Tam
EskidenYeniye
 

Andıç: Askeri mahkeme talebine ret

Andıç davasının bugün görülen duruşmasında söz alan sanıklar, kara propaganda amaçlı internet andıcı belgesinin asker kişiler tarafından askeri görevleri nedeniyle hazırlandığını, yargılamanın bu nedenle askeri mahkemede yapılması gerektiğini, Genelkurmay karargahında hazırlanmış olması nedeniyle de yargılamanın Ankara´da yapılması gerektiğini iddia etti. Savcı ise darbenin askeri bir suç olmadığını bu nedenle talebin reddedilmesini istedi. Mahkeme, sanıkların askeri mahkeme ve davaların ayrılması taleplerini reddetti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Andıç: Askeri mahkeme talebine ret

Andıç davasının bugün görülen duruşmasında söz alan sanıklar, kara propaganda amaçlı internet andıcı belgesinin asker kişiler tarafından askeri görevleri nedeniyle hazırlandığını, yargılamanın bu nedenle askeri mahkemede yapılması gerektiğini, Genelkurmay karargahında hazırlanmış olması nedeniyle de yargılamanın Ankara´da yapılması gerektiğini iddia etti. Savcı ise darbenin askeri bir suç olmadığını bu nedenle talebin reddedilmesini istedi. Mahkeme, sanıkların askeri mahkeme ve davaların ayrılması taleplerini reddetti.

Islak imza davasında 33. duruşma başladı. Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız ile Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler´in de aralarında bulunduğu 22 sanıklı İnternet andıcı davası ile firari sanık Bedrettin Dalan ile emekli Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasında usüle ilişkin talepler alınıyor. Sanık avukatları, suç konusu Andıç belgesinin asker kişiler tarafından askeri görevleri nedeniyle hazırlanmış olması nedeni ile yargılamanın askeri mahkemede yapılması gerektiğini, Genelkurmay karargahında hazırlanmış olması nedeniyle de yargılamanın Ankara´da yapılması gerektiğini iddia etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasının 33´üncü duruşmasına tutuklu sanıklardan emekli Albay Dursun Çiçek ve Mehmet Deniz Yıldırım katıldı. Tutuklu sanık Serdar Öztürk, firari sanık Bedrettin Dalan ve tutuksuz yargılanan 3 sanık duruşmaya katılmadı. Bu dava dosyası ile birleştirilen İnternet andıcı davasından ise tutuklu sanıklar eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim, albaylar Sedat Özüer ve Ziya İlker Göktaş, emekli albaylar Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar ve Cemal Gökçeoğlu ile sivil Memur Mehmet Bülent Sarıkahya ile 7 tutuksuz sanık katıldı. Hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Nusret Taşdeler, Tümgeneral Mustafa Bakıcı ve bir tutuksuz sanık ise duruşmaya katılmadı. Tutuksuz sanık Hasan Ataman Yıldırım da İkinci Ergenekon davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, usül ve itiraza ilişkin talepleri alacakları için bu aşamada internet andıcı iddianamesinin okunması bölümüne geçmeyeceklerini açıkladı. Daha sonra da sanık avukatları sırayla taleplerini sundu. Avukatlar, genel kapsamda yargılamaya ilişkin görev ve yetki itirazı konusunda taleplerini dile getirdi

Sanık Hıfzı Çubuklu´nun avukatı Ünal Güllüoğlu, internet andıcının emir komuta zinciri içerisinde düzenlenen resmi ve yasal bir belge olduğunu belirterek, müvekkiline hukuk süzgecinden geçirmesi için sunulduğunu, Çubuklu´nun da paraf ettiğini söyledi. Andıcın asker kişiler tarafından, askerlik hizmet ve görevleri nedeniyle hazırlandığını ifade eden Güllüoğlu, ortada bir suç varsa suç yerinin askeri yargı makamları olduğunu ileri sürdü. 2 Nisan 2009 tarihli andıç belgesinin Genelkurmay karargah çalışmasının bir ürünü olduğunu belirten Güllüoğlu, Genelkurmay Başkanlığı´nın da Ankara´da olması nedeniyle yargılama yerinin Ankara olması gerektiğini iddia etti.

Tutuklu sanık Hasan Iğsız´ın avukatı Orhan Önder ise örgütlü suçlardan bahsetmenin zorlama olacağını düşündüklerini söyledi. İnternet çalışmalarının 10 yıllık geçmişi bulunduğunu ve bu 10 yıllık geçmişe ilişkin ayrıntılı bir çalışma yapılarak varsa suç ve suçluların ortaya çıkarılmasını istediklerini belirten Önder, andıç ile ilgili dosyanın da davadan ayrılarak görevli ve yetkili olan mahkemeye gönderilmesini talep etti.

Sanık Hulusi Gülbahar´ın avukatı Ramazan Bulut, sanıklardan Hasan Iğsız´ın internet andıcı olarak anılan belgeyi komutana arz ederek bu konuda insiyatif almadığını ve son kararı vermediğini hatırlattı. Bulut, Bu nasıl bir örgüt lideri ki bir yerlerden emir alıyor ama emir aldığı kişi örgütün lideri değil. diye konuştu.

Tutuklu sanık Dursun Çiçek ise Dün Silivri Cezaevi´ne nakledildim. Terör örgütü suçlaması nedeniyle yargılandığımdan tehlikeli görüldüm ve diğer tutuklularla beraber spora çıkmama izin verilmedi. Yani bir PKK´lıdan daha tehlikeli görüldüm. diyerek cezaevinde yaşadıklarını aktardı. Çiçek ardından da İnternet Andıcı davasına bakmakta yetkili ve görevli mahkemenin askeri makamlar olduğunu söyledi.

Sanıklar ve avukatlarının Görevsizlik, yetkisizlik ve davaların ayrılması taleplerine ilişkin görüşü sorulan savcılar Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), Askeri Ceza Kanunu´ndaki düzenlemeler ile Anayasa Mahkemesi ve Askeri Yargıtay kararlarından örnekler vererek 5 sayfalık açıklama yaptı.

SAVCI: DARBE ASKERİ BİR SUÇ DEĞİL

Savcı Pekgüzel tarafından okunan mütalaada, İnternet andıcı iddianamesi sanıklarının yargılandığı ´Darbe teşebbüsü suçu´nun askeri suç ya da askeri suç benzeri olmadığı vurgulandı. Mütalaada, Dosyaya konu olayların tamamı hemen hemen büyük çoğunluğunun kamuoyunda infial uyandıran ve sivil dünyada gerçekleşen yürütme organına yönelik terör eylemi olduğu, bu fiillerin azmettiricisi ve planlayıcı olan kişilerin muvazzaf asker olmaları, üniforma taşımaları salt askeri mahal gibi muğlak bir kavrama dayanak yapılarak askeri yargının görevli olduğu sonucu doğurmayacaktır. denildi. Muvazzaf askerlerin, görevleri sırasında CMK 250. maddesi kapsamında gerçekleştirdikleri eylemlere yönelik olup, yargılama yapmaya yetkili merciinin adli yargı olduğu belirtildi.

Öte yandan davaların bazı sanıkları arasında hukuki, fiili ve şahsi bağlantı olduğuna dikkat çekilen mütalaada, Bu davadaki eylem ya da sanığın durumu hakkında verilecek bir kararın diğer davadaki sanık ya da eylemin hukuki tavsifine tesir edebileceği, özellikle bu dava ile ilgili olarak sanık Dursun Çiçek´in aşama beyanlarının diğer sanıkların hukuki konumlarının tayinine etki edebileceği, delillerin bir arada değerlendirilmesinin gerektiği bu nedenler ile davaların birlikte veya aynı mahkemede görülmesinin suçlamaların aydınlatılmasına ve sanıkların hukuki durumunun tayinine yarar sağlayacağı ifade edildi. Mütalaada, bu gerekçelerle görevsizlik, yetkisizlik ve tefrik taleplerinin reddi görüşü bildirildi. Sanıklar ile avukatların talepleri ve savcı mütalaasına ilişkin karar için duruşmaya ara verildi. ( Cihan)

ASKERİ MAHKEME TALEBİ REDDEDİLDİ

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, talepleri değerlendirmek için verdikleri aranın ardından aldıkları ara kararı açıkladı. Buna göre, sanıklara isnat edilen suçun Türk Ceza Kanunu ve Terörle Mücadele Kanunu kapsamında olduğunu, terör suçu sayıldığını, askeri suç kapsamında kategorize edilmediğini belirten mahkeme heyeti, bu suçlara da CMK´nın 250. maddesiyle görevli mahkemelerin bakmakla yükümlü olduğunu kaydetti. Mahkeme heyeti, bu gerekçelerle, mahkemelerinin davaya bakmakla görevsiz olduğu yönündeki talebi reddetti. Dosya sanıkları arasında fiili ve hukuki irtibat olduğunu dile getiren mahkeme heyeti, yetkisizlik ve kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri davasının ayrılması yönündeki talebi de kabul etmedi. Mahkeme, ayrıca dosyanın uyuşmazlık mahkemesine gönderilmesi talebini de reddetti. Ret kararları oybirliği ile alındı. Duruşmaya öğleden sonra devam edilmesi için ara verdi. ( Cnnturk)

İDDİANAME OKUNUYOR

Öğleden sonra oturumda İnternet Andıcı iddianamesinin okunmasına başlandı. Duruşma savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın, savcı Cihan Kansız tarafından hazırlanan 82 sayfalık iddianameyi dönüşümlü olarak okudu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese iddianamenin okunmasına ara vererek duruşmayı 15 Eylül´e erteledi. 15 Eylül Perşembe günü görülecek duruşmada iddianamenin kaldığı yerden okunmasına devam edilecek. ( DHA)

(13 Eylül 2011, 13:26)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Genelkurmay´ın provokasyon siteleri ya da ´İnternet Andıcı´ konulu manşetlerimiz

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ ya da ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

İnternet andıcı iddianamesinde arama yap

Islak İmza iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3730    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.987.677