Tam
EskidenYeniye
 

OYAK: Devleti korumak ayıp değil

Kanlı Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiğine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, dün İstanbul, Ankara ve Zonguldak´ta 21 adreste arama yapıldı. Danıştay saldırısı olduğunda OYAK Güvenlik Müdürü olan Orhan Çoban ile birlikte 9 kişi gözaltına alındı. Halen Oyak Genel Müdürü olan Coşkun Ulusoy ise gözaltına alınmadı. Sadece evi ve ofisi arandı. Coşkun Ulusoy´un, Danıştay saldırısında kameraların karartıldığı iddialarında adının geçmesinden şikayetçi olan MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´na, ´Devleti korumak ayıp değil günah değil´ dediği dinlemeye takılmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.01.2012 10:23 ´Danıştay saldırısı öncesine ait kamera kayıtlarının silindiği´ yönündeki TÜBİTAK raporunun ardından dün Ankara, Zonguldak ve İstanbul´da 21 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Aralarında OYAK Savunma Güvenlik Sistemi (SGS) Genel Müdürü Orhan Çoban´ın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy´un da evinde arama yapıldı.Ergenekon kapsamına alınan Danıştay saldırısı soruşturmasında dün önemli bir gelişme yaşandı. 17 Mayıs 2006´daki Danıştay saldırısı öncesine ait güvenlik kamera kayıtlarının silinmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında dün OYAK personeli 9 kişi gözaltına alındı. OYAK Savunma Güvenlik Sistemi (SGS) Genel Müdürü Orhan Çoban ve şirket yöneticilerinden Mustafa Tarık Özyılmaz da bu isimler arasında bulunuyor.

Gözaltına alınan OYAK çalışanları sağlık kontrolünden geçirildi

04.01.2012 10:50 Danıştay saldırısı kapsamında görüntülerin silinmesi ile ilgili başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 OYAK çalışanı sağlık kontrolünden geçirildi.Ankara Emniyet Müdürlüğü yakınlarındaki Devlet Demiryolları Hastanesi´ne getirilen zanlıların emniyetten ayrılması sırasında, aramalarda ele geçirilen belge ve dokümanlar da kolilerle polis araçlarına konuldu. ( Cihan)

Gözaltına alınan OYAK çalışanları İstanbul´a gönderildi

04.01.2012 11:37 Danıştay saldırısı kapsamında görüntülerin silinmesi ile ilgili başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 OYAK çalışanı, Ankara Emniyet Müdürlüğü´ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul´a gönderildi.Önceki gün yapılan operasyon neticesinde gözaltına alınan 9 kişinin Ankara Emniyet Müdürlüğü´ndeki işlemleri tamamlandı. Operasyonda el konulan çok sayıda belge ve doküman polis ekipleri tarafından araçlara taşındı. Ele geçirilen koliler dolusu belge ve dokümanların çokluğu gözlerden kaçmadı. İşlemleri tamamlanan zanlılar da aynı araçlar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Devlet Demiryolları Hastanesi´ne götürüldü. Sağlık kontrolünün ardından zanlılar karayoluyla İstanbul´a hareket etti. ( Cihan)

´Danıştay Saldırısı´ ile ilgili olarak gözaltına alınan 8 kişi İstanbul Emniyeti´ne getirildi

04.01.2012 16:33 Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen ´Danıştay saldırısında kamera kayıtlarının silinerek delillerin karartıldığı´ iddiasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alın 8 kişi İstanbul Emniyeti´ne getirildi.Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında, görüntüleri silerken kameraların tespit ettiği öne sürülen 2 kişinin de var. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen ´Danıştay saldırısında kamera kayıtlarının silinerek delillerin karartıldığı´ iddiasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında, görüntüleri silerken kameraların tespit ettiği öne sürülen 2 kişinin de bulunduğu öğrenildi. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Muammer Akkaş´ın yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara ve İstanbul´da gözaltına alınan 9 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Bu arada, gözaltına alınanlar arasında Danıştay´ın güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri silerken yine kameralar tarafından tespit edildikleri öne sürülen 2 kişinin de bulunduğu kaydedildi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNDEKİ İKİ OYAK ÇALIŞANI DA GÖZALTINDA

Birinci ´Ergenekon´ davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ´3 Mayıs 2006 ile 17 Mayıs 2006 tarihleri arasında Danıştay binasının güvenliği ile ilgili kameraların arıza nedenlerinin, hangi tarihlerde OYAK savunma ve güvenlik şirketine bildirildiği, ayrıca bu tarihler dışında kameraların arıza yapıp yapmadığına´ ilişkin bilirkişi incelemesi yaptırmıştı. TÜBİTAK´ta görevli bilirkişi Hayrettin Bahşi´nin güvenlik kameralarına ait görüntüleri inceleyerek hazırladığı ön rapor ve bilirkişi raporu mahkemeye gönderilmişti. ´Danıştay silinemeyenler´ klasöründeki 244 kamera kaydını inceleyen bilirkişi Hayrettin Bahşi´nin hazırladığı raporda, hard diskin 16 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay´dan OYAK firması tarafından geri alındığının tutanaklarda ifade edildiği belirtildi. Verilen DVD içerisinde, bu tarihten sonraki 22 Mayıs 2006 ve 6 Haziran 2006 tarihlerine ait kayıtların da bulunduğu ifade edilen raporda, 22 Mayıs 2006 tarihli kayıtların nasıl oluşturulduğu konusunda kanaate ulaşılamadığı kaydedildi. Bu tarihli kayıtlarda bir büro içerisinde kişilerin çalışmasıyla ilgili görüntülerin bulunduğu anlatılan raporda, firma tarafından iletilen DVD´deki dosyaların 6 Haziran 2006 tarihinde oluşturulduğu ya da kopyalandığının gözlemlendiği vurgulandı. Bu tarihle ilgili de DVD´de kamera kayıtlarının mevcut olduğu, ancak bu kayıtlarda görüntü bulunmadığı kaydedilerek, dolayısıyla firma tarafından o tarihte hard diskle bir işlem yapıldığı sonucuna varıldığı belirtildi. Bilirkişinin raporunda belirtildiği gibi 22 Mayıs 2006 tarihli 5 dakika 7 saniyelik görüntüde, bir büro içerisinde 2 kişinin çalıştığı görünüyor. Bu kişilerin çalıştığı yerin de OYAK savunma ve güvenlik şirketi olduğu öne sürülüyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ´3-17 Mayıs 2006 tarihleri arasında Danıştay binasının güvenliği ile ilgili kameraların arıza nedenlerinin, hangi tarihlerde OYAK Güvenlik şirketine bildirildiği, ayrıca bu tarihler dışında kameraların arıza yapıp yapmadığına´ ilişkin bilirkişi incelemesi istemişti. Rapor, mahkemenin 21 Nisan 2010 tarihindeki duruşmasında açıklandı. Naip hakimi Hüsnü Çalmuk tarafından atanan TÜBİTAK´ta görevli bilirkişi Hayrettin Bahşi´nin hazırladığı raporda, hard disklerin incelendiği, bunların Danıştay binasında kullanılan hard diskler ve hard diskte teknik bir bozukluk olup olmadığı, kayıtların orijinal ve içerisinde silinmiş veri bulunup bulunmadığı, varsa bu verilerin geri getirilmesinin mümkün olup olmadığının tespitinin yapıldığı kaydedilmişti. Raporda, yapılan incelemeler sonucunda, sonu 93 ile biten seri numaralı hard diskte silinmiş dosyalar olduğunun tespit edildiği vurgulanıyordu. Raporda, Silinmiş dosyaların önemli bir kısmı geri döndürülemez şekilde silinmiş olup, söz konusu dosyaların sadece isimlerine erişilmiştir. Silinmiş dosyaların çok büyük bir bölümünün 16 Mayıs 2006 tarihinde saat 19.47-19.50 tarihleri arasında silindiği ve bu silinmenin geri döndürülemez şekilde yapıldığı tespit edilmiştir.´ denilmişti. Mahkemenin naip hakimi Hüsnü Çalmuk, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlatılmıştı.

ŞÜPHELİLERE AĞIR SUÇLAMALAR

Soruşturma kapsamında dün 9 kişi gözaltına alındı. Saldırının gerçekleştirildiği dönemde OYAK Güvenlik´te genel müdür olan emekli Albay Orhan Çoban´ın, Danıştay binasındaki güvenlik kamera sistemine ait hard disklerin silinmesi ve saldırı günü kamera kaydı yapılamamasını sağladığı ileri sürülüyor. OYAK Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarık Özyılmaz ise saldırı ile ilgili bilgi notlarının imha edilmesiyle suçlanıyor. OYAK Elektronik Güvenlik Sistemleri Müdürü Yavuz Selim Kavaklıoğlu da Çoban ve Özyılmaz ile birlikte Danıştay binasındaki güvenlik kamera sistemine ait hard disklerin silinmesi ve saldırı günü kamera kaydı yapılamamasını sağlamakla suçlanıyor. Gözaltına alınan bir diğer isim OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş. Danıştay binasına ait olay gününe ait görüntülerin silinmesinde sorumluluğu ileri sürülüyor. Mahkemeye gönderilen kamera kayıtları ve hard diskler üzerinde değişiklikler yaptığı, bu şekilde delilleri kararttığı iddialar arasında. OYAK Montaj ve Bakım Teknisyeni Murat Ünal´ın ise Danıştay binasında hard diskleri sökenlerden biri olduğu aktarılıyor. Serkan Akyıldız, Danıştay saldırısından bir gün önce binasında hard diskleri herhangi bir gerekçe belirtmeden sökmekle suçlanıyor. OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi´nde montaj bakım şefi Metin Almalı´ya yöneltilen suçlama ise saldırı günü yeni bir hard diskin takılması ve saldırının karartılması için kamera kayıtlarının silinmesi. Murat Kablan da saldırı sonrası yeni hard disklerin takılmasında görev almakla suçlanıyor.

ÖRGÜTLÜ DELİL KARARTMA

Sabah saatlerinde başlayan arama ve gözaltılara yönelik operasyonların, Danıştay Saldırısı´nda örgütlü şekilde suç delillerinin karartılması, özel hayatın gizliliğinin ihlali ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlamalarıyla yapıldığı belirtildi. Danıştay saldırısının ardından OYAK´a ait güvenlik kamera görüntüleri silindiği için ulaşılamamıştı. Operasyonda Danıştay´da görev yapan OYAK mühendisinin odasında da arama yapıldığı öğrenildi. TÜBİTAK´ın 2010 yılında hazırladığı raporda Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiği belirtilmişti. Bu rapor üzerine soruşturma başlatan özel yetkili savcılık dün sabah düğmeye bastı. TÜBİTAK´ın raporunun ardından İstanbul Özel Yetkili Savcılığı da 19 Ocak 2010´da soruşturma başlatmıştı.

TÜBİTAK: GÖRÜNTÜLER SİLİNMİŞ

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan´ın 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay 2. Dairesi´ne yaptığı silahlı saldırıda ikinci Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin ölmüş, aralarında Daire Başkanı Mustafa Birden´in de yer aldığı 4 üye de yaralanmıştı. Saldırı sonrası kaçmaya çalışan Alparslan Arslan görevliler tarafından yakalanmıştı. Olayla ilgili güvenlik kameralarının o saatte çalışmadığı iddia edilmiş daha sonra TÜBİTAK´ta yapılan incelemelerde kayıtların silindiği ortaya çıkmıştı.

Danıştay binasında 8 kamera bulunduğu anlatılan TÜBİTAK raporunda, 8 kameranın görüntü alanlarına yer verilirken, geri döndürülemez şekilde silinmiş olarak bulunan söz konusu dosyaların silinme tarihleri ve silinme zamanlarının da 00.00.00 ve 00.00.00 olarak tespit edildiği anlatılmıştı. Raporda, Bu işlem, bilinçli bir silme olabileceği ve silme tarihlerini de saklamaya yönelik olabileceği değerlendirilmektedir.´ ifadeleri kullanılmıştı. Firma tarafından iletilen DVD´deki dosyaların, 6 Haziran 2006´da oluşturulduğu ya da kopyalandığı vurgulanan raporda, Bu tarihle ilgili de DVD´de kamera kayıtları mevcuttur ama bu kayıtlar içerisinde görüntü bulunmamaktadır. Dolayısıyla firma tarafından o tarihte hard diskle bir işlem yapıldığı sonucuna varılmıştır.´ denilmişti. 17 Mayıs 2006 gerçekleştirilen saldırıda Danıştay 2. Dairesi´nin üyelerinden Mustafa Yücel Özbilgin hayatını kaybetmiş, 4 üye ise yaralanmıştı. Tetikçi, saldırıyı, ilgili dairenin ´başörtüsü´ kararı üzerine gerçekleştirdiğini ileri sürmüştü.

OYAK: DEVLETİ KORUMAK AYIP DEĞİL GÜNAH DEĞİL!

OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy´un, Danıştay saldırısında kameraların karartıldığı iddialarında adının geçmesinden şikayetçi olan MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´na, Devleti korumak ayıp değil dediği dinlemeye takılmıştı. Odatv Soruşturmasının ek delil klasörlerinde geçen ilginç ayrıntıda, Danıştay saldırısı sırasında kayıt yapmayan kameralarla gündeme gelen OYAK Güvenlik´in Genel Müdür Yardımcısı Emekli Albay Orhan Çoban ile ilgili bulguların yanı sıra Mit Dış Operasyonlar Daire Başkanı Kaşif Kozinoğlu ve OYAK Genel Müdürü Şerif Coşkun Ulusoy arasındaki konuşmalar da dikkat çekiyor. Kozinoğlu ile Ulusoy arasında geçen bir konuşmada, Ergenekon örgütünün eylemlerinden biri olduğu iddia edilen Danıştay saldırısıyla ilgili, özellikle OYAK Güvenlik´in Genel Müdür Yardımcısı emekli Albay Orhan Çoban hakkında yapılan olumsuz haberler tartışılıyor. Çoban ile birlikte MİT´te ve Özel Kuvvetler Komutanlığı´nda birlikte çalışan Kozinoğlu´nun da bu haberlerde anıldığını söyleyen Ulusoy konuşmasında, Bazı yazı çiziler çıkıyor onlara da moralinizi bozmayın diyor. Kozinoğlu´nun, Bugün çıktı mı efendim? diye sorması üzerine Ulusoy, Hayır yani. Orhan´la ilgili falan çıkarken hani araya sokuyorlar yanıtını veriyor. Kozinoğlu da Her zaman yapıyorlar efendim diyor. Ulusoy ise Ya s.. et. Boşver. İt ürür kervan yürür. Devleti korumak ayıp değil günah değil karşılığını veriyor.

BİLİRKİŞİ RAPORU

Danıştay davasının görüldüğü İstanbul 13.Ağır Ceza mahkemesi tarafından tayin edilen bilirkişi Hayretdin Bahşi tarafından düzenlenen raporda ise, harddisklere ilişkin şu tespitlerde bulunuldu:

Harddisklerden kayıtlar saldırıdan önceki gün silindi

-Silinmiş dosyaların çok büyük bir bölümünün 16.05.2006 tarihinde saat 19.47-19.50 tarihleri arasında silindiği ve bu silinmenin geri döndürülemez şekilde yapıldığı tespit edilmiştir.

16 Mayıs´ta Danıştay´dan alınan kameralarda sonraki günlerin kayıtları da bulundu

-Hardiskin 16.05.2006 tarihinde Danıştay´dan firma tarafından geri alındığı tutanaklarda ifade edilmiştir. Verilen DVD içerisinde bu tarihten sonraki tarihler olan 22.05.2006 ve 06.06.2006 günlerine ait de kayıtlar bulunmuştur.

-15.05.2006 ve 16.05.2006 tarihli günler dışında her güne ait her kamera için en az bir kayıt olduğu ( Ama o günler için kayıt yok)

-15.05.2006 tarihli gün için 1,2,3,4,5,7 nolu kameralara ve 16.05.2006 tarihli gün için ise 1,4,5,8 nolu kameralara ait herhangi bir dosya yer almamaktadır. Ayrıca bu tarihlere ait olan kameralara ait herhangi bir dosya yer almamaktadır. Ayrıca bu tarihlere ait olan kayıtlar içerisinde de bir görüntü mevcut değildir. Danıştay binasında 8 kamera bulunmaktadır.

-DVD içerisinde olan 16.05.2006 tarihine ait Camera 2-D, Camera 3-D, Camera 6-D, Camera 7-D isimli dosyalarla aynı isimli dosyalar harddiskte geri getirilmeyecek şekilde silinmiş olarak bulunmuştur.

Arslan´ın tatbikat görüntüleri

Alparslan Arslan, 16 Nisan 2006 saat 16.00´da Danıştay saldırısı için tatbikat yapıyor. Oyak Güvenlik, tatbikat sonrası hemen kamera sistemlerini arızalı diye söküyor, 17 Nisan 2006´da saat 17.00´de saldırı gerçekleşiyor. Saldırıdan 3 saat sonra güvenlik sistemleri yeniden yerleştiriliyor. TÜBİTAK görüntülerini inceliyor ve Alparslan Arslan´ın tatbikat yaparken kayda alınan ve silinen görüntülerin bir kısmını kurtarmayı başarıyor.

KAMERALAR GİBİ DAVA DA KARARTILDI: Biri emretmiş biri planlamış biri vurmuş biri karartmış biri de örtmüş

Danıştay saldırısının davası Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görüldü. Ankara´daki mahkemenin kararını eksik bulan Yargıtay, dosyanın fiilî ve hukukî irtibatı olduğu gerekçesiyle Ergenekon´la birleştirilmesine hükmetti. İstanbul 13. Ağır Ceza´nın derinleştirdiği soruşturmada, Ankara´daki yerel mahkemenin, 3 yıllık dönemde, kamera görüntülerinin silindiği iddialarına yönelik işlem yapmadığı ortaya çıktı.

OYAK, saldırıdan 1 gün önce kameralara el koymuştu

Danıştay saldırısı 17 Mayıs 2006 tarihinde gerçekleştirildi. Avukat Alparslan Arslan, Danıştay 2. Dairesi üyelerine kurşun yağdırdı. Saldırıyı ise ilgili dairenin ´başörtüsü´ kararına kızarak gerçekleştirdiğini savundu. Danıştay 2. Dairesi, söz konusu kararında ´başörtülü anaokulu öğretmeninin müdür olarak atanamayacağına´ hükmetmişti. Dava Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görüldü. Mahkeme 14 Şubat 2008 tarihinde, Alparslan Arslan hakkında 2, diğer tutuklu sanıklar hakkında birer kez müebbet hapis kararı verdi. Saldırının Ergenekon terör örgütüyle bağlantısı olmadığına hükmedildi.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 16 Aralık 2008´de 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kararını bozdu. Ve davanın hukuki ve fiili irtibat bulunduğu gerekçesiyle Ergenekon davası ile birleştirilmesine karar verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay soruşturmasını adeta yeniden başlattı. Saldırıya uğrayan üyeleri ifadeye çağırdı. Ankara´daki mahkeme, söz konusu saldırıda yaralanan üyeleri dinlemeye bile gerek görmemişti. Olayın ardından görüntüleri incelemek isteyen polis, hiç çekim yapılmadığını tespit etti. Bunun üzerine Ankara 11. Ağır Ceza, OYAK´tan görüntüleri istedi. Firma, ´kameraların bozuk´ olduğu gerekçesiyle görüntüleri vermedi. OYAK Güvenlik, saldırıdan bir gün önce kameraları ´bozuk´ olduğu gerekçesiyle sökmüştü.

Başkanlığını Orhan Karadeniz´in yaptığı Ankara´daki mahkeme bu cevapla yetindi ancak İstanbul 13. Ağır Ceza soruşturmayı derinleştirdi. Mahkemenin talebiyle hazırlanan TÜBİTAK raporu, kameraların bozuk olduğu iddiasını yerle bir etti. Rapora göre görüntülerin önemli bir kısmı silinmişti. Çoğu silme işlemi geri döndürülemez şekilde yapılmıştı. Ayrıca hard diskte teknik bir bozukluk da olmadığı tespit edildi. Söz konusu raporun açıklanmasının ardından gözler Ankara´daki mahkemeye çevrildi. Danıştay davasını karara bağladıktan kısa bir süre sonra emekli olan Orhan Karadeniz, kendisini şöyle savundu: Güvenlik şirketi mahkemeye ´kameralar bozuktu, kayıtta değildi´ diye bir yazı gönderdi. Arslan yakalandığı için kayıtların üzerinde durmadık. ( Yenişafak, Zaman)

(04 Ocak 2012, 10:23)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Danıştay saldırısında 9 gözaltı

Danıştay´ın silinen kayıtlarına soruşturma başlatılmış

Flaş!!! Danıştay kayıtlarına suç duyurusu

Flaş!!! TÜBİTAK: Kayıtlar silinmiş, bir kısmını kurtardık

Danıştay´ın kameralarına bakan OYAK Güvenlik´le ilgili tüm manşetlerimiz

Mahkeme tüm ayrıntılara iniyor: Orduevi kameraları da incelenecek

Flaş!!! Sıhhiye kameraları da karartılmış

Biri emretmiş biri planlamış biri vurmuş biri karartmış biri de örtmüş

Ergenekon´un kökleri ve Menemen

Danıştay ve Ergenekon davalarının birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

İşte adım adım Danıştay saldırısı

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Ankara´daki Danıştay davasında skandal

Danıştay, 11. Ağır Ceza´ya uzanabilir

Danıştay hakiminden skandal sözler

´Danıştay kararında vicdanım hala rahat´

Danıştay hakimi: Görüntüleri istememişlerse ben ne yapayım?

Birden niçin susuyor?

O gün çok konuşan hatta tekbir getirtenler(!) şimdi suskun

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4057    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.050.201