Tam
EskidenYeniye
 

Casusluk ve Balyoz bağlantıları

´Fuhuş, askeri casusluk ve şantaj´ davasının ikinci duruşması için sanıklar adliyeye getirildi. Davada 16´sı tutuklu 56 sanık yargılanıyor. Dün görülen ilk duruşmada davanın askeri mahkemede görülmesi talebi reddedilmiş, ardından sanıkların savunmalarına geçilmişti. Fuhuş iddiasıyla başlayan soruşturmada hayat kadınları aracılığıyla TSK, TÜBİTAK, ASELSAN ve diğer stratejik kurumlara ait gizli bilgilerin bir çete eliyle dışarıya sızdırılarak pazarlandığı ortaya çıkmıştı. Çete şantaj amacıyla komutan ve yakınlarının uygunsuz görüntülerini hatta iç çamaşırlarını dahi muhafaza etmişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Casusluk davasında 2. duruşma

´Fuhuş, askeri casusluk ve şantaj´ davasının ikinci duruşması için sanıklar adliyeye getirildi. Davada 16´sı tutuklu 56 sanık yargılanıyor. Dün görülen ilk duruşmada davanın askeri mahkemede görülmesi talebi reddedilmiş, ardından sanıkların savunmalarına geçilmişti. Fuhuş iddiasıyla başlayan soruşturmada hayat kadınları aracılığıyla TSK, TÜBİTAK, ASELSAN ve diğer stratejik kurumlara ait gizli bilgilerin bir çete eliyle dışarıya sızdırılarak pazarlandığı ortaya çıkmıştı. Çete şantaj amacıyla komutan ve yakınlarının uygunsuz görüntülerini hatta iç çamaşırlarını dahi muhafaza etmişti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen duruşma için tutuklu sanıklar Beşiktaş´taki İstanbul Adliye´sine getirildi. Duruşma sanık savunmalarıyla devam ediyor.Askeri casusluk ve şantaj davası avukatlarından İhsan Nuri Tezel, Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli astsubay Ergin Geldikaya´nın evinde bulunan flaş belleğin daha sonra bu davanın sanığı emekli Albay İbrahim Sezer´in evinde bulunduğunu iddia etti.

Avukattan flash bellek iddiası

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davada tutuklu sanıklar Tamer Zorlubaş ve Mehmet Seyfettin Alevcan´ın avukatı savunma yaptı. Avukat İhsan Nuri Tezel, Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli astsubay Ergin Geldikaya´nın evinde bulunan flaş belleğin daha sonra bu davanın sanığı emekli Albay İbrahim Sezer´in evinde bulunduğunu ileri sürdü. Avukat Tezel, söz konusu flaş belleğin Geldikaya´dan ele geçirildiğine dair tutanak, Geldikaya´dan elde edilen ve suç içermeyen malzemelerin kardeşine teslim edildiğine dair tutanak ile İbrahim Sezer´den ele geçirilen malzemelerle ilgili tutanakları mahkemeye verdi.

Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli Astsubay Ergin Geldikaya´nın evinde bulunan flash belleğin daha sonra ´Askeri Casusluk ve Şantaj´ davasının tutuklu sanığı emekli Albay İbrahim Sezer´de bulunduğuna ilişkin tartışmaların ardından, BH0812NRCB seri numaralı 4 GB flash belleğin, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü emanetinde bulunduğu iddia edildi. Emekli Albay İbrahim Sezer´in avukatı İhsan Nuri Tezel, bugün görülen duruşmada, 15 ay önce Ergin Geldikaya´nın evinde BH0812NRCB ibareli 4 GB ve siyah renkli Sandisk marka bir flash bellek bulundu. Bu flash belleğin içinde hiçbir suç unsuruna rastlanmadı. Peki bu flash bellek nerede? İbrahim Sezer´in garsoniyerinde. ya Sezer TEM Şube´den bunu aldı ya da TEM Şube´den birileri bunu Sezer´in evi olduğu iddia edilen yere koydu iddiasında bulundu. Bunun üzerine başlayan tartışmaların ardından Ergin Geldikaya´ya ait BH0812NRCB seri numaralı 4 GB flash belleğin Terör Mücadele Şube Müdürlüğü emanetinde bulunduğu iddia edildi. Ergin Geldikaya´ya ait suç unsuru bulunmayan eşyaların emniyetten alınmadığı da öğrenildi.

Ayça Geldikaya Emniyet´ten sadece kendisine ait eşyaları aldı

Avukat Tezel duruşmada, Ergin Geldikaya´nın tutuklanmasından sonra onun evinde bulunan ve suç unsuru oluşturmayan her şey ablasına 10 Temmuz 2009´da iade edildi demişti. Tutanakta imzası bulunan Ayça Geldikaya´nın, Ergin Geldikaya´nın eski eşi olduğu ve sadece kendisine ait eşyaları emniyetten aldığı, bu nedenle flash belleğin de aralarında bulunduğu Ergin Geldikaya´ya ait eşyaları almadığı belirtildi. Geldikaya´nın avukatı Necati Dinler´in de emniyete giderek söz konusu flash belleğe ilişkin bilgi alacağı söylendi.

4 sanık savunmalarını tamamladı

Öte yandan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde bugün görülen duruşmada tutuklu sanıklar Tamer Zorlubaş, Mehmet Seyfettin Alevcan, Zeki Mesten ve Merdan Metin savunmalarını tamamladı. Tutuklu sanık Yücel Çipli´nin savunması ise yarına kaldı. Çipli savunmasına yarın devam edecek. Bu arada 1 numaralı sanık Albay İbrahim Sezer ise daha önce savunmasını tamamlamıştı. Davada 16´sı tutuklu 56 sanık yargılanıyor. (DHA)

16 tutuklu 56 sanık, 68 müşteki

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olan Fikret Seçen tarafından hazırlanan iddianamede aralarında emekli ve muvazzaf askerler ile TÜBİTAK görevlileri sanık olarak yer alıyor. Sanıkların isimleri şöyle: İbrahim Sezer, Tamer Zorlubaş, Zeki Mesten, Mehmet Seyfettin Alevcan, Yücel Çipli, Mehmet Emrah Küçükakça, Mehmet Emre Sezenler, Alper Eylem Ersoy, Merdan Metin, Yiğit Ali Adlığ, Burak Çetin, Deniz Mehmet Irak, Ali Haydar Eser, Erem Saltuk Baysal, Esin Tolga Uçar ve Necmi Yıldırım.

İddianamede emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Tümamiral Mücahit Şişlioğlu, Balyoz davası kapsamında tutuklanan Kurmay Albay Muharrem Nuri Alacalı, Tümamiral Fikret Güneş´in eşi Manolya Güneş´in de aralarında bulunduğu 68 müşteki yer alıyor.

İddianamede bir numaralı sanık emekli Albay İbrahim Sezer´in, Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenilmesi ve kayda alınması, kişisel verilerin kaydedilmesi, kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme ve ele geçirmek, fuhuşa teşvik etmek, devletin gizliliğine ilişkin belgeleri yok etmek, sahtecilik yapmak veya çalmak, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek, gizli belgeleri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek, yasaklanan bilgileri temin etmek suçlarından 60 yıl 8 ay ile 172 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Gözaltına alındığı sırada TÜBİTAK Daire Başkanı olan sanıklardan Yücel Çipli´nin de, Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kişisel verilerin kaydedilmesi, kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme ve ele geçirmek, devletin gizliliğine ilişkin belgeleri yok etmek, sahtecilik yapmak veya çalmak, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek, yasaklanan bilgileri temin etmek, gizli belgeleri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek suçlarından 31 ile 58 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede, temin ettiği gizli belgeleri örgüt üyelerine verdiği iddia edilen sanıklardan Tuğamiral Şafak Yürekli´nin, 2 ile 6 yıl hapisle cezalandırılması talep edilirken, askeri okulda okuyan bazı öğrencilerin disiplin cezası almaması amacıyla örgütün talimatlarına uygun olarak aracı olduğu ve örgüt yöneticisi emekli Albay İbrahim Sezer´e elinde bulunan bazı ve bilgileri dijital ortama kaydedip ilettiği belirtilen sanık Tuğamiral Fahri Can Yıldırım´ın da 1 ile 3 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması öngörüldü.(Cihan)

Fuhuş iddiasıyla başlayan soruşturma inanılmaz şekilde genişledi

Fuhuş iddiasıyla başlayan soruşturmada hayat kadınları aracılığıyla TSK, TÜBİTAK, ASELSAN ve diğer stratejik kurumlara ait gizli bilgilerin bir çete eliyle dışarıya sızdırılarak pazarlandığı ortaya çıkmıştı. Çete şantaj amacıyla komutan ve yakınlarının uygunsuz görüntülerini hatta iç çamaşırlarını dahi muhafaza etmişti. Fuhuş dosyası daha sonra ayrılarak ayrı bir soruşturma kapsamında yürütülmeye başlandı. Casusluk soruşturmasında gelen bir ihbar ile Gölcük Donanma Komutanlığı istihbarat bölümündeki zeminin altına gizlenmiş çuvallar dolusu şok içerikli belgeler ele geçirildi. Bu belgeler Balyoz davasının seyrini önemli ölçüde değiştirdi. Gölcük belgeleri dosyası daha sonra casusluk soruşturmasından ayrılarak ayrı bir soruşturma yürütülmeye başlandı.

EK KLASÖRLER DAĞITILDI: ´ÜZERİME BOMBA SARIP PKK´NIN İÇİNE GİRMEM AMA POLİSİN İÇİNE GİRERİM´

Yargılama süreci başlarken 30 ek klasör de taraflara verildi. Belgeler arasında tutuklu sanık İbrahim Sezer´in Kadıköy´deki garsoniyerinde ele geçen dijital verilerde TSK personeline ait fişlemeler ele geçirildi. Sanık Lütfü Varoğlu´nun tespit tutanağında yer verilen cv ler ozet.xls isimli belgede de çok sayıda kişi için fişleme yapılmış. Özgür Akgün isimli şahsın karşısında ise şu ilginç ifade yer alıyor: Sosyalist ve terör sempatizanıdır. Genç teğmenleri evine götürür. Üzerime bomba sarıp PKK´nın içine girmem; ama polisin içine girerim dedi.

Amirallere hain tuzak

Şantaj ve askeri casusluk? davasının ek delil klasörlerinde dehşet veren belgeler ortaya çıktı. Şantaj ve askeri casusluk iddianamesinin adli emanette tutulan ek delil klasörlerinde yer alan belgeler, Deniz Kuvvetleri´nin yürüttüğü çok gizli savunma sanayi projelerinin çete tarafından özel şirketlere ve yabancı ülkelere pazarlandığını gözler önüne serdi. Aralarında emekli Albay İbrahim Sezer´in de olduğu 17´si tutuklu 56 sanık hakkında, 1 ile 172,5 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle açılan davanın ilk duruşması dün yapıldı. 254 sayfalık iddianamenin delil klasörleri arasında yer alan belgeler Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığı´nın (ARMERKOM) yürüttüğü çok gizli ve önemli projelere ilişkin bilgilerin çete tarafından başkalarına pazarlandığını ortaya koydu. Tutuklu sanıklardan Deniz Albay Tamer Zorlubaş tarafından hazırlanan bir belgede gizli projelerin pazarlanması için şu öneriler yer aldı:

* Pazarlanan dosyalardan kâr payı almaya hak kazanan kişiler detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Sabit ödemelerin aynen devam etmesi buna karşılık önemli projeleri ulaştıran arkadaşlara pirim usulüne göre daha fazla ödeme yapılması iyi olacaktır.

* SSM´nin kendi uzmanlarını yetiştirmesinden dolayı ARGE projelerine çok müdahil olması uzun vadede daha çok problemlere yol açabilir. Şu an HAVELSAN yapılanması önemli ölçüde tamamlandı. HAVELSAN, ARMERKOM´u devre dışı bırakabilir.

* Modernizasyon projelerinde daha rahat hareket edildiği arkadaşlarımızın genel kanaati.

* AYKA Projesi´ndeki torpido alımlarından dolayı ilgili kişilere bu adımlara karşılık bağlılığı belirtecek ödemenin henüz yapılmamış olması kısmi problemlere sebep olmaktadır. Transferin gerçekleşmesi iyi olur. Cem Gürdeniz, İzzet Artunç ve Necmi Yıldırım mutlaka ödüllendirilmeli.

* Projeleri adımıza takip eden arkadaşların kendilerine rakip olarak gördükleri kişiler, işlerimize engel olduğu düşünülen kişiler Ankara Personel´den Bnb.Hüseyin Arslan´a iletildi. Takip edilmesinde fayda var. * YUNUS Projesi´nin tüm detayları, Denizaltı Projesi, MİLGEM SONAR ve MİLPAS projeleri Necmi Yıldırım tarafından organize edilerek başarılı bir şekilde pazarlanmıştı. Necmi Yıldırım için yapılacak bir ek ödüllendirmenin diğer personel tarafından da olumlu bir motivasyon olarak algılanacağı değerlendirilmektedir.

Komutanlar çetenin ´koli´sinde

Askeri Casusluk ve Şantaj Çetesi´ne yönelik hazırlanan iddianamenin ek delil klasörleri, fuhuş yoluyla TSK personelini nasıl tuzağa düşürdüğünü ve şok fişlemeleri de gözler önüne serdi. Aralarında amirallerin de olduğu askerler ve ailelerinin özel hayatlarını raporla-yan çete, fuhuş için ücret tarifesi dahi oluşturmuş. Şüpheli İbrahim Sezer´den ele geçirildiği belirtilen belgeler arasında ´Çalışmalarım.doc´ isimli dosyada çoğunluğu TSK personeli olduğu anlaşılan 66 şahıs ve 3 aile hakkında özel hayatları ve cinsel yaşamları ile ilgili notların yazılı olduğu belirlendi. B.U. isimli askeri personelin adının karşısında yazan şok notlar şöyle: Yeni düştü. Karısı 8-17 arası çalışıyor. Para ile yapıyor. Yaşları 25-28 arası olanları tercih ediyor Z.T. isimli askeri personelin ismini karşısında ise şu ifadeler var: Karısı İ. kontrol edilmeli. Nilüfer´in grubunda Ayrıca, ´Mece- helle GRTOUX ve Patrişka isimlerinin karşısında 3 teğmenin adının yazılı olduğu ve isimlerinin karşılarında Hafta sonları kontrol altında tutuyorlar. Ayrıca teğmenlerle çekilmiş sex görüntüleri var şeklinde notların yazılı olduğu belirtiliyor. ´2010 Koliler Paket Dağıtım´ adlı başka bir dosya ise çetenin çalışma mantığını gözler önüne seriyor. ´Koli, Adres iletişim, Servis Elemanı, İlişki Türü, Aracı kurye, Yer, Ücret, Masraf, Alınan, Kalan, Çekim´ gibi başlıklar halinde fuhuş yaptırılan her isim için özel tablolar oluşturulmuş. Koli başlığının altında TSK personeli olan Koramiral Kadir Sağdıç ve Tümamiral Cem Gürdeniz gibi isimler de yer alıyor. Bilgilerin en sonunda yer alan ´Çekim´ kısmında ise şantaj amacıyla kullanılmak için bazılarının görüntülerinin kaydedilerek karşılarında ´Çekim var´ notu düşülmesi dikkat çekiyor.

Amiral kızlarını fişlemişler

Çeteden ele geçirilen belgeler, aralarında amirallerin de olduğu TSK personeli ve ailelerine ilişkin inanılmaz fişlemeler yapıldığını da ortaya çıkardı. ´A.KIZLARI´ adlı belge içerisinde 10 amiralin ismi ve kızlarının özel hayatları ve cinsel yaşamlarına ait notların yer aldığı tespit edildi. İşte Amiral kızlarına ilişkin çetenin tuttuğu o notlardan sadece bazıları:

..kızı C. (19): Harp Okulu´ndan biri ile ilişkisi var.

..kızı G. (27): İnternete çok takılır. İnternet üzerinden alınmış sanal sex görüntüleri var.

..kızı D.S. (22): Ö ile ilişkisi var. Ailenin farklı cinsel tercihleri var.

..kızı E. (19): Kızı için sipariş verdi. Görüntüleri var.

..kızı T.(19): Arşivde görüntüleri var. Farklı cinsel tercihleri var. ( Bugün)

KOZMİK ZULANIN AMİRLERİ BALYOZ´DA

Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelerin bulunduğu odadan sorumlu askeri personelin ´Balyoz´ darbe planında görevlendirildiği ortaya çıktı. İstihbarat Kısım Amirliği´nin zeminindeki kozmik zuladan çıkan 9 çuval belgeden sorumlu subayların isimleri dönemin Donanma Komutanı Oramiral Özden Örnek tarafından oluşturulan Balyoz görevlendirme listelerinde geçiyor.

Odanın 14 sorumlusu incelendi

Casusluk iddianamesinin adli emanette tutulan ek delil klasörleri dün sanık avukatlarına dağıtıldı. Klasörlerde ´Ergenekon´, ´Balyoz´, ´Kafes´ ve ´Islak imzalı darbe andıcı´ gibi önemli soruşturmaları ilgilendiren belgelerin ele geçirildiği Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Kısım Amirliği´nden sorumlu sıralı komutanlara ilişkin soruşturmayı yürüten savcılığın talebi üzerine hazırlanan 3 Ocak 2011 tarihli emniyet raporuna da yer verildi. Arama yapılan odanın kimler tarafından kullanıldığı ve sorumlularını tespit etmek amacıyla hazırlanan raporda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan gelen sıralı sorumlu komutanların listesine yer verildi. Albaylar, İhsan Kayış, Sadık Kula, Mesut Zafer Sarı, Yarbay Behçet Altıntaş, Binbaşılar, Mehmet Cem Çağlar, Binbaşı Kemalettin Yakar´ın da aralarında bulunduğu 14 askeri personelin 2009´dan itibaren ´şube müdür´, ´kısım amiri´ sıfatıyla odadan sorumlu olduğu tespit edildi.

Şube müdürü albay Suga´da

Rapora göre, 2009´da kozmik odanın Şube Müdürü olan Albay Mesut Zafer Sarı, aramalarda ele geçirilen Balyoz belgelerinde dönemin Donanma Komutanı Özden Örnek tarafından ´Suga Eylem Planı´ çerçevesinde ´donanma Komutanlığı Karargahı PI. Koor Subayı´ olarak görevlendirildi. Kasım 2002 tarihli ´Plan Çalışması Teklifleri´ konulu ´bilgi notu´ başlıklı ´Suga Harekat Planı´ ile ilgili durum değerlendirmelerini içiren dijital belgenin oluşturucusunun ise Sarı olduğu tespit edildi. Dönemin Donanma Komutanı Oramiral Özden Örnek´in hazırladığı 21 Şubat 2003 tarihli ´Darbe sonrası yeniden yapılandırma faaliyetleri´ konulu belgenin eklerinden ´Öncelikli ve özellikli görevlendirme listesi´ başlıklı belgede de Albay Sarı´nın isminin geçtiği tespit edildi.

Üst düzey bölge sorumlusu

Albay Sarı´nın ismi casusluk soruşturmasında ele geçirilen belgelerde de yer alıyor. Soruşturmada tutuklanan Üsteğmen Emrah Küçükkaya´dan ele geçirilen, ´Üst Düzey bölge sorumluları´ adlı belgede, Albay Sarı´nın ´Kurmay Al. Mesut Zafer Sarı, Üst Düzey Bölge Sorumlusu´ şeklinde ismi geçti. Donanmadaki aramada ise aynı belgenin Excel tablosu şeklindeki versiyonu bulundu. Albay Sarı´nın adı ´Gölcük 2008-2´ isimli tabloda ´5. Bölge-Köprü Elemanı-M. Zafer Sarı´ şeklinde yer aldı. Raporda Albay Sarı ile ilgili Suga Planı´nda önemli bir rol üstlendiği değerlendirilmiştir notu dikkat çekti.

Amir de Suga belgesinde

Halen İstihbarat Kısım Amiri olan Binbaşı Mehmet Cem Çağlar´ın ismi de Balyoz belgelerinde geçiyor. Raporda Çağlar´ın adı Suga Planı´nın bilgi notu olan ´EK-G´ isimli word belgesinin içerisinde, ´çok gizli´ ibareli Deniz Kurmay Albay Ümit Özcan ismine imzaya açılmış ´Gölcük Bölgesi Müzahir Sb ve Astsb. Listesi´ başlıklı dökümanda geçmektedir denildi.

Operasyonel personel listesinde

Casusluk davasının sanığı Albay İbrahim Sezer´de ele geçirilen notta, Kemalettin Yakar´ın çok borcu var.... Galiba bilgi satıyor. İleride başımıza bela olur şeklinde fişleme yapılan kozmik odanın kısım amiri Binbaşı Kemalettin Yakar´ın da Balyoz´da görevli olduğu belirlendi. Emniyet raporuna göre, Yakar´ın adı Özden Örnek´in Balyoz kapsamında hazırladığı ´Yeniden yapılandırma faaliyetleri´ belgesinin eklerinden ´Operasyonel faaliyetleri yürütecek personel listesi´nde adı yer alıyor. Kozmik bölmenin ortaya çıkarıldığı odadan sorumlu astsubaylardan Ogün Güren, Y. Kemal Ağaoğlu´nun adları da Balyoz Darbe Planı belgelerinde geçti. ( Yenişafak)

EMNİYET ´FLASH BELLEK´ İDDİASINI YALANLADI

22 Nisan 2011 - İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Askeri casusluk ve şantaj davasında sanık avukatlarının, aynı flaş belleğin Poyrazköy davası sanığı Ergin Geldikaya ile bu davanın sanığı emekli Albay İbrahim Sezer´in evinde çıktığı iddiasını yalanladı. Avukatların ´ortada yok´ dediği flaş belleğin kendilerinde olduğunu belirten emniyet, defalarca çağrılmalarına rağmen kimsenin söz konusu flaş belleği almaya gelmediğini belirtti. Emniyet, aynı seri numarası ile çok sayıda flaş belleğin üretildiğini vurguladı.Emniyetten yapılan açıklamada davanın bugünkü duruşmasında avukat İhsan Nuri Tezel´in iddiası üzerine yapılan habere değinildi. Açıklamada, Askeri casusluk ve şantaj davası avukatlarından İhsan Nuri Tezel, Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli astsubay Ergin Geldikaya´nın evinde bulunan flaş belleğin daha sonra bu davanın sanığı emekli Albay İbrahim Sezer´in evinde bulunduğunu iddia etti. Avukat Tezel, 15 ay önce Ergin Geldikaya´nın evinde BH0812NRCB ibareli 4 GB ve siyah renkli Sandisk marka bir flaş bellek bulundu. Bu flaş belleğin içinde hiçbir suç unsuruna rastlanmadı. Peki bu flaş bellek nerede? Ergin Geldikaya´nın tutuklanmasından sonra onun evinde bulunan ve suç unsuru oluşturmayan her şey ablasına 10 Temmuz 2009´da iade edildi. Bu belgeler arasında flaş bellek yoktu. Flaş bellek adli emanete de teslim edilmemiş. Flaş bellek TEM Şube´de de değil. Peki nerede? İbrahim Sezer´in garsoniyerinde. Ya Sezer, TEM Şube´den bunu aldı ya da TEM Şube´den birileri bunu Sezer´in evi olduğu iddia edilen yere koydu. Bu söz konusu dijital kopyaların kasten konulduğunun açık örneğidir. Bir madde aynı zamanda iki yerde birden olamaz. içerikli haberlere yer verildi.

Söz konusu haberlerde sanık avukatları tarafından ortaya atılan iddiaların gerçekle uzaktan yakından alakası bulunmadığını belirten emniyet, sanık Ergin Geldikaya´dan el konulan malzemeler ve bu malzemeler içerisindeki flaş belleğin teslim edilmek üzere yakınları ve avukatlarının defalarca arandığını, ancak teslim almak için gelen olmadığını kaydetti. Bu nedenle Geldikaya´dan el konulan BH0812NRCB ibareli 4 GB ve siyah renkli flaş belleğin halen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´nde (TEM) muhafaza edildiğini bildiren İstanbul emniyeti, sanık İbrahim Sezer´den el konulan aynı markalı BH0812NRCB ibareli 4 GB ve siyah renkli flaş belleğin ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Emanet Memurluğu´na teslim edildiğini aktardı. Bu durumda her iki sanıktan el konulan flaş belleklerin aynı marka ve aynı seri numaralı olduğunun ortaya çıktığını ifade eden emniyet açıklamada, Her iki şüpheliden el konulan bu flaş belleklerin imaj kopyaları şüphelilere ya da avukatlarına teslim edilmiş ve imaj kopyalarının HASH değerlerinin farklı olduğu tutanaklarda sabittir. Dolayısıyla farklı zamanlarda farklı adreslerde HASH değerleri farklı olarak iki ayrı flaş belleğe el konulduğu ortadadır. denildi. Emniyetin açıklamasında, Ortaya çıkan bu tespit üzerine flaş bellekler ile ilgili yapılan araştırma sonucunda, aynı marka flaş belleklerin aynı seri numarası ile çok sayıda üretildiği de anlaşılmıştır. ifadeleri kullanıldı. İddiaların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan İstanbul emniyeti, bu tür iddiaların devam etmekte olan davayı olumsuz etkilemek ve yönlendirmek amacıyla ortaya atıldığını belirtti.

Askeri casusluk ve şantaj davasının bugünkü duruşmasında sanık avukatlarından İhsan Nuri Tezel, Poyrazköy davası sanığı Geldikaya´dan ele geçirilen flaş bellek ile bu davanın sanığı Sezer´den elde edilen flaş belleğin seri numaralarının aynı olduğunu belirterek ikisinin aynı flaş bellek olduğunu iddia etmişti. Avukat Tezel, bu durumun birilerinin sahte delil oluşturduğu iddiasında da bulunmuştu. ( Cihan)

(21 Nisan 2011), son güncel.: (22 Nisan 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

165 bin belge casusluk çetesinde

Casus müşterileri: Rus İsrail Yunan

Casusluk izleri Poyrazköy´de bulunmuş

Aselsan intiharlarında ´fuhuş ve casusluk´ çetesinin izleri

Gölcük Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Foça´ya casuslar girer savcı giremez

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3210    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.636.845