Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz ve Ergenekon´a yeni hakimler

HSYK, Ergenekon ve Balyoz davalarına bakan mahkemelerdeki atanmalar nedeniyle eksilen hakimlerin yerine atamalar yaptı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Balyoz ve Ergenekon´a yeni hakimler

HSYK, Ergenekon ve Balyoz davalarına bakan mahkemelerdeki atanmalar nedeniyle eksilen hakimlerin yerine atamalar yaptı.

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yeni mahkemelere atanan isimler ve bazı tayinler nedeniyle eski mahkemelerde oluşan hakim eksikliklerini gidermeye yönelik kararname hazırladı. Balyoz davasının görüldüğü İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne iki hakim atandı. Hakimler Savaş Çelik ve Aytekin Ozanlı İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesi´nde görev yapacak. Geçtiğimiz günlerde Ergenekon davasına bakan mahkemenin başkanı Köksal Şengün´ün atanması ile de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde hakim eksikliği oluşmuştu. HSYK kararnameyle İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne Fatih Mehmet Uslu´yu atadı. HSYK, Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ise hakim Vedat Dalda görevlendirildi. Hrant Dink davasının görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ise Musat Özcan atandı. Hakim Osman Kaya ise eski emniyet müdürü Hanefi Avcı´nın yargılandığı İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görev yapacak.

Yeni kurulan 3 İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Çağlayan Adliyesi´nde görev yapacak. İş yoğunluğu nedeniyle talep edilen yeni mahkemeler, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu´nun kararı ile kuruldu. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne bulunan İstanbul 9-10-11-12-13-14. Ağır Ceza Mahkemeleri´ne üç mahkeme daha eklendi.

YENİ MAHKEMELERE ADLİYEDE YER YOK

Yeni kurulan mahkemeler İstanbul 15-16 ve 17. Ağır Ceza Mahkemesi olacak. Bu kararla birlikte özel yetkili mahkemeler fiziki olarak iki ayrı yerde görev yapacak. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde halen görev yapan 6 mahkeme Çağlayan´a taşınmayacak. Ancak yeni kurulan 3 mahkemeye Beşiktaş´taki adliye binasında yer yok.

ÜÇ MAHKEME ÇAĞLAYAN´DA GÖREV YAPACAK

Fiziki yetersizlik nedeniyle üç mahkemenin Çağlayan´da yapılan yeni adliye binasına kurulmasına karar verildi. Önümüzdeki yıllarda ise özel yetkili mahkemelerin bir araya toplanması için yeni bir binanın yapılması gündemde.

BAŞKANLAR BELİRLENDİ

HSYK kararnameyle İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı´na İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Ali Alçık´ı, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı´na İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Resul Çakır´ı ve İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı´na İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Gökmen Demircan´ı yetkilendirdi.

ÜYE HAKİMLER DE BELİRLENDİ

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi´ne üye hakim olarak ise Kazım Kahyaoğlu ile Alpaslan Uz atandı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi´ne üye hakim olarak Hikmet Şen ve Seyfettin Mermerci görevlendirildi. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi´ne de Muzaffer İren ile Menekşe Uyar üye hakim olarak atandı.

BALYOZ VE ERGENEKON´A YENİ HAKİM

Yeni mahkemelere atanan isimler ve bazı tayinler nedeniyle eski mahkemelerde oluşan hakim eksikliği de HSYK kararnamesiyle giderildi. Balyoz davasının görüldüğü İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne iki hakim atandı. Hakimler Savaş Çelik ve Aytekin Ozanlı İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesi´nde görev yapacak. Geçtiğimiz günlerde Ergenekon davasına bakan mahkemenin başkanı Köksal Şengün´ün atanması ile de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde hakim eksikliği oluşmuştu. HSYK kararnameyle İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne Fatih Mehmet Uslu´yu atadı.

DİNK DAVASININ GÖRÜLDÜĞÜ MAHKEMEYE YENİ HAKİM

Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ise hakim Vedat Dalda görevlendirildi. Hrant Dink davasının görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ise Musat Özcan atandı. Hakim Osman Kaya ise eski emniyet müdürü Hanefi Avcı´nın yargılandığı İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görev yapacak. ( DHA)

ERGENEKON DAVALARININ HIZLANDIRILMASI HEDEFLENİYOR

17 Temmuz 2011 - HSYK, resmi internet sitesinde önceki gün yaptığı açıklamada mahkemelerin dosya yükünü hafifletmek ve yargılama sürecini asgari zamana indirmek için yeni mahkemeler kurulmasına karar verdiğini duyurdu. HSYK´nın kararında Ergenekon, Balyoz gibi çok sanıklı davaların görüldüğü Beşiktaş´taki özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin mevcut yapısına ek olarak 15. 16. ve 17. Ağır Ceza Mahkemesi kurulacağı belirtildi. İstanbul´da şu an 9, 10, 11, 12, 13 ve 14. olmak üzere altı özel yetkili mahkeme vardı. Yenilerinin eklenmesiyle sayı dokuza çıktı. Ergenekon ve Balyoz davalarına bakmakla görevli mahkemeler dosya ve sanık sayısının fazla olması nedeniyle davalara dönüşümlü olarak bakıyordu. Örneğin bir ay boyunca 1. Ergenekon davası görülürken, bu davaya bir ay ara verilip, 2. Ergenekon davası ele alınıyordu. Benzer durum Ergenekon kapsamında açılan çok sayıda dava için geçerliydi. Böyle olunca da sanıkların savunmalarının alınması, avukatların talep bildirmesi geciktiği gibi sanıkların tutuklu kalma süreleri de uzuyordu. Yeni düzenlemeyle yargılamanın hızlanacağı ve 2008´de görülmeye başlanan 1. Ergenekon davasının 2012 yılı ortalarında sonuçlanacağı ifade ediliyor.( Radikal)

YENİ ÖZEL MAHKEMELERİN SAVCILARI DA BELİRLENDİ

15 Ağustos 2011 - İstanbul´da yeni kurulan 3 özel yetkili mahkemenin duruşmalarına girecek savcılar belli oldu. Birinci Balyoz iddianamesini hazırlayan savcılardan Mehmet Ergül, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi´nin duruşmalarına çıkacak. Ergenekon soruşturması savcılarından Ufuk Ermertcan da 17. Ağır Ceza Mahkemesi´nin duruşma savcısı oldu.Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu´nun (HSYK) son kararnamesiyle birlikte İstanbul´da 6 olan özel yetkili mahkeme sayısı 9´a çıkarılmıştı. Mahkemelerde görev yapacak başkan ve üye hakimler daha önce belirlenmişti. Çağlayan´daki adliyede görev yapacak olan 3 yeni özel yetkili mahkemede görev alacak savcılar da belli oldu. Ali Alçık´ın başkanlık yapacağı İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi´nde duruşma savcısı Mehmet Ergül olarak belirlendi. Ergül, birinci Balyoz iddianamesinde imzası bulunan savcılardan. Resul Çakır´ın başkanlık edeceği İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi´nin duruşma savcısı Seyfettin Atıcı olurken Gökmen Demircan´ın başkanı olduğu İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi´nde savcı Ufuk Ermertcan görev yapacak. Ermertcan, Ergenekon soruşturmasını savcı Cihan Kansız´la beraber yürütüyordu. ( Cihan)

ÖZEL YETKİLİ SAVCILARDA YENİ GÖREV DAĞILIMI

16 Ağustos 2011 - Özel Yetkili İstanbul Adliyesi´nde yeni kurulan mahkemeler ve ataması yapılan savcıların ardından görev değişiklikleri oldu. Poyrazköy davasına bakan mahkemenin savcısı değişirken Balyoz soruşturmasında dosyadan alınarak duruşma savcısı yapılan Bilal Bayraktar tekrar soruşturma savcısı oldu.Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde bazı savcıların görevleri değişti. Balyoz soruşturmasını yürütürken soruşturmadaki görevinden alınan ve daha sonra İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne duruşma savcısı olarak görevlendirilen Bilal Bayraktar, tekrar soruşturma savcısı oldu. Bayraktar´ın yerine ise adliyeye yeni atanan Ümit Zafer Çolak duruşma savcısı olarak görevlendirildi. Dink cinayeti soruşturmasını yürüten ve daha sonra İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde duruşma savcısı olan Selim Berna Altay´ın da görevi değişti. Altay da tekrar soruşturma savcısı oldu. Savcı Altay´ın ayrılması ile boşalan İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nin duruşma savcılığına ise Salim Duran atandı. Savcı Salim Duran, Koramiral Deniz Cora´nın sanıkları arasında olduğu Amirallere Suikast iddiasında ikinci iddianameyi hazırlamıştı. Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nin duruşma savcısı Nuri Ahmet Saraç´ın da görevi değişti. Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili davada yargılanan Pınar Selek´in beraat kararına itiraz eden savcı Saraç, artık soruşturma savcısı oldu. ( Cihan)

(16 Temmuz 2011), son güncel.: (16 Ağustos 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İstanbul´a 3 yeni özel yetkili mahkeme

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3553    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.713.905