Tam
EskidenYeniye
 

Eymür´ün ifadesi dışarı sızdı

Faili meçhul cinayetler soruşturmasında gözaltına alınan eski MİT´çi Mehmet Eymür´ün ifadesinde ilginç bilgiler verdiği ileri sürüldü. Eymür, Yeşil´i Bekaa´daki kampa da yollamış. Kayıplara karışan ve öldürüldüğü tahmin edilen Tarık Ümit, Emniyet adına bir takım infaz işlerinde kullanılmış. Ümit; Savaş Buldan, Hacı Karay, Adnan Yıldırım cinayetlerinde bizzat görev almış. Eymür´e, emniyetin ´40 kişilik ölüm listesini´ vermiş. Bu listeyi verdiği için de Ağar, Eken ve Şahin tarafından oluşturulan ekip tarafından öldürülmüş.

Önceki haber title=Sonraki haber

Eymür´ün ifadesi dışarı sızdı

Faili meçhul cinayetler soruşturmasında gözaltına alınan eski MİT´çi Mehmet Eymür´ün ifadesinde ilginç bilgiler verdiği ileri sürüldü. Eymür, Yeşil´i Bekaa´daki kampa da yollamış. Kayıplara karışan ve öldürüldüğü tahmin edilen Tarık Ümit, Emniyet adına bir takım infaz işlerinde kullanılmış. Ümit; Savaş Buldan, Hacı Karay, Adnan Yıldırım cinayetlerinde bizzat görev almış. Eymür´e, emniyetin ´40 kişilik ölüm listesini´ vermiş. Bu listeyi verdiği için de Ağar, Eken ve Şahin tarafından oluşturulan ekip tarafından öldürülmüş.

Her şeyi bilen adam olarak nitelenen Eymür´ün savcılık ifadesinde, Behçet Cantürk ´ün de aralarında bulunduğu Kürt işadamlarının öldürülmesine yönelik ´40 kişilik ölüm listesini´ eski MİT´çi Tarık Ümit´in kendisine verdiğini söylediği öne sürüldü. Eymür, listede yer alanların bazılarının üzerinin çizilmiş olduğunu ve Susurluk´ta adı geçen Özel Harekatçılar tarafından cinayetlerin işlendiğini ve Ümit´in bu listeyi kendisine verdiği için öldürüldüğünü iddia etti. Eymür, Yeşil olarak bilinen Mahmut Yıldırım´ın Bekaa Vadisi´nde Lübnan ve Şam´da kullandığını da açıkladı. Eymür, ifadesinde eski Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar´ın Kürt işadamlarından alınan rüşveti Özel Harekatçılarla paylaştığını da ileri sürüldü. Ağar´ın işadamı Mehmet Ali Yaprak´tan aldığı rüşveti diğerleri ile paylaşmayınca Abdullah Çatlı´nın Sedat Bucak´ın bilgisi dahilinde Mehmet Ali Yaprak´ı kaçırdığını da söyledi. Habertürk´ün haberine göre, Eymür´ün ifadesinden önemli satır başları...

KAVGACI ŞAHISTI

Tarık Ümit, yapı itibariyle kontrol edilmesi zor kişiydi. Asabi, kavgacı bir şahıstı. Hem MİT Başkanlığı´nda hem de Mehmet Ağar´ın talimatı ile emniyet adına çalıştı. Emniyette çalıştığı sırada yeşil pasaport, sahte kimlik kartları, sahte araba plakaları verilmiş, bir takım infaz işlerinde kullanılmıştı. İnfaz işleri arasında Savaş Buldan, Hacı Karay, Adnan Yıldırım cinayetlerinde bizzat görev aldığını kendisinden öğrendim. Savaş Buldan´ın üzerinde çıkan paraları almışlar. Yanında bulunan Özel Harekatçılarla birlikte Mehmet Ağar´a getirmişler. Parayı paylaşmışlar. Bu olayı, eski Çırağan Oteli´nin karşısındaki yokuşun ortasında, ismini hatırlamadığım bir otelde bana anlatırken bu kayıt yapılmış. Bu kayıtlar MİT´te de bulunmaktadır.

CANTÜRK´ÜN İSMİ ÇİZİLMİŞTİ

Tarık Ümit göreve geldiğim ilk günlerde bana telefon açarak görüşmek istedi. Ümit´in Kızıltoprak´ta bulunan evinde yaptığımız görüşmede bana ´40 kişilik ölüm listesi´ olduğunu söyleyerek, listeyi gösterdi. Bunlardan bazılarının üzeri çizilmişti. İnfazları vardı. Behçet Cantürk ismi de çizilenler arasındaydı. Bunları MİT Müsteşarlığı´na rapor ettim. MİT olarak faili meçhul olaylarla ilgili Tarık Ümit´i tekrar kullanmaya başladık. Yeşil ve Tarık Ümit´in kullanması MİT prosedürü içinde gerçekleşti.

AĞAR´IN EKİBİ TARIK ÜMİT´İ ÖLDÜRDÜ

Tarık Ümit´in yaşadığını zannetmiyorum. Ölüm listesini bana verdiği için Ağar, Eken ve Şahin tarafından oluşturulan ekip tarafından öldürülmüş kişidir. Ümit´in kaybolmadan önce Abdullah Çatlı tarafından sorgulandığını, Özel Harekat polisleri Ziya Bandırmalıoğlu ve Ayhan Akça tarafından alınıp götürüldüğünü tespit ettim. Bu bilgileri, Tarık Ümit´in kaybolmasını soruşturan Astsubay Ahmet Altıntaş´a bir personelim aracılığıyla verdim.

AĞAR ÇİLLER´İ KANDIRDI

Eymür, Ağar´ın başkanlığı döneminde Tansu Çiller´i kandırdığını söylerken, eşi Özel Çiller´in de yetkisi olmadığı halde birçok işe karıştığını belirtti. ( Sabah)

MİT MUHBİRİ TARIK ÜMİT OLAYI

MİT ve Emniyet´in önemli operasyonlarda kilit rol oynayan Tarık Ümit, 2 Mart 1995´te Erenköy Divan Pastanesi´nde özel harekâtçı polisler Ziya Bandırmalıoğlu ve Ayhan Akça tarafından gözaltına alındıktan sonra kayıplara karıştı.Ümit´e ait 34 ZU 478 sahte plakalı Kırmızı Chevrolet marka otomobil, 6 Mart 1995´te İstanbul Silivri yakınlarında jandarma bölgesinde terk edilmiş olarak bulundu. Aradan geçen süreçte Ümit´in akıbeti ile ilgili onlarca senaryo üretildi, ancak olay aydınlatılamadı. 1978´de MİT´te çalışmaya başlayan Ümit, özellikle yeraltı dünyasından sağladığı istihbaratlarla 1984´teki Babalar Operasyonu´nda görev aldı. Mehmet Eymür ve ekibince yazılan ünlü MİT raporunun hazırlanmasında da o vardı. 1994´te Korkut Eken aracılığıyla Mehmet Ağar´la tanıştı. Susurluk sürecinde İbrahim Şahin ve Veli Küçük ekibiyle çalıştı. Tarık Ümit´in kaçırılması ile ilgili olarak eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür de Ergenekon soruşturmasında ifade verdi.

Eymür´ün ifadesi 3. Ergenekon iddianamesinde

3´üncü iddianamede yer verilen ifadesinde Eymür, Ümit olayı ile ilgili şu bilgileri verdi: ?Tarık Ümit kaçırıldığında, İstanbul Jandarma İstihbarat´ta çalışan Astsubay Seyit Ahmet Altuntaş soruşturmayla ilgili MİT görevlileri ile de görüşmek suretiyle epey yol aldı. Hatta aldığı bilgiler ışığında polis memuru Ziya Bandırmalıoğlu ve Ayhan Akça´nın ifadelerine başvurmak istedi, ancak konu İbrahim Şahin´e intikal etti. Hatta Altuntaş, Şahin´e kendisinin de ifade vermesi gerektiğini söyledi. Bunu bizzat Şahin´den duydum. Ancak Şahin kendisine Ümit´in kaçırılması ile alakalı herhangi bir şey söylemedi. Soruşturmayı yürüten Altuntaş, Diyarbakır´a tayin edildi, daha sonra da Giresun ilinde Bölge Komutanı olan Veli Küçük´ün emrine atandı. Tarık Ümit´i Divan Pastanesi´nden alıp götüren kişilerden bir tanesinin Ziya Bandırmalıoğlu olduğu tanık beyanları ile anlaşıldı. Bandırmalıoğlu´nun daha sonra Veli Küçük´ün güvenlik şirketinde çalıştığını duydum.?

´KOZİNOĞLU´NUN AKIN BİRDAL´I ÖLDÜRMESİNİ BEN ENGELLEDİM´

05 Aralık 2011 - Faili meçhul cinayetleri soruşturan savcıya ?40 kişilik ölüm listesi?ni gördüğünü söyleyen eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür, bazı cinayetleri kendisinin önlediğini iddia etti: ?Kozinoğlu MİT´te görevliyken altındaki astsubayla birlikte İHD Başkanı Akın Birdal´ı öldürmek üzere plan yaptığı bilgisi bana ulaştı. İfadesini aldım ve Kozinoğlu´nu cezalandırdım. Buna ilişkin tüm yazı ve belgeler MİT Başkanlığı´nda var.?FAİLİ meçhul cinayetler soruşturmasında sorgulanan eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür, Ergenekon davasında tutuklu iken cezaevinde ölen MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu´nun, eski İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı ve eski Milletvekili Akın Birdal´ı öldürmek istediğini, ancak kendisinin bunu engellediğini öne sürdü. HABERTÜRK´te dün yayımlanan ve savcıya ?40 kişilik ölüm listesi?ni gördüğünü anlatan Eymür, MİT ve Emniyet´e yönelik de çeşitli iddialarda bulundu. İşte Mehmet Eymür´ün anlattıklarından satır başları:

´KOZİNOĞLU´NU CEZALANDIRDIM´

MİT´in yabancı operasyon timi olmadığı için, Özel Harp Dairesi´nde görev yapmış Albay Orhan Çoban başkanlığında 5-6 kişilik bir ekibi MİT´e aldık. Ancak bunlardan Kaşif Kozinoğlu´nun MİT´e alınmasına karşı çıktım. Çünkü Kozinoğlu´nun, Özel Harp Dairesi´nde problemleri olduğunu birçok gayri yasal işlere karıştığını duymuştum. Hatta bu durumu Orhan Çoban´a ilettiğimde, ´Biz bir ekibiz, biz ekip olarak gelir gideriz. Bu istediğiniz ayıp olur´ dedi. Karşı çıkmama rağmen Kozinoğlu MİT´e alındı. Kozinoğlu, MİT´te görevliyken altındaki astsubayla birlikte İHD Başkanı Akın Birdal´ı öldürmek üzere plan yaptığı bilgisi bana ulaştı. İstihbarat birimleri haberim olup olmadığını sordu. Haberimin olmadığını belirterek soruşturma açtım. İfadesini aldım ve Kozinoğlu´nu cezalandırdım. Buna ilişkin tüm yazı ve belgeler MİT Başkanlığı´nda vardır. Şenkal Atasagun, Kaşif Kozinoğlu´nu himayesine aldı. Kendi Dış İstihbarat Başkanlığı´nda kullanmaya başladı.

´MİT´E DÖNMEMİ ÖZER ÇİLLER İSTEDİ´

1. MİT raporundan sonra teşkilattan ayrılmam sırasında Korkut Eken hiç gereği yokken MİT´ten ayrıldı. ´Madem siz ayrılıyorsunuz. Ben de ayrılıyorum´ dedi. Korkut Eken ile buz fabrikası kurduk. Parasal katkısı olmadı. Ancak kendisini kardeşim gibi görüyordum. Onu fabrikaya ortak yaptım. Ailemden yardım aldım, paralı memur olmadım. 1994 yılında Antalya´da bulunduğum sırada Şengal Atasagun geldi. ´Antalya´da güvenlik şirketi kuralım çalıştıralım´ dedi. Bu arada Sönmez Köksal´ın, MİT Müsteşarı olmasıyla birlikte Şenkal Atasagun Ankara´ya tayin oldu. Şenkal, bana ´Seni MİT´e düşünüyoruz. Abdullah Öcalan´ı yakalamak için bazı görevler verildi´ dedi. Ben de hükümetin bunu kabul etmeyeceğini söyledim. Beni, Çiller´e gayrı resmi danışmanı methetmiş. Tansu Çiller´in eşi Özer Çiller, beni Ankara´ya çağırdı. ´Size MİT´te görev vermeyi düşünüyoruz´ dedi. Resmi sıfatı olmayan Özer Çiller ile görüşme yapmam garibime gitmişti. Ama Teşkilat´ın sıkıntılarını Özer Çiller´e iletiyordum. Bazen lüzumsuzluklar yapıyordu. Özer Çiller´in bir yatı vardı. Zeynep Özal´a Jaguar marka araba hediye eden ismini hatırlamadığım şahısla samimiydi. Yanlış insanlar olduğunu söyledim. Uzak durmasını istedim...

´O güvenlik şirketinin adı Mumcu cinayetinde de geçmişti´

ÖZEL İstihbarat Daire Başkanlığı´na geldiğim sırada Mecit Baskın, Namık Erdoğan, Faik Candan cinayetleri işlenmişti. Avukat Yusuf Ekinci cinayeti hakkında biraz bilgim vardı. Oğlu babasının ölümü ile ilgili olarak Mehmet Ağar´ı sorumlu tutuyor ve tehdit aldığını söylüyordu. Biz de dinleme yaptık. Özel Harekâtçıların gidip geldiği bir güvenlik şirketi vardı. Bir paşa vardı. MHP´nin Rusya Başkanlığı´nı yapan İrfan isimli şahıs da bu güvenlik şirketindeydi. Yapılan görüşmelerde, cinayetin Özel Harekât polisleri ve devlette görevli şahıslar tarafından işlendiği ortaya çıkmıştı. Hatta bu güvenlik şirketinin ismi Uğur Mumcu cinayetinde basında yer almıştı.

SİYASİ CİNAYETLER

Susurluk olayı patlak vermeden önce MİT Kontr Terör Dairesi Başkan Yardımcısı olarak bir yazı yazdım. Yazıda, devlet içerisinde görev yapan etkili şahısların güdümündeki bir kısım kamu görevlisinin, Özel Harekât polisleri, Özel Harp Dairesi´nden askerler ve yine mafyavari şahıslarla, siyasi cinayetler işlediğini, haraç aldığını, bir terör olgusu geliştiğini bildirdim. İsimlerini tek tek yazdığım bu şahısların izlenerek konunun üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini belirttim. Daha sonra duyduğum kadarıyla MİT İstihbarat Başkanı olan Miktat Alpay´ın bu yazıyı tek tek bölge başkanlıklarından geri aldığını yazının kayıtlı olduğu defteri eskiterek yeni kayıt defteri açtığını öğrendim. Ayrıca Ergenekon davasından tutuklu olarak yargılanan Doğu Perinçek ile ilişkisi olduğunu duydum. Ben bu terör olgusuna ilişkin yaptığım araştırmada devlet içinde askeriyede JİTEM, Emniyet´te Mehmet Ağar ve Korkut Eken´in başını çektiği Özel Harekâtçılardan oluşan yine MİT´te görevli Özel Harp Dairesi´nden bir kısım insanların karıştığı bir takım cinayetler işlendiğini öğrendim.

BAŞBAKANLIK KARTI VAR

YEŞİL kod adlı Mahmut Yıldırım´ı Elazığ´da bulunan memur aracılığıyla tanıdığını belirten Mehmet Eymür ?Elazığ´da MİT adına çalışıyormuş. Hem Jandarma İstihbarat hem de Başbakanlık kartı vardı? dedi.

ÖZEL HARP DAİRESİ DE İŞİN İÇİNDE

Ankara Cumhuriyet Savcılığı´nın 4 faili meçhul cinayetle ilgili yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür, 9 sayfa ifade vermişti. 33 saat tutulduktan sonra serbest bırakılan Eymür, ?Askeriyede JİTEM Emniyet´te Ağar ve Eken´in başını çektiği Özel Harekâtçılardan oluşan, yine MİT´te görevli Özel Harp Dairesi´nden (ÖHD) bir kısım insanların karıştığı cinayetlerin işlendiğini öğrendim? dedi. ( Habertürk)

NURİ GÜNDEŞ ÇATLI´YI EYLEMLERDE KULLANDI

06 Aralık 2011 - ´Faili meçhul soruşturması´ kapsamında gözaltına alınan eski MİT mensubu Mehmet Eymür, soruşturma savcısına önemli bilgiler verdi. Eski MİT İstanbul Bölge Başkanı Osman Nuri Gündeş´in derin yapı ile bağlantılı olup olmadığını bilmediğini kaydeden Eymür´ün, Ama Nuri Gündeş, Abdullah Çatlı´yı tanır. Çatlı´yı yurtdışında birçok görevde kullanmıştır. açıklamasında bulunduğu öğrenildi.Geçtiğimiz hafta gözaltına alındıktan sonra Ankara´da özel yetkili cumhuriyet savcısına ifade veren Mehmet Eymür, devlet içerisinde yaşanan çarpık ilişkileri de gözler önüne serdi. Erkek gibi kadın, cesur kararlar alıyor.´ sözlerinin dönemin başbakanı Tansu Çiller´i çok etkilediğini belirten Eymür, konuyla ilgili şöyle konuştu: Çiller, devlet yapısını iyi bilmediği ve erkeklerle irtibat kurmakta biraz sıkıntı çektiğinden hiçbir hukuki sıfatı olmadığı halde eşini danışman gibi kullanıyordu. Mehmet Ağar ile Özer Çiller samimiydi. Ben de uyardım. Sonraki süreçte Ağar hem başbakanı hem de eşini fazlasıyla etkiledi. Başbakan, bazı şeylerin inisiyatifi dışında yapılmasına ses çıkarmadı.

Görevde bulunduğu yıllarda yardımcısı Yavuz Ataç ile Alaattin Çakıcı arasındaki ilişkiden rahatsız olduğunu belirten Eymür, Ataç´a bu ilişkiyi kesmesi noktasında talimat verdiğini ifade etti. Daha sonra Ataç´ın aralarındaki bu konuşmayı Çakıcı´ya aktardığının altını çizen Eymür, Bana düşman olan Alaattin Çakıcı, haber göndererek, çocuğumun kafasını koparmakla tehdit etti. şeklinde konuştu. Eski MİT İstanbul Bölge Başkanı Osman Nuri Gündeş´in derin yapı ile bağlantılı olup olmadığı noktasında bir bilgisinin olmadığını kaydeden Mehmet Eymür, Ama Nuri Gündeş, Abdullah Çatlı´yı tanır. Çatlı´yı yurtdışında birçok görevde kullanmıştır. açıklamasında bulundu.

TAŞANLAR VE MENZİR´İ AKLADI

Mehmet Eymür, eski Bursa Valisi Orhan Taşanlar ile Necdet Menzir´in direkt olarak bu faili meçhul cinayetlerle ilişkisi olduğunu düşünmediğini kaydetti. Ömer Lütfi Topal cinayetinin de aslında kumarhaneleri ele geçirme operasyonu olduğuna dikkat çeken Eymür, konuyla ilgili olarak savcıya şu bilgileri verdi: Ömer Lütfi Topal cinayeti gerçekleştikten sonra rakibi olan Sudi Özkan´a yönelik faaliyetler olacağına yönelik ihbarlar almıştık. Bunun üzerine Sudi Özkan´ın yanında çalışan ve benim MİT´te göreve başladığım ilk amirim olan Mustafa isimli şahsa, ´Sudi Özkan biraz çalışmaya ara versin. Türkiye´den de bir müddet uzaklaşsın.´ dedim. Bunun üzerine durumu hemen kavradılar, Sudi Özkan hemen yurtdışına gitti. Yıllar sonra emekli olup ABD´den döndükten sonra Sudi Özkan beni arayıp, ´Abi sana hayat borçluyum. Beraber çalışır mıyız?´ dedi. Ben de teklifini kabul ettim. 2005 yılından geçen yıla kadar yanında çalıştım. Çalışırken kumarhanelerinin büyük para kazandığını gördüm. Bu da Ömer Lütfi Topal cinayetindeki şüphelerimi güçlendirdi.

AYKUT CENGİZ ENGİN´İ ŞAHİT GÖSTERDİ

Savcılık sorgusunda hakkındaki suçlamaları da reddeden Eymür, Susurluk kazası sonrasında bu çeteyi deşifre etmek için bizzat kendisinin çalıştığını sözlerine ekledi. Eymür, Ben bu anlamda hem görevimi iyi yaptım hem de demokrasiye iyi hizmet ettim. Susurluk kazası sonrası yaşanan adlî soruşturmada İstanbul DGM savcısı olan Aykut Cengiz Engin´e yardımlarda bulundum. Bu husus kendisine de sorulabilir. Çünkü o zaman bana ´MİT bize hiç bilgi vermiyor.´ demişti. Ben de bunun üzerine kendisine yardımcı olmaya çalıştım. dedi. ( Zaman)

İŞTE KAHRAMANIMIZ KOZİNOĞLU

06 Aralık 2011 - Ergun Babahan (Sabah): Salı MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´nun tutuklu bulunduğu sırada kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi, bir kısım medyanın Ergenekon ve Balyoz gibi davalara öfkelerini kusmasına neden oldu. Kozinoğlu´nun ardından güzellemeler yazıldı, madalyaları, kahramanlıkları dile getirildi. Ve dün Habertürk Gazetesi´nden Enis Yıldırım bir başka MİT´çi Mehmet Eymür´ün savcılığa verdiği ifadesinden bir bölüm yayınladı. Bakın Eymür, MİT´te birlikte görev yaptığı Kozinoğlu için savcılıkta neler anlatmış:

?MİT´in yabancı operasyon timi olmadığı için, Özel Harp Dairesi´nde görev yapmış Albay Orhan Çoban başkanlığında 5-6 kişilik bir ekibi MİT´e aldık. Ancak bunlardan Kaşif Kozinoğlu´nun MİT´e alınmasına karşı çıktım. Çünkü Kozinoğlu´nun, Özel Harp Dairesi´nde problemleri olduğunu birçok gayri yasal işlere karıştığını duymuştum. Hatta bu durumu Orhan Çoban´a ilettiğimde ´Biz bir ekibiz, biz ekip olarak gelir gideriz. Bu istediğiniz ayıp olur´ dedi. Karşı çıkmama rağmen Kozinoğlu MİT´e alındı. Kozinoğlu, MİT´te görevliyken altındaki astsubayla birlikte İHD Başkanı Akın Birdal´ı öldürmek üzere plan yaptığı bilgisi bana ulaştı. İstihbarat birimleri haberim olup olmadığını sordu. Haberimin olmadığını belirterek soruşturma açtım. İfadesini aldım ve Kozinoğlu´nu cezalandırdım. Buna ilişkin tüm yazı ve belgeler MİT Başkanlığı´nda vardır. Şenkal Atasagun, Kaşif Kozinoğlu´nu himayesine aldı. Kendi Dış İstihbarat Başkanlığı´nda kullanmaya başladı.?

Akın Birdal, meşhur Andıç´da adı geçen ve Derin Devlet´in infaz timi ?Türk İntikam Tugayı? tarafından vurulan ancak bir mucize eseri kurtulan İnsan Hakları Derneği´nin eski başkanı. Generaller adını andıça koydurmuş, generallerin MİT´teki uzantıları da öldürülmesi emir vermiş. Böyle kokuşmuş bir devlet, böyle kokuşmuş bir sistem olabilir mi? Katilden kahraman yaratmaya çalışırsanız tüm sisteminiz çöker. Dersim´i inkar eden, Kaşif Kozinoğlu´ndan kahraman yaratmaya çalışan bir düzenin nasıl yerlebir olduğuna tanıklık ediyoruz. Eymür´ün ifadesi Uğur Mumcu Suikasti´nde de MİT´in devrede olabileceğini gösteriyor açıkçası. Devletin kendi yurttaşlarının hayatına yönelik eylemlere imza attığı, Kürt veya Alevi olduğu gerekçesiyle bir kenti toptan imha ettiği bir dönem kapanıyor. Suç ortakları, uzantıları birbir ortaya çıkıyor. Böyle bir tabloda katillerin işbirlikçisi medya olacağıma, Ali Kemal olmayı bin kat tercih ederim. ( Ergun Babahan / Sabah)

(04 Aralık 2011), son güncel.: (06 Aralık 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Mehmet Eymür gözaltına alındı

Eymür serbest bırakıldı

Eymür yeni soruşturmaları başlatacak

Ayhan Çarkın´ın Susurluk cinayetlerine dair itirafları ve yürütülen soruşturma manşetlerimiz

Susurluk skandalı ve cinayetlerine dair çeşitli devlet kurumlarınca hazırlanan raporlar

Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ile ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Tarık Ümit dosyası tekrar açıldı

Tarık Ümit olayıyla ilgili manşetlerimiz

Yıllardır izi bulunamayan MİT´çi Tarık Ümit için korkunç iddia

İddianamede Sapanca Üçgeni

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3958    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.631.688