Tam
EskidenYeniye
 

Aselsan belleği jandarmada kayboldu

Aselsan´da milli tank, F-16 ile suikast silahı Kannas projesi üzerinde çalışırken intihar ettiği öne sürülen Hüseyin Başbilen´e ait flash bellek jandarmada kayboldu. Bellekte, Başbilen´in intihar ettiğine delil olarak gösterilen mektubun yer aldığı iddia ediliyordu. Bu mektubun varlığına dair iddia, olay yerinde ilk soruşturmayı yapan jandarma tarafından ileri sürülmüştü.

Önceki haber title=Sonraki haber

Aselsan belleği jandarmada kayboldu

Aselsan´da milli tank, F-16 ile suikast silahı Kannas projesi üzerinde çalışırken intihar ettiği öne sürülen Hüseyin Başbilen´e ait flash bellek jandarmada kayboldu. Bellekte, Başbilen´in intihar ettiğine delil olarak gösterilen mektubun yer aldığı iddia ediliyordu. Bu mektubun varlığına dair iddia, olay yerinde ilk soruşturmayı yapan jandarma tarafından ileri sürülmüştü.

Aselsan´da milli tank, F-16 ile suikast silahı Kannas projesi üzerinde çalışırken intihar ettiği öne sürülen Hüseyin Başbilen´in ölümüyle ilgili takipsizlikle sonuçlanan ilk soruşturmanın savsaklandığı öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2006´da yürütülen soruşturmada, savcılığın Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesi´nin 10 üyesinden yedisinin ölüm nedenini ´intihar´ olarak tanımlamasını gerekçe göstererek takipsizlik kararı verdiği ve şüpheli hususları araştırmadığı ortaya çıktı.Geçen yıl Başbilen ailesinin müracaatıyla dosyayı raftan indiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2006´daki soruşturmanın eksik ve şüpheli yönlerini tek tek belirledi. Bilirkişi, olay anı görüntülerini incelemiş ve ?Başbilen´in ölümünün intiharı değil cinayeti işaret ettiğini? tesbit etmişti. Savcılık, ?intihar? denerek kapatılan soruşturmada Başbilen´in ölümünden önce yaptığı telefon görüşmelerinin incelenmediğini ortaya koydu. Akabinde de söz konusu görüşmeleri incelettirdi. İnceleme sonuçları, yaklaşık 200 dökümanda tek tek sıralandı ve bir klasörde toplandı. Savcılık, sadece Başbilen´in değil yakın çevresinin de o dönemde yaptığı görüşmeleri mercek altına aldı.

Psikolojisi bozuk değildi

Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı, psikolojik rahatsızlık nedeniyle intihar ettiği öne sürülen Başbilen´in yakın çevresi ve iş arkadaşlarının dinlenmediğini de belirledi. Soruşturma dosyasını, Deniz Feneri e.V soruşturmasında görevlendirildiği için eylül ayında Murat Demir´e teslim eden Dalgalı, iş arkadaşlarına ve çevresine Başbilen´in psikolojik bozukluğu olup olmadığını sordu. Alınan ifadelerde ise Başbilen´in psikolojisinin bozuk olmadığı, sadece balayı döneminde geçirdiği basur ameliyatının getirdiği bazı sorunlar yaşadığı, ancak intihar eğilimi olmadığı anlatıldı. Savcılık, daha önce SSK´dan Başbilen´in kullandığı ilaçların dökümünü istemiş, gelen cevapta antidepresan hap almadığı bildirilmişti.

Önce bilgisayarda var denildi

Başbilen´in aracında bulunan, bilgisayarda yazılmış 4 Temmuz 2006 tarihli intihar mektubunun mühendise ait olup olmadığını araştıran savcılık, olayla ilgili ilk incelemeyi yapan Jandarma´dan bilgi istedi. Jandarma, söz konusu mektubun Başbilen´in Aselsan´daki bilgisayarında bulunduğunun belirlendiğini söyledi. Savcılık, Jandarma´nın cevabına rağmen bilgisayarı yeniden incelettirdi, ancak söz konusu mektubun izine rastlanmadı.

Sonra bellekte var denildi ama o da kayıp

Bunun üzerine Jandarma´ya mektubun bilgisayarda bulunamadığı bildirildi ve konuyla ilgili cevap istendi. Jandarma ise mektubun Başbilen´in öldüğü esnada aracındaki harici bir bellekte kayıtlı olduğunu bildirdi. Harici belleğin kendilerine teslim edilmesini talep eden savcılığa jandarmadan gelen yanıtta belleğin kayıp olduğu yönünde ifadeler yer aldı. Başbilen´in 4 temmuzda işe gitmediğini açıklayan ailesi, soruşturmanın eksik yürütüldüğü gerekçesiyle davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi´ne taşımıştı. ( Taraf)

57 SAAT SUNUM HAZIRLIĞI YAPTI, SONRA İNTİHAR ETTİ!

Milli tank, Kanas silahı ve F-16 uçakları üzerinde çalışan mühendis Başbilen´in 57 saat boyunca kritik bir projeyi hazırlamak için çalıştığı ortaya çıktı. ASELSAN´da görev yapan 3 mühendisin intiharlarıyla ilgili tartışma sürüyor. F-16 uçakları ve Altay Tankı gibi kritik projeler üzerinde çalışan 3 mühendisin ölümüyle ilgili soruşturmada çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Mühendis Hüseyin Başbilen´in 57 saat üzerinde çalıştığı projeyi sunacağı gün hayatını kaybettiği belirlendi. Baba Başbilen oğlunun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada verdiği ifadede Oğlum ASELSAN´da yapacağı sunum için 57 saat hazırlık yaptı dedi.

KARARGAH´A DA SORDU

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, bu gelişme üzerine ASELSAN´dan sonra Genelkurmay´a da ölen mühendislerin üzerinde çalıştığı projelerle ilgili sorular yöneltti. Demir, ASELSAN´dan bağımsız olarak ölen 3 mühendisin Karargahla bağlantılı özel projeler üzerinde çalışıp çalışmadığının ve Başbilen´in üzerinde çalıştığı projenin öneminin bildirilmesini istedi.

ÖNCE SPEKÜLASYON DEMİŞTİ

Mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı´na aylar sonra Başbilen´in Milli Tank Projesi´nde görev aldığını açıklamıştı. Başbilen´in tank ve kanas silahlarında gece görüş sistemini sağlayan uzak mesafede etkili olacak sistem üzerinde çalıştığı da bildirildi.

ESRARENGİZ ÖLÜMLER

Hüseyin Başbilen, 7 Ağustos 2006´da boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde bulundu. Ardından 17 Ocak 2007´de Halim Ünal kafasına isabet eden tek kurşunla öldü. Dokuz gün sonra da Evrim Yançeken oturduğu binanın 6´ncı katından düşerek can verdi. ODTÜ mezunu üç genç mühendisin ölüm nedenleri kayıtlara intihar olarak geçti. Üç mühendisin ortak özeliği ise uçakları saldırıdan koruyan dost-düşman tanıma sistemi uzmanı olmaları.

ADLİ TIP´A: NET CEVAP VERİN

ASELSAN mühendisleri Hüseyin Başbilen, Halim Ünsal ve Evrim Yançeken´in ölümleri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Murat Demir, Adli Tıp Kurumu´na ikinci kez yazı yazarak şüphelerin ortadan kaldırılmasını istemişti. Daha önce mühendislerden Başbilen hakkında Adli Tıp Daire Başkanlığı´nın 10 üyesinden 7´sinin intihar, 3´ününse cinayet dediğini hatırlatan Demir, Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik kesiğin 2-3 cm olarak gösterildiği uyarısında bulunarak Ölüm nedeni hakkında net cevap verin demişti. ( Bugün)

ADLİ TIP OTOPSİ RAPORU 10 GÜNDÜR SAVCILIĞA ULAŞMADI

11 Aralık 2011 - ´Milli Tank Projesi´nde çalışırken otomobilinde ölü bulunan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen´in otopsi fotoğrafları savcılığa bir türlü ´ulaşamadı´. Savcılığın Ankara Adli Tıp´tan istediği dokümanlar 10 gün geçmesine rağmen 6.8 km´lik mesafeden hâlâ ulaştırılamadı. ASELSAN´da Altay Tankı ve F-16 uçakları gibi kritik projeler üzerinde çalışan 3 mühendisin ´garip´ intiharlarının soruşturması Adli Tıp´ın posta rezaletine sahne oldu.

Soruşturma savcısı Murat Demir´in mühendis Hüseyin Başbilen´e ait Adli Tıp´tan istediği otopsi ve olay yeri fotoğrafları 10 gün geçmesine karşın 6.8 km´lik mesafeden hâlâ ulaştırılamadı. İki kez Adli Tıp´a yazı yazan savcı Demir, fotoğraf ve raporların akıbetini sordu. Adli Tıp ise soruşturma kapsamında gerekli evrakların PTT aracılığıyla postaya verildiğini açıkladı. Ancak Keçiören´de bulunan Adli Tıp Kurumu ile Sıhhiye´deki Ankara Adalet Sarayı arasındaki mesafenin kısa olmasına rağmen rapor ve istenen fotoğrafların ulaştırılamaması şüphe uyandırdı. Gerekli evrakların ulaşmaması halinde soruşturmayı yürüten savcılığın araç tahsis ederek gerekli belgeleri elden aldıracağı öğrenildi. ASELSAN dışındaki cinayetlere ilişkin Adli Tıp evraklarının ise en geç ertesi gün savcılıklara ulaştırıldığı ortaya çıktı.

HATAYI KABUL ETTİLER

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden mühendislerden Başbilen hakkında Adli Tıp Daire Başkanlığı´nın 10 üyesinden 7´si intihar, 3´ü ise cinayet demişti. Bununla beraber Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik kesik ise heyet üyeleri tarafından hazırlanan raporda 2-3cmolarak gösterilmişti. Otopsi fotoğrafı ve rapordaki bu çelişkiye dikkat çeken savcılık,Adli Tıp´a yazdığı yazıda ?Ölüm nedeni hakkında net cevap verin.Adli Tıp Genel Kurulu ´nun onayı olsun? demişti. Savcılığın uyarısının ardından Adli Tıp´ın ise sıfır hatası yapıldığını kabul ettiği ortaya çıktı. Aralarında müzakere eden Adli Tıp heyetinin bu duruma işaret eden heyet raporunu da gerekli dokümanlarla birlikte savcılığa ulaştıracağı aktarıldı.

ADLİ TIP´A ´SIFIR´ UYARISI

Mühendis Başbilen´e ait olay yeri ve otopsi fotoğraflarını, savcılığa ulaşmasının ardından kesin sonuç için İstanbul Adli Tıp Kurumu´na gönderecek savcılık ise Ankara Adli Tıp Kurumu´nda yapılan yazım hatasını dikkate alarak İstanbul Adli Tıp´a, şu tebligatı yapacak: ?Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik kesik yazım hatası nedeniyle 2-3 cm olarak gösterilmiş, sıfır eksik yazılmıştır. Kesin sonucu Genel Kurul onayıyla iletiniz. Bir kez daha sıfır hatası istemiyoruz. Başbilen´in boğazındaki 20 cm´lik yara cinayet mi intihar kesiğimi??

PROJE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Mühendis Hüseyin Başbilen´in 57 saat üzerinde çalıştığı projeyi sunacağı gün hayatını kaybettiğini BUGÜN duyurmuştu. Baba Başbilen oğlunun üzerinde çalıştığı projeler ile ilgili öldüğü gün ASELSAN´da sunum yapacağını ve buna 57 saat hazırlık yaparak çalıştığını söylemişti. ´İntihar etti´ denilen mühendislerin önemli çalışmalar yaptıkları yönündeki haberleri ´spekülasyon´ olarak niteleyen ASELSAN´ın, soruşturmayı yürüten savcıya aylar sonra Başbilen´in Milli Tank Projesi´nde görev aldığını bildirmesinin ardından yeni ayrıntılar daha eklediği de ortaya çıkmıştı.

GERÇEKLERİ AÇIKLADI

ASELSAN, Başbilen´in Milli Tank projesi üzerinde çalıştığını kabul etmesinin ardından, Başbilen´in tank ve kanas silahlarında gece görüş sistemini sağlayan uzak mesafede etkili olacak sistem üzerinde çalıştığını da eklemişti. Savcı Demir ise Karargâha da yazı yazarak Başbilen´in üzerinde çalıştığı özel proje olup olmadığını sormuştu. ( Bugün)

OLAY YERİ GÖRÜNTÜLERİ SAVCILIKTA

13 Aralık 2011 - ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen´in sır ölümüne ilişkin sıcak gelişmeler yaşanıyor. ASELSAN Mühendisi Hüseyin Başbilen ölü bulunduktan sonra jandarma tarafından çekilen fotoğraf ve kamera görüntüleri, Ankara Adli Tıp Kurumu´ndan, ölümle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderildi. Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, bu görüntüleri İstanbul Adli Tıp Genel Kuruluna göndererek, ölümün ´intihar mı, yoksa cinayet mi´ olduğu konusunda rapor istedi.

Başbilen, 4 Ağustos 2006´da sabah saatlerinde 06 ET 2068 plakalı otomobiliyle işine gitmek üzere evinden ayrılmış, ancak ASELSAN´a gitmediğinin anlaşılması üzerine eşi aynı gün saat 12.40´ta Yenimahalle Merkez Karakoluna eşinin kayıp olduğunu bildirmişti. Başbilen, bir gün sonra saat 21.30 sıralarında Ankara´nın Kavaklı köyü Aydıncık Mahallesi Mezarlık Üstü mevkisinde tarla içinde, park halindeki otomobilinde, boynunda ve sol bileğinde kesikler olduğu halde ölü olarak bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili olarak soruşturma yürütmüş, soruşturma sonucunda ´Başbilen´in kesici aletle intihar ettiği anlaşıldığından, kovuşturmaya yer olmadığına´ karar vermişti. Ancak Başbilen´in ailesi, geçen yıl Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, soruşturmanın yeniden açılmasını talep etmişti.

Halen soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Demir, Başbilen ölü olarak bulunduktan sonra jandarma tarafından çekilen fotoğraf ve kamera görüntülerini Ankara Adli Tıp Kurumundan istedi. Kurumda bulunan fotoğraf ve görüntüler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı. Savcı Demir, fotoğraf ve görüntülerle birlikte dosyanın fotokopisini de çekerek, İstanbul Adli Tıp Genel Kuruluna gönderdi ve ölümün ´intihar mı, yoksa cinayet mi´ olduğu konusunda rapor istedi.

Öte yandan, bugün adliyeye gelen Hüseyin Başbilen´in babası Vehbi Başbilen, AA muhabirine, ´Bu bir cinayet ve bu cinayetin çözülmesi için ömrüm yettiğince çabalayacağım. Bu çocuklar bu ülke için çalıştı. ABD´den oğluma teklif gelmesine rağmen, ´Vatanıma hizmet etmek istiyorum´ diyerek, bu teklifi geri çevirdi. Devletimizden bu cinayetlerin aydınlatılmasını istiyorum´ dedi. ( AA)

(08 Aralık 2011), son güncel.: (13 Aralık 2011)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Aselsan: Mühendisler kritik görevdeydi

Bilirkişi: Aselsan intihar değil cinayet

Ergenekon ses kaydı Aselsan´da

Aselsan intiharlarında ´fuhuş ve casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Fuhuş ve casusluk soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Yazılım devrede, İsrail düşman

Deniz Kuvvetlerinde şüpheli intihar olayları ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Ergenekon ve benzer soruşturmalarda engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3977    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

FETÖ'cü Yaver Ali Yazıcı davası

14.06.2020 19:12 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16..
Tamamı 14.6.2020

Hanefi Avcı Yargısına Soruşturma

14.06.2020 19:36 Ankara'da, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), kamuoyunda "Devrimci Karargah" adıyla bilinen ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yargılanıp hapis cezası aldığı davanın, FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çık..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ Mahrem İmamına 12 Yıl Hapis

14.06.2020 19:45 Ankara'da, FETÖ/PDY mahrem imamlarından olduğu iddiasıyla yargılanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eski denetçisi Ramazan Erçil, 12 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 4 Haziran'da Ankara 25'inci..
Tamamı 14.6.2020

Fetö Işık Evlerine İçkili Kamuflaj

14.06.2020 20:15 FETÖ'nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan opera..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye..
Tamamı 14.6.2020

Ergenekon Hakimi Çalmuk davası

14.06.2020 16:11 İstanbul'da, 'Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon dava..
Tamamı 14.6.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

14.06.2020 19:02 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 14.6.2020

Fetö Komedyenine Hapis gerekçesi

14.06.2020 19:27 Ankara'da, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada verilen 5 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Atalay Demirci, 15 Temmuz'dan sonra örgütle irtibatını devam ettirmiş..
Tamamı 14.6.2020

CHP'li Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na şok

30.05.2020 17:50 CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kamuoyuna 'Darbe ve İşgal' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Deniz Baykal'a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş..
Tamamı 30.5.2020

1 Ş'lık örgütte Ayasofya rahatsızlığı

30.05.2020 17:07 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan firari Today's Zaman eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da İstanbul'un Fethi dolayısıyla Fetih Suresi okumasını Batı'ya şikayet etti. ..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Destekçisi Ergenekoncuya Hapis

30.05.2020 14:49 İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini alkışlayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle hakkında iddianame düzenlenen Avukat Vural Ergül, örgüte yardım suçlaması kapsamında 3 yıl 45 gün hapis cezasına çarpt..
Tamamı 30.5.2020

Donanma Sınav Kumpasına dava

30.05.2020 15:45 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) talimatıyla Deniz Kuvvetleri Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda 2013'teki mülakat komisyonunda kriptolu şifreleme sistemiyle, FETÖ'cü olmayan ad..
Tamamı 30.5.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

30.05.2020 15:56 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgü..
Tamamı 30.5.2020

Korona soruşturmaları durduramadı

30.05.2020 16:48 Konya'da, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmaya koronavirüs engel olmadı. Son bir yıl içerisinde itirafçı olan mahrem abilerin ifadelerinde geçen isimlerin tek tek analizi yapan polis, 660 FETÖ ü..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Medyasına 17 Hapis Onandı

30.05.2020 16:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik açılan ve sonuçlanan davaya dair temyiz başvurusuna bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verdi. 16 Mayıs'taki gelişmeye göre,  Yargıtay, FE..
Tamamı 30.5.2020

Jandarma Darbe davası

30.05.2020 14:32 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 2016'daki darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 15 Mayıs'ta Ankara 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklulu..
Tamamı 30.5.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.893.924