Tam
EskidenYeniye
 

General kaçtı, fatura inzibatlara

İnternet andıcı davası sanığı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın ´yakalama´ kararından sonra firarı olay oldu. Askeri Savcılık, Merkez Komutanlığı´nda tüm personeli sorguluyor. Yakalama kararı vardı. Güya her yerde aranıyordu. Hal böyleyken izin dilekçesi verdi, dilekçe işleme kondu. Emeklilik dilekçesi verdi, işleme kondu. Tüm parasını çekti. Sahte kimlikle Kuzey Irak´a oradan da Rusya´ya kaçtı. Tüm bu skandal sürecin faturasının alt düzey personele kesileceği, olayın kapatılacağı ileri sürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

General kaçtı, fatura inzibatlara!

İnternet andıcı davası sanığı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın ´yakalama´ kararından sonra firarı olay oldu. Askeri Savcılık, Merkez Komutanlığı´nda tüm personeli sorguluyor. Yakalama kararı vardı. Güya her yerde aranıyordu. Hal böyleyken izin dilekçesi verdi, dilekçe işleme kondu. Emeklilik dilekçesi verdi, işleme kondu. Tüm parasını çekti. Sahte kimlikle Kuzey Irak´a oradan da Rusya´ya kaçtı. Tüm bu skandal sürecin faturasının alt düzey personele kesileceği, olayın kapatılacağı ileri sürülüyor.

İnternet andıcı davası sanığı, Kara Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcısı Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın firarıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Askeri Savcılık, yakalama kararı çıkarılmasına rağmen emeklilik işlemleri dahil resmi işlemlerin tamamlanmasıyla ilgili harekete geçti. Savcılığın, Bakıcı´yı adli mercilere teslim etmekle görevli Ankara Merkez Komutanlığı´nda personeli sorguladığı iddia edildi.

Emeklilik dilekçesi verdi

Davanın 3 numaralı sanığı olan Bakıcı hakkında 8 Ağustos´ta yakalama kararı çıkarıldı. Bakıcı, GATA´dan bir haftalık rapor alıp, evinde istirahat etti. Ardından da görevine başladı. Aynı gün 1 aylık izin dilekçesi vererek, izne ayrıldı. İzin dilekçesinin onaylanmasının ardından Bakıcı´dan haber alınamadı. Bakıcı, eşine 12 Eylül´de verdiği vekaletnameyle emeklilik dilekçesini, komutanlığa iletti ve emekliliği onaylandı. Tümg. Bakıcı bu sırada Kuzey Irak üzerinden Rusya´ya geçerek, firari sanık durumuna düştü.

´Dalan´la buluştu´

Bakıcı´nın Moskova´ya uçtuğu, buradan da Minsk´e geçtiği, daha sonra da firari Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan´la buluştuğu ileri sürüldü. İkilinin, Musevi asıllı bir işadamına ait bir çiftlikte kaldığı da iddia edildi. Bakıcı´nın, Rusya´ya firar etmeden önce hesaplarını boşalttığı ve yanına yüklü miktarda para aldığı da öne sürüldü.

Korucular mı yardım etti?

Tümg. Bakıcı´ya, Türkiye sınırından çıkışında, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı yaptığı dönemde emrinde çalışan korucubaşı Selim Babat´ın yardım ettiği iddia edildi. Babat´ın, Tümg. Bakıcı´yı bir grup korucu ile birlikte Kuzey Irak´a kaçırdığı iddiası gündeme geldi. Bakıcı´nın, Şırnak´ta görev yaptığı dönemde Babat´a, Tümen Komutanlığı´nda 3 adet lojman tahsis ettiği de öne sürüldü.

Ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanıyor

Jandarma Genel Komutanlığı Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanı olan Tümg. Bakıcı hakkında, İnternet Andıcı davasında 8 Ağustos´ta ´yakalama´ kararı verildi. Davanın 3 numaralı sanığı olan Bakıcı ile 19 şüpheli hakkında ´hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs´ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Üst üste üç suç!

Firarı inceleyen idari tahkikat heyeti, hakkında yakalama kararı olan Tümg. Bakıcı´nın göreve başladığında yakalanıp teslim edilmemesi, kendisine izin verilmesi ve emeklilik dilekçesinin kabul edilip işleme konulmasının ayrı ayrı suç oluşturduğunu belirledi. Ancak 12 Eylül´de dilekçesi işleme konulan Bakıcı, işlemleri jet gibi tamamlanınca 20 Eylül´de emekliye ayrıldı. ( Vatan)

Tümgeneral Bakıcı´yı Belarus´ta Dalan´ın adamları karşıladı

Hakkında yakalama kararı bulunan Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Belarus´a kaçmak için adeta devr-i alem yapmış... Türkiye´nin en önemli davalarından olan İnternet Andıcı, 4 yıldızlı fire verdi. Davanın sanıklarından olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Tümgeneral Mustafa Bakıcı, firar etti. Önce rapor alan ardından da eşi aracılığıyla emeklilik dilekçesini veren Bakıcı Paşa, sınırları aştı. Tümgeneral Bakıcı, kaçmak için adeta devr-i alem yaptı.

Tümgeneral Bakıcı´nın firar turu şöyle gerçekleşti: Bakıcı, önce Ankara´dan bir dönem görev yaptığı Şırnak´a gitti. Buradan da Gürcistan adına düzenlenen sahte pasaport ile Kuzey Irak´a geçti. Kuzey Irak´ın Zaho kentinde 15 gün kalan Bakıcı ardından soluğu İran´da aldı. İran´da da 8 gün kalan Bakıcı Paşa, buradan Belarus´a gidemeyeceğini anlayınca tekrar Türkiye´ye döndü. Türkiye´de adamları tarafından karşılanan Bakıcı, özel bir otomobille Artvin´in Hopa ilçesine götürüldü. Bakıcı, Gürcistan pasaportu ile Hopa´dan Gürcistan´a geçti. Burada 3 Azeri ile buluştu. Ardından Azeriler, Gürcistan pasaportunu alıp Bakıcı´ya bu kez sahte Belarus pasaportunu verdi. Ekip daha sonra Rusya´nın Krasnador kentine geçti. Krasnador´da Mustafa Bakıcı ve 3 Azeri´yi Belarus´tan gelen Bedrettin Dalan´ın iki adamı karşıladı. Söz konusu iki kişi Mustafa Bakıcı´yı alarak Dalan´ın saklandığı Belarus´a götürdü. İddiaya göre Bakıcı ve Dalan, özel korunan bir dağ evinde kalıyor. ( Takvim)

Dalan ve Bakıcı´nın Söylediği Şarkı

Star´dan Aziz Üstel, İnternet Andıcı´nın firari tümgenerali Mustafa Bakıcı ve kırmızı bültenle aranan Bedrettin Dalan´la dalgasını geçti: Belarus´ta bir çiftlik. Ha Paraguay´ı 1954´den 1989´a kadar demir yumrukla yönetmiş, kanundan kaçanlara büyük paralar karşılığı kucak açmış Alfredo Strössner ha Belarus Diktatörü Alexander Lukaşenko! Kimseyle suçluları iade anlaşması imzalamadığından Lukaşenko, katil zanlısı Faruk Kalkavan´dan, kırmızı bültenle aranan Bedrettin Dalan´a değin herkes bu ülkeye yerleşmiş. Belarus´u en son mesken tutansa, söylentiye göre, İnternet Andıcı´nın firari tümgenerali ve de Albay Dursun Çiçek´in komutanı Mustafa Bakıcı. Dalan´ı İstanbul´dan iyi tanırmış Bakıcı ve de onun daveti üzerine soluğu Belarus´un başkenti Minsk´de almış. Dalan´ın da yaşadığı öne sürülen, Bulgar asıllı Musevi bir işadamının çiftliğine yerleşmiş. Bütün gün ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız şarkısını mırıldanarak dolanmakta ve de dua etmektelermiş şu AK Parti iktidarı bitse, kırmızı bültenler çöpe atılsa biz de güzel yurdumuza kavuşsak diye! ( Aziz Üstel / Star)

(21 Kasım 2011, 11:02)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Tümg. Bakıcı Rusya´ya kaçtı

Bakıcı Belarus´ta, Dalan´ın yanında

GENELKURMAY´IN PROVOKASYON SİTELERİ YA DA ´İNTERNET ANDICI´ KONULU MANŞETLERİMİZ

ISLAK İMZALI ´İRTİCA İLE MÜCADELE EYLEM PLANI´ YA DA ´AKP ve GÜLEN´İ BİTİRME PLANI´ MANŞETLERİMİZ

İnternet andıcı iddianamesinde arama yap

Islak İmza iddianamesinde arama yap

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

Genelkurmay´ın ´internet andıcı´ hazırlanması talimatını görmek için tıklayın

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3909    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.661