Tam
EskidenYeniye
 

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

Islak imzalı komplo belgesi davasının bugün görülmeye başlanan 21. duruşmasına gizli tanık ´Munzur´un ifadeleri damga vurdu. Tutuklu sanıklardan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a geldiğini ve kendilerinin de Çiçek´i karşıladıklarını söyleyen Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini, bu isteği kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

Islak imzalı komplo belgesi davasının bugün görülmeye başlanan 21. duruşmasına gizli tanık ´Munzur´un ifadeleri damga vurdu. Tutuklu sanıklardan Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a geldiğini ve kendilerinin de Çiçek´i karşıladıklarını söyleyen Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini, bu isteği kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 21. 21´inci duruşmasına tutuklu sanıklar Dursun Çiçek, Serdar Öztürk ve Deniz Yıldırım katıldı. Kırmızı bültenle aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık Bedrettin Dalan ile diğer 3 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, gizli tanık Munzur´un, mahkeme salonunun arka tarafından bulunan özel gizli tanık odasında hazır olduğunu ve ifadesine başvuracaklarını söyledi. Kimliği ortaya çıkmasın diye sesi ve görüntüsü bozularak mahkeme salonuna aktarılan gizli tanık Munzur, katip Süleyman Karaca´nın da yanında bulunduğu gizli tanık odasından ifadesini verdi.

Davanın tutuklu sanıklarından Kurmay Albay Dursun Çiçek´in Erzincan´a gittiği, örgüt faaliyetleri kapsamında gizli toplantılara katıldığı ileri sürülmüştü. Bu iddiaları reddeden Çiçek ise, görev gereği dahi Erzincan´da bulunmadığını söylemişti. Ancak gizli tanık Munzur, sanık Çiçek´in Erzincan´a geldiğini söyledi. Çiçek´in helikopterle geldiğini belirten Munzur, askeri araç ile havaalanı dışına çıkarıldığını ve daha sonra da sivil bir araç ile kalacağı Konak Mazlum Otel´e kadar götürdüklerini kaydetti. Munzur, sanık Çiçek´i havaalanında karşılayan ve İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli olan Şenol Başçavuş´un kendisine 2 bin TL vererek misafir Çiçek için akşam bir eğlence düzenlemesini istediğini aktardı. Munzur, Şenol Başçavuş´un bu isteğini kendisine ait kafede yerine getirdiğini ifade etti.

TANIK MUNZUR, ÇİÇEK´İN ERZİNCAN´A GELDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Gizli Tanık Munzur, sahibi olduğunu söylediği kafesine gelip giden İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş ile tanıştıklarını zamanla samimi olduklarını anlattı. Gizli Tanık Munzur, ?Dursun Çiçek, Erzincan´a geldiğinde Erzincan İl Jandarma Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş gidip askeri havaalanından aldık. Sivil bir helikopter ile geldiler. 2 sivil bir de askeri araç vardı. Ben Şenol Başçavuş´un aracındaydım. Benim olduğum araçta 3 kişi vardı. Sivil giysiliydiler ama asker oldukları belli oluyordu. Benim kafemde çay içtikten sonra Dursun Çiçek´i ve diğerlerini otele götürdük. Şenol Komutan, otel görevlilerine ´hiçbir kayıt yapılmasın´ dedi. Sonra Şenol Komutan bana 2 bin lira verdi. ´Akşama kafeyi kapat, güzel bir masa hazırla. Akşam kafeyede kimseyi alma içkide al´ ´ dedi şeklinde konuştu. Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 8 komutanın akşam kafesine geldiğini anlatan Gizli Tanık Munzur, O akşam Dursun Çiçek´in kendisini fırça attığını, Çiçek´in ´Sana verilen görevi neden yapmıyorsun´ dediğini iddia etti. Munzur, İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli Şenol Başçavuş´un, İliç savcısı Bayram Bozkurt aleyhine yürüttüğünü iddia ettiği komplo planlarını da anlattı. Munzur, Şenol Başçavuş bana İliç savcısı Bayram Bozkurt´un evine tarihi eser ve silah koymamı istedi ancak ben reddettim. Hatta başçavuşa, ´Neden bu kadar İliç savcısıyla uğraşıyorsunuz´ diye sordum. Oda sen karışma dediğimi yap dedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, yapılan toplantının tarihini sorması üzerine tanık Munzur, Ne yazdı ne kıştı. Ortasıydı. Toplantı kafede yapıldı şeklinde konuştu. Munzur´un bu cevabı üzerine salonda bulunan izleyiciler ise güldü.

NE FAZLA KIŞTI, NE FAZLA YAZDI

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Munzur´un ifadesinde bazı çelişkiler olduğunu belirterek savcılık ifadesinde ?her yerin karla kaplı olduğunu söylemesine karşın tanığın duruşmada farklı beyanda bulunduğuna dikkat çekti. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ´Dursun Çiçek Erzincan´a tam olarak ne zaman geldi?´ sorusuna tanık Munzur, Ne fazla kıştı, ne fazla yazdı. Tam olarak bilemiyorum. Kar yoktu. Ailesel sıkıntılarım vardı tam olarak tarihleri hatırlamıyorum şeklinde konuştu.

CİHANER´İN TANIMIYORUM

Savcı Pekgüzel, tanık Munzur´a Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i tanıyıp tanımadığını sordu. İlhan Cihaner´i tanımadığını söyleyen Munzur, Cihaner´in de bir kez kafesine geldiğini iddia etti. Pekgüzel´in jandarmada haber elemanı mıydınız? sorusuna Munzur, Hayır. Jandarmada bir görevim yoktu dedi.

AVUKAT İREM ÇİÇEK TANIK İFADE VERİRKEN YANINDA OLMAK İSTİYOR

Bu arada Albay Dursun Çiçek´in kızı olan ve aynı zamanda avukatı olan İrem Çiçek, 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne dilekçe sundu. Çiçek dilekçesinde, Gizli tanığın beyanlarını bir kağıttan okuyup okumadığını bilemeyeceğimizden, gizli tanığın ifadesi alındığı sırada yanında bulunmayı talep ediyorum ifadelerini kullandı. Duruşma gizli tanık Munzur´un sorgu ve beyanın alınmasıyla devam ediyor. ( Cihan, Zaman, DHA, AA)

Duruşmaya verilen aranın ardından ifadesinin alınmasına devam edilen gizli tanık ´Munzur´, kamera ile salondaki sanıklar yakınlaştırılarak sorulduğunda, Dursun Çiçek´i teşhis ettiğini ifade etti.

İFADE DEĞİŞTİRMEM İÇİN 80 BİN LİRA PARA GETİRDİLER

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in cemaate ilişkin sorusuna Munzur, cemaate yapılacak operasyonda kullanılmak üzere Erzincan´da öğrenciler için 3 ev tutulduğunu, birini kendisinin tuttuğunu anlatarak, ´Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar. İfademi değiştirmem için bana 80 bin lira para getirdiler´ yanıtını verdi. Gizli tanık Munzur, Savcı Pekgüzel´in ´Paraları gördünüz mü?´ sorusu üzerine görmediğini söyledi.

Pekgüzel´in ´Savcı Osman Şanal´dan şikayetçi oldunuz mu?´ sorusu üzerine gizli tanık Munzur, şikayetçi olmadığını belirterek, ´Ağabeyim ve Ömer diye arkadaşım tepeye gitmiştik. Bizim cep telefonlarımızdan mı tespit ettiler bilmiyorum. Jandarma beni gözaltına aldı. Beni davadan vazgeçirmeye çalıştılar. Osman Şanal´ın benden zorla ifade aldığını söylememi istediler´ diye konuştu.

Sanık Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen´in, ´Size nasıl bir ifade vereceğiniz yönünde telkinde bulunuldu mu? Herhangi bir görevlinin teması oldu mu?´ sorusuna Munzur, tanıklığı konusunda kimseden telkin almadığını ve herhangi bir görevlinin kendisi ile temasa geçmediğini söyledi.

´İfadenizde, Dursun Çiçek´in sizi fırçaladığını söylediniz. Kendisini tanıyor musunuz?´ sorusuna Munzur´un tanımadığı şeklinde cevap vermesi üzerine avukat Ülgen, ´Bir kişi tanımadığı başka bir kişiyi nasıl fırçalar?´ diye tekrar sordu. Bunun üzerine Munzur, ´Şenol Komutanı fırçalayan beni fırçalamaz mı?´ dedi.

Gizli tanık Munzur, avukat Ülgen´in, ´Cemaat evlerini tespit etme görevi vermişler size. İliç Savcısını kadınlarla birlikte görüntülemek gibi böyle görevleri neden size veriyorlar?´ sorusuna, ´Benim kafeme herkes gelir giderdi. Herkes beni tanırdı´ yanıtını verdi.

İREM ÇİÇEK´İN TALEBİ REDDEDİLDİ

Sanık Dursun Çiçek´in kızı ve avukatı olan İrem Çiçek, gizli tanık odasına girerek tanık Munzur ifade verirken yanında bulunmayı talep etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanığın kimliğinin ifşa edilebileceği ihtimali olduğu ve bunun da kanunla korunduğunu ifade ederek, talebin reddine karar verdiklerini açıkladı.

Avukat İrem Çiçek, gizli tanık Munzur´un, gazeteciler Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve bazı milletvekilleriyle defalarca görüşme talebinde bulunduğunu anımsattı. Kendi ifadesinde de tanık Munzur´un kimliğini açıkladığını öne süren avukat İrem Çiçek, bu nedenle de Munzur´un gizli tanık olarak kabul edilemeyeceğini iddia etti.

Avukat Çiçek´in, söz konusu isimlerle görüşme isteği ile ilgili detayları sorması üzerine Munzur da kendisinin kayıtsız bir otele yerleştirildiğini, daha sonra bir fırsatını bularak kaçtığını ve Yargıtay´dan yardım istediğini, ama kimseden yardım alamadığını belirtti.

Sanık Dursun Çiçek´in, ´Neden gizli tanık olmaya karar verdiniz?´ sorusuna da tanık Munzur, ´Gazetelerde çıkan haberler üzerine gittim ifade verdim´ dedi.

Sanık Çiçek´in, ´Neden beni Erzincan işine kattınız?´ sorusuna gizli tanık Munzur, ´Siz Erzincan´a geldiniz. Benim kafeme de geldiniz oturdunuz´ yanıtını verdi.

Gizli tanık Munzur, sanık Dursun Çiçek´in ´Gizli tanık Efe´nin ifadelerinden haberin var mı? Tanıyor musun?´ sorusunu da gizli tanık Efe´yi tanıdığını, ifadelerinden ise haberinin olmadığı şeklinde yanıtladı.

´HIRSIZLIĞA BAŞLADIM´

Avukat Çiçek´in tekrar söz alarak, herhangi bir soruşturma ya da yargılama geçirip geçirmediğini sorması üzerine gizli tanık Munzur, herhangi bir yargılama ya da soruşturma geçirmediğini söyleyerek, ´Beş yıldır evimden, işimden ayrıyım. Psikolojimi bozdular. İki yıldır kaçmaktan cebimdeki tüm parayı bitirdim. Sizin sayenizde hırsızlığa başladım´ diye konuştu.

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu´nun, ´Şenol Bozkurt, AKP, Fethullah Gülen, Alevi ve ´Ergenekon´ soruşturması ile ilgili sana bir şeyler söyledi mi? sorusuna da gizli tanık Munzur, ´Hayır, hiç bahsetmedi. Zaten ben onların neye hizmet ettiklerini o zaman bilmiyordum´ yanıtını verdi.

Tanık ´Munzur´, korunmasının devamını isteyerek, yerinin değiştirilmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, araya girerek duruşmayı yarına erteledi. ( AA)

´3 EV TUTUP CEMAAT EVİ SÜSÜ VERDİK, EVLERDEN BİRİNE İKİ ERKEK İKİ KIZ YERLEŞTİRDİK´

02 Ağustos 2011 - Savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in sorusu üzerine Cemaate yapılacak operasyonda kullanılmak üzere Erzincan´da öğrenciler için 3 ev tutulduğunu, birini kendisinin tuttuğunu anlatan gizli tanık Munzur, ?Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar. İfademi değiştirmem için bana 80 bin lira para getirdiler? dedi. Munzur, evlerden birine iki erkek iki kız yerleştirdiğini, bütün masraflarını ise Şenol komutanın karşıladığını iddia etti. Dönemin CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınaztepe ve CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin´in, kendisini bir yere götürdüğünü iddia eden Munzur, ?Tınaztepe ´bu olayı patlatacağız´ dedi? diye konuştu. Dursun Çiçek´in avukatı Celal Ülgen, Munzur´a ?Cemaat evlerini tespit etme görevi vermişler size. İliç Savcısını kadınlarla birlikte görüntülemek gibi böyle görevler neden size veriyorlar?? diye sordu. Munzur, ?Benim kafeme herkes gelir giderdi. Herkes beni tanırdı? cevabı verdi. ( Star)

(01 Ağustos 2011), son güncel.: (02 Ağustos 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ MANŞETLERİMİZ

GİZLİ TANIK EFE´NİN MAHKEMEYİ SARSAN İFADELERİ

Gizli tanık ´Efe´den şok ifadeler: Cihaner ´terör arttırılmalı´ diyordu

İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI ERZİNCAN´DA UYGULAMAYA KONULDU: İŞTE ADIM ADIM ERZİNCAN´DAKİ ISLAK KOMPLO

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma işbirliğiyle ´ıslak imza´ operasyonları

Erzincan iddianamesinde arama yap

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3593    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

Düzce: Mahrem Askerlere 12 Hapis

02.08.2019 17:50 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'mahrem askeri yapılanması'nda yer aldıkları iddiasıyla 2'si tutuklu 14 sanığın yargılandığı davada karar verildi. 16 Temmuz'da Düzce 2. Ağır..
Tamamı 2.8.2019

Kozan İmamına 12 Yıl Hapis

03.08.2019 13:01 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada örgütün sözde 'Kozan imamı' olduğu gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanığa 12 yıl hapis cezası verildi. 16 Temmuz'da Adana 2. Ağ..
Tamamı 3.8.2019

İsmail'in Yeri Davası: 5 Yıl Hapis

03.08.2019 12:32 Düzce'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Çolak'ın yargılanmasına devam edildi. İsmail Çolak etkin pişmanlık yasası göz önünde bulundurularak cezası düşürüldü..
Tamamı 3.8.2019

Telekulak Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:09 Antalya'da, 2009-2013 yılları arasında, aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıklı 'telekulak' davasında yargılanan ve hakkında verilen beraat kar..
Tamamı 2.8.2019

Nazilli Fetö Davası Tekrar Görülecek

02.08.2019 17:29 Aydın'daki 108 sanıktan 63'üne 2 yıl 1 ay ile 12 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırdığı dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi verilen hükümleri bozdu. Daire, dosyayı yeniden incelenmek üzere yerel mah..
Tamamı 2.8.2019

Savcılık: Darbe Tehlikesi Sürüyor

14.07.2019 13:33 Türkiye genelinde son 10 günde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) TSK içindeki örgütlenmesine yönelik çok sayıda operasyonda 388 şüpheli gözaltına alındı. Kripto eleman olarak tanımlanan ..
Tamamı 14.7.2019

Zırhlı Birlikler: Darbeye 33 Müebbet

13.07.2019 13:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 45'i tutuklu, 53 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 10 Temm..
Tamamı 13.7.2019

Mahrem Sat'lara 44 Müebbet

13.07.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 13.7.2019

Polatlı'daki 47 Müebbet Onandı

14.07.2019 12:46 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 27'si 'ağırlaştırılmış müebbet', 20'si 'müebbet', 64'ü de beraat..
Tamamı 14.7.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
37.790.969