Tam
EskidenYeniye
 

Başbuğ´a dokunma, alta müebbet

İnternet andıcı davasının sanıklarının iddianamede yer alan ifadeleri, hazırlanan çalışmanın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a sunulduğunu ortaya koyuyordu. İfadelere göre, andıç çalışması bizzat dönemin ikinci başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız tarafından koordine ediliyor. Korgeneral Mehmet Eröz, çalışmanın emrini Genelkurmay Başkanı´ndan aldıklarını itiraf ediyor. Ancak bu ifadelere rağmen Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ sanıklar arasında yer almıyor. En üst sorumluya dokunulmazken alt kademedekilere müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Başbuğ´a dokunma, alta müebbet

İnternet andıcı davasının sanıklarının iddianamede yer alan ifadeleri, hazırlanan çalışmanın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a sunulduğunu ortaya koyuyordu. İfadelere göre, andıç çalışması bizzat dönemin ikinci başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız tarafından koordine ediliyor. Korgeneral Mehmet Eröz, çalışmanın emrini Genelkurmay Başkanı´ndan aldıklarını itiraf ediyor. Ancak bu ifadelere rağmen Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ sanıklar arasında yer almıyor. En üst sorumluya dokunulmazken alt kademedekilere müebbet hapis cezası talep ediliyor.

´Psikolojik harp ve kara propaganda´ faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan internet siteleriyle ilgili davada dün önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 7´si muvazzaf general 14 sanık hakkında ´kuvvetli suç şüphesi´ gerekçesiyle yakalama kararı verdi. 22 sanıklı internet andıcı davasında 8 isim de tutuksuz yargılanacak.

EN ÜST SORUMLUYA DOKUNULMUYOR, ALTTAKİLERE MÜEBBET

´Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs´ etmekle suçlanan ve haklarında ´ağırlaştırılmış müebbet´ hapis cezası istenen sanıklar arasında YAŞ toplantılarında EDOK Komutanlığına getirilen Org. Nusret Taşdeler ile dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Org. Hasan Iğsız da var. Ancak sanıklarla ilgili bir ayrıntı dikkati çekiyor. Bir çok sanığın ifadeleriyle en üst sorumlu olarak işaret ettikleri dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ sanıklar arasında yer almıyor.

KORG. ERÖZ: EMİR GENELKURMAY BAŞKANINDAN

İnternet andıcı davasının sanıklarının iddianamede yer alan ifadeleri, hazırlanan çalışmanın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a sunulduğunu ortaya koyuyordu. İfadelere göre, andıç çalışması bizzat dönemin ikinci başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız tarafından koordine ediliyor.Korgeneral Mehmet Eröz, ´internet andıcı´ olarak yer alan çalışmanın emrini Genelkurmay Başkanı´ndan aldıklarını itiraf ediyor. 14 Nisan 2009 tarihinde internet andıcına onay alırken yaptıkları incelemede, bu sitelerin hayali isimlere kayıtlı olduğunu fark ettiklerini, yasaya aykırı olduğunu görüp 5651 sayılı yasa gereğince kurmayı planladıkları 4 siteye şube müdürlerinin gerçek isimleri ile kaydolmasını öngördüklerini aktarıyor. İddianamede Eröz´ün verdiği emirle Karargah´taki bilgisayarların bellekleri geri dönüşümü mümkün olmayacak şekilde silindiği belirtiliyor.

ORG. IĞSIZ, ´KOMUTANA ARZ´ NOTU DÜŞTÜ

Sanık ifadelerine göre, ´andıç´ haberinin 4 Şubat 2009´da yayınlanması üzerine siteler hemen kapatılıyor, ancak kısa bir süre sonra tekrar yayına başlıyor. Sitelerin yeniden yayınlanması için ise en tepe olan Genelkurmay Başkanlığı´ndan olur alındığı aktarılıyor. Sanık Yüzbaşı Murat Uslukılıç, ´internet andıcı´nı Dursun Çiçek´in talimatıyla kendisinin hazırladığını kabul ediyor. Uslukılıç, mart ayının sonuna doğru Dursun Çiçek´in kendi odalarına geldiğini ve 2. Başkan´dan (Hasan Iğsız) ´Olur´ aldım. Yeni internet siteleri için bir andıç hazırlayalım. dediğini aktarıyor. Andıcın ana çatısını Dursun Çiçek´in kurduğunu, hazırlayan olarak da kendi imzasının olduğunu belirtiyor. Kendisi imzalamadan önce dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu´nun da andıç hazırlandıktan sonra değişiklikler yaptığını, kanunen uygun olduğuna ilişkin imzayı attığını söylüyor. Uslukılıç´ın ifadesine göre andıç hazırlandıktan sonra dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Hasan Iğsız´a sunuluyor. Iğsız da ´Komutana arz´ notu yazıyor. Çalışmayı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´a ise Dursun Çiçek arz ediyor. ( Zaman)

ADINA ANIT DİKİLECEK MEÇHUL KAHRAMAN´IN İHBARLARIYLA SORUŞTURMA KARARGAH´A UZANDI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi dün aldığı kararla ´İnternet Andıcı´ davası ile ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasını dün birleştirdi. Toplumu kaosa düşürmek ve darbeye uygun bir ortam hazırlamak amaçlı eylem planlarının yer aldığı ıslak imzalı belge ilk olarak Ergenekon sanıklarından birinin avukatının bürosunda fotokopi olarak ele geçirilmişti. Taraf gazetesinin bir kaç hafta sonra yayınladığı bu belge Türkiye´yi sarstı. Fotokopi olduğu için sahte olduğu, delil olamayacağı ileri sürülen ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından ´kağıt parçası´ diyerek küçümsenen, aslını bulun yoksa dünyayı başınıza yıkarım türünde sert açıklamalar yapılan belgenin ıslak imzalı aslı daha sonra adını açıklamayan bir subay tarafından savcılara postayla gönderildi. Islak imzalı orjinal belgenin ortaya çıkması, soruşturmanın tekrar hareketlenmesine ve Albay Çiçek´in tutuklanmasına neden oldu. Meçhul subay daha sonraki bir tarihte bu kez e-mail ile ikinci bir ihbar mektubu daha gönderdi ve ´internet andıcı´ ile ilgili ilk bilgileri verdi. Ayrıntılı bilgilerin yer aldığı ihbar üzerine Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz soruşturmayı başlattı. Meçhul subayın çok önemli bu iki ihbarı, Ergenekon soruşturmasının Genelkurmay´a uzanmasına neden olmuştu. Savcı Cihan Kansız, andıç iddianamesinde Ergenekon Terör Örgütü´nün Genelkurmay karargahına sızdığını belirtti.

OLAY SADECE ALBAY ÇİÇEK´İN O DA OLMAZSA ALT KADEME PERSONELİN ÜZERİNE YIKILACAKTI

Meçhul subay e-mail´inde başka önemli bilgiler de veriyordu ve bu iddialar yaşanan gelişmelere bakıldığında bugüne kadar haklı çıktı. O subay, ihbar mektubunda, cuntacıların patlak veren olayı nasıl minimize edeceklerini, olayı nasıl en az zararla atlatacaklarını planladıklarını da anlatıyordu. Meçhul subay, Genelkurmay´ın bütün suçu Çiçek´in üzerine atacağını belirtmişti. 9 maddelik bu planın son maddesi şu şekildeydi:

9. Bu girişimler ile sonuç alınamaz ise Genelkurmay Askeri Savcılığı aracılığı ile suçluların sadece Alb. Dursun Çiçek ve birlikte çalıştığı alt kademe personel olduğu şeklinde karar aldırmak. Bu personelin olabilecek en hafif suçlar ile cezalandırılmasını sağlamak. Yargılama sürecinin, emir vererek çalışmaları başlatan ve yönlendiren komuta kademesine sıçramasına engel olmak.

Meçhul subay, bütün çalışmaların hiyerarşik bir yapıda gerçekleştirildiğini göstermek için ´Ek-A´dan oluşan bir belgeyi de mektuba eklemişti. Belgede, psikolojik harekat faaliyetleri için kullanılan sitelerin deşifre olması halinde, bunların Genelkurmay´a ait olmadığını göstermek için yapılacak faaliyetler sıralanıyordu. Devamında şunları kaydediyordu: Belgenin hazırlanmasında, sızma olasılığı da dikkate alınarak çok özenli bir dil kullanılmıştır. Ancak belgenin son bölümünde gri ve siyah propaganda faaliyetlerinin Kurum´dan bağımsız olarak devam ettirileceği ifade edilmiştir. Halbuki bundan önce bu illegal faaliyetler çok yoğun bir şekilde açıktan icra edilmekteydi. Meçhul subay, sitelerin yalnız Çiçek tarafından yapılmadığını ispatlamak için de alan adı kiralarının, Bilgi Destek Daire Başkanlığı´nda görevli şube müdürlerinin kredi kartlarıyla yapıldığını belirtiyordu.

ALBAY ÇİÇEK VE ARDINDAN ÜSTLERİ KONUŞTU

Geçtiğimiz Haziran ayında Karargah´tan savcılığa gönderilen ve ´maksadı aşan faaliyetlerden, görevli subaylar sorumlu´ denilen 13 sayfalık yazı, meçhul subayın ihbarını doğrulamış oldu. Genelkurmay daha önce ıslak imzalı belgeyi de Çiçek´in tek başına hazırladığını iddia etmiş ve terfi alamadığı için böyle yaptığı şeklinde Çiçek´e garip ve ağır bir suçlama yöneltmişti. Buna rağmen konuşmayan Çiçek, andıç sorumluluğunun da kendi üzerine yıkılması üzerine suskunluğunu bozdu ve ´andıç´ emrini veren komutanların isimlerini yargıya bildirdi.Savcılık sorgusunda konuşan diğer sanıklar da emir komuta zincirinin netleşmesine neden oldu. Korgeneral Mehmet Eröz, çalışmanın emrini dönemin Genelkurmay Başkanı´nın verdiğini itiraf ederken, sanık Yüzbaşı Murat Uslukılıç süreci şöyle dile getirdi: Andıç, 2. Başkan Hasan Iğsız´a sunuldu. Iğsız da ´Komutana arz´ notu yazdı. Çalışmayı Başbuğ´a Dursun Çiçek sundu.

BAŞBUĞ HAKKINDA SOMUT DELİL YOK MU?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un internet andıcı davası sanıkları arasında bulunmamasının nedeninin, hakkında yeterli somut delil bulunmaması olduğu ileri sürülmüştü. Savcılığın elindeki somut deliller çerçevesinde Orgeneral Hasan Iğsız dahil sıralı amirleri iddianame kapsamına alırken, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında savcılığın elinde somut delil bulunmadığı belirtilmişti. Ancak andıç soruşturması sürüyor. Geçtiğimiz günlerde savcılığın aldığı bir kararla sanık komutanların son 10 yıllık telefon görüşmeleri mercek altına alındığı öğrenilmişti. Derinleştirilmesine karar verilen soruşturmanın ilerleyen safhalarında ortaya çıkacak yeni delillerle Başbuğ´un da sanıklar arasına katılabileceği belirtiliyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

TÜM SANIKLARA SORULDU: SN K´A ARZ İFADESİNDEKİ KOMUTAN KİM?

10 Ağustos 2011 - Savcı İnternet andıcında ifade veren bütün sanıklara o soruyu sordu: ?Sn.K´a arz? (Sayın Komutan´a arz) ifadesindeki komutan Genelkurmay Başkanı mı? İnternet andıcı davasının delil klasörleri dün avukatlara dağıtıldı. Delil klasörlerinde yer alan ifadeler, savcılar tarafından 22 şüpheliye internet andıcı üzerindeki ?Sn.K´a arz? (Sayın Komutan´a arz) ifadesinde kastedilen komutanın kim olduğunun ısrarla sorulduğunu gösteriyor. Hemen hemen bütün sanıklara Nisan 2009 tarihli ?internet andıcı? üzerindeki ?Sn.K´a arz? (Sayın Komutan´a arz) ifadesinde kastedilen komutanın kim olduğu soruluyor. Şüphelilerden bazıları bu soruya ?Bilmiyorum? şeklinde cevap verirken, bazı şüpheliler de ?Bu komutan, Genelkurmay Başkanı´dır (İlker Başbuğ)? şeklinde cevap veriyor.

´Genelkurmay Başkanı mıdır?´

?İnternet andıcı? davasının delil klasörleri arasında yer alan 26. ve 27. klasörlerde şüphelilerin ayrıntılı ifadeleri yer aldı. İfade metinlerinde Soruşturma savcısı Cihan Kansız´ın, şüphelilere, ?Bahse konu andıcın paraf bölümünde ´Sn.K´a arz´ şeklinde el yazması bir not olduğu görülmüştür. Kendisine arz edilmek üzere not düşüldüğü belirtilen komutan Genelkurmay Başkanı mıdır? Bu andıç komutana arz edilmiş midir? Komutan bu andıcı onaylamış mıdır?? şeklinde bir soru yönelttiği görüldü. Şüphelilerden bazıları ?Sayın Komutan? ifadesinin karşılığının dönemin Genelkurmay Başkanı (İlker Başbuğ) olduğunu söylerken, bazı şüpheliler de bu konu hakkında bilgilerinin olmadığını ifade etti.

İşte verilen cevaplar

- Orgeneral Hasan Iğsız: ?´Sn.K´a arz´ ifadesi sadece Genelkurmay Başkanı´na sunulunca yazılır. Buradan da ona sunulup onaylanıp onaylanmadığını ben bilmiyorum. Onun onayı ve emri olmadan birşey yapılamaz. Nihai karar mercii Genelkurmay Başkanı´dır.?

- Korgeneral İsmail Hakkı Pekin: ?Komutana arz edilip edilmediğini bilmiyorum.?

- Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu: (Cevap yok)

- Albay Hulusi Gülbahar: ?Genelkurmay Başkanı olabilir, arz ettiyse onaylanmadan yürürlüğe girmez.?

- Albay Cemal Gökçeoğlu: ?Bu tabir Genelkurmay Başkanı´na arz anlamına gelir ancak arz edilip edilmediğini bilmiyorum.?

- Albay Ziya İlker Göktaş: ?Komutan andıcı onaylamasa yürürlüğe girmez. Onaylandığı için yürürlüğe girdi. Arz edilen komutan Genelkurmay Başkanı´dır.?

- Yüzbaşı Murat Uslukılıç: ?Bildiğim kadarıyla Genelkurmay Başkanı´dır, yine bildiğim kadarıyla Genelkurmay Başkanı´na Dursun Çiçek bu konuyu arz etmiştir. Aynı sayfada onay yoktu ama onayladı ki yeni internet siteleri için emir verildi.?

- Sivil memur Mehmet Bülent Sarıkahya: ?Komutana arz içeriğini bilmiyorum. Ne demek olduğunu bilmiyorum. Komutandan da kimin kastedildiğini ben bilemem.? ( Milliyet)

BAŞBUĞ´UN İFADESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ALINACAK

11 Ağustos 2011 - İnternet andıcı soruşturmasında hakkında yakalama emri çıkarılan 14 sanıktan biri olan emekli Org. Hasan Iğsız tutuklanırken, şimdi gözler, andıç için emri veren Org. İlker Başbuğ´a çevrildi. Savcılığın önümüzdeki günlerde Başbuğ´un ifadesini alacağı öğrenildi. Genelkurmay bünyesinde AK Parti hükümetini yıpratmak ve darbeye zemin hazırlamak için kurulan kara propaganda siteleriyle ilgili soruşturma giderek genişliyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kabul ettiği İnternet Andıcı iddianamesinin sanık avukatlarına dağıtılan ek klasörleri, detaylı bir inceleme yapan soruşturma savcısı Cihan Kansız´ın, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ´u sürece dahil etmeye hazırlandığını ortaya çıkardı. Başbuğ´u, Cihan Kansız´ın ifadelerini aldığı karargahtaki ekibi yaktı.

Avukatlara dağıtılan klasörlerdeki ifade metinlerinde savcı Kansız´ın, şüphelilere, ?Bahse konu andıcın paraf bölümünde ´Sn.K´a arz´ (Sayın Komutan´a arz) şeklinde el yazması bir not olduğu görülmüştür. Kendisine arz edilmek üzere not düşüldüğü belirtilen komutan Genelkurmay Başkanı mıdır? Bu andıç komutana arz edilmiş midir? Komutan bu andıcı onaylamış mıdır?? sorusunu ısrarla yönelttiği görüldü. Başta andıç çalışmasını koordine ettiği belirlenen dönemin İkinci Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız olmak üzere şüphelilerin çoğunun, kastedilen kişinin ´İlker Başbuğ´ olduğunu söylediği görülüyor. Soruya cevap veren Hasan Iğsız, ?(Sn.K´a arz) ifadesi sadece Genelkurmay Başkanı´na sunulunca yazılır. Buradan da ona sunulup onaylanıp onaylanmadığını ben bilmiyorum. Onun onayı ve emri olmadan bir şey yapılamaz. Nihai karar mercii Genelkurmay Başkanı´dır? diyor. Yine Albay Ziya İlker Göktaş da, ?Komutan, andıcı onaylamasa yürürlüğe girmez. Onaylandığı için yürürlüğe girdi. Arz edilen komutan Genelkurmay Başkanı´dır? cevabını veriyor. İfadesi alınan Korgeneral Mehmet Eröz ise, emri bizzat Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´dan aldıklarını itiraf ediyor. Diğer sanıkların da benzer nitelikteki ifadeleri delil klasörlerinde bulunuyor. İllegal çalışmanın emir komuta zinciri içerisinde hazırlandığı tespitine varan Cihan Kansız´ın, önümüzdeki günlerde İlker Başbuğ´un ifadesini alacağı öğrenildi.

?BAŞBUĞ´UN DAHİL EDİLMESİ SORUŞTURMANIN GEREĞİ?

Emekli Askeri Hakim ve Savcı Faik Tarımcıoğlu, komutanın talimatı olmadan alt kademenin kendi başına böyle bir faaliyetin içerisine girmeyeceği vurgulayarak, savcıların Başbuğ´la ilgili inceleme başlatmalarının sürpriz sayılmadığını, soruşturmanın gereği ve icabının bu olduğunu söyledi. Tarımcıoğlu, ortaya çıkan delillerin soruşturmanın genişleyerek Başbuğ´a doğru gittiğini gösterdiğini kaydetti.

GENELKURMAY: SİTELERİN İÇERİĞİ KABUL EDİLEMEZ

Öte yandan Merkez Komutanlığı´ndaki askeri yetkililer, 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin ´kaçma ve delilleri karartma´ şüphesiyle muvazzaf subaylar hakkında verdiği yakalama talimatına aykırı davranmayı sürdürürken, sanık avukatlarına dağıtılan davanın ek klasörlerinde ilginç ayrıntılar yer alıyor. Sivil savcılığın talebi üzerine bir yazı gönderen Genelkurmay, psikolojik harp sitelerinin içeriğinin kabul edilemez olduğunu söylüyor. Genelkurmay yazısında, sitelerdeki haber ve yazıların ´kurumsal olarak onaylanmasının mümkün olmadığını´ belirtiyor.

KILIÇDAROĞLU YİNE ÇARK ETTİ

Bu arada sürpriz bir çıkış yaparak, ?İnternet andıcının savunulacak bir tarafı yok. Hükümet aleyhinde faaliyet göstermek nerede görülmüş. Bunu Genelkurmay değil, başka bir kurum da yapsa suçtur? diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sözünden de çark etti. Mahkemenin 7´si muvazzaf general 14 kişi hakkında yakalama kararı vermesini eleştiren Kılıçdaroğlu, ?Delil karartma, düşünün savcı iddianameyi veriyor, kişiler YAŞ´a katılıyor, delil karartırsa komutan koltuğunda karartır zaten, talimat verir ´delilleri yok edin´ der. Tutuklandıktan sonra delil mi karartılır? Tam bir komedi? ifadelerini kullandı. (Erol Metin / Yeni Akit)

ÇUBUKLU´DAN BAŞBUĞ´U BİTİRECEK İFADE

13 Ağustos 2011 - Genelkurmay Adli Müşaviri Tümg. Hıfzı Çubuklu, Org. İlker Başbuğ´un İnternet Andıcı´nın imzaladığını söyledi. İşte Yeni Akit´ten Yener Dönmez´in yazısının ilgili bölümü;

Çubuklu, İnternet Andıcı belgesinin resmi bir belge olduğunu, bunu kimsenin inkar edemeyeceğini, belgenin arz edildiği ?Sn. K.?nın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ olduğunu ifade etti. Karargah içerisinde ?Komutan? olarak addedilen kişinin Genelkurmay Başkanı´ndan başkası olamayacağını vurguladı ancak bu belgenin 12 Şubat 2010´da 4 yeni internet sitesi kurulmasıyla ilgili olduğunu öne sürdü. ?Peki diğer kara propaganda sitelerini kim nasıl kurdu?? şeklindeki sorumuza ise: ?Benden samimi cevap istediniz; yemin ederim, bilmiyorum. Ancak psikolojik harekatın kurduğu söyleniyor? cevabını verdi. Daha önce ?son kez arıyorum? demesine rağmen Çubuklu dün bir kez daha aradı ve asıl bombayı o zaman patlattı. Net bir biçimde İnternet Andıcını Başbuğ´un imzaladığını söyledi.

?Komutan imzalamadan yürürlüğe giremez. Ben Genelkurmay´ın Adli Müşaviriyim prosedür böyle işler. Tıpkı bakanlarda olduğu gibi. Örneğin bakana bir iş arz edilirse bakan onaylamadan yani imzalamadan icraata geçilebilir mi? Yürürlüğe girer mi? Girmez. Burada da Komutan´a arz edildiğine ve bu 4 site kurulduğuna göre Komutan imzalamıştır ve o şekilde yürürlüğe girmiştir? diye konuştu. Açık açık Başbuğ´u işaret etti. ( Yener Dönmez / Yeni Akit)

(09 Ağustos 2011), son güncel.: (13 Ağustos 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ MANŞETLERİMİZ

Flaş!!! Andıç iddianamesine kabul

Albay Çiçek, andıç belgesini kabul etti

Albaydan tepki: Andıç emir komuta işi

Andıç soruşturması derinleştiriliyor

Genelkurmay´ın ´internet andıcı´ hazırlanması talimatını görmek için tıklayın

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! 2000´deki andıç da bulunamadı

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3613    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.331.308