Tam
EskidenYeniye
 

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Aselsan´da çalışırken şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybeden üç mühendisle ilgili soruşturmada kritik bir ayrıntı ortaya çıktı. Daha önce ´intihar etti´ denilen mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı´na mühendislerin savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Diğer yandan ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı, Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarının da kayıp olduğu ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Aselsan´da çalışırken şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybeden üç mühendisle ilgili soruşturmada kritik bir ayrıntı ortaya çıktı. Daha önce ´intihar etti´ denilen mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı´na mühendislerin savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Diğer yandan ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı, Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarının da kayıp olduğu ortaya çıktı.

ASELSAN´da görev yaparken, 2006 - 2007 yıllarında 6 ay içinde hayatlarını kaybeden 3 mühendisin ölümleriyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın seyrini değiştirecek bir bilgi ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, ASELSAN´a intihar ettiği ileri sürülen mühendis Hüseyin Başbilen´in kurumda hangi projeler üzerinde çalıştığını sordu. Mühendislerin görev yaptığı projeler ile ilgili çıkan haberleri internet sitesinde ´spekülasyon´ olarak nitelendiren ASELSAN, Savcı Dalgalı´nın sorusu üzerine mühendislerin kritik projeler üzerinde çalıştıklarını bildirmek zorunda kaldı. ASELSAN, Başbilen´in Milli Tank Projesi´nde görevli olduğunu belirtti.

ÖNCE, SPEKÜLASYON, DEDİ

ASELSAN ve bağlı şirketlerinde görev yaparken şüpheli bir şekilde ölen mühendisler Hüseyin Başbilen, Evrim Yançeken ve Halim Ünem Ünsal´ın savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıkları kesinleşti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden açılan mühendislerin ölümleri ile ilgili dosyada soruşturma savcısının ASELSAN´dan mühendislerin hangi projelerde çalıştığı soruldu. ASELSAN daha önce mühendislerin ölümleri ile ilgili sessiz kalmış, sadece Mayıs 2007 yılında internet sitesinden bir açıklama yapmıştı. 8 maddeden oluşan açıklamada intihar ettikleri ileri sürülen mühendislerin psikolojik tedavi gördükleri belirtilerek olayın intihar olduğunun tahkikatlarla kesinleştiği dile getirilmişti. Açıklamanın sonunda ise Çalışanlarımızın isimlerinin gerçekle ilgisi bulunmayan spekülasyonlar ile anılmaya başlanması tüm ASELSAN ailesini üzmüş... denilerek, mühendislerin savunma sanayii için hayati öneme sahip projelerde çalıştıkları şeklindeki haberlerin ´spekülasyon´ olduğunu kamuoyuna duyurmuştu.

SONRA, MİLLİ TANK PROJESİ, DEDİ

Savcı Veli Dalgalı tarafından ASELSAN´a intihar ettiği ileri sürülen mühendislerden Hüseyin Başbilen´in ölmeden önce hangi projelerde çalıştığına ilişkin yazısına kurumdan cevap geldi. ASELSAN cevabında Hüseyin Başbilen´in ölmeden önce Milli Tank projesi üzerinde çalıştığını bildirdi. İntihar ettiği ileri sürülen mühendislerin daha önce de F-16 savaş uçaklarının yazılımlarının millileştirilmesi gibi savunma sanayii için hayati öneme sahip elektronik sistemler üzerinde çalıştıkları belirtildi. Başbilen, tank projeleri üzerinde de çalışmaya başladığı sırada Milli Savunma Bakanlığı, Şubat 2006´da, yurt dışından 1000 adet tank alımını kapsayan Yeni Nesil Tank Alımı Projesi´nden vazgeçmişti. Bakanlık bunun yerine ASELSAN ile ´Milli Tank´ projesi çalışması başlatmıştı. Başbilen´in de bu çalışmalarda gönüllü yer alarak sinyalizasyon ve sofistike elektrik aksam konusunda projeler geliştirdiği açıklandı.

KAYSERİ´DEKİ UZMAN EKİP İNCELEDİ

Jandarma ve Adli Tıp Kurumu raporlarına ilişkin aile uzman ekiplerden yardım ister. Başbilen´e ait tüm bilgi ve belgeler Kayseri´de uzmanlık alanı kan ve sperm delilleri olan ekibin inceleme raporu da maktulün öldürüldüğünü kuvvetlendirir. Başbilen´in ölümü ile ilgili kesin bir hüküm tesis etmenin mümkün olmadığı belirtilirken, birçok bulgunun öldürüldükleri yönünde olduğu kaydedildi.

MÜHENDİSLERİN ORTAK NOKTASI

ASELSAN da mühendis olarak çalışan Hüseyin Başbilen, uzak mesafede daha etkili olacak Kanas silahı ile F16 uçakları ve milli tank projeleri üzerinde çalışıyordu. 7 Ağustos 2006´da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulunmuştu. Ardından 17 Ocak 2007´de mühendis Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla ölmüştü. Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken, oturduğu binanın altıncı katından düşerek can vermişti. Bu üç ODTÜ´lü genç mühendisin ortak özelliği ise, ´Uçaklar İçin Dost-Düşman Tanıma Sistemi´ üzerinde çalışmalarıydı.

AİLESİ AİHM´E GİTTİ

Başbilen ailesinin oğullarının intihar etmediğini belirterek verdiği hukuk mücadelesi de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) taşındı. Aile, jandarmanın ve adli tıp kurumunun raporları doğrultusunda intihar ettikleri gerekçesiyle dosyayı kapatan savcılığın eksik soruşturma yürüttüğünü düşünüyor. Bu kapsamda AİHM´e başvuran aile, şimdi dosyanın yeniden açılmasının ardından elde edilen bilgi ve belgeleri de AİHM´deki dosyaya ekleyecek. ( Yenişafak)

Mühendisi Öldüren Bıçakta İnceleme Yok!

ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı belirlendi. Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarı da kayıp.Ankara´da, 7 Ağustos 2006´da, bileği ve boğazı kesik halde bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüne neden olan bıçakta parmak izi kriminal incelemesi yapılmadığı ortaya çıktı. Başbilen´in bileğini ve boğazını keserek intihar ettiği öne sürülmüş ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talebi üzerine konu hakkındaki verileri inceleyen bilirkişi, ?Bu intihar süsü verilmiş bir cinayettir? demişti. Projenin 50 sayfası çantada Şaibeli ölümle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ´Milli Tank Projesi´nde görev yapan Başbilen´in üzerinde çalıştığı projenin 50 sayfasını, araca sonradan konduğu belirtilen çantada buldu. Ancak mühendis Başbilen´in laptop´unun çantada olmadığı tesbit edildi. Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Veli Dalgalı, Deniz Feneri e.V soruşturmasına atandıktan sonra dosyayı savcı Murat Demir´e teslim etti. Dalgalı, Başbilen´i öldüren bıçak üzerinde parmak izi kriminal incelemesi yapılmadığını ortaya koydu. Söz konusu bıçağın yaklaşık altı ay önce parmak izi analizi için kriminal incelemeye gönderildiği ancak incelemenin henüz sonuçlanmadığı belirtildi.

İntihar mektubu bulunamadı

Başbilen´in intihar mektubunu ASELSAN´daki bilgisayarında, 4 Temmuz 2006´da yazdığı öne sürülmüştü. Jandarmanın, mühendisin intihar mektubunun ASELSAN´daki bilgisayarında yazıldığı yönündeki raporu üzerine adı geçen bilgisayarın hard diskini incelemeye alan savcılık, burada mektubun kopyasına rastlayamadı. Hüseyin Başbilen´in ailesi ise, mektubun yazıldığı söylenen tarihte oğullarının işe gitmediğini öne sürdü. Başbilen´in aracındaki çantanın buraya sonradan konduğu bilgisi, 28 Şubat 2011 tarihli bilirkişi raporunda yer almıştı. Çantanın içinde Başbilen tarafından hazırlanan Milli Tank Projesi´nin ilk 50 sayfası bulundu. Ancak ailesi, Başbilen´in çantasında bir de laptop bulunduğunu iddia etmişti. Başbilen´in ASELSAN´daki bürosunda ve evinde yapılan aramalara rağmen ailenin söz ettiği laptop´un izine rastlanmadı.

Hüseyin Başbilen´in ikiz kardeşine rüşvet dayağı

Hüseyin Başbilen´in makine mühendisi olan ikiz kardeşi Hasan Başbilen, iş için gittiği Diyarbakır´da bir grup inşaat işçisinden dayak yedi. İstanbul´da özel bir inşaat firmasında çalışan Başbilen, yaklaşık on gün önce, bir inşaatta kullanılan iş makinelerinin bakım ve kontrolünü yapmak için Diyarbakır´a gitti. İddiaya göre, iş makinelerinin harcadığı yakıt giderlerini fazla göstermesini ve parayı kendilerine vermesini isteyen işçilerin teklifini kabul etmeyen Hasan Başbilen, işçiler tarafından dövüldü. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Başbilen´e doktorlar yedi gün iş göremez raporu verdi. Başbilen yaklaşık üç gün önce uçakla İstanbul´daki Haydarpaşa Hastanesi´ne kaldırıldı. Bacaklarında ve kollarında ezikler olduğu belirtilen Başbilen´in sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilirken, kendisini darp edenler emniyette gözaltında kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Başbilen´in çalıştığı özel şirket ise olayı takip etmesi için avukat görevlendirdi. ( Taraf)

(04 Aralık 2011, 10:29)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bilirkişi: Aselsan intihar değil cinayet

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

Aselsan intiharlarında ´fuhuş ve casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Yazılım devrede, İsrail düşman

Deniz Kuvvetlerinde şüpheli intihar olayları ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3957    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Suikast Timine Yağma Cezası Yağdı

17.06.2021 22:57 Muğla'da, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele gelerek Cumhurbaşkanını derdest etme girişiminde bulunan 37 eski askerin 'Nitelikli yağma' suçundan yargılandıkları ..
Tamamı 17.6.2021

Kimse Yok mu: 25 Hapis

17.06.2021 17:13 İstanbul'da, yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı 38 sanıklı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen ora..
Tamamı 17.6.2021

Tuskon Davasında 17 Hapis

17.06.2021 16:58 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bu..
Tamamı 17.6.2021

Tuzla Piyade Okulu: Darbeye 8 Hapis

17.06.2021 15:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Piyade Okulu'ndaki eylemlere ilişkin dava Yargıtay'ın 22 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından 8 sanık yönünden tekrar görüldü. ..
Tamamı 17.6.2021

Balyoz Kumpasına Hapis Talebi

17.06.2021 13:38 İstanbul'da, 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz planı' davasının sanıklarına kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin tutuklu sanık Mehmet Baransu dahil 5 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 2 Haziran'd..
Tamamı 17.6.2021

Fetö'nün Adliye Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:40 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün adliye ve cezaevi yapılanmasına ilişkin aralarında örgütün mahrem imamlarının da bulunduğu 71 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü kurma v..
Tamamı 16.6.2021

Fetö Hayalet Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:23 Ankara'da, FETÖ'nün Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında eski Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklere İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başmüfettişi Yasin T. ile 8 şüpheli hakkında i..
Tamamı 16.6.2021

Dink Davasında Firari Sanık Kararı

17.06.2021 16:50 İstanbul'da, Hrant Dink cinayeti davasında dosyaları ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski savcı Zekeriya Öz ile bazı gazetecilerin de aralarında bulunduğu firari 13 sanık hakkında savcı, kaçak sayılma ve malları..
Tamamı 17.6.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

17.06.2021 15:20 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 17.6.2021

Kars 16 Sanıklı Darbe davası

17.06.2021 18:11 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen 16 sanığın yargılanmasına devam edildi. 28 Mayıs'ta Kars 2. Ağır ..
Tamamı 17.6.2021

Fetö Kapatamadı: Geziciler Endişeli

19.05.2021 14:58 İstanbul'da, Gezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanığın ayrılan dosyaları, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla..
Tamamı 20.5.2021

Fetö'ye 459 muvazzaf gözaltısı şoku

21.05.2021 15:14 İzmir ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen ortak soruşturma kapsamında FETÖ'nün örgütsel iletişim modeline uygun aranma kaydı suretiyle terör örgütüne özgü örgütsel iletişim ağına dahil oldukları tespit ..
Tamamı 21.5.2021

Tahşiye Kumpası: Cezalar Onandı

21.05.2021 10:02 İstanbul'da, FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle görülen davada, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden, 18 sanığa da terör örg..
Tamamı 21.5.2021

Karlov'a Suikast Emri Gülen'den

19.05.2021 15:01 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada, gerekçe..
Tamamı 19.5.2021

Gezi Parkı Davası Yeniden Başladı

21.05.2021 15:58 İstanbul'da, Gezi Parkı davasında verilen beraat kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülmesine başlandı. 21 Mayıs'ta İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar ..
Tamamı 21.5.2021

Fetö Yöneticilerine 130 Yıl Hapis

21.05.2021 12:19 Adana, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya ve Zonguldak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yö..
Tamamı 21.5.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
50.684.535