Tam
EskidenYeniye
 

Genelkurmay o belgeyi 2 yıl önce kabul etmişti

Genelkurmay, dün Zaman´ın manşetten verdiği ´367 krizinin perde arkası´ başlıklı haberin belgesini ´bulamadıklarını´ açıkladı. Ancak, Genelkurmay´ın 2009´da İstanbul Başsavcılığı´na gönderdiği bir yazıyla 51 No´lu DVD´de kayıtlı söz konusu belgeyi resmen kabul ettiği ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Genelkurmay o belgeyi 2 yıl önce kabul etmişti

Genelkurmay, dün Zaman´ın manşetten verdiği ´367 krizinin perde arkası´ başlıklı haberin belgesini ´bulamadıklarını´ açıkladı. Ancak, Genelkurmay´ın 2009´da İstanbul Başsavcılığı´na gönderdiği bir yazıyla 51 No´lu DVD´de kayıtlı söz konusu belgeyi resmen kabul ettiği ortaya çıktı.

Zaman´ın ´367 krizinin perde arkası´ başlığıyla dün manşetten duyurduğu, 2007´deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine askerin müdahalesini belgeleyen haberi büyük yankı uyandırdı. Yazılı bir açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, habere konu olan ´bilgi notu´na ilişkin herhangi bir belge veya kayda rastlanmadığını duyurdu. Ancak, Org. İlker Başbuğ´un Genelkurmay Başkanlığı döneminde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilen resmi yazı, Genelkurmay´ın açıklamasıyla çelişiyor. Askeri Savcı Albay Yavuz Şentürk imzalı yazıda, belgenin varlığı kabul ediliyor. Başsavcılık, Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş´ta ele geçen 51 No´lu DVD´deki bazı askeri yazışmaları ve belgeleri 14 Nisan 2009´da Genelkurmay´a sormuş. Bunlar arasında Zaman´ın manşetine konu olan Genelkurmay İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak´ın hazırladığı, Org. İlker BAŞBUĞ´un gayrıresmi iletişim danışmanı olarak görev yapan Doç.Dr. Nuran Yıldız ve faaliyetleri konulu doküman da var. Sivil ve askeri savcılık arasında yapılan ve belgenin varlığını doğrulayan 8 sayfalık yazışma, 3. Ergenekon iddianamesinin delil klasörlerinde de yer alıyor. Söz konusu belgede, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ´un, CHP, DYP ve Anavatan liderine aracılarla ´Meclis´e girmeyin´ mesajları ilettiği ileri sürülüyor. Yaşananların yakın şahidi eski DYP Milletvekili Ümmet Kandoğan da bu baskıları 4 yıl önce Meclis kürsüsünden anlattığını söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenekon davası sanığı emekli Albay Levent Göktaş´ın ofisinde ele geçirilen 51 No´lu DVD´deki bazı askeri yazışma ve belgeleri 14 Nisan 2009 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı´na resmi bir yazıyla sordu. Sorulan belgeler arasında Zaman´ın dünkü manşetine konu olan Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak´ın hazırladığı ´Bilgi Notu´ başlıklı ve Org. İlker Başbuğ´un gayrıresmi iletişim ve imaj danışmanı olarak görev yapan Doç.Dr. Nuran Yıldız ve faaliyetleri konulu doküman da yer alıyordu.

Genelkurmay Askeri Savcılığı, 6 Mayıs 2009´da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdiği cevabi yazının ekinde belgelerin durumunu tek tek sıraladı. ´Doç.Dr. Nuran Yıldız ve faaliyetlerini içermektedir (2007)´ ifadeleri yer alan ´bilgi notu´ başlıklı belge de sekiz sayfalık yazışmanın 6. sayfasında yer aldı. Askeri savcılığın gönderdiği yazıda Şüpheli Levent Göktaş´tan elde edilen 51 numaralı DVD, ilgi (a) yazımız ile Genelkurmay Başkanlığına gönderilmiş, inceleme sonucunda düzenlenen ve ilgi (c) yazı ekinde Askeri Savcılığımıza gönderilen rapor, EK´te gönderilmiştir. Rica Ederim. Yavuz Şentürk, Hakim Albay Gnkur. Askeri Savcısı. yazıyor.

Askeri savcılığın gönderdiği bu yazı ve raporun ekleri Genelkurmay´ın Zaman´ın haberiyle ilgili dün yaptığı ´inceledik ancak bulamadık´ açıklamasını da çürütüyor. Zaman ´kaos planı´ davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne geçtiğimiz hafta gönderilen Haziran 2007 tarihli bilgi notunu dün manşetinden yayınlamıştı. Mahkemeye gönderilen ve sanık avukatlarına da iletilen fezlekeye giren bilgi notuyla Genelkurmay´ın, 2007´deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahalesi belgelendi. Bilgi notu, 367 kriziyle başlayıp 27 Nisan e-muhtırasına kadar uzanan süreçte yaşanan karanlık olaylar hakkında perde arkası bilgiler sunması açısından önem taşıyordu. Dönemin Genelkurmay İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak´ın hazırladığı bilgi notunda Org. İlker Başbuğ´un, Anavatan lideri Erkan Mumcu´ya şu mesajı gönderdiği ileri sürülüyordu: Anayasa Mahkemesi´yle konuştuk, AKP´yi kapatacaklar. Erdoğan, Gül ya da Arınç seçilirse TSK müdahale edecek. Size yeni oluşum sözü veriyoruz. Bilgi notunda Genelkurmay´dan aracılar vasıtasıyla CHP, DYP ve Anavatan´a Meclis´e girmemeleri yönünde talimat verildiği anlaşılıyordu. Zaman´a dün konuşan Erkan Mumcu, bilgi notuna girdiği şekliyle bir görüşme yapmadığını belirtmişti.

Mumcu´ya mesaj iddiası gerçek dışı

Genelkurmay´ın 11. cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahalesine dair belgede adı geçen Doç. Dr. Nuran Yıldız, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Belgede yer alan hakkındaki iddiaların doğru olmadığını ileri süren Yıldız, şu ifadeleri kullandı: Söz konusu haberinizin kaynağı bilgiler tamamıyla gerçek dışıdır. Uzmanlık alanı ´siyaset ve iletişim´ olan birinin Sayın Erkan Mumcu´yu ya da başka siyasetçileri tanıması kadar doğal bir durum yoktur. Ancak haberinizde yer alan Sayın İlker Başbuğ´un mesajını Erkan Mumcu´ya ya da başka siyasetçilere ulaştırdığıma dair bilgi tamamıyla gerçek dışıdır. Üstelik Başbuğ´a danışmanlık yapmadığımı, benim danışmanlığını yaptığım ya da yapacağım herhangi bir kurumun bu şekilde iletişim hatalarını yapamayacağını kamuoyuna defalarca açıklamıştım. Kaldı ki hiç kimse tarafıma, ´Anayasa Mahkemesi´yle konuştuk, AKP´yi kapatacaklar. Erdoğan, Gül ya da Arınç seçilirse TSK müdahale edecek. Size yeni oluşum sözü veriyoruz´ gibi mantık dışı bir ifadeyi söyletemez. Böyle bir cümleyi kurmak bile benim siyasi ve akademik bilgi ve deneyimlerime hakaret sayılır. ( Zaman)

Hukukçulardan belgeyi bulamayan Genelkurmay´a tepki

Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş´ın ofisinde ele geçirilen belgelerle Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 krizinin perde arkasının kamuoyuna yansımasının ardından Genelkurmay Başkanlığı´nın ´belgenin bulunamadığı´ yönünde açıklama yapması tepki çekti. Gaziantep Müdafa Demokrasi ve Hukuk Derneği Başkanı Yaşar Semiz, açıklamanın inandırıcılıktan uzak ve toplum nezdindeki tepkiyi dindirmeye yönelik olduğunu savundu. Şanlıurfa Baro Başkanı İrfan Güven ise Genelkurmay´ın kendisiyle çelişen açıklamasının şaşırtmadığını belirtti.2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerine askerin müdahalesini belgeleyen haberle ilgili belgenin bulunamadığını açıklayan Genelkurmay tepki gördü. 2 yıl önce varlığı kabul edilen belge ile ilgili bugün yapılan açıklama arasındaki tezata değinen hukukçular, durumu vahim olarak nitelendirdi. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Gaziantep Müdafa Demokrasi ve Hukuk Derneği Başkanı Yaşar Semiz, resmi belgeyle ilgili yalanlamanın toplum nezdindeki tepkiyi dindirmeye yönelik ve inandırıcılıktan uzak olduğunu belirtti. Belgeyi tanzim edenlerin sicilinin kabarık olduğunu dile getiren Semiz, açıklamayı da bu kişilerin kendilerini savunma güdüsü olarak yorumladığını kaydetti. Ayrıca ortaya çıkan belgenin Türkiye üzerindeki karanlık odakların ve uzantılarının demokrasiye karşı ortaya koymuş olduğu tavrı açıkça ortaya koyduğunu anlatan Semiz, Ancak bu girişimlerin toplum nezdinde bir karşılığının olmadığı çok yakın zamandaki referandum süreciyle ortaya konulmuştur. Halk darbeden yana değil, demokrasiden yana olduğunu bundan böyle ne dış güçlere ne de postallılara iradesini ezdirmeyeceğini göstermiştir. Bu beyhude çabaları ibretle izliyor ve bu tür çaba içerisinde olanları da millet vicdanına havale ediyoruz. Bu kişi veya kişiler şunu iyi bilmelidirler ki egemenlik kendisini bu devletin sahibi sanan 3-5 çapulcunun değil, bizatihi milletin kendisinindir. şeklinde konuştu.

´KRAL ÇIPLAK´ DİYE BAĞIRAN ÇOCUĞUN SESİ GİBİ

Şanlıurfa Baro Başkanı İrfan Güven ise yayınlanan belge ve Genelkurmay´ın açıklamalarının şaşırtıcı gelmediğini dile getirerek, Aksi olsaydı şaşırtıcı olurdu. Doğrusu kamuoyunun ağırlıklı bir bölümünün bir belge ihtiyacı duyduğunu da sanmıyorum. Çünkü Türkiye´de siyaset kurumunun sivil olsun askeri olsun vesayet yoluyla nasıl dizayn edildiğini, şapkası olanların nasıl şapkalarını alıp gitmek zorunda bırakıldıklarını direnenlerin de nasıl darağaçlarına yürüdüklerini yakın tarih bize gösteriyor maalesef. 367 krizinin perde arkasını belgeye dayalı bilemedik o zamanlar ama oynanan tiyatral bir oyun gibiydi sanki. Perdeye yansıyanlardan yola çıkarak olağanüstü şeyler olduğunu zinde güçlerin devreye girdiğini sezinlememek için izleyicilerin akıl tutulmasına tutulmuş olması gerekirdi. Aslında bu gelişmeler her seferinde cesurca kral çıplak diye bağıran çocuğun sesi gibi. dedi.

Bu yüzden açıklamanın şaşırtıcı gelmediğinin altını çizen Güven, Kağıt parçası denilen şey kriminal incelemeden ıslak imzalı olarak çıktı. ´İyi çocuklar´ sonradan yargı karşısına çıktı. Kürt sorunundan kaynaklanan 17 bin faili meçhullerin önemli bir bölümü askeri güvenliğin üst seviyede olduğu olağanüstü hal uygulamalarında fark edilemedi! Kürt sorununa güvenlik sorunu, hukuksuz başörtüsü uygulamalarına irtica denildi. Bunlar üzerinden iktidar ve toplum dizayn edildi. İster askeri olsun ister sivil olsun kurumlar kamuoyunda infial yaratan konularda sağlıklı değerlendirme yapıp özeleştiri yaparak evet çürük elmalar var konuyu yargıya havale ettik deme cesaret ve kurumsal erdemini gösterseler o zaman ülke değişmiş demektir. diye konuştu. ( Cihan)

(04 Haziran 2011, 16:21)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Askerin 367 krizindeki rolü belgelendi

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3391    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Akıncı Üssü Darbe davası

13.10.2019 11:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine, savcının esasa iliş..
Tamamı 13.10.2019

Muhafız Alayı Darbe davası

13.10.2019 11:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un d..
Tamamı 13.10.2019

Hava Harp Okulu Darbe davası

13.10.2019 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Harp Okulu'nda görevli subayların da aralarında bulunduğu 24'ü tutuklu 43 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların tahliye ..
Tamamı 13.10.2019

Tekirdağ: Kripto Askerlere 17 Hapis

13.10.2019 18:09 Tekirdağ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) 'kripto yapılanması'na yönelik dava kapsamında yargılanan 17 sanık, 'örgüt üyesi olmak' suçundan 6 yıl 10'ar ay hapis cezasına çarptırı..
Tamamı 13.10.2019

İzmir: Selaya Saldırıya Hapis

13.10.2019 17:18 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sela okuyan Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi Müezzini Mehmet Kuzgun'a saldıranlar için mahkeme kararı verdi. Davada 3 sanıktan 2'si 2 yıl ..
Tamamı 13.10.2019

Çankırı: Fetö Çatısı'na 32 Hapis

13.10.2019 11:49 Çankırı'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) il çatı yapılanmasına yönelik haklarında dava açılan 39 sanığın 32'sine hapis cezası verildi. 11 Ekim'de Çankırı Ağız Ceza Mahkemesinde 5 g..
Tamamı 13.10.2019

Aselsan: Fetö'ye 15 Hapis

13.10.2019 10:17 Ankara'da, Aselsan'daki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik davada yargılanan 25 sanıktan 15'i, 2 yıl 6 ay ile 8 yıl 5 ay 7 gün arasında değişen yıllarda hapis cezasına çaptırıldı, 10'u beraat etti. 4 Ekim'de Ankara 25. Ağ..
Tamamı 13.10.2019

MoBese'nin Fetöcü B'sine Hapis

13.10.2019 09:44 Ankara'da, Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) da görev yapan eski istihbaratçı Basri Aktepe, 'FETÖ terör örgütü üyesi olmak..
Tamamı 13.10.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

13.10.2019 17:28 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 13.10.2019

Futbolda Şike Kumpası davası

13.10.2019 17:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 11'i tutuklu 107 sanığın yargılanması sürdü. 27 Eylül'de İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 13.10.2019

Karlov suikastı davası

13.10.2019 10:25 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 28 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 10 Ekim'de ..
Tamamı 13.10.2019

Tuskon FETÖ İş Adamları davası

13.10.2019 17:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı..
Tamamı 13.10.2019

Aslı Baş davası 10. yılında, karar yok

14.10.2019 20:17 Muğla'da, Manken Aslı Baş'ın 2010 yılında işadamı Ahmet Bayer'in Bodrum'daki villasında ölü bulunması ile ilgili Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya devam edildi. 24 Eylül'de, Bodrum'da 9 yıl önce, tur..
Tamamı 14.10.2019

ABD Görevlisi Cantürk davası

14.10.2019 09:29 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu bölge güvenlik biriminde araştırma görevlisi olarak görev yapan ve 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla 17 aydır ev hapsinde tutulan Nazmi Mete Cantürk ile adli kontrol şartı..
Tamamı 14.10.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

14.10.2019 19:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 14.10.2019

Düzce: Fetö Sınav Hırsızlığı davası

14.10.2019 09:17 Düzce'de, FETÖ/PDY'ye yönelik '2009 Askeri Lise Sınav Sorularının Çalınması' soruşturması kapsamında 10 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. 10 Ekim'de Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki davaya, 5 tutuksuz san..
Tamamı 14.10.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
38.876.479