Tam
EskidenYeniye
 

CHP´ye kapatma davası açılamaz, çünkü..

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya dün HalkTV ilişkisi nedeniyle CHP´ye kapatma davası konusunda görüş bildirdi. Peki Başsavcı CHP´ye kapatma davası açabilir mi? ´Türkiye´nin mevcut anayasal düzeninde Yargıtay Başsavcılığı´nın CHP´ye kapatma davası açma yetkisi de, niyeti de yoktur, olamaz. CHP Derin Devlet´in önemli ama tali bir unsurudur.´ Star gazetesi yazarı Ergun Babahan köşe yazısında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının CHP´ye kapatma davası açmak istemediğini çok çarpıcı satırlarla ifade ediyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP´ye kapatma davası açılamaz, çünkü..

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya dün HalkTV ilişkisi nedeniyle CHP´ye kapatma davası konusunda görüş bildirdi. Peki Başsavcı CHP´ye kapatma davası açabilir mi? ´Türkiye´nin mevcut anayasal düzeninde Yargıtay Başsavcılığı´nın CHP´ye kapatma davası açma yetkisi de, niyeti de yoktur, olamaz. CHP Derin Devlet´in önemli ama tali bir unsurudur.´ Star gazetesi yazarı Ergun Babahan köşe yazısında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının CHP´ye kapatma davası açmak istemediğini çok çarpıcı satırlarla ifade ediyor.

Ergun Babahan (Star): Yalçınkaya CHP´ye Dava Açamaz. Türkiye bir siyasi parti mezarlığıdır ama suç işleyen kamu görevlilerinin dokunulmazlığı olduğu gibi, CHP´nin de bu konuda tam bir dokunulmazlığı vardır. O yüzden Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya´nın ´eğer´ ifadeleri taşıyan açıklaması yok hükmündedir. ´Eğer tespit edersek davayı açarız´ buyurmuş Başsavcı. Açmazsınız, açamazsınız... Türkiye´nin mevcut anayasal düzeninde Yargıtay Başsavcılığı´nın CHP´ye kapatma davası açma yetkisi de, niyeti de yoktur, olamaz.

Çünkü bu parti, bugün yaşadığımız bütün sıkıntıların temel nedenlerinden biridir. Bütün partiler, CHP´nin yargıya da yansıyan ideolojik duruşu nedeniyle kapatılmış, yöneticileri bu nedenle cezalandırılmıştır. 1960 Darbesi´nden başlayarak askerin tüm müdahalelerinin arkasında bu parti ve onun zihniyeti vardır. Bu partinin Susurluk´un üzerine giden Fikri Sağlar´ın adaylığını kabul etmeyip Ergenekon´un kilit sanığı Mehmet Haberal´ı, devletçi Oktay Ekşi´yi baştacı etmesinin nedeni budur. Haberal, CHP zihniyetinin bir sonucudur.

Günümüz şartlarında bir ´Alien´dır (Yaratık, yabancı) ama eski sistemle kan bağı mevcuttur. Daha ötesi, CHP şu anda devekuşu konumunda bir partidir, yani ne deve, ne de kuştur. Günümüz koşulları ağırlıklı olarak deve olmasına izin vermemektedir. İktidarın halk oyundan geçtiğini bilmesi gerçeği onu kuş olmaya zorlamaktadır ama geçmişin günahlarının ağırlığı da uçmasına izin vermemektedir.

Amerikan Büyükelçisi Pearson´ın Derin Devlet yapılanması analizinde eksik olan da tam budur, yani CHP´nin bu yapıdaki rolü.

CHP, iktidar olmadan asker kontrolündeki Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay gibi kurumlar sayesinde Türkiye´ye hükmetmiştir. CHP´nin iradesi milletin iradesinden bu yolla üstün kılınmıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP´nin 367 başvurusu ve mahkemenin bunu derhal kabulü asker-yargı-CHP işbirliğinin en açık ve utanç verici dışa vurumudur. AK Parti iddianamesini bu partiye yakın insanlarla yazdığı iddia edilen sorunlar nedenle CHP´ye kapatma davası açmaz, açamaz. Olayın gerçeği budur.

CHP ´askere gitmeyen herkese bin dolar, her eve 2 bin dolar´ vaadinde bulunsa da, iktidar şansı olmamasının ardında yatan gerçeklik budur. Halk CHP´nin özünde kendinden değil de devletten yana olduğunu görmektedir. AK Parti´nin en büyük şansı da odur. Özetle, CHP Derin Devlet´in önemli ama tali bir unsurudur. ( Ergun Babahan / Star)

Yargıtay başsavcısından CHP´ye bir kıyak daha: Gürsel Tekin işte böyle kurtarılıyor

CHP´li Gürsel Tekin milletvekili adayı olamayacak mı? Tekin´le ilgili şok iddia. Yargıtay çalkalanıyor. İşin içinde mafya mı var? GHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile ilgili iddialara bir yenisi eklendi. Yargıtay´daki dosyasından evrak çalınan Tekin, Evrakta sahtecilik davasından kurtuldum derken, milletvekili adaylığı bile tehlikeye girdi.

Olay nasıl olmuştu?

Suadiye Movieplex Sinema Salonu´nun yapımıyla ilgili Kadıköy Belediye Encümeni 10 Mart 2005 tarihinde, ruhsata aykırı ilave bulunduğu gerekçesiyle yıkım ve para cezayı kararı alır. Ancak dönemin Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yasaları hiçe sayarak sayı numarası vermeden 26 Mayıs 2006 tarihinde buraya ruhsat verir. Gürsel Bey´in burada attığı imza yargıya taşınır. Gürsel Tekin hakkında Kadıköy 5. Asliye Ceza Mahkemesinde, ?görevi kötüye kullandığı? iddiasıyla ilgili dava açılır. Ne var ki mahkeme işlenen suçun, ?görevi kötüye kullanma? değil; ?evrakta sahtecilik? olduğuna kanaat getirerek dosyayı Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderir. Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 24 Aralık 2009 tarihinde, Gürsel Tekin´in işlemlerini resmi belgede sahtecilik olarak tesbit etti ve 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdı. Gürsel Tekin, söz konusu cezayı temyize götürdü.

Yargıtay Başsavcısı dosyayı 1,5 yıl bekletti

Gürsel Tekin´in dosyası Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında yaklaşık 500 gün bekletildi. Konunun basına yansıması üzerine dosya, Başsavcılıktan Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ne gönderildi. Şimdi Gürsel Tekin, siyasi hayatının bitmesiyle karşı karşıya. Çünkü ceza onanırsa, Gürsel Tekin cezaevine gidecek. Bu dosyanın onanması durumunda Gürsel Bey´in siyasi hayatı bitmekle kalmayacak, siyasi rakiplerine dosyalar üzerinden saldıran, Başbakan´a her fırsatta ?kalpazan? yakıştırmasında bulunan Kemal Bey ve CHP´nin elindeki tek malzeme de güme gidecek.

İhbar mektubundaki şok iddia

Gürsel Tekin ile ilgili iddiaları içeren bir yazı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na ulaşınca, savcılık derhal soruşturma başlatır. İhbar içeren bu yazının bir nüshası da Yargıtay´a gider ve Yargıtay alt üst olur. Yargıtay´da da soruşturma başlatılır.

Peki, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile Yargıtay´ı harekete geçiren ihbar içerikli yazıda neler vardı: ?2 Aralık 2010 Perşembe günü saat 14-15 arasında Ö. A. isimli bir avukat, Gürsel Bey´in Yargıtay´daki dosyasından, temyiz incelemesinde karar vermeyi engelleyecek şekilde evrak ?çıkarır?. Yargıtay ve avukatlar arasındaki jargon ile; dosyayı boşaltır. Bunu organize eden de, İstanbul´dan CHP milletvekili adaylığına kesin gözüyle bakılan H.S. isimli bir eski yerel yönetici ve iş adamdır. Hukuk çevrelerindeki jargonla ?dosya boşaltma? diye anılan eyleme akçeli işler karıştığı iddiası savcılığa suç duyurusu olarak sunuldu.

11. Daire´de daha önce neler yapıldı?

Yargıtay 11. Dairesi de oldukça ilginç bir daire. Kamuoyu sözkonusu daireyi, terör örgütü üyesi zanlısı Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ile ilgili verdiği kararla tanıdı. Bu kararla dünya hukuk tarihine geçen 11. daire, Terör faaliyetlerinde bulunduğu gerekçesi ile Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nca sorgulanan ve sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanan İlhan Cihaner´in bu faaliyetlerini idari suç kapsamına almış ve dosyayı beklemeden fotokopi üzerinden karar vermişti. 11. Ceza Dairesi, bu karar ile daha önce verdiği birçok kararını çiğnemişti.

Tekin´in siyasi hayatı bitecek mi?

Yargıtay´daki dosyasında evrakın kaybolması ile ilgili Gürsel Tekin medyaya açıklamada bulunmuş ve konudan haberdar olmadığını söylemişti. Hatta Doğan Medyası´nın televizyon kanallarında stüdyo konuğu yapılarak olay üzerinde bolca konuşmasına imkan sağlanmıştı. Peki Yargıtay´ın Cihaner veya Haberal dosyalarında olduğu gibi özel kurye kullanarak yerel mahkemeden aynı evrakı isterse ne olur? Gürsel Tekin milletvekili adayı olamaz. Ve Önümüzdeki Genel Seçim´de CHP´nin ağır yenilgisinden sonra hedeflediği Genel Başkanlık koltuğuna da oturamayacak. Eğer daha önce aldığı bir ceza var ise, bavulunu hazırlayıp cezaevine doğru gidecektir. Yoksa, cezası tecil edilecek ve siyasi hayatı bitecek. Ama Yargıtay, klasik Olayı Unutturma Yöntemine başvurursa, Gürsel Tekin milletvekili olur. Dokunulmazlık Zırhı´na bürünür ve dava 10 yıl sürer böylece zaman aşımına uğrar. ( Toplumsalhafıza)

(24 Mart 2011, 12:57)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya ile ilgili manşetlerimiz

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

İşçi Partisi ile CHP´ye hala kapatma davası açılmadı

CHP fezlekeleri ne zaman gelecek?

Kontrgerilla yargısı suskun: Ya aynı şeyi AK Parti yapsaydı?..

CHP´ye sessiz kalan başsavcıya suç duyurusu

TBMM´den Başsavcıya: Bildiriyi geri çek milletten özür dile

Yargıtay Başsavcılığı işgal altında: Cumhurbaşkanına suç duyurusu

İşte Kontrgerilla yargısı: CHP´nin yüksek yargıda dokunulmazlığı var

Yargıtay´ın Cihaner faksına örtbas

CHP´NİN HALKI SOKAK ÇATIŞMASINA ÇAĞIRMASI MANŞETLERİMİZ

CHP: Sokak sokak direniriz

Flaş!!! CHP´den kışkırtma: Meclis´e yürüyüş

Kılıçdaroğlu çıldırdı: İhtilal hak!

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3134    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.422.376