Tam
EskidenYeniye
 

Biri yalan uydurdu diğeri dava açtı

İnternet andıcı iddianamesinde AK Parti´ye açılan kapatma davasına ilişkin ilginç ayrıntılara da yer veriliyor. Buna göre, psikolojik harp teknikleriyle kamuoyunu yönlendirerek hükümeti yıpratmak için kurulan ´kara propaganda´ sitelerinde kapatma davasını destekleyen yazı ve yorumlar yer alıyor. Bu yalan haberler Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya tarafından AK Parti´ye karşı açılan kapatma davasında delil olarak dosyaya konuldu. Anayasa Mahkemesi´nin incelemesinde ise yalan olduğu tespit edilen çok sayıda delil dosyadan çıkarıldı. Söz konusu siteler ayrıca Abdullah Gül´ün seçilmesini engellemek için 11. cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yürütülen kontrgerilla harekatı kapsamında da aktif olarak kullanıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Biri yalan uydurdu diğeri dava açtı

İnternet andıcı iddianamesinde AK Parti´ye açılan kapatma davasına ilişkin ilginç ayrıntılara da yer veriliyor. Buna göre, psikolojik harp teknikleriyle kamuoyunu yönlendirerek hükümeti yıpratmak için kurulan ´kara propaganda´ sitelerinde kapatma davasını destekleyen yazı ve yorumlar yer alıyor. Bu yalan haberler Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya tarafından AK Parti´ye karşı açılan kapatma davasında delil olarak dosyaya konuldu. Anayasa Mahkemesi´nin incelemesinde ise yalan olduğu tespit edilen çok sayıda delil dosyadan çıkarıldı. Söz konusu siteler ayrıca Abdullah Gül´ün seçilmesini engellemek için 11. cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yürütülen kontrgerilla harekatı kapsamında da aktif olarak kullanıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 93 sayfalık ´internet andıcı´ iddianamesinde AK Parti´ye açılan kapatma davasına ilişkin önemli bilgiler de yer alıyor. 2008 yılında açılan kapatma davasında kullanılan gazete kupürleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan internet sitelerindeki haberler örtüşüyor. İşte bazı başlıklar: Türkiye irtica tehdidi altında, AKP´de kadına yer yok, Atatürkçü cumhurbaşkanı istiyoruz, Yargı kuşatmada...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 93 sayfalık ´internet andıcı´ iddianamesinde, yıllardır kamuoyunu maniple eden internet siteleri ve amaçları deşifre ediliyor. Yedisi general 22 sanıklı iddianamede, ´irtica.org, turkatak.genç.tr´ gibi TSK tarafından kurulduğu ortaya çıkan internet sitelerinin yayınları hukuki olarak incelenmiş. Buna göre iddianamede, Kurmay Albay Dursun Çiçek´in talimatla kurduğunu belirttiği ´irtica.org ve turkatak.gen.tr´ isimli sitelerdeki yayınların, genel itibarıyla ulusal düzeyde yayın yapan basın yayın organlarında çıkmış köşe yazıları ile haberlerden oluştuğu ve sitelerin güncel olarak işletildikleri belirtiliyor. Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Adalet, İçişleri ve Milli Eğitim bakanları üzerinden ´Türkiye Cumhuriyeti yürütme organını baskı altına alıcı, tezyif ve tahkir edici´ yayınların bulunduğu belirtilen sitelerde, ´türban, imam hatipler, kadrolaşma-atamalar, Diyanet İşleri, Fethullah Gülen ve AKP işbirliği´ temalı yayınlar ile kamuoyunun maniple edilmeye çalışıldığı vurgulanıyor. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan´ın aday olacağı söylemlerinin kamuoyunda yer almasının ardından bu durumu ağır şekilde eleştiren yazıların yayınlandığı aktarılıyor. Savcılık, ´yine bu süreçte adaylığı kesinleşen Abdullah Gül´ün de cumhurbaşkanı adayı olmasını, ayrıca seçim sonrasında ise cumhurbaşkanı olmasını eleştiren yazıların yayınlandığı ve yine AK Parti´ye açılan kapatma davasını destekleyici mahiyette yazı ve haberlerin yer aldığı´ tespitinde bulunuluyor.

TÜRKİYE, MALEZYA oluyor!

İddianamede, sitelerde Türkiye´de irtica tehdidi olduğu ve laikliğin tehlike altında bulunduğu yönünde ´hezeyan´ uyandırma amaçlı yayınların yer aldığı aktarılıyor. Bu haber-yazı içeriklerinde, şeriatla yönetilen bazı ülkelerdeki şeriat uygulamalarından örneklerin yer aldığı ve şeriat idaresinin hakim olduğu ülkeler ile (özellikle İran ve Malezya) Türkiye´nin özdeşleştirilerek bu ülkelere şeriatın yavaş yavaş hakim olduğu ve Türkiye´nin de şeriat idaresine kaymakta olduğu temalarının işlendiği, bu kapsamda Kur´an kursları ve türban konulu haberlerin de kullanıldığı ifade ediliyor. Mevcut iktidarın da tüm bu durumları destekleyici faaliyetlerinin olduğu iddiaları ile bir yandan yürütme organı baskı altına alınmak istenirken, diğer yandan ülkede irtica korkusu ve paranoyası oluşturularak kamuoyunun maniple edilmek istendiği yazılıyor. Albay Dursun Çiçek imzalı ´Kaos Planı´nda sistematikleştirilmiş örgütsel hususlara paralel birçok yayının yer aldığı bildiriliyor. Savcının kara propaganda sitelerine ilişkin tespiti ise şöyle: Söz konusu sitelerin kuruluş amaçlarında belirtilen kurum tanıtımı ve bilgilendirme gayeleri ile işletilmedikleri, bilakis Ergenekon terör örgütünün amaçları doğrultusunda kamuoyu oluşturmaya yönelik yayın yaptıkları kanaatine varılmıştır.

´İrtica hortladı´ haberleriyle psikolojik harp yapıldı

Dönemin Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından 2008 yılında hazırlanan kapatma davasının iddianamesi, Google´dan toplanan haberler ve ´gazete kupürleriyle´ oluşturulduğu gerekçesiyle eleştiri konusu olmuştu. İnternet andıcı iddianamesine göre AK Parti´yi kapatma davasını desteklemek için toplumda hezeyan uyandırmayı amaçlayan abartılı haberlerden bazıları şöyle: TRT´de irtica hortladı, Türkiye irtica tehdidi altında, AKP´nin türban planı çalıştı, AKP´de kadına yer yok, Atatürkçü cumhurbaşkanı istiyoruz, Çankaya Cumhuriyet ile hesaplaşma yeri değil, Yargı kuşatmada, Köşk´e çıkarsa ılımlı İslam denemesi başlar, Tesettür otelleri 4 kat arttı, Türban Köşk´e çıkmamalı, AKP türbana dolandı, Adım adım irticai yaşama doğru, Halk eğitim merkezinde çarşaflı aile eğitimi, İran´da örtü okula sinsice girdi, Otobüste namaz baskısı, MEB´in broşüründe veliler türbanlı, AKP yumuşakça İslamlaştırıyor, Türkiye´nin yönü İran´a doğru, AKP laik sistemi dilim dilim doğruyor, Ergenekon, büyük bir provokasyon, Resmen karşı devrim. ( Zaman)

(01 Ağustos 2011, 11:03)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

Cumhurbaşkanlığı sürecinde kışkırtmalar

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3591    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.281.579