15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
Tam
EskidenYeniye
 

Karanlık odada seçim fotoğrafı çalışması

Kasetçiler devrede.. CHP karanlık odada yeniden yapılandırılıyor.. Kaset skandalı ile Baykal´ı tasfiye edip, Kemal Kılıçdaroğlu´nu CHP´nin başına getiren irade, milletvekili listelerinde de damgasını vurdu. Derin devletle mücadele eden solcu isimler CHP´ye üye bile kabul edilmezken, Ergenekon sanığı ünlü sağcılar CHP listelerinin başına yerleşti. Benzer bir derin yapılanmanın da MHP´de gerçekleştirildiği, Engin Alan için odatv bağlantılı Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´ün ricacı olduğu ortaya çıkmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Karanlık odada seçim fotoğrafı çalışması

Kasetçiler devrede.. CHP karanlık odada yeniden yapılandırılıyor.. Kaset skandalı ile Baykal´ı tasfiye edip, Kemal Kılıçdaroğlu´nu CHP´nin başına getiren irade, milletvekili listelerinde de damgasını vurdu. Derin devletle mücadele eden solcu isimler CHP´ye üye bile kabul edilmezken, Ergenekon sanığı ünlü sağcılar CHP listelerinin başına yerleşti. Benzer bir derin yapılanmanın da MHP´de gerçekleştirildiği, Engin Alan için odatv bağlantılı Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´ün ricacı olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaset skandalı ile Deniz Baykal´ı CHP Genel Başkanlığı´ndan uzaklaştıran irade partiyi tanzim etmeye devam ediyor. Parti Meclisi üyelerinin istifasına ve parti teşkilatlarının tepkisine yol açan,Ergenekoncu adaylar CHP´nin milletvekili listelerine damgasını vurdu. Milletvekili adaylarının belirlendiği Parti Meclisi toplantısında Ergenekon sanığı Sinan Aygün ile Mehmet Haberal´ın adaylıklarına yönelik itirazlar üzerine, parti yöneticilerini karşısına alarak bu isimleri aday gösteren, yine Ergenekon sanığı Mustafa Balbay´ı seçilecek yerden listeye koyan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu´na (YSK) verilen ilk listede yer vermediği Ergenekon sanığı İlhan Cihaner´i ise Denizli´den kontenjan adayı olarak gösterdi. Odatv muhabiri İklim Bayraktar´ın ricası üzerine Ergenekon tutuklusu Soner Yalçın´a Meclis kürsüsünden destek veren Kılıçdaroğlu, Odatv´nin 16 Nisan´daki yayınından 4 saat 32 dakika sonra Cihaner´i aday gösterdi. Odatv´de yer alan yazıda Cihaner´i milletvekili adayı göstermeyen CHP yönetimi sert bir dille suçlanarak, İlhan Cihaner simgedir. Cumhuriyet hukukunun simgesidir. Peki CHP, İlhan Cihaner´i niye milletvekili adayı yapmadı? Bunun açıklamasını yapmak zorundadır deniliyordu.

İLK LİSTEDE YER ALMADI

11 Nisan günü YSK´ya sunulan milletvekili listelerinde Cihaner´in yer almaması üzerine kendisine yöneltilen sorulara, Parti Meclisi´nin takdiri yanıtını veren Kılıçdaroğlu, CHP´ye sadece milletvekili olarak hizmet edilmeyeceğini, Cihaner´in birikiminden başka kademelerde yararlanmak istediklerini söylemişti. Kılıçdaroğlu, Cihaner, PM´ye sunulan listede yer aldı mı? sorusuna ise Hayır ismi PM´ye sunulmadı yanıtını vermişti. Ancak 16 Nisan günü sürpriz bir gelişme yaşanarak Ergenekon sanığı İlhan Cihaner´in ismi Denizli´den kontenjan adayı olarak YSK´ya iletildi. Kılıçdaroğlu, sürpriz adaylığı Uğur Dündar´la birlikte çıktığı Star TV´deki yayında, Aslında bir gecikme yok, bazı adaylarla ilgili kamuoyu yoklaması yapıldı. Bu yoklamaların bize dönüşü biraz gecikmeli oldu. Normal süreçte aday olması düşünülüyordu... diye açıkladı.

ODA TV 11.28´DE YAZDI

Cihaner´in YSK´ya sunulan ilk listede yer almaması üzerine Odatv´de yer alan bir yazıda CHP yönetiminin bu tavrı eleştirilerek, İlhan Cihaner simgedir. Cumhuriyet hukukunun simgesidir. Peki CHP, İlhan Cihaner´i niye milletvekili adayı yapmadı? Bunun açıklamasını yapmak zorundadır diye soruluyordu. Odatv yöneticisi ve Ergenekon tutuklusu Soner Yalçın´ın mahkemeye çıkarılacağı gün Odatv muhabiri İklim Bayraktar´ın ´ricası´ üzerine Meclis´teki grup konuşmasında, Soner Yalçın soyadı gibi yalçın, kaya gibi... sözleriyle destek veren Kılıçdaroğlu, Cihaner konusundaki isteğe de kayıtsız kalmadı. Cihaner´in aday gösterilmemesi üzerine 16 Nisan günü saat 11.28´de Odatv sitesinde yer alan bir yazıda, Peki söyler misiniz: İlhan Cihaner niye aday yapılmadı. Neyi eksikti?.. CHP, Cumhuriyet savcısının hangi özelliğini beğenmedi? diye Kılıçdaroğlu´ndan hesap sorulması dikkati çekti. Yazının sitede yer almasından 4 saat 32 dakika sonra CHP´den yapılan açıklamada, Cihaner´in Denizli´den kontenjan adayı olarak isminin Yüksek Seçim Kurulu´na bildirildiği ilan edildi.

Öte yandan CHP´nin milletvekili adaylık listesi ilk açıklandığında, listede Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Ergenekon sağını Sinan Aygün´ün isimleri vardı. Ancak Türkiye´nin sayılı sosyal demokrat isimleri Fikri Sağlar, Hikmet Çetin ve Ercan Karakaş listede yer almadı. Hikmet Çetin, Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan seçildikten sonra, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül´ün hareketini durdurarak, Kılıçdaroğlu´na destek verilmesini sağlamıştı. Fikri Sağlar ise, derin devletle mücadelesini her katıldığı programda sürdürüyordu. Kemal Kılıçdaroğlu, bu isimleri liste dışında tutarak, kendisini genel başkanlığa taşıyan kaset skandalının arkasındaki güce boyun eğdi.

ECEVİT´İN KEMİKLERİ SIZLADI

Kemal Kılıçdaroğlu, aday listelerini hazırlarken arkadaşlarının tepkisine aldırış etmediği gibi, rahmetli Bülent Ecevit´in anısına da saygı göstermedi. CHP Parti Meclis´i Üyesi Enver Aysever, Mehmet Haberal ve Sinan Aygün´ün aday gösterilmesine tepki göstererek, CHP´den istifa etti. Buna aldırmayan Kılıçdaroğlu, Haberal´ı merhum Bülent Ecevit´in seçim bölgesi olan Zonguldak´tan aday gösterdi. Üstelik, Ecevit´in başbakan olduğu dönemde, Haberal tarafından yanlış tedavi edildiği iddiaları Ergenekon davası iddianamesinde yer almasına rağmen.

Kılıçdaroğlu: İnşallah Cihaner Meclis´e girer

Şanlıurfa´daki programının ardından İstanbul´a gitmek için Gaziantep Havaalanı´na gelen Kemal Kılıçdaroğlu bir kuşun azizliğine uğradı. Kılıçdaroğlu´nun da bineceği uçağın motoruna kuş kaçınca sefer iptal edildi. Şanlıurfa´ya geri dönen Kılıçdaroğlu, Ankara´ya gitti. Urfa´da soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, Cihaner´in aday olmasıyla ilgili bir soru üzerine ´Yorum yapmaya gerek yok. Adayımızdır, inşaallah başarılı olur, parlamentoya girer´ dedi.

CHP´deki gizli iradenin isteğini yansıtan o yazı

İlhan Cihaner simgedir. Cumhuriyet hukukunun simgesidir. Peki CHP, İlhan Cihaner´i niye milletvekili adayı yapmadı? Bunun açıklamasını yapmak zorundadır.İlhan Cihaner simgedir: Karslı dört çocuklu bir Tekel emekçisinin oğludur. İlk ve orta öğrenimini Kars´ta yaptı. Liseyi Ankara Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi´nde okudu. Aselsan´da çalıştı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni çalışıp okuyarak bitirdi. 15 yaşından beri emekçi yani. Hukuk diploması yetmedi; 1991´de yüksek lisansını tamamladı: Bir insan hakkı olarak bilgi edinme hakkı. Cumhuriyet Savcısı olarak ilk görev yeri Hatay´ın reyhanlı ilçesi oldu: 16 Mart 1994. Üç yıl sonra Şırnak-İdil´de görev yaparken, faili meçhul cinayete kurban edilmiş üç kişinin dosyasını raftan indirdi.JİTEM hakkında Diyarbakır DGM Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulundu. Bu JİTEM aleyhine açılan ilk davaydı. 10 yıl bölgede görev yaptı. İlhan Cihaner sonra sırasıyla Ankara Çamlıdere, Samsun Vezirköprü, Manisa Alaşehir ve Erzincan´da bulundu. Tefecilerle, kaçakçılarla, tarikatlarla mücadele etti. OP cumhuriyet savcısının yapması gerekenleri yaptı. Zekiydi. Espriliydi. Karikatüristti. Müzik tutkunuydu. Entelektüeldi. Atatürkçüydü. İyi bir babaydı. Peki söyler misiniz: İlhan Cihaner niye aday yapılmadı. Neyi eksikti?.. CHP, Cumhuriyet savcısının hangi özelliğini beğenmedi? Açıklama yapmak zorundadır... (Odatv.com) ( Yenişafak)

Soruşturma ve davalar derinlerin kimyasını bozdu

Kaset skandalı ile Baykal´ı tasfiye edip, Kemal Kılıçdaroğlu´nu CHP´nin başına getiren iradenin, milletvekili listelerinde de damgasını vurduğu görülüyor. Derin devletle mücadele eden solcu isimler CHP´ye üye bile kabul edilmezken, Ergenekon sanığı ünlü sağcılar CHP listelerinin başına yerleşti. CHP daha önce 3 Ergenekon sanığını aday göstermişti. Bunlardan Mehmet Haberal için Demirel´in ricacı olduğu ortaya çıkmıştı. Yine eski lider Deniz Baykal´ın CHP başından uzaklaştırılmasında Odatv ve bağlantılı olarak Ergenekon´un rol oynadığı, bu güçlerin HalkTV´yi alabilmek için Deniz Baykal hakkında ´Varan 2´ kodlu yeni bir kaseti ortaya çıkarma hazırlığı yaptığı ileri sürülmüştü. Benzer bir derin yapılanmanın da MHP´de gerçekleştirildiği, Engin Alan için odatv bağlantılı Ergenekon sanığı Yalçın Küçük´ün ricacı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu iki partinin başka aday kalmamış gibi kamuoyunun muhtemel tepkisine karşın Ergenekon ve Balyoz gibi kritik davaların sanıklarına adaylık yolu açmasının kendi iradeleri ile değil, Baykal´ı devirerek güçlerini gösteren Ergenekon´un direktifiyle gerçekleştirildiği ileri sürülüyor. CHP yönetiminin Odatv´nin yayınından sadece birkaç saat sonra sürpriz şekilde Cihaner´i listeye yerleştirmesi bu derin ilişkilere bir kanıt olarak gösteriliyor. Seçmen tabanlarının olası tepkilerine rağmen sağcı ve solcuların birbirine karıştığı tüm bu karanlık ve ensest ilişkiler, 2011´in Kontrgerillacılar için ´Kıyamet Yılı´ olduğu iddiasını güçlendiriyor. Bu sıradışı karmaşık ilişkiler, alışık oldukları yöntemlerle iktidar olma umudunu kaybeden güçlerin, alışık olmadıkları yöntem olan ´halktan oy isteyerek iktidar olma´ yolundaki acemilik hataları olarak kabul ediliyor. 12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşecek seçimler diğer partiler için farklılık arzetmezken, CHP ve MHP´nin kaderini Ergenekon sanıklarının aday yapılmasının belirleyeceği, diğer konuların ikinci planda kalacağı değerlendiriliyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(18 Nisan 2011, 11:36)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

CHP ve MHP´nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

2011 seçimleri Ergenekon referandumu

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011 Kontrgerilla için ´Kıyamet´ yılı

Seçim ve anayasa Kontrgerilla için ölüm kalım meselesi

Ergenekon´da seçim hazırlığı: Mitingler tekrar devrede

Av mevsimi açıldı: Hedef AKP

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

Baykal´a komplo manşetlerimiz

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Odatv ile ilgili manşetlerimiz

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3201    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.131.726