında taciz dolu diyaloglar geçtiği ortaya çıktı. İklim Bayraktar´ın ortaya çıkması durumunda Deniz Baykal´ın insan yüzüne çıkamayacağını öne sürdüğü dinleme kayıtlarına Akit ulaştı. Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın Bayraktar´ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar´ın ise Baykal´dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçtiği ortaya çıktı. CHP içerisinde Deniz Baykal´ı devirmek isteyen ekibin bu durumu kendi lehlerine kullanacaklarını haber alan Deniz Baykal´ın Bayraktar´ı aramaktan vazgeçtiği, ´CHP´ye büyük bir komplo kurulmak isteniyor´ şeklinde açıklama yapmaya başladığı belirtiliyor. ´Taciz-tuzak´ olayının CHP´li Muharrem İnce´nin Odatv muhabirinin kapısına dayanmasından bir hafta kadar önce yaşandığı iddia ediliyor.

?Gözümü ayıramadığım bayan gazetecim?

İklim Bayraktar´ın mahkeme kararıyla dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal, Bayraktar´ı şok edecek tekliflerde bulunuyor. Deniz Baykal´ın CHP Genel Merkezi´nde görüştüğü İklim Bayraktar´a telefonda ?Merhaba İklim, Oda TV´den misin, gözlerimi ayıramadığım bayan gazeteci mi yani? dediği belirtiliyor.

İklim Bayraktar´ın soruşturma kapsamında dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal´ın ?Güzel İklim nasılsın, bana gelsen bir görüşsek birlikte havuza girsek. Senden bugün telefon bekliyorum, ev numaram xxx bu hat temiz buradan arayabilirsin, gel havuza gireriz yüzeriz birlikte? dediği, Bayraktar´ın ise açık tacizi önce geçiştirmeye çalıştığı ancak, tacizin artması üzerine ?Siz aklınızı yitirmişsiniz. Böyle bir şey olamaz? dediği kayıtlara geçti.

İklim Bayraktar´ın olumsuz tepki vermesine rağmen Baykal´ın ?Gözlerine ve güzelliğine kapıldığım gazeteci. İklimcim canım benim. Bizim eve geçelim. Seninle yüzelim, güzel yemeğimizi yiyelim...? dediği ifade ediliyor. Bu görüşme sonrası harekete geçen Odatv muhabirinin Kemal Kılıçdaroğlu´na durumu kelime kelime anlattığı, Kılıçdaroğlu´nun ise rezalete duyarsız kaldığı vurgulanıyor.

Bayraktar, Baykal için ?insan içine çıkamaz? demişti

İklim Bayraktar, Savcı Zekeriya Öz´e verdiği ifadesinde de eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın CHP Genel Merkezi´ndeki odasında 45 dakika boyunca kendisini elle ve sözle taciz ettiğini, taciz iddialarını başta Gürsel Tekin ile Kemal Kılıçdaroğlu´na anlattığını, Kılıçdaroğlu´nun ise kendisine ?kaydet getir? dediğini iddia etmişti. İddiaların medyada yer alması üzerine ise Deniz Baykal, taciz iddialarını reddetmiş, hatta İklim Bayraktar´ın kendisini taciz ettiğini savunmuştu. Baykal´ın karşı taciz iddiası üzerine bir televizyon programına katılan İklim Bayraktar, ?Ses kayıtları ortaya çıkarsa Baykal insan içine çıkamaz? şeklinde açıklamalar yapmıştı.

Baykal´ın avukatı konuşmadı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, iddia edilen telefon görüşmeleri ile ilgili sorularımızı cevaplamaktan kaçındı. Yılmaz, ofisine not bırakmamıza ve haber çalışması hakkında bilgi vermemize rağmen geri dönüş yapmadı.

Soner Yalçın da haberdar!..

İklim Bayraktar; Deniz Baykal´la yaptığı telefon görüşmesinin ardından Soner Yalçın ile yaptığı telefon görüşmesinde de taciz iddiasını bütün detaylarıyla anlatmıştı. Bayraktar ile Soner Yalçın arasında geçen taciz iddiası diyaloğu şöyle:

S.Y.: Şu nedir bu olay? Olayı anlat bakalım bana.

İ.B.: Aman yani ne olursunuz ya, yani neyini anlatayım? Utanç verici bi durum.

S.Y.: Ne yapıyor peki? Eliyle meliyle mi bir şey yapıyor yani? Adi, kafayı mı yemiş bu ya...

İ.B.: Evet, elle ağızla... Zor attım bak. Şimdi size bir şey diyeyim mi bu görüşme, bu görüşme yani başka bi yerde olsaydı ben kıyameti koparırdım ama Meclis´te ve odasındaydım. Güvenlikle beni dışarı attırsa rezillik. Der ki bana tacizde bulundu. Ya ben bak hayatımda yani böyle şeyler yaşanır Soner bey çok yaşadım. Ben çok işsiz kaldım. Hani güzelliğim benim işimin önüne hep geçti ama şu vardır... Aleni yaptı ki ben dondum kaldım, dedim bak tek şunu diyebildim kafanız güzel mi dedim sizin ya adama inanabiliyor musun kafan güzel mi senin dedim ya bunu diyebildim ve hala diyor ki hayır sen diyor sen diyor çok fevrisin şu an böyle düşünme diyor. ( Murat Alan / Yeni Akit)

Baykal: Ses kayıtları tamamıyla yalan

Deniz Baykal bugün medyada yer alan İklim Bayraktar ile arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar için ?Tamamıyla yalan.? yorumunu yaptı. Baykal, kendisinin İklim Bayraktar´ı taciz edici ya da davet edici hiçbir konuşması olmadığını söyledi ve şöyle dedi: ?Medyada yer alan ve bant kaydı olduğu iddia edilen ifadelerim kesinlikle olmamıştır. Bunlar bant kaydı olamaz. Çünkü aramızda böyle bir konuşma geçmedi. Medyada yer alan söz konusu diyalog İklim Bayraktar´ın polise verdiği ifadede var ve tümüyle yalandır.? Baykal ayrıca bu yalan iddialara yer veren ve verecek olan yayın organlarına da pazartesi günü dava açacağını söyledi. ( Hürriyet)

(18 Mart 2011, 10:51)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Baykal´dan savcılara: Komployu çözün

Taciz için Baykal´dan bir rest bir talep

Taciz CHP´yi karıştırdı

HalkTV´yi satmayan Baykal´a Oda komplosu

Baykal Odatv´den çıkan notlara şaşırdı

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Kontrgerilla Medyası

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3115    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.483.887