Tam
EskidenYeniye
 

İkinci Ergenekon´da 144. duruşma

İkinci Ergenekon davasının 144. duruşması başladı. Duruşmada söz alan tutuklu sanık ve CHP milletvekili Mustafa Balbay, mahkeme heyetine hakkında yeni bir delil olup olmadığını sordu. Tutuklu yargılanmasını eleştiren Balbay, savunması sırasında Boğaziçi Üniversitesi´nde görevli bilirkişilere hazırlattığı raporun dikkate alınmadığını iddia etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

İkinci Ergenekon´da 144. duruşma

İkinci Ergenekon davasının 144. duruşması başladı. Duruşmada söz alan tutuklu sanık ve CHP milletvekili Mustafa Balbay, mahkeme heyetine hakkında yeni bir delil olup olmadığını sordu. Tutuklu yargılanmasını eleştiren Balbay, savunması sırasında Boğaziçi Üniversitesi´nde görevli bilirkişilere hazırlattığı raporun dikkate alınmadığını iddia etti.

Ergenekon davasına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde 144. duruşma ile devam ediliyor. Davanın bu günkü duruşmasında söz alan tutuklu sanıklardan Mustafa Balbay, Boğaziçi Üniversitesi´ne hazırlattığı raporun dikkate alınmadığını öne sürdü. Raporda ´Dijital veriler üzerinde her türlü oynamaya açık´ ifadesine yer verildiğini belirten Balbay, Siz bunu dikkate almadınız. Biz de sizden yeni bir bilirkişi raporu talep ettik. dedi. Kendisinden ele geçtiği iddia edilen dijital verilere ilişkin bilirkişi raporunun hala mahkemeye gelmediğini belirten Balbay, Aradan 9 ay geçti. Siz özel bir mahkemeniz. Bir kurum mahkemeye 15 gün içinde cevap vermezse siz bunu suç sayabilirsiniz. 15 gün içinde cevap vermek zorunda en azından gerekçesini söylemek zorunda. Bizi tutuklu yargılıyorsunuz. Bilirkişi raporunun mahkemeye gelmemesi benim kusurum mu, yoksa sizin kusurunuz mu, yoksa önemsemiyor musunuz? diye konuştu.

Silivri Cezaevi´nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Oda TV davasının tutuklu sanığı MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu´nu tanımadığını söyleyen Balbay, Ancak devletin değişik kadrolarında görev almış bir kişinin bu tür suçlamayla karşı karşıya kalmasıyla içindeki yıkımı hissedebiliyorum. dedi.

İzmir´den 500 bin´e yakın seçmenin oyunu aldığını belirten Balbay, Kendimi bu ülkeye hizmet edebilecek en ideal yaşta ve konumda hissediyorum. Bütün gazetecilik birikimimin yanında siyasetçi olarak bu ülkeye hizmet etmek istiyorum. Siyasetçi olarak kendimi başka duygular içinde hissediyorum. Neyimden şüpheleniyorsunuz? TBMM´nin üzerine aldığı çok ağır bir görev. Ben de milletvekili olarak görevlerimi ve sorumluluklarımı yerine getirmek istiyorum. ifadesini kullandı.

Levent Ersöz: Yurt dışına kaçmadım

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ikinci Ergenekon davasında, Silivri Devlet Hastanesi´nin Selimpaşa´da bulunan ek binasında uzun süredir tedavi altında bulunan tutuklu sanık Levent Ersöz, doktor nezaretinde duruşmaya getirildi. Kendisi için ´kaçtı´ şeklinde haberler yapıldığını söyleyen Ersöz, Ben yurt dışına kaçmadım. O dönemde Rusya vizesi aldım. Görev icabı Rusya´ya gittim. Soruşturma devam ettiği sırada dönmedim. Avukatlarım, ortalığın biraz daha sakinleşmesini beklememizin uygun olacağını söylediler. dedi. Mahkemede söz alan Levent Ersöz, internet andıcı davasından sanık Tümgeneral Mustafa Bakıcı´nın yurt dışına kaçtığına ilişkin haberlerin geçmiş dönemde kendisi için de yapıldığını söyledi. Ersöz, Ben yurt dışına kaçmadım. O dönemde Rusya vizesi aldım. Görev icabı Rusya´ya gittim. Soruşturma devam ettiği sırada dönmedim. Avukatlarım, ortalığın biraz daha sakinleşmesini beklememizin uygun olacağını söylediler. Daha sonra rahatsızlandım. Gelir gelmez de göz altına alındım. Benimle ilgili de ´kaçtı´ dediler. Amaç ´General kaçar, savaşamaz´ imajı yaratmak. Ben kaçmadım. Türk askeri kaçmaz, Türk generali kaçmaz. Bu halde nasıl kaçayım? Yürüyemiyorum. ifadesinde bulundu.

Ameliyat olmak üzere gittiği hastanede kendisini gözaltına almak isteyen polislerden ameliyattan sonra gözaltına alınmayı talep ettiğini söyleyen Ersöz, Eğer kabul etseler bugün bu durumda olmayacaktım. Şimdi vücudum enfeksiyon deposu. diye konuştu.

Ankara´da Kent otelde düzenlenen bir toplantıya katıldığını belirten Ersöz, Ayrıca Liman lokantasında da Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Mehmet Şenay isimli Yargıtay savcısı ile yemek yedik. Ama bu toplantıda iddia edildiği gibi Ergün Poyraz yoktu.dedi. Tuncay Özkan´la görüştüğü iddialarının da doğru olmadığını dile getiren Ersöz, Özkan ile de görüşmedim. iddia edildiği gibi bir darbe planı da yapılmadı. Hatta düşünülmedi de. ifadesini kullandı.

Ölmek istemediğini söyleyen Ersöz, Yaşamak istiyorum. Bu ucu açık davanın sonunu görmek istiyorum. Bize kötülük yapanların sonunu görmek istiyorum. Sonum Kaşif Kozinoğlu ve Kuddusi Okkır gibi olmasın. Eğer böyle giderse üçüncü ölüm olayı buradan çıkacak. Bu tablonun yaşanmasında sizin kararlarınız etkili olacaktır. Artık tükendim. Dayanacak gücüm kalmadı. Hastanede iki kere kafa üzeri düştüm. Düştüğümde dilimi ısırdım ve dilim soluk borumu tıkamış. Bu davanın sonunu görmek istiyorum. sözleriyle tamamladı.

Ersöz daha sonra sağlık görevlileri nezaretinde ambulansla hastaneye gönderildi.

Sanık Fatih Hilmioğlu ise, darbeye zemin hazırlama suçlamalarına ise, Darbe yapmak o kadar kolay bir şey değil. Bu salondaki sanıklara bakın bunlar mı darbe yapacak? Buradaki 10-15 kişiyle darbe yapılacaksa yemeklerden önce mi sonra mı bilemem ama günde 3 öğün darbe yapılır. diye konuştu.

Tutuklu sanık Mustafa Dönmez´in Başkan Hasan Hüseyin Özese, üye hakimler Sedat Sami Haşıloğlu ve Hüsnü Çalmuk hakkındaki reddi hakim talebi de duruşmaya kısa bir ara verildikten sonra reddedildi. ( Cihan)

İbrahim Şahin: Her dönem yolunu bulur

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıklarından eski Özel Harekatçı İbrahim Şahin, mahkemedeki savunmasında Ayhan Çarkın´ın iddialarına yanıt verdi, eski vekillerden Mustafa Bayram ile ilgili yeni iddialar ortaya attı. İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin, eski özel harekat polislerinden Ayhan Çarkın´ın Ankara´da yürütülen faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturma kapsamındaki ifadelerini eleştirdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada konuşan Şahin, Ankara´da yürütülen faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturma kapsamında verdiği ifadeye değindi. Eski özel harekat polislerinden Ayhan Çarkın´ın verdiği ifadeler nedeniyle Ankara´ya çağrıldığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

Ayhan Çarkın denilen bir tane kokainman, ucube ucube suçlamalarda bulunuyor. Çarkın, faili meçhullerle ilgili öldürenlerden dört kişinin adını vermiş. Bunların dördü de yaşamıyor. Oradaki savcıya, ´Bu kokainmanın, eroinmanın söylediklerini destekleyen ikinci bir kişi gösterin. Söylediklerine nasıl inanıyorsunuz?´ dedim. Ben Çarkın´ın ifadelerini reddedince savcı bir yanıma ´Ergenekon´ iddianamesini, diğer yanıma da Susurluk raporunu koydu.

Ömer Lütfi Topal ve Behçet Cantürk´ün öldürülmesi

Ankara´daki savcının, Ömer Lütfi Topal´ın öldürülmesi olayını sorduğunu belirten Şahin, şöyle devam etti:

(Polisleri Ankara´ya sen götürmüşsün) dedi. İstanbul Emniyeti, olayla ilgisi olmadığını belirterek, ´alın siz de sorgulayın´ diye polisleri bana teslim etti. Savcıya, Topal´ın öldürülmesi davasından yargılanmadığımı söyledim. Behçet Cantürk´ün ölümünü sordular. Faili meçhul cinayetler uluslararası istihbarat örgütlerinin oyunudur. Bunların en önemlileri de CIA ve Mossad´dır. Cantürk´ün ölümünden sonra uyuşturucu trafiğinde bir numaralı kişi Mustafa Bayram oldu. Halen de devam etmektedir. Van´daki Bayram Otel depremde yıkıldı. Gazeteden okuyorum, kontrol edilmeden sağlam raporu verilmiş. Şimdi Bayram da cemaatçi olmuş. Her dönem yolunu bulur.

Şahin, bu davada da, Ankara´daki ifadesinde de Susurlukun sorulduğunu dile getirerek, Ben hangi mahkemede yargılanıyorum. Derdimi anlatamadım, Ankara´da tutukladılar beni. Bir ay sonra tutuklulukta üç yılım bitiyor dedi.

Duruşmada daha sonra taleplere ilişkin görüşünü açıklayan savcı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuklu sanıklardan Mehmet Dalagan´ın tahliyesine karar verilmesini istedi.Duruşmaya ara verildi.

ARA KARARLAR

23.11.2011 - 01:13 İkinci Ergenekon davasında dosya kapsamı, delil durumu ve tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak yaklaşık 3 yıldır tutuklu yargılanan sanık üsteğmen Taylan Özgür Kırmızı tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde 18´i tutuklu 118 sanığın yargılandığı ikinci Ergenekon davasının 144. duruşmasında yaklaşık 4,5 saatlik aranın ardından Başkan Özese, oy birliği ile aldıkları kararı açıkladı.

Sanık Hasan Atilla Uğur´un istediği hastaneye sevk edilmesine ilişkin taleple ilgili olarak karar merciinin mahkeme olmadığı belirtilirken bu talebe ilişkin dilekçenin, bir değerlendirme yapılması için Uğur´un tutuklu bulunduğu cezaevi idaresine gönderilmesine karar verildi.

Ayrıca hastane tarafından Geniz kanseri teşhisi konulan tutuksuz sanık Yusuf Erikel´in mevcut rahatsızlığıyla ilgili yurtdışında tedavisinin yapılması için geçici olarak yurtdışı yasağının kaldırılması kararlaştırıldı.

Tuncay Özkan´ın avukatı Gizem Öcalan´ın talebini kabul eden mahkeme heyeti, Maltepe İlçesi´nde bir kısım sanıkların cep telefonlarının baz sinyalleri gönderdikleri celp edilen HTS raporlarından anlaşılan söz konusu konuşmaların bazların hangi sektöründen yapıldığının araştırılmasını karar verdi. Söz konusu bazların bulunduğu yerlerde bulunan sosyal faaliyet alanları, dernek, lokal gibi toplantı yerleri olup olmadığı konusunda araştırma yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, baz istasyonlarının bulunduğu kapsama alanlarının bulunduğu yerlerde keşif yapılmasına ve bu konuda bilirkişi incelemesi yapılması için üye hakim Hüsnü Çalmuk´un naip hakim olarak görevlendirilmesini kararlaştırdı.

Mahkeme, Türk Silahlı Kuvvetleri´nde Askeri Şura öncesinde şuraya katılacak olan orgenerallerin kendi aralarında toplantı yapması gibi bir teamül bulunup bulunmadığının da Genelkurmay Başkanlığı´ndan sorulmasını karara bağladı. Böyle bir teamülün bulunduğunun bildirilmesi halinde bu toplantıda konuşulanların tutanak altına alınıp alınmadığının da mahkemeye bildirilmesi istenen kararda, Tutanak altına alınıyorsa 3 Aralık 2003 tarihindeki YAŞ öncesi yapılan toplantı tutanağının mahkemeye gönderilmesine ve yazılacak olan müzekkereye, sanık Hurşit Tolon´un bu toplantıda konuşulanların kayıt alındığı beyanını içerir duruşma tutanağının eklenmesine karar verildi. denildi.

Ağar´ın Susurluk mahkumiyet kararı istendi

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi´ne yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında verilen gerekçeli mahkumiyet kararının istenmesini karara bağladı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı´ndan tutuklu sanıklar Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur´un tespit edilen nihai sağlık durumlarının sorulmasına hükmedilirken sanıkların sağlık durumlarına ilişkin raporların da mahkemeye gönderilmesi karara bağlandı.

TAYLAN ÖZGÜR KIRMIZI TAHLİYE EDİLDİ

Dosya kapsamı, delil durumu ve tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak yaklaşık 3 yıldır tutuklu yargılanan sanık üsteğmen Taylan Özgür Kırmızı´nın tahliyesine karar verildi. Sanık Kırmızı hakkında ayrıca yurtdışına çıkış yasağı da konuldu. Soruşturma kapsamında davanın tutuklu sanığı eski Özel Harekat Dairesi Başkan vekili İbrahim Şahin´in evinde tedhiş raporu bulunmuştu. Raporda Alevi-Bektaşi Derneği yöneticileri ile Ermeni cemaati liderine yönelik suikast planları ve krokiler yer alıyor. Ayrıca bu suikasti işleyecek olanların isimlerinin yer aldığı S1 suikast listesi de bu rapor içinde bulunuyor. Listede sadece teğmen ve polis memurlarının ismi yer alırken teğmen isimlerini sanık Taylan Özgür Kırmızı´nın, polis isimlerini de Servet Kaynak´ın temin ettiği ileri sürülüyor. Kırmızı´nın tahliye kararı ile birlikte İkinci Ergenekon Davası´nda tutuklu sanık sayısı da 17´ye düştü.

BALBAY VE HABERAL´IN TUTUKLULUK HALLERİNE DEVAM

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal´ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın tutukluluk halinin devamını kararlaştıran mahkeme heyeti duruşmayı 5 Ocak 2011 tarihine erteledi. ( Cihan)

(22 Kasım 2011), son güncel.: (23 Kasım 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3913    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.281.555