Tam
EskidenYeniye
 

Şok belge: Cunta TSK´da böyle örgütlendi

Gölcük Donanma Komutanlığı´ndan, cuntanın Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl yapılandığını gösteren şok bir belge ortaya çıktı. ´(1)BERECELİ\ÖZEL DOSYALARIM´ isimli belgede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün ailesinin fişlenmesine yönelik çalışma yapacağı için Albay Cemal Temizöz´ün Kayseri´de görevlendirilmesi isteniyor. Temizöz, 2008´de Kayseri İl Jandarma Alay komutanı yapıldı. Erzincan´a da önemli atamalar yapılmış: ´Erzincan´da savcılarla uyumlu çalışacak isim istediler. İl Jandarma´ya S. Yarbay verilecek. Recep Gençoğlu Albay´la birlikte C.Savcısı´na yardımcı olacaklar.´ Kritik atamalardan bir diğeri Albay Hüseyin Özçoban´ın Konya´ya gönderilmesi..

Önceki haber title=Sonraki haber

Şok belge: Cunta TSK´da böyle örgütlendi

Gölcük Donanma Komutanlığı´ndan, cuntanın Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl yapılandığını gösteren şok bir belge ortaya çıktı. ´(1)BERECELİ\ÖZEL DOSYALARIM´ isimli belgede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün ailesinin fişlenmesine yönelik çalışma yapacağı için Albay Cemal Temizöz´ün Kayseri´de görevlendirilmesi isteniyor. Temizöz, 2008´de Kayseri İl Jandarma Alay komutanı yapıldı. Erzincan´a da önemli atamalar yapılmış: ´Erzincan´da savcılarla uyumlu çalışacak isim istediler. İl Jandarma´ya S. Yarbay verilecek. Recep Gençoğlu Albay´la birlikte C.Savcısı´na yardımcı olacaklar.´ Kritik atamalardan bir diğeri Albay Hüseyin Özçoban´ın Konya´ya gönderilmesi..

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde 6 Aralık 2010 tarihinde yapılan aramada zemin döşemesi altına gizlenmiş olarak ele geçirilen çuvallarca belgeden birisi, cuntanın istediği isimlerin 2008 şurasında kritik illere atandığını ortaya koydu. Emniyet´in, Islak İmzalı Komplo Belgesi davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderdiği deliller arasında yer alan 9 No´lu DVD´deki tayin ve terfilerle ilgili doküman, cuntanın Türkiye genelin de nasıl yapılandığını gösteriyor.

´(1)BERECELİ\ÖZEL DOSYALARIM´ isimli belgede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün ailesinin fişlenmesine yönelik çalışma yapacağı için Albay Cemal Temizöz´ün Kayseri´de görevlendirilmesi isteniyor. Dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt´ın güvendiği isim olarak tavsiye edilen Temizöz, 2008´de Kayseri İl Jandarma Alay komutanı yapıldı. Ancak, Diyarbakır´da görülmeye başlanan faili meçhuller davası kapsamında tutuklandı. Belgedeki en çarpıcı atamalardan biri de Erzincan´a yapılmış. Gizli tanık Efe´nin, geçtiğimiz hafta ´millete komplo davası´nda söylediği Beni HSYK bilinçli olarak İlhan Cihaner´in yanına gönderdi. Erzincan´a tayin edilen isimlerin rastgele olmadığını düşünüyorum. tespitini doğrular nitelikteki belgede şöyle deniliyor: Erzincan´da savcılarla uyumlu çalışacak isim istediler. İl Jandarma´ya S. Yarbay verilecek. Recep Gençoğlu Albay´la birlikte C.Savcısı´na yardımcı olacaklar.

Belgeyi hazırlayan cunta ekibi, etnik çatışma potansiyeli olabileceğini düşündüğü Tokat ve Konya´ya tayin edilebilecek Jandarma alay komutanlarının kimler olabileceğini de belirlemiş. Talep doğrultusunda Konya´ya gönderilen Albay Hüseyin Özçoban, iki yıl sonra Balyoz´da Fatih Camii´ni bombalayacak timin başında yer aldığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Tokat´a tayin edilen Hüseyin Tosunlu´nun ismi ise 2009´da 7 şehit verdiğimiz Reşadiye baskınında gündeme gelmişti. Belgede sıklıkla bahsi geçen bir diğer komutan da Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün. Van İl Jandarma komutanı yapılan İyigün, Taraf yazarı Mehmet Baransu´yu terörist gibi göstererek dinlemişti.

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde 6 Aralık 2010 tarihinde yapılan aramada cuntanın, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl yapılandığını gösteren şok bir belge ortaya çıktı. ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin istediği Donanma´daki aramada ele geçirilen ve davayla ilgisi olabilecek belgeleri, İstanbul Emniyeti geçtiğimiz hafta mahkemeye sunmuştu. O belgeler arasında 49 No´lu ek klasördeki 9 No´lu DVD içerisinde ´(1)BERECELİ\ÖZEL DOSYALARIM´ sıralı klasörde ´özel.xls´ isimli TSK´daki tayin ve terfilerle ilgili bir Excel dosyası bulundu. Tayfun Paşa´yla görüşülecek hususlar başlıklı ´ÖZEL´ isimli 2 sayfalık dokümandaki şok ifadeler cunta ekibinin kritik illere istediği üst rütbeli subayları nasıl kolayca tayin ve terfi ettirdiğini de gözler önüne seriyor. İşte cuntanın önem verdiği ve istedikleri isimleri tayin ettirdiği o iller:

´KAOS PLANI´YLA ANILAN ERZİNCAN´A MERKEZDEN DESTEK VERİLMİŞ

Bu illerden en dikkat çekeni Türkiye gündeminden hiç düşmeyen millete komplo planının uygulamaya konulduğu ileri sürülen Erzincan. Belgede Erzincan´da savcılarla uyumlu çalışacak isim istediler. İl jandarmaya S... YB. (1987li) verilecek. Recep Gençoğlu ALB.la birlikte C. Savcısı´na yardımcı olacaklar. ifadesi yer alıyor.

Erzincan Ergenekon davasındaki en önemli sorulardan birisi pilot il olarak niçin Erzincan´ın seçildiğiydi. Özellikle davayı sulandırmak isteyen birçok kimse Erzincan´ın pilot il seçilmesinde hiçbir mantıklı gerekçe olmadığını ileri sürüyordu. Ancak geçen hafta gizli tanık Efe´nin ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasının görüldüğü mahkemede verdiği ifade, Erzincan´ın pilot il olma sebebini açıklıyordu. Tanık Efe mahkemedeki beyanında Erzincan´a il emniyet müdürü hariç atanan bürokratların belli bir amaç doğrultusunda tayin edildiğini belirtiyordu. Şehre gelen tüm üst düzey bürokratların aynı fikirden kişiler olduklarının altını çiziyordu. Tanık Efe´nin mahkemedeki ifadeleri şu şekildeydi: Erzincan´a gelen bütün bürokratlar bana göre il emniyet müdürü hariç özel olarak bu iş için gönderilmişti. MİT bölge müdürü de aynı konuda ittifak Recep Gençoğlu (o dönemin Erzincan İl Jandarma Alay Komutanı) ile. İlhan Cihaner (dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı) zaten işin hukuki boyutunu takip ediyor. Saldıray Berk (dönemin 3. Ordu Komutanı) zaten sık sık Başbakan´a hakaret ediyor. Bu işin belki ana yönlendiricisi. Sessiz sakin bir yer olması Erzincan´ın, büyük illere uzak olması, kadroların kendi ellerinde olması, planların deşifre olma ihtimalinin zayıf olması. Çünkü Erzincan´da en uç ülkücü gruplar, en uç Alevi vatandaşlarımızın grupları çok çabuk galeyana gelebilecek bir yapı var. Nitekim daha önce Başbağlar olayları oldu, onun bir acısı var, bundan dolayı olabilir.

Tanık Efe´nin ´kendi yorumum´ dediği bu tespit Gölcük Donanma´da çıkan belgelerle doğrulanıyor. Erzincan´ın pilot il olarak kullanıldığının bir diğer delili de şehirdeki irtica ile mücadele toplantılarına kendi ekipleri dışında kimsenin girememesi.

´CUMHURBAŞKANI´NIN AİLESİNİ TAKİP İÇİN TEMİZÖZ´ÜN KAYSERİ´YE GİTMESİ ÖNEMLİ´

Belgede Diyabakır´da süren faili meçhuller davasında 9 kez müebbet hapis istemiyle yargılanan Albay Cemal Temizöz´le ilgili de çok çarpıcı ifadeler yer alıyor. Belgede Temizöz´ün Kayseri´ye özel bir görev için atandığı görülüyor. İşte o ifadeler:

Cemal Temizöz ALb. Kayseri İl J.K.Lığı´na planlanacak. (C.Başkanı´nın ailesi ile ilgili çalışmalar için onun Kayseri´ye gitmesi çok önemli!!!. SN. GENKUR. BŞK. Diyarbakır´dan kendisini tanıyor ve çok güveniyor.)

Albay Cemal Temizöz, bu belgenin hazırlandığı 2008´in Mart ayından 5 ay sonra 2008 Ağustos şurasında Kayseri İl Jandarma Alay komutanlığına atandı.

KENDİLERİNE YARDIMCI OLAN SUBAY, DİYARBAKIR´A ATANMIŞ

Belgede Diyarbakır´ın çok önemli olduğuna yönelik ifadeler de yer alıyor. Cunta bu ile daha önceden kendilerine çok yardımcı olan bir subayın atanmasını kararlaştırıyor. İşte konuyla ilgili o ifadeler:

Eyüp Şeker genel sekreter iken bize çok yardımcı oldu. Bizimle ilgili şikayet mektuplarını komutandan önce bize gösterdi. Onu Diyarbakır´a verelim. Diyarbakır çok önemli. Ayrıca Şükrü´yü de (teknik istihbarattaki) ona verelim. Birlikte iyi iş çıkaracaklarına eminim. Eyüp´ü terfi için desteklemeliyiz.

Albay Eyüp Şeker, Mart 2008´de hazırlanan bu belgeden 5 ay sonraki 2008 Ağustos şurası sonrasında Diyarbakır İl Jandarma Alay komutanlığına atandı. Şeker, 2010 yılına kadar bu bölgede terörle mücadelede görev yaptı.

TSK MAYINIYLA İLGİLİ YARGILANAN ZEKİ ES´E YARDIMCI KOMUTANI DA BELİRLEMİŞLER

Belgede istenilen bütün tayin ve terfilerin tamamına yakını yerine getirilmiş. Yüksekova´ya komutan yardımcısı olarak istenilen Van İl Jandarma Alay Komutanı Alb. Bedri Dursun, 2008 şurası sonrasında Yüksekova´ya Tuğgeneral Zeki Es´in yardımcısı olarak atanmış. Belgede o ifadeler şöyle: Alb. Bedri Dursun. Bolu İl J.K. - Yüksekova Tuğ.K.Yrdmc.lığına atanacak. Bolu´da ve Van´da çalıştığı dönemde çok iyi iş yapmış. O bölgeyi tanıyor. O bölgeyi bizim için organize eder ve rahatlatır.

Belgede dinlemelerle ilgili de skandal ifadeler yer alıyor. Polisin teknik imkanlarından bahsedilen belgede Onlarla mücadele etmek için teknik daireye Hakan Sargın´ı verebiliriz. deniyor. Ayrıca personelin takibi ve bilgi akışı için Genelkurmay İKK Şube Müdürlüğü´nün de önemli olduğundan bahsediliyor.

Yüksekova-Mersin uyuşturucu hattı mı?

Skandal belgede Türkiye´deki uyuşturucu sevkiyatını akıllara getiren ifadeler yer alıyor. Mersin-Yüksekova arası sevkiyata önem verildiği görülüyor. Metinde Murat Özçelik Erzurum Blg.Kur.Bşk. -Van Asayiş Kolordu Kurmay Başkanlığı´na atanacak. Yüksekova-Mersin hattında sevkiyatın sağlanması için Vecihi´ye yardım ve destek sağlayacak. Vecihi ile ilgili kolordu komutanının olumsuz etkilenmesini önleyecek. Ataması için bir gerekçe yok. Bu nedenle atamasını dava etmeyeceğine dair kendinden teminat alınsın, sonra atamasını yapalım. Zayıf karakterli biridir. ifadeleri yer alıyor. Güzergahta sorun çıkması ihtimaline karşı da tedbir alan ekip bir elemanın da Batman´a yerleştirilmesini istiyor. İfadelerde Mehmet Pehlivan bulunduğu ilde KOM Ş.MD. olsun. İyi çocuktur, söz dinler. Ayrıca Van´da sorun çıkarsa Batman güzergahı önem kazanabilir. deniliyor.

Tokat ve Konya etnik çatışmaya müsait, buralar çok önemli

Belgeyi hazırlayan cunta ekibi, etnik konuda hassas olan illeri de ihmal etmemiş. Tokat ve Konya´ya önemine vurgu yaparak bu illere tayin edilebilecek Jandarma Alay komutanlarının da kimler olabileceğini isim isim belirtmişler: Tokat ve Konya etnik çatışmaya çok müsait, buralar önemli. Hüseyin Özçoban, Mazlum Koçoğlu veya Hüseyin Tosunlu buralar için değerlendirilmelidir.

Mart 2008´de hazırlanan belgede Konya´ya tayini istenen isimlerden Albay Hüseyin Özçoban 2008 Ağustos Şura´sında Konya İl Jandarma Alay komutanlığına getirildi. Özçoban burada iki yıl görev yapmıştı. Balyoz darbe planının merkezini oluşturan Sakal Eylem Planı´nda imzası bulunan Özçoban, Balyoz darbe planı iddianamesinde Fatih Camii´ni bombalayacak timin başında yer alıyor. Özçoban, Balyoz soruşturması 2. dalga operasyonda gözaltına alınmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tokat´a tayin edilen komutanın bölgesinde Reşadiye baskını

´Etnik çatışmaya müsait illerde değerlendirilebilir´ denilerek tayini istenilen Hüseyin Tosunlu´nun ismini kamuoyu Reşadiye baskınının ardından sıkça duydu. 2008 Ağustos ayındaki şuradan sonra Tokat İl Jandarma Alay komutanlığı görevine tayin edilen Albay Hüseyin Tosunlu´nun sorumluluk alanında 8 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye baskını yaşandı. Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarındaki terörist saldırısı sonucu 7 asker şehit olmuş, 4 asker de yaralanmıştı.

Van´a tayinini istedikleri komutan, Baransu´yu dinletmiş

Skandal belgede ayrıca Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu´yu teröristmiş gibi göstererek dinleyen paşa olarak gündeme gelen dönemin Van İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Vecihi Halil İyigün´ün de adı sıklıkla geçiyor. İyigün hakkında Tayin Daire Başkanı Vecihi Alb. Van´a verilecek. Nejdet´le karşılıklı değiştireceğiz. ifadesi yer alıyor.

Belgede dikkat çekici ifadelerden birisi Van´a il jandarma alay komutanı olarak atanan Vecihi Paşa´ya görevini devreden Nejdet Albay´ın geçişlerde sağladığı destek iddiası: Nejdet´in geçişlerde sağladığı destek ve yardımlar nedeniyle paşa olması için desteklenecek. Terfi edince personel başkanı olması sağlanacak. Bizi her türlü destekleyeceğine söz veriyor.

Albay Mazlum Koçoğlu, Cihan muhabirini dağda bırakmıştı

Belgede Tokat ya da Konya´ya tayini istenen Mazlum Koçoğlu ismine kamuoyu yabancı değil. 2008 şura kararları öncesinde Konya İl Jandarma Alay komutanı görevinde bulunan Albay Mazlum Koçoğlu, şura sonrasında Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanlığı´na tayin edildi. Burada görev yaptığı dönemde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun içinde bulunduğu helikopter düşmüştü. Koçoğlu, kazanın yaşandığı dağa çıkan Cihan Haber Ajansı muhabiri Lütfi Aykurt´u helikoptere almamış, dağda bırakmıştı. ( Zaman)

PROJE´yi hazırladıktan 11 gün sonra örgütlenme için düğmeye basmışlar

02 Haziran 2011 - Gölcük Donanma Komutanlığı´ndaki aramalarda çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki illegal yapının kritik illerde nasıl örgütlendiğini gösteren belgenin yankıları sürüyor.Zaman´ın gündeme getirdiği belgeyle ilgili bir ayrıntı ortaya çıktı. Şok belgenin oluşturulma tarihi, ´millete komplo´ planının fizibilitesinin yapıldığı ´PROJE´ isimli çalışmanın tamamlanmasından 11 gün sonraya denk geliyor. Cuntanın strateji planını geliştirdikten sonra bunu uygulayacak ekibi kurmak için kritik illere gidecek isimleri belirlediği öne sürülüyor.

İddiaya göre belgelerin teknik özellikleri uyarınca 2 Mart 2008´de ´PROJE´ eylem planı hazırlandı. Bundan 11 gün sonra 13 Mart 2008´de de planın uygulanması için gereken atamalara yönelik belge oluşturuldu. Gölcük´te Donanma´dan çıkan belgelerde Erzurum´daki komplo planının altyapısının çok önceden hazırlandığını gösteren bilgiler bulundu. Belgelere göre Erzurum´daki komplo planını iddia olunan Ergenekon terör örgütüne bağlı kişiler ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ çerçevesinde gerçekleştirecekti. Bu kapsamda planın hayata geçirilmesi için illegal faaliyetleri yürütmek üzere ´PROJE´ planını hazırladıktan 11 gün sonra ´ÖZEL´ isimli belgede görevlendirmeler yapıldı.

Geçen hafta Emniyet tarafından komplo planıyla ilgili davaya bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sunulan yeni belgelerde Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramada bulunan ´PROJE´ isimli belgenin Dursun Çiçek imzalı Kaos Planı´na benzer olduğu belirtilmişti. ´PROJE´nin, AK Parti ve Gülen Cemaati´ni bitirme amaçlı ´kirli tezgah´tan önceki taslak olduğu belirtilen Emniyet raporunda, ´Yapılacak olan veya altyapısı daha önceden hazırlanan´ bir çalışmanın taslağı niteliğinde olduğu belirtiliyor ve Genelkurmay Başkanlığı´na sunulmak üzere hazırlanmış olabileceği üzerinde duruluyor. ´PROJE´ belgesinde de ´Kaos Planı´ndaki gibi Ergenekon davasının itibarsızlaştırılması, Ergenekon sanıklarının masum olduğunun işlenmesi, medyada milliyetçilik damarını artırıcı haberlerin yapılması işleniyor. Belgede ayrıca Kaos Planı´nda olduğu gibi okullardaki öğrencilerin namaz görüntülerinin medyada haberleştirilmesi isteniyor. ´PROJE´ isimli planda da ´Kaos Planı´ndaki gibi mütedeyyin insanların evlerinde mühimmat bulunması için çalışma yapılacağından bahsediliyor. ( Zaman)

(01 Haziran 2011), son güncel.: (02 Haziran 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Erzincan iddianamesinde arama yap

İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO: CEMAATLERİ SİLAHLANDIRMA OPERASYONU

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarmanın ´ıslak imza´ operasyonları

Camilere kim bomba koyacaktı? İşte o liste

Taraf muhabiri Baransu´nun yasadışı şekilde dinlenmesi manşetlerimiz

Tokat-Reşadiye saldırısı manşetlerimiz

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3380    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.881.270

Email