Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz´da yeni belgeler ele geçirildi

19 Şubat 2011´de Emniyet´e gelen bir ihbar maili üzerine Hava İstihbaratçı Albay Hakan Büyük´ün adresinde mahkeme kararı ile yapılan aramalarda Balyoz planını doğrular nitelikte çok sayıda yeni belgeler ele geçirildiği ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü´nden Balyoz davasına bakan mahkemeye gönderilen Balyoz değerlendirme raporunda, elde edilen yeni belgelerin, planı destekler nitelikte olduğu belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Balyoz´da yeni belgeler ele geçirildi

19 Şubat 2011´de Emniyet´e gelen bir ihbar maili üzerine Hava İstihbaratçı Albay Hakan Büyük´ün adresinde mahkeme kararı ile yapılan aramalarda Balyoz planını doğrular nitelikte çok sayıda yeni belgeler ele geçirildiği ortaya çıktı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü´nden Balyoz davasına bakan mahkemeye gönderilen Balyoz değerlendirme raporunda, elde edilen yeni belgelerin, planı destekler nitelikte olduğu belirtildi.

Raporda, Emniyet Müdürlüğü ihbar hattına gönderilen isimsiz bir posta üzerine Hava İstihbaratçı Albay Hakan Büyük´ün adresinde yapılan aramalarda birçok belge ve dijital veri ele geçirildiği anlatıldı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bu ihbar maili ve aramalarda ele geçen belgelerle alakalı yapılan değerlendirmede Büyük´ün evinden ele geçirilen belgelerin, Oraj ve Suga harekat planlarını destekler nitelikte olduğu belirtildi. Ayrıca aramalarda planın deşifre olması durumunda inkar etme gibi alınacak tedbirlere ilişkin oluşturulan stratejilerin yer aldığı dokümanların ele geçirildiği değerlendirmesine yer verildi.

Emniyet müdürlüğü e-mail ihbar hattına 19 Şubat 2011 tarihinde gönderilen isimsiz postada, Sizlere Balyoz Darbe Planında yer alan ancak bugüne yakalanmayan bir şahıs hakkında bilgi vermek istiyorum. ifadesi kullanıldı. 1996-2003 yılları arası Ankara´da Askeri İstihbarat birimlerinde çalıştığı belirtilen Büyük´ün, 28 Şubat sürecinde önemli görevler aldığı anlatılıyor. Bu başarılı çalışmalarının üstlerinden takdir gördüğü belirtilen Büyük´ün, 28 Şubat sürecinde çok sayıda Askeri personeli ordudan attırmayı başardığı ileri sürülüyor. Bu çalışmalarına 2003 yılında atandığı belirtilen Büyük´ün, 2003 - 2006 yılları arası görev yaptığı Eskişehir İKK Şubesinde görevine devam ettiği bilgisi veriliyor. İhbarın devamında Büyük´ün, elde ettiği bilgi ve belgeleri Balyoz Darbe planında kullanılmak üzere vakit kaybetmeden üstlerine gönderdiği ifade ediliyor.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Balyoz davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen bu yazının devamında, ihbarda geçen hususlar doğrultusunda İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nin 20 Şubat 2011 tarihinde alınan kararla arama yapıldığı anlatılıyor. Bu aramalarda bazı belgelerle dijital verilen ele geçirildiği belirtilen yazıda Micro yazılı sandisk marka 2.0 GB flash bellek içerisindeki dosyaların şifreli olduğu tespit edilen evraklar ele geçirildiği ve içinde Oraj Hava Harekat Planı ve Suga Harekat Planı ile ilgili olup 2010/185 ve 2010/1003 sayılı soruşturmalar kapsamında elde edilen verileri teyit eder ve destekler nitelikte yeni verilerin bulunduğu belirtildi. Ayrıca ihbar üzerine yapılan aramada çok sayıda ıslak imzalı belgenin taranmış halinin ve bunların haricinde birçok dijital belgenin adı geçen flash bellek içerisinde yer aldığının görüldüğü anlatıldı.

Yazıda, Hakan Büyük İstanbul merkezli planlanan ve ardından ülke yönetimine el konulacak darbe sonrası, kendileri açısından irticai odak olarak görülen kuruluş ve kişilere yönelik çeşitli eylem planları hazırlamış ve bu eylem planlarının alt yapısını oluşturmak amacıyla çok sayıda yasadışı faaliyette bulunmuştur. Bunlara arasında Eskişehir´de bulunan Bilvanis adlı çiftliğe gelip gidenlerin gizli bir şekilde yasadışı olarak görüntülenmesi. Bu çitliğe ulaşım amaçlı taşımacılık yapan çevre köylerdeki kişilerin fişlenmesi ve tehdit edilmesi, Çiftlik üzerinden alçak uçuşlar yapılarak gelip gidenlerin korkutulması (İlgili filoların görüntülerinden ve bölgeyi gören radarlardan öğrenmek bu alçak uçuşların tespit edilmesi halen mümkündür) Çiftlikle ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi, Posta Gazetesi ve yerel gazetelere asılsız haberler yaptırılması, Eskişehir´deki askeri lojmanlara girenler başörtülüler ve geldikleri askeri personelin fişlenmesi gizli kamera ile görüntülenmesi bulunmaktadır. Ayrıca Eskişehir´de bulunan TSK personelini de darbeye destek veren, destek vermeyen şeklinde fişlemiş ve üstlerine bildirmiştir. Bu faaliyetleri sonrası topladığı görüntüler ve yaptığı fişlemeler 2003 yılında Balyoz Darbe planında görüşülmüş, hatta daha etkili olması amacıyla Eskişehir ve çevresinde yapılan bazı fişlemeler 1. Ordu komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan illerde gerçekleşmiş gibi gösterilerek Balyoz Darbe Planında değerlendirilmiştir. ifadesi de kullanıldı.

Hakan Büyük´ün ayrıca Hava Albay Cengiz Köylü´nün devresi olduğu ifade edilen ihbar yazısında, Cengiz Köylü ile yukarıda bahsettiğim gibi pek çok yasa dışı faaliyette bulunduğunu defalarca ifade etmiştir. Hakan Büyük emekli olmasının ardından yaptığı yasa dışı işlere ait belge ve görüntüleri yanında götürmüştür. Yanında götürmesinin nedeni emekli olmasının ardından başına bir iş gelmesi durumunda birlikte illegal iş yaptığı üstlerinin kendisine sahip çıkmaması durumunda bunları üstlerine karşı kullanmak istemesidir. denildiği kaydediliyor.

Emniyet yazısında, ihbar mektubuyla alakalı olarak, Bir süre önce çok sayıda askerin Balyozdan tutuklanmasının ardından hakan büyük kendisinin de tutuklanmasından korkmaktadır. Bundan dolayı büyük bir ihtimalle elinde bulunan balyoz belgelerini yok edecektir. şeklinde ibarelerin bulunduğu bilgisine yer verildi. İhbar üzerine Büyük´ün Eskişehir´de oturduğu Yenibağlar Mahallesi Bolayır Sokak Bora Apartmanı No:6/5 adresinde arama yapıldığı, aramalarda birçok belge ve dijital veri ele geçirildiği ifade ediliyor. İçerisinde şifrelenmiş birçok dijital belgenin bulunduğu flash belleğin teknik cihazlar vasıtasıyla şifrelerinin çözüldüğü, flash bellek içerisinde Oraj Hava Harekat Planı ve Suga Harekat Planı ile ilgili olup soruşturmalar kapsamında elde edilen verileri teyit eder ve destekler nitelikte yeni veriler olduğunun anlaşıldığı kaydedildi. Söz konusu verilerden Oraj Hava Harekat Planı ile ilgili olanların ise bu tespit tutanağında incelendiği açıklandı.

Bu yazının sonuç bölümünde Oraj Harekat Planında 1.Taktik Hava Kuvveti Komutanlığının görevleri olarak belirtilen Ege´de uçuşları planlaması ve 1.Ordu Komutanlığı ile doğrudan irtibat kurulması hususlarından hareketle, 1´nci Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı´nın Oraj Harekat Planı kapsamında daha etkin bir konumunun olduğu belirtiliyor.

Eskişehir´de elde edilen ve yeni delil niteliğinde olduğu değerlendirilen belgelerde yer alan hususlar doğrultusunda İbrahim Fırtına´nın 23 Ocak 2003 tarihli sözlü emrine istinaden ihtimalat planı hazırlama grubunun oluşturulduğu anlatıldı. Grubun oluşturulduğuna ilişkin bilginin ise Şubat 2003 tarihinde Bilgin Balanlı tarafından İbrahim Fırtına´ya iletildiği bilgisine yer verildi. Bilgin Balabanlı´nın 03 Mart 2003 tarihli sözlü emri doğrultusunda, Oraj Hava Harekat Planının uygulanamaması veya başarısız olması durumunda uygulanacak tedbirleri içeren ihtimalat planlarının oluşturmaya başlandığı, yeniden yapılanma, yeni plan hazırlama, muhtemel soruşturmaları boşa çıkarmak için soruşturma komisyonlarında yer alma ve kamufle olup planı engelleyenlerin yanında gözükme şeklinde strateji notlarının bulunduğu kaydediliyor. Gizliliğin korunması durumunda ise planı hayata geçirme ve plana muhalif olanları tasfiye etme gibi stratejilerin belirlendiği, ihtimalat planı kapsamında askeri hakim ve savcılar ile ilgili de durum belirleme çalışmaları yapıldığı anlatılıyor.

Genel itibariyle planın sekteye uğraması ihtimalinin TSK içerisindeki plan karşıtlarınca olabileceğine dair değerlendirmelerin yapıldığı, Oraj Harekat Planı´nın başarısızlığa uğraması durumunda ne tür hukuki sonuçlar oluşabileceğine yönelik olarak, söz konusu yazıya göre ilk olarak planın inkar edilmesi, soruşturmanın derinleşmesi halinde ise planın aleyhine görüş bildirilmesinin planlandığı belirtildi.

Hakan Büyük´ün adresinden elde edilen incelemeye konu belgelerin, Oraj ve Suga Harekat Planları arasındaki koordinasyonu teyit eder nitelikte olduğu, soruşturmalarda elde edilen delilleri teyit edip destekler mahiyette yeni delil niteliğinde olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Bunun yanı sıra belgelerin bir kısmının 07 Mart 2003´te sona eren seminerden daha sonra oluşturulmuş veya son kez kaydedilmiş olmaları sebebiyle, plan kapsamındaki çalışmaların 05-07 Mart 2003 tarihinde gerçekleşen plan seminerinden sonra da devam ettiği değerlendirmesine yer verildi. ( Cihan)

(26 Nisan 2011, 18:48)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3224    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

KPSS'de 5 sanığa 10'ar yıl hapis

19.01.2020 13:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin ayrı ayrı görülen 5 davada, sanıklara FETÖ üyeliğinden 10'ar yıl hapis cezası verildi. 10 Oc..
Tamamı 19.1.2020

Cafer-Melek İpek'e 92 yıl Hapis

19.01.2020 11:23 Ankara'da, FETÖ/PDY çatı davasının firari sanığı Koza İpek Holding eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ve annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu, 5'i firari 20 sanığın yargıland..
Tamamı 19.1.2020

Fetö Başyaverine 10 yıl Hapis

19.01.2020 11:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'a "silahlı t..
Tamamı 19.1.2020

Baykal Kaset Kumpası davası

19.01.2020 11:44 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 19.1.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

19.01.2020 12:12 İstanbul'da, FETÖ'nün 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 7'si tutuklu 107 sanığın yargılandığı 'futbolda şike kumpası' davasında yargılamaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 19.1.2020

Kozmik Oda Polisleri davası

19.01.2020 11:32 Ankara'da, kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 19.1.2020

Adana 50 sanık: MİT Tırları

19.01.2020 13:11 Adana'da, Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanık hakkındaki davaya devam edildi. 8 Ocak'..
Tamamı 19.1.2020

Manken Aslı Baş davası beraatle bitti

20.01.2020 10:12 Muğla'da, mankenler kraliçesi olarak bilinen Aslı Baş'ın 2010 yılında işadamı Ahmet Bayer'ın Bodrum'daki villasında ölü bulunması ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edilmesiyle ile ilgili Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi..
Tamamı 20.1.2020

Van: İl İmamı Dahil 12 Hapis

19.01.2020 13:00 Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12 sanık, 1 yıl 6 ay 22 gün ile 12 yıl 6 arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 8 Ocak'ta Van 5. Ağır Ceza Mahkemesinde gö..
Tamamı 19.1.2020

Sakarya: Fetö İş Adamlarına 10 Hapis

19.01.2020 12:48 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, kanun hükmünde kararname ile kapatılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 37 sanığın yargıl..
Tamamı 19.1.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

19.01.2020 11:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMAD..
Tamamı 19.1.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

19.01.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 142 sanıklı davanın duruşması görüldü. 13.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR..
Tamamı 19.1.2020

İzmir 66 sanıklı Darbe davası

19.01.2020 14:35 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 137 sanık hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen hükmün ardından, istinaf tarafından 66 sanık yönünden duruşma açılması kararı üzerine gör..
Tamamı 19.1.2020

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

20.01.2020 09:59 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 20.1.2020

Ergenekon Savcısı Dalkuş davası

19.01.2020 13:59 İstanbul'da, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan aranırken Ekim 2019'da Esenyurt'ta operasyonla yakalanan ve meslekten ihraç edilen Ergenekon davası savcılarından Mehmet Murat Dalkuş hakim karşısına çı..
Tamamı 19.1.2020

Zonguldak 21 sanıklı Fetö davası

19.01.2020 13:04 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan, akademisyenler ve farklı meslek gruplarından 21 sanığın duruşması görüldü. 7 Ocak'ta Zonguldak 2. Ağır Ceza Mah..
Tamamı 19.1.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
40.677.043