Tam
EskidenYeniye
 

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Aselsan´da çalışırken şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybeden üç mühendisle ilgili soruşturmada kritik bir ayrıntı ortaya çıktı. Daha önce ´intihar etti´ denilen mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı´na mühendislerin savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Diğer yandan ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı, Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarının da kayıp olduğu ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Aselsan´da çalışırken şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybeden üç mühendisle ilgili soruşturmada kritik bir ayrıntı ortaya çıktı. Daha önce ´intihar etti´ denilen mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı´na mühendislerin savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Diğer yandan ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı, Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarının da kayıp olduğu ortaya çıktı.

ASELSAN´da görev yaparken, 2006 - 2007 yıllarında 6 ay içinde hayatlarını kaybeden 3 mühendisin ölümleriyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın seyrini değiştirecek bir bilgi ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, ASELSAN´a intihar ettiği ileri sürülen mühendis Hüseyin Başbilen´in kurumda hangi projeler üzerinde çalıştığını sordu. Mühendislerin görev yaptığı projeler ile ilgili çıkan haberleri internet sitesinde ´spekülasyon´ olarak nitelendiren ASELSAN, Savcı Dalgalı´nın sorusu üzerine mühendislerin kritik projeler üzerinde çalıştıklarını bildirmek zorunda kaldı. ASELSAN, Başbilen´in Milli Tank Projesi´nde görevli olduğunu belirtti.

ÖNCE, SPEKÜLASYON, DEDİ

ASELSAN ve bağlı şirketlerinde görev yaparken şüpheli bir şekilde ölen mühendisler Hüseyin Başbilen, Evrim Yançeken ve Halim Ünem Ünsal´ın savunma sanayii için kritik projeler üzerinde çalıştıkları kesinleşti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden açılan mühendislerin ölümleri ile ilgili dosyada soruşturma savcısının ASELSAN´dan mühendislerin hangi projelerde çalıştığı soruldu. ASELSAN daha önce mühendislerin ölümleri ile ilgili sessiz kalmış, sadece Mayıs 2007 yılında internet sitesinden bir açıklama yapmıştı. 8 maddeden oluşan açıklamada intihar ettikleri ileri sürülen mühendislerin psikolojik tedavi gördükleri belirtilerek olayın intihar olduğunun tahkikatlarla kesinleştiği dile getirilmişti. Açıklamanın sonunda ise Çalışanlarımızın isimlerinin gerçekle ilgisi bulunmayan spekülasyonlar ile anılmaya başlanması tüm ASELSAN ailesini üzmüş... denilerek, mühendislerin savunma sanayii için hayati öneme sahip projelerde çalıştıkları şeklindeki haberlerin ´spekülasyon´ olduğunu kamuoyuna duyurmuştu.

SONRA, MİLLİ TANK PROJESİ, DEDİ

Savcı Veli Dalgalı tarafından ASELSAN´a intihar ettiği ileri sürülen mühendislerden Hüseyin Başbilen´in ölmeden önce hangi projelerde çalıştığına ilişkin yazısına kurumdan cevap geldi. ASELSAN cevabında Hüseyin Başbilen´in ölmeden önce Milli Tank projesi üzerinde çalıştığını bildirdi. İntihar ettiği ileri sürülen mühendislerin daha önce de F-16 savaş uçaklarının yazılımlarının millileştirilmesi gibi savunma sanayii için hayati öneme sahip elektronik sistemler üzerinde çalıştıkları belirtildi. Başbilen, tank projeleri üzerinde de çalışmaya başladığı sırada Milli Savunma Bakanlığı, Şubat 2006´da, yurt dışından 1000 adet tank alımını kapsayan Yeni Nesil Tank Alımı Projesi´nden vazgeçmişti. Bakanlık bunun yerine ASELSAN ile ´Milli Tank´ projesi çalışması başlatmıştı. Başbilen´in de bu çalışmalarda gönüllü yer alarak sinyalizasyon ve sofistike elektrik aksam konusunda projeler geliştirdiği açıklandı.

KAYSERİ´DEKİ UZMAN EKİP İNCELEDİ

Jandarma ve Adli Tıp Kurumu raporlarına ilişkin aile uzman ekiplerden yardım ister. Başbilen´e ait tüm bilgi ve belgeler Kayseri´de uzmanlık alanı kan ve sperm delilleri olan ekibin inceleme raporu da maktulün öldürüldüğünü kuvvetlendirir. Başbilen´in ölümü ile ilgili kesin bir hüküm tesis etmenin mümkün olmadığı belirtilirken, birçok bulgunun öldürüldükleri yönünde olduğu kaydedildi.

MÜHENDİSLERİN ORTAK NOKTASI

ASELSAN da mühendis olarak çalışan Hüseyin Başbilen, uzak mesafede daha etkili olacak Kanas silahı ile F16 uçakları ve milli tank projeleri üzerinde çalışıyordu. 7 Ağustos 2006´da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulunmuştu. Ardından 17 Ocak 2007´de mühendis Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla ölmüştü. Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken, oturduğu binanın altıncı katından düşerek can vermişti. Bu üç ODTÜ´lü genç mühendisin ortak özelliği ise, ´Uçaklar İçin Dost-Düşman Tanıma Sistemi´ üzerinde çalışmalarıydı.

AİLESİ AİHM´E GİTTİ

Başbilen ailesinin oğullarının intihar etmediğini belirterek verdiği hukuk mücadelesi de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne (AİHM) taşındı. Aile, jandarmanın ve adli tıp kurumunun raporları doğrultusunda intihar ettikleri gerekçesiyle dosyayı kapatan savcılığın eksik soruşturma yürüttüğünü düşünüyor. Bu kapsamda AİHM´e başvuran aile, şimdi dosyanın yeniden açılmasının ardından elde edilen bilgi ve belgeleri de AİHM´deki dosyaya ekleyecek. ( Yenişafak)

Mühendisi Öldüren Bıçakta İnceleme Yok!

ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´i öldüren bıçakta parmak izi incelemesi yapılmadığı belirlendi. Başbilen´in özel aracındaki dizüstü bilgisayarı da kayıp.Ankara´da, 7 Ağustos 2006´da, bileği ve boğazı kesik halde bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in ölümüne neden olan bıçakta parmak izi kriminal incelemesi yapılmadığı ortaya çıktı. Başbilen´in bileğini ve boğazını keserek intihar ettiği öne sürülmüş ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talebi üzerine konu hakkındaki verileri inceleyen bilirkişi, ?Bu intihar süsü verilmiş bir cinayettir? demişti. Projenin 50 sayfası çantada Şaibeli ölümle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ´Milli Tank Projesi´nde görev yapan Başbilen´in üzerinde çalıştığı projenin 50 sayfasını, araca sonradan konduğu belirtilen çantada buldu. Ancak mühendis Başbilen´in laptop´unun çantada olmadığı tesbit edildi. Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Veli Dalgalı, Deniz Feneri e.V soruşturmasına atandıktan sonra dosyayı savcı Murat Demir´e teslim etti. Dalgalı, Başbilen´i öldüren bıçak üzerinde parmak izi kriminal incelemesi yapılmadığını ortaya koydu. Söz konusu bıçağın yaklaşık altı ay önce parmak izi analizi için kriminal incelemeye gönderildiği ancak incelemenin henüz sonuçlanmadığı belirtildi.

İntihar mektubu bulunamadı

Başbilen´in intihar mektubunu ASELSAN´daki bilgisayarında, 4 Temmuz 2006´da yazdığı öne sürülmüştü. Jandarmanın, mühendisin intihar mektubunun ASELSAN´daki bilgisayarında yazıldığı yönündeki raporu üzerine adı geçen bilgisayarın hard diskini incelemeye alan savcılık, burada mektubun kopyasına rastlayamadı. Hüseyin Başbilen´in ailesi ise, mektubun yazıldığı söylenen tarihte oğullarının işe gitmediğini öne sürdü. Başbilen´in aracındaki çantanın buraya sonradan konduğu bilgisi, 28 Şubat 2011 tarihli bilirkişi raporunda yer almıştı. Çantanın içinde Başbilen tarafından hazırlanan Milli Tank Projesi´nin ilk 50 sayfası bulundu. Ancak ailesi, Başbilen´in çantasında bir de laptop bulunduğunu iddia etmişti. Başbilen´in ASELSAN´daki bürosunda ve evinde yapılan aramalara rağmen ailenin söz ettiği laptop´un izine rastlanmadı.

Hüseyin Başbilen´in ikiz kardeşine rüşvet dayağı

Hüseyin Başbilen´in makine mühendisi olan ikiz kardeşi Hasan Başbilen, iş için gittiği Diyarbakır´da bir grup inşaat işçisinden dayak yedi. İstanbul´da özel bir inşaat firmasında çalışan Başbilen, yaklaşık on gün önce, bir inşaatta kullanılan iş makinelerinin bakım ve kontrolünü yapmak için Diyarbakır´a gitti. İddiaya göre, iş makinelerinin harcadığı yakıt giderlerini fazla göstermesini ve parayı kendilerine vermesini isteyen işçilerin teklifini kabul etmeyen Hasan Başbilen, işçiler tarafından dövüldü. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Başbilen´e doktorlar yedi gün iş göremez raporu verdi. Başbilen yaklaşık üç gün önce uçakla İstanbul´daki Haydarpaşa Hastanesi´ne kaldırıldı. Bacaklarında ve kollarında ezikler olduğu belirtilen Başbilen´in sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilirken, kendisini darp edenler emniyette gözaltında kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Başbilen´in çalıştığı özel şirket ise olayı takip etmesi için avukat görevlendirdi. ( Taraf)

(04 Aralık 2011, 10:29)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bilirkişi: Aselsan intihar değil cinayet

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

Aselsan intiharlarında ´fuhuş ve casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Yazılım devrede, İsrail düşman

Deniz Kuvvetlerinde şüpheli intihar olayları ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3957    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

FETÖ'cü Yaver Ali Yazıcı davası

14.06.2020 19:12 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16..
Tamamı 14.6.2020

Hanefi Avcı Yargısına Soruşturma

14.06.2020 19:36 Ankara'da, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), kamuoyunda "Devrimci Karargah" adıyla bilinen ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yargılanıp hapis cezası aldığı davanın, FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çık..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ Mahrem İmamına 12 Yıl Hapis

14.06.2020 19:45 Ankara'da, FETÖ/PDY mahrem imamlarından olduğu iddiasıyla yargılanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eski denetçisi Ramazan Erçil, 12 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 4 Haziran'da Ankara 25'inci..
Tamamı 14.6.2020

Fetö Işık Evlerine İçkili Kamuflaj

14.06.2020 20:15 FETÖ'nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan opera..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye..
Tamamı 14.6.2020

Ergenekon Hakimi Çalmuk davası

14.06.2020 16:11 İstanbul'da, 'Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon dava..
Tamamı 14.6.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

14.06.2020 19:02 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 14.6.2020

Fetö Komedyenine Hapis gerekçesi

14.06.2020 19:27 Ankara'da, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada verilen 5 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Atalay Demirci, 15 Temmuz'dan sonra örgütle irtibatını devam ettirmiş..
Tamamı 14.6.2020

CHP'li Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na şok

30.05.2020 17:50 CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kamuoyuna 'Darbe ve İşgal' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Deniz Baykal'a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş..
Tamamı 30.5.2020

1 Ş'lık örgütte Ayasofya rahatsızlığı

30.05.2020 17:07 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan firari Today's Zaman eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da İstanbul'un Fethi dolayısıyla Fetih Suresi okumasını Batı'ya şikayet etti. ..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Destekçisi Ergenekoncuya Hapis

30.05.2020 14:49 İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini alkışlayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle hakkında iddianame düzenlenen Avukat Vural Ergül, örgüte yardım suçlaması kapsamında 3 yıl 45 gün hapis cezasına çarpt..
Tamamı 30.5.2020

Donanma Sınav Kumpasına dava

30.05.2020 15:45 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) talimatıyla Deniz Kuvvetleri Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda 2013'teki mülakat komisyonunda kriptolu şifreleme sistemiyle, FETÖ'cü olmayan ad..
Tamamı 30.5.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

30.05.2020 15:56 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgü..
Tamamı 30.5.2020

Korona soruşturmaları durduramadı

30.05.2020 16:48 Konya'da, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmaya koronavirüs engel olmadı. Son bir yıl içerisinde itirafçı olan mahrem abilerin ifadelerinde geçen isimlerin tek tek analizi yapan polis, 660 FETÖ ü..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Medyasına 17 Hapis Onandı

30.05.2020 16:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik açılan ve sonuçlanan davaya dair temyiz başvurusuna bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verdi. 16 Mayıs'taki gelişmeye göre,  Yargıtay, FE..
Tamamı 30.5.2020

Jandarma Darbe davası

30.05.2020 14:32 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 2016'daki darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 15 Mayıs'ta Ankara 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklulu..
Tamamı 30.5.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.893.598