Tam
EskidenYeniye
 

Dalan Almanya´da ortaya çıktı

Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan, Almanya´da 42 yaşındaki sevgilisi Gülşen adlı kadın ile yemek yerken dün objektiflere yakalandı. Bu olaydan saatler önce de Beyaz TV´de canlı yayına telefonla katılan Dalan, Almanya´da olduğunu iddia etmişti. Ergenekon davasını eleştiren Dalan, ´hukuk teröründen kaçtım´ demişti. Dalan´ın Almanya´ya yerleştiği, Alman istihbaratı tarafından kollandığı, Türkiye´den kendisine her ay iki kez yüklü para geldiği, sık sık Hollanda, Fransa ve Belarus´a gittiği Türk istihbaratınca belirlendi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Dalan Almanya´da ortaya çıktı

Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan, Almanya´da 42 yaşındaki sevgilisi Gülşen adlı kadın ile yemek yerken dün objektiflere yakalandı. Bu olaydan saatler önce de Beyaz TV´de canlı yayına telefonla katılan Dalan, Almanya´da olduğunu iddia etmişti. Ergenekon davasını eleştiren Dalan, ´hukuk teröründen kaçtım´ demişti. Dalan´ın Almanya´ya yerleştiği, Alman istihbaratı tarafından kollandığı, Türkiye´den kendisine her ay iki kez yüklü para geldiği, sık sık Hollanda, Fransa ve Belarus´a gittiği Türk istihbaratınca belirlendi.

Kırmızı Bülten ile aranan Ergenekon firari sanığı Bedrettin Dalan, Almanya Mannheim´da ortaya çıktı. Bir yıldır birlikte olduğu 2 çocuk annesi Gülşen adlı sevgilisi ile gazetecilere yakalanan Dalan´ın Almanya´dan 4 ay önce oturma izni aldığı belirlendi. Karlsruhe´de 270 bin dolara aldığı bahçeli bir evde yaşayan Dalan´ın, Alman gizli Servisi ile ilişki içinde olduğu iddia edilen Gülşen adlı sevgilisiyle birlikte oturduğu öğrenildi. Sık sık Hollanda, Fransa ve Belarus´a giden Dalan´ın bu seyahatlerini sevgilisinin organize ettiği belirtildi. Ayseli Dalan ile evli olan 70 yaşındaki Bedrettin Dalan´a Türkiye´den ayda iki kez yüklü miktarda para geldiği belirtilirken, ünlü kaçağı bir çok kişinin ziyaret ettiği belirtildi. Almanya´da görev yapan bir istihbaratçı TAKVİM Gazetesi Özel Haber Muhabiri Mevlüt Yüksel´e konuştu ve Bedrettin Dalan hakkında önemli bilgiler verdi. Dalan´ı adım adım izlediğini belirterek, Alman hükümeti Dalan´a bundan 4 ay önce oturma izni verdi. Dalan söylediği gibi Stutgart´ta değil, Karlsruhe´de bir köyde yaşıyor.

´OĞLU BARIŞ PARA GETİRİYOR´

Bundan bir yıl önce kendi adına 270 bin euroya iki katlı, bahçeli ve bahçesinde küçük bir havuzu olan ev satın aldı. Dalan bu evi aldıktan sonra tamir ettirdikten sonra içine oturdu dedi. İstihbaratçı, Dalan´ın Almanya´da rahatlıkla dolaşabildiğini belirterek, Sevgilisi Dalan ile ilgili tüm görüşmeleri ve seyahatleri organize ediyor. Her zaman yanında ve kendisi ile çok ilgileniyor. Hafta sonları beraber dışarı çıkarak alış veriş yaparak yemek yiyorlar. Bedrettin Dalan´ın sevgilisi olan bu Türk bayanın Alman istihbaratı ile ilişkisi olduğu şüphelerimiz var. Kısaca tüm ipler bu kadının elinde şeklinde konuştu. Dalan´ın zaman zaman Almanya dışına çıktığını da sözlerine ekleyen istihbaratçı, Dalan özellikle Fransa, Hollanda ve Belarus´ta Türkiye´den gelen bazı kişiler ile görüşüyor. Türkiye´den Almanya´ya Dalan´ın evine oğlu Barış Dalan´dan başka sık sık esrarengiz bir kişi geliyor. Bu kişi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Kimliğini de belirledik diye konuştu.

KAÇAK YAYIN

2007 yılında İstanbul Ümraniye´deki bir gecekonduda bulunan bombalar, Ergenekon soruşturmasının pimini çekti. 2008 yılında, işadamı Bedrettin Dalan hakkında da yakalama kararı verildi. Ancak Dalan 20 Ekim 2008´de yurt dışına kaçtı. Kimi zaman Amerika´da kimi zaman da Hollanda´da karşımıza çıktı. Hakkında yakalama kararı olan ve İnterpol tarafından aranan Dalan, ilk kez Türkiye ile bağlantı kurdu! Önceki akşam Beyaz Ana Haber´de şike tahliyeleri nedeniyle gündemi değerlendiren Rasim Ozan Kütahyalı ve Ahmet Çakar, Ferda Yıldırım´ın sorularını yanıtladı. Ahmet Çakar, 3-5 güne kadar şike operasyonunun Ergenekon´la bağlantısının ispatlanacağını öne sürünce konunun muhatabı olan Bedrettin Dalan canlı yayına bağlandı. Dalan şu açıklamalarda bulundu:

* Ben 1.5 yıldır Almanya´da yaşıyorum. Beyaz Rusya´da değilim.

* Beni şu anda İnterpol falan aramıyor. Eğer arıyorsa ben Almanya´dayım. Geçerli iade prosedürü olsa Alman devleti beni burada tutmaz. Şu an Stuttgart´tayım. İsterseniz adresi vereyim. Ben evrensel hukuk garantisi altındayım.

* Hiçbir şikeciden para almadım.

* (Çakar´ın Bedrettin bey bulunduğunuz adresi terk etmeyeceğinize şeref sözü verir misiniz? sözleri üzerine) Niye şeref sözü vereyim oğlum. Türkiye geçerli bir sebebi varsa beni alır, yoksa avucunu yalar.

* Ben ailemin bir numarasıyım. Başka hiçbir örgüte üye olmadım.

* Kendi partimin içinde yanlışı gördüğüm an başkaldırdım. Özal´a başkaldıran adam da benim . Ben AKP´nin devrilmesini asla istemedim. ( Takvim)

ERGENEKON´UN 1 NUMARASI

Bedrettin Dalan, ´Islak İmza´ davasında Ergenekon yönetici suçlamasıyla yargılanıyor. İstanbul Poyrazköy´deki arazisinde toprağa gömülü halde çok miktarda lav roketatarları, bomba ve diğer mühimmat ele geçirildi. Kendisine operasyon yapılacağı MİT içindeki adamlarınca haber verildiği iddiası Ergenekon iddianamelerine de yansıyan Dalan, operasyondan önce yurt dışına kaçtı. Ergenekon davasının en önemli sanıklarından birisi. Ergenekon´un 1 numarası olduğu iddia ediliyor. Arazisinde cephanelik çıkması, operasyonu haber alıp yurt dışına kaçması, yıllardır ülkeler arasında sürekli yer değiştirmesi, Almanya´da kalması ve Alman istihbaratınca kollandığı iddiaları Ergenekon terör örgütünün 1 numaralı yöneticisi olduğu iddialarını güçlendiriyor. Hatırlanacağı gibi kısa süre önce, Almanya´da gerçekleşen ve dönerci cinayetleri olarak da adlandırılan Türklere yönelik cinayetlerin arkasında Alman derin devletinin olduğu ortaya çıkmıştı. Tartışmalarda Ergenekon´un Almanya´daki bağlantıları da gündeme gelmişti. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(14 Aralık 2011, 10:38)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bir şike sanığı, Dalan´a para götürdü

Tümg. Bakıcı Rusya´ya kaçtı

Naziler, Alman Ergenekonu´nun kılıfı

Ergenekon´un Almanya örgütlenmesi konulu manşetlerimiz

Dalan´ın da sanık olduğu ´Islak İmza´ davası manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3993    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.710.760