Tam
EskidenYeniye
 

Albaydan tepki: Andıç emir komuta işi

´İnternet andıcı´ soruşturmasında savcılığa yazı gönderen Genelkurmay Başkanlığı ´kara propaganda´ sitelerini Çiçek´in yönettiğini öne sürdü. Bunun üzerine savcılık Çiçek´in ifadesine başvurdu. Çiçek, Genelkurmay´ı yalanladı ve ´Her şey emir komuta zinciri altında yapıldı´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Albaydan tepki: Andıç emir komuta işi

´İnternet andıcı´ soruşturmasında savcılığa yazı gönderen Genelkurmay Başkanlığı ´kara propaganda´ sitelerini Çiçek´in yönettiğini öne sürdü. Bunun üzerine savcılık Çiçek´in ifadesine başvurdu. Çiçek, Genelkurmay´ı yalanladı ve ´Her şey emir komuta zinciri altında yapıldı´ dedi.

´İnternet andıcı´ soruşturması Genelkurmay Başkanlığı´yla Ergenekon davasında tutuklu Albay Dursun Çiçek´i karşı karşıya getirdi. Özel yetkili savcılığın sorusu üzerine Genelkurmay Başkanlığı 13 sayfalık raporla birlikte gönderdiği yanıtında ´kara propaganda yapan´ internet sitelerini, o dönemde ´görevli personel´ olan Çiçek´in yaptığını öne sürdü. Bunun üzerine savcılık Çiçek´in ifadesine başvurdu. Çiçek, Genelkurmay´ı yalanladı ve ?Her şey emir komuta zinciri altında yapıldı? dedi.

Hükümet aleyhinde kara propaganda yaptığı iddia edilen internet siteleriyle ilgili özel yetkili savcı Zekeriya Öz´ün başlattığı ve görev yeri değişince Savcı Cihan Kansız´a devrettiği ´internet andıcı´ soruşturmasının ilginç bir detayı ortaya çıktı. Radikal´in ulaştığı bilgiye göre, soruşturma kapsamında Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı´na ´sitelerin nasıl, ne zaman ve kimlerce´ kurulduğuna dair sorular yönelten savcılık, son olarak Genelkurmay´a ?Bu siteleri kim yönetiyordu?? diye sordu.

13 sayfalık ´andıç´ raporu

Genelkurmay Başkanlığı İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´na 13 sayfalık bir belge gönderildi. ´Kara propaganda´ yapan 42 internet sitesi hakkında bilgileri içeren raporda Genelkurmay Başkanlığı, söz konusu sitelerin her birinin o görevde bulunan kişilerin sorumluluğunda olduğunu belirtti. Raporda ayrıca 42 internet sitesinin amacı dışında kullanılması durumunda sorumluluğun bu siteyi kullananlara ait olduğu ifade edildi. Genelkurmay´ın raporunda ´sorumlu´ diye sözünü ettiği kişilerin başında Albay Çiçek geliyor. Çünkü Çiçek, ´internet andıcı´nın hazırlandığı dönemde Bilgi Destek Daire Başkanı´ydı. Genelkurmay´ın raporu üzerine Savcı Kansız, Çiçek´i cezaevinden çağırarak, Genelkurmay´ın gönderdiği bilgileri sordu. Çiçek, Genelkurmay´ın açıklamasını kabul etmeyerek, her işin emir komuta zinciri dahilinde yapıldığını söyledi.

Çiçek, sanığı olduğu ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ davasının 5 Temmuz´daki 4. duruşmasında, üye hâkim Hüsnü Çalmuk´un bu konuya ilişkin sorularını cevaplandırmıştı. Bu sitelerin Genelkurmay Başkanlığı´nca kurdurulduğunu belirten Çiçek, ?Bu sitelerin altyapısını Milli Savunma Bakanlığı´nın ihalesiyle alır. Amaç yüzde yüz beyaz propagandadır. Propaganda üç şekilde yapılır. Beyaz, gri ve siyah. Beyaz propaganda, bilgilendirme anlamına gelir. Kara propaganda ise kötüleme amacı taşır. Gri propanganda da her ikisinin karışımıdır.Benim görevim yurtdışıyla ilgili. Psikolojik harekât sanki mikrop, virüs. Dağa çıkmanın kötülüğünü anlatmak da psikolojik harekât. ´Beyaz propaganda´ yaptık. Bu birimin üstüne gittiler, dağa çıkışlar arttı? demişti.

Üç general dün ifade verdi: Kimse suçu kabul etmiyor

Bu arada devam eden soruşturma kapsamında Savcı Cihan Kansız´ın çağrısı üzerine Tümgeneraller Hıfzı Çubuklu ve Mustafa Bakıcı ile Korgeneral Mehmet Eröz ifade için dün Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne geldi. Adliyeye ilk önce, saat 08.45´te Hıfzı Çubuklu geldi. Çubuklu´nun ardından 15 dakika sonra Tümgeneral Bakıcı, sonra da Korgeneral Eröz avukatlarıyla birlikte geldi. Çubuklu ve Eröz ifade verdikten sonra adliyeden ayrılırken, Bakıcı da 3 saat süren ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Önceki gün ifade vermesi gereken Bakıcı, bir günlük sağlık raporu almıştı. Generallerin ifadelerinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Soruşturmada 21 şüpheli bulunuyor

Andıç soruşturması kapsamında 21 şüphelinin ismi geçiyordu. İsmi geçenler arasında ifade vermeye gelenlerin dışında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Balyoz tutuklu sanığı dönemin MEBS Başkanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Demokrasiye Müdahale Eylem Planı´nın altında ıslak imzası olan Ergenekon tutuklu sanığı Albay Dursun Çiçek de bulunuyordu.

Başbuğ ifadeye çağrılabilir

´İnternet andıcı´ soruşturmasını ilk olarak başlatan Savcı Zekeriya Öz´ün, dönemin Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ´un da ifadesini almaya hazırlandığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz yıl emekli olan Başbuğ´un, savcı Öz´ün yerine atanan yeni Savcı Cihan Kansız tarafından ifadeye çağrılabileceği belirtiliyor.

Soruşturma sürüyor

Soruşturmanın bundan sonraki aşamasında Özel Yetkili Savcı Kansız ifadelerin alması gereken personeli soruşturduktan sonra iddianamesini hazırlayacak ve mahkemeye sunacak. Mahkeme kabul ettiği takdirde dava açılacak.

5 soruda ´andıç´ soruşturması

´İnternet andıcı´ nedir? - ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´ adlı belgeyi ihbar mektubuyla savcılara gönderen ´meçhul asker´, Kasım 2009´da elektronik posta yoluyla ikinci bir mektup yollamış ve Genelkurmay´ın psikolojik harekât faaliyetleri çerçevesinde 42 internet sitesi kurarak, ´kara propaganda´ yaptığını belirtmişti.

Hangi sitelerden söz ediliyor? - Daha sonra kapatılan sitelerden bazıları: ?www.irtica.org, www.naksilik.com, www.nursi.info, www.ozgurgenc.net, www.genclik.info, www.aslar.org, www.askeriz.info, www.tskasker.com, www.turkatak.gen.tr, www.turkses.net, www.pkkgercegi.net, www.pkkapo.com, www.apopkk.com, www.armenianreality.com.?

Andıçta hangi isimler yer alıyor? - Belgeye göre Nisan 2009 tarihli andıç Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanlığı Destek Şubesi´nce hazırlandı. Belgenin altında Albay Dursun Çiçek de (Bilgi Destek Daire Başkanı´ydı) dahil sekiz kişinin imzası bulunuyordu. Diğer askerlerden bazıları: Eski Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, Genelkurmay Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, eski Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, eski Bilgi Destek Daire Başkanı Tümgeneral Mustafa Bakıcı...?

Soruşturma nasıl bir süreç izledi? - İhbardan sonra o dönem Ergenekon soruşturmalarını yürüten Savcı Zekeriya Öz, YAŞ toplantısının yapıldığı sırada Orgeneral Iğsız´ın da bulunduğu 19 kişiyi ifadeye çağırdı. Şimdiye kadar olan süreçte çok sayıda asker ifade verdi. Ancak tutuklanan olmadı.

Adı karışan kurumlar ne diyor? - IP numaralarının sahibi olan Milli Savunma Bakanlığı, ?Genelkurmay istedi, biz de onların adına IP adreslerini aldık? derken, kurmay ?Başbakanlık´ın bilgisi vardı? dedi. Başbakanlık yalanladı. Genelkurmay direktifin 2000´de verildiğini, sitelerin 2007´de açılıp daha sonra tümden kapatıldığını öne süren ikinci bir açıklama yapmıştı. ( Radikal)

ERGENEKON SANIĞI ANDIÇ´TAN İFADE VERDİ

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Hasan Ataman Yıldırım, kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri kurulduğu yönündeki iddialarla ilgili soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesine getirildi. Tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nden bir araçla adliyeye getirilen Ataman, jandarmalar eşliğinde binaya alındı. Ataman´ın, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız´a ifade vermesi bekleniyor. ( AA)

GENELKURMAY´IN TAVRINA ÇİÇEK´İN KIZINDAN TEPKİ

17 Haziran 2011 -Genelkurmay´dan, Ergenekon savcılığına gönderilen ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı ile ilgili Albay Dursun Çiçek´İ zor durumda bırakacak 13 sayfalık yazıya kızı İrem Çiçek´ten tepki geldi.Genelkurmay o yazıda, kara propaganda sitelerinin içeriğinden Albay Çiçek´in sorumlu olduğunu bildirmişti. Çiçek, ?herşeyi emir komuta zinciri içinde yaptım? derken kızı ve avukatı İrem Çiçek ?Bu yazıdan babam değil Genelkurmay zarar görür? diye tepki gösterdi. Genelkurmay daha önce de Çiçek´i ?İrtica Planı´nı general yapılmadığı için komutanlarından intikam almak için hazırlayıp sızdırdı? şeklinde suçlamıştı.

´Sorumlu o sitenin yöneticisidir´

´İnternet Andıcı´ soruşturması Genelkurmay Başkanlığı´yla Ergenekon sanığı Çiçek´i karşı karşıya getirdi. Ergenekon Savcılığı, Başbakanlık, Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı´na ´sitelerin nasıl, ne zaman ve kimlerce kurulduğunu´ ve ´kimin yönettiğini´ sordu. Genelkurmay ´kara propaganda´ yapan 42 site hakkında gönderdiği cevap yazısında, sitelerin her birinden o görevde bulunan kişilerin sorumlu olduğunu, amacı dışında kullanılması durumunda sorumluluğun siteyi kullananlara ait olduğunu? bildirdi.

´Herşeyi emir komuta ile yaptım´

Genelkurmay´ın yazısı üzerine Çiçek de ifadeye çağrıldı. Çünkü Çiçek, kara propaganda sitelerinin yayında olduğu dönemde Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi 3. Şube Müdürüydü ve Daire Başkanı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´ya vekalet ediyordu. Savcı Kansız tarafından ifadesi alınan Çiçek, Genelkurmay´ın aksine ?Her şey emir komuta zincirinde yapıldı? dedi. Çiçek, Ergenekon davasında savunma yaparken de kendi sorumluluğundaki sitede kara değil beyaz propaganda yapıldığını iddia etmişti. Genelkurmay´ın mahkemeye gönderdiği yazıya Albay Çiçek´in kızı ve avukatı İrem Çiçek tepki gösterdi. Konuyla ilgili STAR´a konuşan İrem Çiçek, Genelkurmay´ın gönderdiği yazının babasını etkilemeyeceğini belirterek ?Kamuoyunda Dursun Çiçek günah keçisi olarak seçilmiş. Genelkurmay´ın bu yazısı da kamuoyundaki algıyı destekliyor. Yazı babama değil Genelkurmay´a zarar verir? dedi.

´Madem illegal neden kapatılmadı?´

Çiçek´in sitelerden ikisinden sorumlu olduğunu anlatan İrem Çiçek ?Babam 3. Bilgi Destek Şube´nin başındayken bu sitelerden sadece ikisinden sorumluydu. Diğer sitelerin babam ile ilgisi yok. Bu siteler beyaz propaganda amacıyla kurulmuştur ve o sitelere konan haberleri memurlar seçer. Bu haberleri denetleyenler arasında babam dışında birçok kişi vardır. Madem ki bu siteler illegal ise neden şu ana kadar kapatılmadı. Bunlar emir-komuta içinde kurulmuş internet siteleridir? diye konuştu. Öte yandan Genelkurmay´dan yapılan açıklamada, ?Bugün (dün) ´TSK faturayı Çiçek´e kesti´ başlığıyla bir gazetede yer alan haberin gerek başlık gerekse içeriğinde gerçeği yansıtmayan hususlar bulunmaktadır´ denildi.

´Terfi edemediği için sızdırdı´

Genelkurmay´ın, Dursun Çiçek´i suçlayan İnternet Andıcı yazısı, İrtica İle Mücadele Eylem Planı ile ilgili yaşananları hatırlattı. Skandal planın ortaya çıkmasının ardından ?Albay Çiçek böyle bir plan hazırlamadı?, ?belge değil kağıt parçası? şeklinde açıklamalar yapan Genelkurmay, ıslak imzalı orjinal plan ortaya çıktıktan sonra Albay Çiçek´i ağır bir dille suçlamıştı. Genelkurmay Savcısı Yavuz Şentürk tarafından hazırlanan ve askeri mahkemece kabul edilen iddianamede Albay Çiçek ?2007 yılı YAŞ toplantılarında amiralliğe terfi ettirilmediği için kırgınlık ve kızgınlık sonucu planı hazırlayıp, medyaya sızdırmakla? suçlanmıştı.

Talimat Genelkurmay´dan geldi

2. Ergenekon davasının tutuklu sanığı Hasan Ataman Yıldırım ´kara propaganda? amacıyla Genelkurmay bünyesinde kurulan internet sitteleriyle ilgili İnternet Andıcı soruşturması kapsamında dün Ergenekon Savcısı Cihan Kansız´a ifade verdi. Aynı soruşturma kapsamında önceki gün ´şüpheli´ sıfatıyla ifade veren Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Korgeneral Mehmet Eröz ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı´ya ?internet sitelerini kurulması talimatını siz mi verdiniz??, ?Soruşturma başladıktan sonra söz konusu internet sitelerinin silinmesi talimatını kimden aldınız?, ?sitelerin silinmesi için kimlere talimat verdiniz? soruları yöneltildiği öğrenildi.

Üç paşanın da bu sorulara ?Bu sitelerle ilgili Milli Savunma Bakanlığı´nın yazısı dosyada var. Zaten bu sitelerle ilgili bakanlıktan verilmiş olan bir ödenek de var. Siteler talimat üzerine gerekli mercilerin bilgisi dahilinde kuruldu? cevabı verdiği belirtildi. Sitelerin yayından kaldırılmasıyla ilgili olarak da ?TSK için de her şey emir-komuta zinciri içinde işler. Sitelerle ilgili yazılı talimat geldi. Bu talimatla arşivleme ve bazı silinme çalışması yapılması emredildi. Bu talimat da Genelkurmay arşivinde var? dedikleri ifade edildi. ( Star)

MEÇHUL SUBAY HAKLI ÇIKTI: GENELKURMAY ANDIC´I ÇİÇEK´E YIKTI

17 Haziran 2011 - Genelkurmay Başkanlığı´nın ´internet andıcı´ davası kapsamında yargılanan Dursun Çiçek ile ilgili mahkemeye gönderdiği bir rapor; ´Kaos Planı´nın orijinalini mahkemeye gönderen ve ´kara propaganda sitelerini´ deşifre eden ´meçhul subayı´ bir kez daha doğruladı.Genelkurmay´ın soruşturma savcısının talebi üzerine gönderdiği 13 sayfalık raporda ´kara propaganda´ sitelerin sorumluluğunun Albay Çiçek´e ait olduğu yazıldı. Radikal gazetesinin haberine göre, raporda sitelerin amacı dışında kullanılmasının, siteyi işletenleri bağladığı belirtilerek, andıcın hazırlandığı dönemde Bilgi Destek Daire başkanı olan Çiçek´e işaret edildi. Yeniden ifadeye çağrılan Çiçek ise ´her şeyin emir komuta zinciri kapsamında yapıldığını´ vurguladı. Süreç, akıllara ´meçhul subayın´ savcılara gönderdiği ikinci ihbar mektubunu getirdi. Mektupta, deşifre olma durumunda, ´üstlerin emriyle´ hazırlanan ´internet andıcı´nın Dursun Çiçek´in tek başına hazırladığı süsü verilerek, suçlamalardan Çiçek´in sorumlu tutulacağı ifade ediliyordu: Genelkurmay Askeri Savcılığı aracılığı ile suçluların sadece Alb. Dursun Çiçek ve birlikte çalıştığı alt kademe personel olduğu şeklinde karar aldırmak. Bu personelin olabilecek en hafif suçlar ile cezalandırılmasını sağlamak.

Genelkurmay dün Radikal´in haberiyle ilgili kısa bir açıklama yaptı. TSK´nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Adı geçen gazetede yer alan haberin gerek başlığında gerekse içeriğinde gerçeği yansıtmayan hususlar bulunmaktadır. ifadelerine yer verildi. ( Zaman)

(16 Haziran 2011), son güncel.: (17 Haziran 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Andıçların çıktığı yasaların giremediği yer: Genelkurmay

Genelkurmay´ın provokasyon siteleri ya da ´internet andıcı´ konulu manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3440    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.331.088