Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Andıç´ta 14 yakalama kararı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kara propaganda ile kamuoyunu yönlendirme amaçlı ´internet siteleri´ davasında Orgeneral Nusret Taşdeler ve Tümgeneral Hıfzı Çubuklu´nun da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında yakalama emri çıkarttı. Savcı iddianamedeki 22 sanığın tümü için yakalama talep etmişti. Mahkeme heyeti ayrıca, davanın ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleştirilmesine de karar verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Andıç´ta 14 yakalama kararı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, kara propaganda ile kamuoyunu yönlendirme amaçlı ´internet siteleri´ davasında Orgeneral Nusret Taşdeler ve Tümgeneral Hıfzı Çubuklu´nun da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında yakalama emri çıkarttı. Savcı iddianamedeki 22 sanığın tümü için yakalama talep etmişti. Mahkeme heyeti ayrıca, davanın ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleştirilmesine de karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ?Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri?ne ilişkin davanın iddianamesini hazırlayan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız´ın 22 sanık hakkında yakalama emri çıkarılması konusundaki talebine ilişkin incelemesini tamamladı.Mahkeme heyeti, iddianamede yer alan ve savcının tümü hakkında yakalama kararı verilmesini talep ettiği 22 sanıktan aralarında Hasan Iğsız, Hıfzı Çubuklu ve Mehmet Eröz´ün de bulunduğu 14 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı. Mahkeme, diğer 8 sanık hakkında yakalama kararına ise gerek görmedi. Mahkeme heyeti, yakalama kararlarının gerekçesini ´delilleri karatma´, kaçma ihtimali olarak gösterdi. Heyet ayrıca, davanın, aynı mahkemede görülen ıslak imzalı ?İrtica ile Mücadele Eylem Planı? davası ile birleştirilmesine de hükmetti. Davanın ilk duruşması 12 Eylül´de yapılacak.

Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından hazırlanan iddianamede, Türk Ceza Kanunu´nun (TCK) 312/1. maddesinde ?Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs eden kimseye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir? hükmünün yer aldığı belirtilerek, sanıklar hakkında soruşturmanın 2 yılı aşkın bir süredir devam ettiği ve toplanan delillerin bir bütün olarak değerlendirilmesi durumunda sanıkların TCK´nın 312. maddesindeki suçu işlediklerinin anlaşıldığı ifade edilmişti. İddianamede, şüphelilerin eyleminin Ceza Muhakemeleri Kanunu´nun (CMK) 100/3. maddesinde sayılan suçlardan olması, bu nedenle CMK´nın 100/2. maddesi uyarınca tutuklanma nedeninin var sayılması ve eylemin kanunda öngörülen muhtemel cezası dikkate alınarak sanıklar hakkında tutuklanmalarına karar verilmesi amacıyla yakalama kararı çıkartılması istenmişti.

YAKALANMASI İSTENEN 14 SANIK

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler,

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız,

Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu (Balyoz davasının tutuklu sanığı),

Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin,

Korgeneral Mehmet Eröz,

Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu,

Tümgeneral Mustafa Bakıcı,

Tuğamiral Alaettin Sevim,

Albay Fuat Selvi,

Albay Ziya İlker Göktaş,

Albay Hulusi Gülbayar,

Albay Cemal Gökçeoğlu,

Albay Sedat Özüer,

Sivil Memur Mehmet Bülent Sarıkahya.

YAKALANMASINA GEREK GÖRÜLMEYEN 8 SANIK

Albay Orhan Güçlü,

Ergenekon davasından tutuklu olan Albay Hasan Ataman Yıldırım,

Deniz Yarbay Altunay Şahin,

Emekli Yarbay Recai Alkan,

Deniz Binbaşı Cem Şimşek,

Deniz Binbaşı Fatih Koca,

Yüzbaşı Murat Uslukılıç,

Sivil Memur Meryem Kurşun.

ALBAY ÇİÇEK ELE VERDİĞİ KOMUTANLARIYLA AYNI SIRALARDA OTURACAK

09 Ağustos 2011 -´Psikolojik harp ve kara propaganda´ faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan internet siteleriyle ilgili davada dün önemli bir gelişme yaşandı. Hazırladığı iddianameyi geçtiğimiz hafta mahkemeye sunan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız, 22 sanık hakkında yakalama emri çıkarılmasını talep etmişti. ´Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs´ etmekle suçlanan sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin 7´si general 14 sanık hakkında yakalama kararlarının yer aldığı 2 sayfalık yazısında, Ceza Muhakemesi 100/3 maddesine göre, sanıkların üzerlerine atılı olan ´Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, silahlı terör örgütü yöneticiliği ve silahlı terör örgütü üyeliği´ suçlarının ´katalog suçlar´ kapsamında olduğuna dikkat çekiliyor. Mahkemenin kararında, devamla, Atılı suçların vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, dosya içeriği, soruşturma sırasında dinlenen tanık beyanları dikkate alındığında, sanıklara isnat edilen suçları işledikleri konusunda kuvvetli şüphe sebeplerinin olması, delilleri gizleme veya değiştirme hususlarında kuvvetli şüphelerin bulunması´ gerekçesiyle CMK 98´e göre yakalama emri çıkarıldığı belirtiliyor.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan sanıklardan emekli olanların polis tarafından yakalanıp mahkemeye çıkarılması gerekiyor. Muvazzaf subayların ise İstanbul Merkez Komutanlığı tarafından teslim edilmesi bekleniyor. Ancak, sanıkların ´yakalama emri´ne bir sonraki mahkemeye itiraz etme hakları da var. Öte yandan Albay Orhan Güçlü, Yüzbaşı Murat Uslukılıç, Genelkurmay sivil memuru Meryem Kurşun, emekli Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım, Deniz Binbaşı Cem Şimşek, Deniz Yarbay Altunay Şahin, Deniz Binbaşı Fatih Koca ve emekli Yarbay Recai Alkan ise tutuksuz yargılanacak. Mahkeme ayrıca, CMK´ya göre sanıkların duruşmada en fazla üç avukatla savunma yapması sınırlaması getirdi.

Islak imzalı kaos planıyla fiili ve hukuki irtibat var

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca ´internet andıcı´ davasının millete ve hükümete yönelik komplolar içeren ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasıyla birleştirilmesi talebini de karara bağladı. Mahkeme, ´iddianamedeki anlatımlar, birleştirme yönündeki savcılık talebi, davaların birlikte yürütülmesinde dosyalar arasındaki fiili ve hukuki irtibatın olması, davaların birleştirilmesinde hukuki menfaatin bulunması ve usul ekonomisi´ gerekçelerini dikkate alarak internet andıcı davasını 8 sanıklı ´kaos planı´ davasıyla birleştirdi. Bu şekilde davadaki sanık sayısı 30´a yükselmiş oldu. İlk duruşma ise 12 Eylül 2011´de Silivri´de yapılacak. Emekli Albay Dursun Çiçek, ´Andıç gerçek bir belgedir. Altında imza ve paraflar var.´ diyerek ele verdiği komutanlarıyla aynı sırada oturacak. Çiçek, ´internet andıcı´ soruşturması kapsamında 20 Temmuz 2011´de savcılığa önemli bilgiler vermişti. Sorumluluğun kendisinde olduğu kadar sıralı amirlerinde de olduğunu anlatan Çiçek, o dönemdeki komutanları Korgeneral Mehmet Eröz, Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Tümgeneral Hıfzı Çubuklu hakkında suçlayıcı ifadelerde bulunmuştu.

BAŞBUĞ DA İŞİN İÇİNDE ANCAK MAHKEMEDE YOK

İnternet andıcı davasının sanıklarının iddianamede yer alan ifadeleri, hazırlanan çalışmanın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a sunulduğunu ortaya koyuyordu. İfadelere göre, andıç çalışması bizzat dönemin ikinci başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız tarafından koordine ediliyor. Korgeneral Mehmet Eröz, çalışmanın emrini Genelkurmay Başkanı´ndan aldıklarını itiraf ediyor.

Sanık ifadelerine göre, ´andıç´ haberinin 4 Şubat 2009´da yayınlanması üzerine siteler hemen kapatılıyor, ancak kısa bir süre sonra tekrar yayına başlıyor. Sitelerin yeniden yayınlanması için ise en tepe olan Genelkurmay Başkanlığı´ndan olur alındığı aktarılıyor. Sanık Yüzbaşı Murat Uslukılıç, ´internet andıcı´nı Dursun Çiçek´in talimatıyla kendisinin hazırladığını kabul ediyor. Uslukılıç, mart ayının sonuna doğru Dursun Çiçek´in kendi odalarına geldiğini ve 2. Başkan´dan (Hasan Iğsız) ´Olur´ aldım. Yeni internet siteleri için bir andıç hazırlayalım. dediğini aktarıyor. Andıcın ana çatısını Dursun Çiçek´in kurduğunu, hazırlayan olarak da kendi imzasının olduğunu belirtiyor. Kendisi imzalamadan önce dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu´nun da andıç hazırlandıktan sonra değişiklikler yaptığını, kanunen uygun olduğuna ilişkin imzayı attığını söylüyor. Uslukılıç´ın ifadesine göre andıç hazırlandıktan sonra dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Hasan Iğsız´a sunuluyor. Iğsız da ´Komutana arz´ notu yazıyor. Çalışmayı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a ise Dursun Çiçek arz ediyor.

Korgeneral Mehmet Eröz, ´internet andıcı´ olarak yer alan çalışmanın emrini Genelkurmay Başkanı´ndan aldıklarını itiraf ediyor. 14 Nisan 2009 tarihinde internet andıcına onay alırken yaptıkları incelemede, bu sitelerin hayali isimlere kayıtlı olduğunu fark ettiklerini, yasaya aykırı olduğunu görüp 5651 sayılı yasa gereğince kurmayı planladıkları 4 siteye şube müdürlerinin gerçek isimleri ile kaydolmasını öngördüklerini aktarıyor. İddianamede Eröz´ün verdiği emirle Karargah´taki bilgisayarların bellekleri geri dönüşümü mümkün olmayacak şekilde silindiği belirtiliyor.

Çubuklu: Andıç doğru, paraf bana ait

O dönem tuğgeneral olan Hıfzı Çubuklu, 15 Haziran 2011 tarihli savcılık ifadesinde, kendisine gösterilen andıcın doğru olduğunu kabul ediyor. Andıçtaki parafın kendisine ait olduğunu, parafın yanındaki tarihin 16 Şubat 2009´u gösterdiğini, bu belgenin 1 Nisan 2009´da da ikinci başkan parafıyla Genelkurmay Başkanı´na arz olunduğunu anlatıyor.

Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın, internet andıcının gazetelerde yayınlanmasının ardından Karargah´taki bilgisayar belleklerini silme emrini icra ettiği iddia ediliyor. İsmail Hakkı Pekin de andıçtaki imzasını kabul ediyor. Hasan Iğsız ve Mehmet Eröz ile birlikte oturduğu sırada eski sitelerin kapatılacağı, yerine yeni sitelerin açılacağı yönünde bir konuşma yapıldığını anlatıyor. 430 sitenin takibi sırasında elde edilen bilgilerin resmi olarak kendisine gönderildiğini dile getiriyor. Sanık sivil memur Mehmet Bülent Sarıkahya ise Dursun Çiçek´in Nisan 2009´da veya öncesinde Hasan Iğsız´dan onay aldığını ve tekrar bu sitelerin faaliyete geçirilmesini sağladığını belirtiyor. ( Zaman)

(08 Ağustos 2011), son güncel.: (09 Ağustos 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ MANŞETLERİMİZ

Flaş!!! Andıç iddianamesine kabul

Albay Çiçek, andıç belgesini kabul etti

Albaydan tepki: Andıç emir komuta işi

Andıç soruşturması derinleştiriliyor

Genelkurmay´ın ´internet andıcı´ hazırlanması talimatını görmek için tıklayın

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! 2000´deki andıç da bulunamadı

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3611    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.643.812