Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

Aselsan soruşturmasında şok gelişme. Savcılık, Ergenekon sanığı Ümit Sayın´ı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı. Ergenekon 1. iddianamesine de giren ve Ergenekon sanıkları Ümit Sayın ile Emin Gürses arasında yapılan telefon görüşmesinde Adli Tıp´çı Ümit Sayın, Aselsan´daki şüpheli ölümlerle ilgili konuşmak istediğini, ancak oradaki bazı paşaların susmasını söylediklerini anlatıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

Aselsan soruşturmasında şok gelişme. Savcılık, Ergenekon sanığı Ümit Sayın´ı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı. Ergenekon 1. iddianamesine de giren ve Ergenekon sanıkları Ümit Sayın ile Emin Gürses arasında yapılan telefon görüşmesinde Adli Tıp´çı Ümit Sayın, Aselsan´daki şüpheli ölümlerle ilgili konuşmak istediğini, ancak oradaki bazı paşaların susmasını söylediklerini anlatıyor.

Aselsan´da kritik projelerde görev alan mühendisler Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Hüseyin Başbilen´in esrarengiz ölümleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı´nın yürüttüğü soruşturmada çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. ´İntihar´ denilerek takipsizlik kararıyla kapatılan Hüseyin Başbilen´in dosyası yeniden açıldı. Başbilen ailesi, suç duyurusunda Ergenekon sanıkları Emin Gürses ve Ümit Sayın´ın Aselsan´daki intiharlara ilişkin telefon konuşmalarını savcılığa delil olarak sundu. Savcılık Sayın´ı ´şüpheli´ sıfatıyla ifadeye çağırdı. Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan Ümit Sayın´ın ´şüpheli´ sıfatıyla ifadeye çağrılması, dikkatleri 1. Ergenekon iddianamesindeki Ümit Sayın - Emin Gürses konuşmasına çekti. O dönem Adli Tıp Enstitüsü´nde çalışan Doç.Dr. Ümit Sayın kendisi gibi Ergenekon´un tutuksuz sanığı olan Emin Gürses´e telefonda ?ASELSAN´daki ölümlerden biri kesin cinayet, Adli Tıp da öyle diyor. Ama ASELSAN´daki paşalar bana konuşma dediler. Beni çağırıp brifing istediler? demişti.

Aselsan intiharları soruşturma dosyasına Ergenekon ses kayıtları da girdi. ´İntihar´ denilerek takipsizlik kararıyla kapatılan Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili soruşturmada Ergenekon sanıklarının ismi geçti. Başbilen, 7 Ağustos 2006´da Ankara´da aracının içinde bilekleri ve boğazı kesilmiş halde bulunmuştu. İlk soruşturmada takipsizlik kararı verilmesi üzerine Başbilen ailesi, ´oğullarının cinayete kurban gittiğini´ iddia ederek yeniden suç duyurusunda bulundu. Aile, Ergenekon iddianamesindeki Emin Gürses ve Ümit Sayın´ın Aselsan´daki intiharlara ilişkin telefon konuşmalarını da savcılığa delil olarak sundu. İntiharlara ilişkin dosyayı dönemin Ergenekon Savcısı Fikret Seçen de Ergenekon kapsamında değerlendirdi. Ailenin dilekçesi üzerine soruşturmayı yürüten Savcı Veli Dalgalı, Ergenekon soruşturması savcılarından mühendislerin ölümüyle ilgili ´bilgi ve belge´ bulunup bulunmadığını sordu. Ergenekon sanıkları Gürses ve Sayın´ın, telefon görüşmelerinin gönderilmesi üzerine savcı, Sayın ve Başbilen´in çevresinde bulunan kişilerin HTS (geçmiş görüşmelerin arama, aranan ve konuşma süresi) kayıtlarını istedi. 2006, 2007 ve 2008´e ilişkin kayıtlarda Sayın´ın Başbilen´in ölümünden sonra Aselsan santralinden bazı kişilerle görüşme yaptığı tespit edildi. Ancak kimlerle irtibat kurduğu belirlenemedi.

Soruşturmayı yürüten Savcı Dalgalı, Ergenekon´dan tutuklanmadan önce İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı´nda görevli olan Sayın´ın Başbilen´in ölümüne ilişkin Adli Tıp raporuyla yakından ilgilendiğini belirledi. Sayın, Emin Gürses´le yaptığı Ergenekon iddianamesine giren telefon görüşmelerinde Adli Tıp´ın üç ölümden en az birinin cinayet olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Bu gelişmeler üzerine Sayın´ın Savcı Dalgalı tarafından şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldığı kaydedildi. Savcı Dalgalı, Deniz Feneri e.V soruşturmasına atanmasının ardından dosyayı Savcı Murat Demir´e devretti. Demir´in dosyayı incelediği öğrenildi.

Ankara´da savcıya ifade verecek

ASELSAN´da görevli mühendisler Hüseyin Başbilen, Halim Ünsel Ünal ve Evrim Yançeken peş peşe ölmüştü. Üç mühendisin sır dolu ölümü için intihar denilmişti. Yıllar sonra savcılığın ulaştığı yeni bulgular ve bilirkişi raporu Başbilen´in ölümünün cinayet olabileceği şüphesini doğurdu. Başbilen´in ölümünden sonra Aselsan santralı üzerinden görüşmeler yapan bir isim dikkat çekti. O dönem İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü´nde çalışan Ümit Sayın. Sayın´ın ismi HTS kayıtlarında çıkınca savcılık ´şüpheli´ sıfatıyla Sayın´ı ifadeye çağırdı.Sayın´ın önümüzdeki günlerde savcıya ifade vermesi bekleniyor.

ERGENEKON İDDİANAMESİNDE YER ALAN O ŞOK GÖRÜŞMELER

Ergenekon sanıklarının eylem planları üzerinde çalışırken, bir yandan da ASELSAN´da arka arkaya intihar eden 3 mühendisin ´şüpheli ölümü´ne ilişkin görüşmeler yaptıkları belirlenmişti. Teknik takip sonucunda ETÖ iddianamesine de giren telefon görüşmelerinde, Adli Tıp Uzmanı sanık Doç. Dr. Ümit Sayın, Doç. Dr. Emin Gürses´e görüşme yaptığı Adli Tıp uzmanlarının kendisine Başbilen olayının cinayet olabileceğini söylediklerini aktarıyordu. ETÖ sanığı Sayın, daha Adli Tıp Raporu açıklanmadan da ´sonuç olumsuz çıkacak´ diyordu. Ergenekon iddianamesine göre, ölümlerin basına yansımasından rahatsızlık duyan bazı yöneticiler, Adli Tıp Enstitüsü´nde çalışan Ümit Sayın´dan ´konuşmamasını´ da istemiş. Emin Gürses ve Sayın arasındaki telefon konuşması iddianamede şöyle yer aldı:

?Ümit Sayın: Ben cinayet olduğunu düşünüyorum bunların. Çünkü Adli Tıp Kurumu´ndakiler de öyle düşünüyor. Emin Gürses: Ama üç tane cinayet arka arkaya olunca nasıl oluyor diye şüpheleniyorlar. Ümit Sayın: Bir tanesi, bir tanesi en azından cinayet olarak düşünülüyor. Diğerleri ikisi intihar olabilir ama bir tanesinin cinayet olduğu konusunda kesin deliller varmış ellerinde birinci kurulun. Diğer ikisi intihar olabilir. Dolayısıyla ben cinayet olduğunu düşündüğümü söyledim de bunlar ses falan kaydedip de benim şeylerimi verirse, çünkü ASELSAN´daki paşalarla konuştum geçen... ASELSAN´daki paşalar rahatsız oluyorlar bu konudan. Yani ASELSAN Yönetim Kurulu´ndan.? İddianameye göre Sayın, çağırıldığı TV programına ASELSAN yöneticilerinin tepki göstermesi üzerine gitmediğini Kemal Alemdaroğlu ile de konuşmuş.

İntihar süsü verilecek yöntemler

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ergenekon davasının 1. iddianamesi mercek altına alındı ve Sayın´ın ASELSAN intiharlarıyla ilgili iddiaları ve telefon tapeleri delil sınıfına konuldu. 1. Ergenekon iddianamesinde11.01.2008 tarihinde X bayan Sayın´a ?Kanal ..den arıyorum da şimdi F.A.programa başlayacak. ASELSAN ile ilgili konuyu işlemeyi düşünüyor. Emin Gürses ile konuştum biraz önce o da konuğumuz olacak herhalde ve sizin adınızı verdi. Hani bu konularda çok uzman olduğunuzu söyledi? dediği Sayın´ın da ?Ben şu sıralarda televizyon programlarına pek katılmıyorum, çok sağ olun? dediği belirtildi. Aynı gün Emin Gürses ile Ümit Sayın arasındaki konuşmalar şöyle:

ASELSAN´DAKİLER RAHATSIZ OLDU

Emin Gürses: Deniyor ki bu çocuklar durup dururken intihar etmediler. Bunları belli bir hazırladılar intihara yani.

Ümit Sayın: Öyle yöntemler var. İNFRATEST duyulmayan eşik altı seslerle, mikrodalgalarla var öyle yöntemler.

Emin Gürses: Şimdi onun için ben onları size yönlendirdim. Benim anladığım bir konu değil ki.

Ümit Sayın: Ben cinayet olduğunu düşünüyorum bunların. Adli Tıp Kurumundakiler de öyle düşünüyor.

Emin Gürses: He ama üç tane cinayet arka arkaya olunca, nasıl oluyor diye şüpheleniyorlar.

Ümit Sayın: Bir tanesi bir tanesi en azından cinayet olarak düşünülüyor. Kesin deliller varmış ellerinde Birinci Kurulun. ASELSAN´daki paşalarla konuştum. (...) ASELSAN´daki paşalar rahatsız oluyorlar bu konudan. Yani ASELSAN yönetim kurulundakiler.

Emin Gürses: Paşalar niye rahatsız oluyor, incelesinler. Doğru iş yapsınlar sen ne yapacaksın paşaları.

Ümit Sayın: Valla geçen yıl beni çağırdılar aslında o cinayetlerden sonra. Bilemezliğin kontrolüyle ve de bu İNFRATEST ile ilgili bir sunum yaptım orda yönetim kuruluna. İnsanlarda işte depresyon, intihar şey ağır psikolojik bozukluklar yapmanın mümkün olduğunu kanıtlarıyla ve görsel materyalleriyle anlattım filmlerle. He kafalar karıştı da. Onlar Aselsan´daki olayı intihar diye yorumluyorlar.

EŞREF BİTLİS OLAYI KESİNLİKLE SUİKAST

Emin Gürses: Bunlar Eşref Bitlis´in ölüme de sebep.

Ümit Sayın: Evet doğrudur. Bitlis olayı kesin suikast.

Emin Gürses: Ona bile kaza diyorlar hala. Rapor da veren işte o Tümgeneral. Bu var ya ASELSAN´da konuşan paşanın... ( Zaman, Star)

ASELSAN´DA PEŞPEŞE 3 İNTİHAR: HEPSİ DE KRİTİK PROJELERDE ÇALIŞIYORDU

ASELSAN´da görev yapan 3 mühendisin birbiri ardına gerçekleşen şüpheli ölümü iki yıl önce ´intihar´ denilerek kapatılmıştı. Ancak, Gölcük Donanma Komutanlığı´nın zulasında ele geçirilen belgeler üzerine intihar denen olaylarla ilgili dosya yeniden açılmıştı. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, mühendislerin yakın arkadaşları, komşuları, ASELSAN çalışanı bazı askerler ve ailelerinin ifadelerini almıştı. ASELSAN´da Milli Tank Projesi üzerinde çalışan Hüseyin Başbilen, 7 Ağustos 2006´da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulunmuştu. Ardından 17 Ocak 2007´de Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla öldü. Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken oturduğu binanın 6´ncı katından düşerek can verdi. ODTÜ mezunu üç genç mühendisin ortak özelliği uçaklar için dost-düşman tanıma sistemi üzerinde çalışmaları oldu.

Ölümlerinde ´Fuhuş ve casusluk çetesi´ şüphesi

Mühendislerin şüpheli ölümleriyle ilgili Ergenekon iddianamelerinde bilgiler bulunuyor. Fuhuş ve casusluk soruşturmasını da yürütmüş olan Savcı Fikret Seçen ele geçen yeni bilgiler üzerine tekrar açtığı dosyayı yetkisizlik gerekçesiyle olayların gerçekleştiği Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına göndermişti. Soruşturma halen burada yürütülmekte. Ergenekon ve casusluk soruşturmalarında ele geçen kritik bilgilerin dışında, mühendislerin hassas projelerde çalışıyor olmaları, intihar olaylarının peşpeşe gelmesi, gerçekleşme şekilleri, o şahıslardaki proje dosyalarının kaybolması, şahıslardan bazılarının intiharın günah olduğunu bildiklerine dair ailelerin verdiği bilgiler gibi ayrıntılar da ölümlerin intihar değil cinayet olduğuna dair şüpheyi güçlendiriyor.

Ergenekon savcısı Aselsan dosyasını açmıştı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın iki yıl önce kapattığı Aselsan intiharları dosyası, Ergenekon savcılarından Fikret Seçen´in elde ettiği deliller üzerine Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeniden açılmıştı. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan Fikret Seçen, ´Fuhuş, şantaj ve askeri casusluk´ soruşturmasını yürütürken elde ettiği çok önemli yeni bulgular üzerine Aselsan dosyasını Ankara´ya sevk etmişti. Gölcük Donanma´da casusluk ve şantaj çetesine yönelik operasyonda ele geçirilen bir harici bellek içerisinde bulunan ipucu niteliğindeki notlarda, Aselsan ve SAGEM´e yoğunlaşalım, sorun çıkaranlar var. Sorunun kaynağı bulunmalı, gereken yapılmalı şeklinde talimatlar bulunduğu ortaya çıkmıştı. Yapılan soruşturma sonucunda Seçen, daha önce olağan intiharlar olarak değerlendirip kapatılan 4 olayın intihar değil, cinayet olabileceği yönündeki emarelerin güçlü olduğuna kanaat getirdi. Aynı kurumda farklı zamanlarda görev yapmış 4 kişinin kısa aralıklarla art arda intihar etmesinin mümkün olmadığını düşünen Seçen, Aselsan intiharlarının cinayet olabileceği yönündeki şüpheleri doğrulayan bulgulara da ulaştı. Seçen, Deniz Kuvvetleri çetesiyle ilgili soruşturmada uzman polislerle yaptığı incelemeler sonrasında Başbilen, Ünal ve Yançeken ve Volkan´ın cinayete kurban gittiği yönünde bulgular elde etti. Fikret Seçen, daha sonra olayların gerçekleştiği yer Ankara olduğu için görevsizlik kararı ile 2010/1323 soruşturma muhabere numaralı dosyayı Ankara´ya gönderdi. Dosya, ölümlerin arkasında bir örgütün var olabileceği şüphesiyle halen Ankara´da Özel Yetkili Savcılık tarafından soruşturuluyor.

Ergenekon ve Balyoz sanıklarının ifadeleri alınacak

Savcı Fikret Seçen tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilen dosyada, Gölcük´te ele geçirilen ve ASELSAN intiharlarına ışık tutacak telefon görüşmeleri de yer alıyor. Biri asker iki kişi arasında geçtiği bildirilen telefon görüşmelerinde mühendislerin ölümlerine atıfta bulunulduğu öne sürülüyor. Ankara´daki savcının, gelen belgelerde ismi geçen kişilerin tamamının ifadesine başvuracağı, bunlardan bazılarının Ergenekon ve Balyoz davası sanıkları olduğu için bu kişilerin talimatla ifadeleri alınması yönünde İstanbul Özel Yetkili Savcılığına yazı gönderdiği öğrenildi. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(01 Aralık 2011, 09:46)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bilirkişi: Aselsan intihar değil cinayet

Aselsan intiharlarında ´fuhuş ve casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Yazılım devrede, İsrail düşman

Deniz Kuvvetlerinde şüpheli intihar olayları ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Orgeneral Eşref Bitlis´in şüpheli ölümü manşetlerimiz

Albay: Bitlis´in ekibi öldürülecek

Fotoğraftaki 10 subaydan 7´si öldü

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3945    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.002.231