Tam
EskidenYeniye
 

Oyak´ta şok delil: Verileri silelim

OYAK Güvenlik´in, kanlı Danıştay baskınını ´organize´ şekilde kararttığını gösteren yeni deliller ortaya çıktı. İki OYAK çalışanının ´Veri diskleriyle oynayalım, uçuralım, eskilere sabit kalmayalım, yeni loglar yarattıralım´ şeklindeki telefon görüşmesinin dinlemeye takıldığı ortaya çıktı. TÜBİTAK raporunda bilirkişi, Alparslan Arslan´ın saldırı öncesindeki 13 görüntüsünün silindiğini tespit etmişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.01.2012 12:57İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın talimatı doğrultusunda Danıştay saldırına ilişkin olarak yapılan son operasyonun gerekçesi ortaya çıkmaya başladı. Savcılık, Ankara ve İstanbul´da düzenlenen operasyona, Ergenekon davası kapsamına alınan Danıştay saldırısının aydınlatılmasını sağlayacak delillerin karartıldığı iddiasıyla düğmeye bastı. OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş ile OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş´de Montaj Bakım Şefliğini yapan ve Danıştay´daki kameralardaki arızaları gidermekle görevli olduğu tespit edilen Metin Almalı arasındaki telefon görüşmesi, kayıtların nasıl değiştirildiğini ve yeni log kayıtlarının (bilgisayardaki işlem kayıtlarının tutulduğu alan) meydana getirildiğini gösteriyor.

VERİ DİSKLERİYLE OYNAYALIM

Barış Demirtaş: ...al imajını falan, veri diskleriyle oynayalım, uçuralım, eskilere sabit kalmayalım, yeni verilerle yeni loglar yarattıralım, o loglarla bunları karşılaştıralım aynı logları yazacak mı yazmayacak mı

Metin Almalı: Yani reset yaptığımız zaman nasıl bir log atıyor nereye ne yazıyor onları görmemiz lazım.

Soruşturmada OYAK Güvenlik yetkililerinin Danıştay saldırısından bir gün önce yani 16 Mayıs 2006´da sildikleri, daha sonra yargı sürecinde kayıtların mahkemeye teslim edilmeden önce Kayıtların geri dönülemez şekildi silindiği, mahkemeye kayıtlarının tamamının değil bir kısmının gönderildiği ve harddisklerin üzerinde yapılan değişikliklerin tespit edilememesi için yeni Log kayıtlarının oluşturulduğu tespit edildi.

GİZLİ KAMERA DA VAR MI?

Soruşturmada ayrıca, OYAK Güvenliğin gizli kamera sistemi yerleştirme hizmeti verdiği, Danıştay´a da gizli kamera yerleştirip yerleştirilmediği soruşturuluyor. 2005 yılı aralık ayında Danıştay´a kamera sistemi hizmeti vermeye başlayan Oyak Güvenlik´te yapılan incelemelerde Aralık 2005 - 3 Mayıs 2006 arasındaki süreçte kameraların yaklaşık 4,5 ay boyunca hiç arızalanmadığı belirlendi. Bilirkişi raporunda Danıştay kameralarında ilk arızanın 3 Mayıs tarihinde meydana geldiği ve Danıştay saldırısından bir gün önce 16 Mayıs 2006´ya kadar 4 kez arızalandığı gerekçesiyle kameralara müdahale edildiği tespiti yapıldı. Yani Aralık 2005´den Mayıs ayına kadar hiç arızalanmayan kameralar Mayıs ayı içerisinde 12 günlük süreçte 4 kez arızalandı. Ancak bilirkişi kamera sistemlerinin hiç arızalanmadığını tespit etti.

KAYITLAR SAKLANDI

OYAK Güvenlik Şirketinin Danıştay´daki kamera görüntüleri ve harddisklerinin inceletilmesinin ardından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin konuyla ilgili yeni bir soruşturma açılmasına karar verdiği kaydedildi. Soruşturmada ilk elde edilen bilgi, Oyak Güvenlik tarafından mahkemeye Danıştay kamera sistemi ile ilgili tüm kayıtların verilmediği ve bazı kayıtların saklandığının tespiti oldu. İkinci tespit ise Oyak Güvenlik tarafından mahkemeye gönderilen kayıtlarının ve harddisklerde yapılan değişikliklerin tespit edilememesi için LOG kayıtlarının değiştirilerek yeni log kayıtlarının oluşturulduğu delillendirildi. Harddisklerin ve log kayıtlarının değiştirilmiş olduğunun, şüphelilerin telefon görüşmelerinde de geçtiği anlaşıldı.

Keşif gününe ait 13 kayıt yok edildi

26 Aralık 2005: Oyak tarafından Danıştay binasına kamera sistemi kuruluyor. Buna göre Danıştay binası ve bahçesinde toplam 8 kamera kayda başlıyor.

03 Mayıs 2006: Kamera sistemi kurulumundan yaklaşık 4,5 ay sonra ilk defa arızalanıyor.

05 Mayıs 2006: Kayıt cihazındaki arıza resetlenerek tamir ediliyor.

08 Mayıs 2006: Kayıt cihazı (2.) defa arızalanıyor. Sistem resetlenerek tamir ediliyor.

09 Mayıs 2006: Kayıt cihazı (3.) defa arızalanıyor ve bu arıza sebebiyle kayıt cihazının tamamı sökülüyor fakat yerine geçici bir cihaz takılmıyor. (2 gün boyunca güvenlik zafiyeti oluşuyor)

11 Mayıs 2006: Kayıt cihazının hard diski değiştirilerek arıza gideriliyor.

16 Mayıs 2006: Saat: 16.00 Öncesi: Alparslan Arslan Danıştay binasında keşif çalışması yapıyor.

Saat 16.00: Oyak SGS tarafından, sistemin (4.) defa arızalandığı iddia edilerek hard disk sökülüp götürülüyor. Bu yüzden saldırı anında görüntü kaydı yapılamıyor.(Bilirkişi tarafından hard diskte herhangi bir arızanın olmadığı tespit edildi)

Saat: 19.47- Saat: 19.50: Hard diskte bulunan, Alparslan Arslan´ın Danıştay binasında keşif çalışması yaptığı 16.05.2006 tarihine ait (13) adet görüntü kaydı geri döndürülemez bir şekilde siliniyor.

Silinen görüntü sayısı toplam 3654

17 Mayıs 2006: Saat: 09.45: Danıştay saldırısı gerçekleşiyor.

Saat: 14.45: Kayıt cihazı tekrar kuruluyor.

25 Mayıs 2006: Oyak SGS tarafından Danıştay´a, arıza öncesi görüntülerin kurtarılmaya çalışıldığı bildiriliyor. Fakat sonrasında adli mercilere herhangi bir şey gönderilmiyor.

06 Haziran 2006: Oyak SGS tarafından sadece (232) görüntü kaydının kurtarıldığı DVD´ler oluşturuluyor.

25 Eylül 2006: İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin talebiyle (2) adet hard disk, (2) adet DVD ve 88 sayfa belge Ankara Em.Müd. tarafından OYAK SGS´den teslim alınıyor.

12 Ocak 2010: İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin talimatı ile Danıştay görüntülerinin inceleyen uzman tarafından TÜBİTAK bilirkişi Raporu hazırlanarak suç duyurusunda bulunuldu.

16 Nisan 2010: TÜBİTAK ek bilgileri içeren 2. Bilirkişi raporunu tamamlayarak mahkemeye sundu.

TÜBİTAK ve Emniyet: Karartma var

Birinci Ergenekon´a bakan İstanbul 13´üncü Ağır Ceza Mahkemesi görüntülerin silinmesine ilişkin bilirkişi incelemesi yaptırmıştı. TÜBİTAK´ta görevli bilirkişi Hayrettin Bahşi´nin hazırladığı raporda, sonu 93 ile biten seri numaralı hard diskte silinmiş dosyalar tespit edildiği vurgulanarak, Dosyaların önemli bir kısmı geri döndürülemez şekilde silinmiş olup, söz konusu dosyaların sadece isimlerine erişilmiştir. Dosyaların büyük bir bölümünün 16 Mayıs 2006´da 19.47- 19.50´de silindiği tespit edilmiştir denilmişti. Firmanın ilettiği DVD´deki dosyaların, 6 Haziran 2006´da oluşturulduğu ya da kopyalandığı vurgulanan raporda, Bu tarihle ilgili DVD´de kamera kayıtları mevcut ama içinde görüntü bulunmamaktadır. Dolayısıyla firma tarafından o tarihte hard diskle bir işlem yapıldığı sonucuna varılmıştır ifadeleri kullanılmıştı. Arslan, Danıştay saldırısını, 17 Mayıs 2006´da gerçekleştirmiş ancak saldırıdan bir gün önce Danıştay binasının çevresinde keşif yaptığını söylemişti. Bu rapordan önce hazırlanan ön rapora göre mahkemenin naip hâkimi Hüsnü Çalmuk, Danıştay binasına ait kayıtların silinmesiyle ilgili, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine 19 Ocak 2010´da Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan, soruşturma başlatmış, Pehlivan Yargıtay´da görevlendirilince soruşturma Savcı Muammer Akkaş´a devredilmişti. Hard diskleri inceleyen emniyet de savcılığa raporunu ulaştırmış, bu rapor da TÜBİTAK´ın raporuna benzer bir sonuca varmıştı.

Log kaydı ne demek?

Türkçe´de genellikle ´olay günlüğü´ olarak çevrilen ´event log´, windows´a yüklü olan uygulamalarda veya sistemde gerçekleşen olayların kayıtlarının tutulduğu alandır. Windows sisteminde kaydedilen veya gerçekleşen hemen hemen her işlemin burada bir kaydını bulmak mümkündür. Bilgisayara, bir program yüklendiğinde, sistem güncellemesi yapıldığında, bir hata oluştuğunda, gerçekleşen olayın detayları ´event log´dan tüm ayrıntılarıyla yeniden alınabilir. Kameraların kontrolünün sağlandığı ve kayıtlarının tutulduğu ana bilgisayardaki materyaller silinse bile Windows işletim sisteminde bulunan bu bir tür yedekleme denilen ´log´ sayesinde o kayıtlar yeniden elde edilebiliyor. ( Yenişafak)

İŞTE SORUŞTURMADA OYAK´A YÖNELTİLEN 4 SUÇLAMA

8 OYAK Güvenlik çalışanı ile 1 Danıştay bilgi işlem mühendisinin gözaltına alındığı soruşturmada, 4 önemli suçlamaya yer verildi. Soruşturma kapsamında elde edilen delillere göre yapılan 4 ayrı suçlama şöyle;

1) Danıştay saldırısından bir gün önce keşif yapan Alparslan Arslan´ın 13 görüntüsü geri getirilemez biçimde silindi.

2) LOG kayıtları üzerinde tahrifat yapıldı.

3) 4.5 ay hiç arızalanmayan Danıştay´ın güvenlik kamera görüntülerinin kaydedildiği harddiskin saldırıdan iki hafta önce 4 kez arızalandığı iddia edildi, ancak o harddisk hiç arızalanmadı.

4) Bazı önemli deliller mahkemeden gizlendi.

Bilirkişi: Aslında hiç arızalanmadı

OYAK Güvenlik´te yapılan incelemelerde Aralık 2005 ve 3 Mayıs 2006 arasındaki süreçte kameraların yaklaşık 4.5 ay boyunca hiç arızalanmadığı belirlendi. TÜBİTAK bilirkişi, Danıştay kameralarında ilk arızanın 3 Mayıs tarihinde meydana geldiğini ve Danıştay saldırısından bir gün önce 16 Mayıs 2006´ya kadar 4 kez arızalandığı gerekçesiyle kameralara müdahale edildiğini ancak kamera sistemlerinin hiç arızalanmadığını belirledi.

Arslan´ın giriş çıkışları yok edildi

Bilirkişi Danıştay´daki güvenlik kameralarının kayıtlarının yer aldığı Hard disklerin Danıştay saldırısından bir gün önce 16 Mayıs 2006´da tamamen silindiğini tespit etmişti. Bu silinen görüntülerde Alparslan Arslan´ın 13 görüntüsünün silindiği de ortaya çıktı. Bir diğer suçlama ise harddisk arızalı bahanesiyle saldırıdan bir gün önce sökülürken, saldırı günü kameralar kayıtdışı bırakıldı.

Bilgiler mahkemeden gizlendi

Bunun üzerine soruşturma derinleştirildi. Yapılan soruşturmada OYAK Güvenlik´in mahkemeye Danıştay kamera sistemi ile ilgili tüm kayıtların verilmediği ve bazı kayıtların saklandığının tespit edildiği ileri sürüldü. TÜBİTAK raporuna göre, mahkemenin verdiği hard diskte yer alan bazı görüntüler; OYAK Güvenlik´in gönderdiği DVD´de yer almadı.

Kayıt isimleri de uyuşmuyor

Hard diskte bulunan bazı dosyaların isimleriyle kayıtları örtüşmedi. Bu durum hard diskteki bazı dosyaların kopyalarının alınarak isimlerinin değiştirildiği ve sonradan bu dosyaların silindiği şeklinde değerlendirildi. Asansör önü kamerasının isminin 06.07.2005 20:54 olmasına rağmen içeriğinde 02.05.2006 07:53´te oluşturulan data bulundu. ( Star)

DANIŞTAY GÖRÜNTÜLERİ BÖYLE SİLİNMİŞ

05.01.2012 12:54 Danıştay saldırısına ilişkin görüntülerin silindiğini gösteren kamera kayıtları ortaya çıktı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılarından Muammer Akkaş´ın yürüttüğü ´Danıştay saldırısında kamera kayıtlarının silinerek delillerin karartıldığı´ iddiasına yönelik soruşturma kapsamında Ankara ve İstanbul´da gözaltına alınan 9 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Bu arada, gözaltına alınanlar arasında Danıştay´ın güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri silerken yine kameralar tarafından tespit edildikleri öne sürülen 2 kişinin de bulunduğu kaydedildi. Bilirkişinin raporunda belirtildiği gibi 22 Mayıs 2006 tarihli 5 dakika 7 saniyelik görüntüde, bir büro içerisinde 2 kişinin çalıştığı görünüyor. Bu kişilerin çalıştığı yerin de OYAK savunma ve güvenlik şirketi olduğu öne sürülüyor. ( AA)

İSTANBUL´A GETİRİLEN OYAK GÖZALTILARI EMNİYET´E SEVKEDİLDİ

05.01.2012 13:40 Kanlı Danıştay saldırısında delilleri kararttıkları iddiasıyla Oyak´ın Güvelik şirketine yönelik düzenlenen operasyonda Ankara´da gözaltına alınan 8 kişi dün İstanbul´a getirildi. Haseki Eğitim ve Araştırmaları Hastanesi´nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından şüpheli 8 kişi sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi´ne getirildi. Gözaltına alınanlar arasında, görüntüleri silerken kameraların tespit ettiği öne sürülen 2 kişinin de bulunduğu öğrenildi. ´Danıştay silinemeyenler´ klasöründeki 244 kamera kaydını inceleyen bilirkişi Hayrettin Bahşi´nin hazırladığı raporda, hard diskin 16 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay´dan OYAK firması tarafından geri alındığının tutanaklarda ifade edildiği belirtildi. Bilirkişinin raporunda belirtildiği gibi 22 Mayıs 2006 tarihli 5 dakika 7 saniyelik görüntüde, bir büro içerisinde 2 kişinin çalıştığı görünüyor. Bu kişilerin çalıştığı yerin de OYAK savunma ve güvenlik şirketi olduğu öne sürülüyor. ( Yenişafak)

DANIŞTAY´DAN HARDDİSKLERİ ÜST DÜZEY OYAK YETKİLİSİ TESLİM ALMIŞ

06.01.2012 13:20Ergenekon tutuklusu Alparslan Arslan´ın 17 Mayıs 2006 tarihinde gerçekleştirdiği Danıştay saldırısı ile ilgili çok önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Danıştay saldırısında arızalı olduğu iddia edilen güvenlik kameralarını ve hard diskleri, teknik servis yerine bizzat OYAK Güvenlik Sistemleri Ankara Bölge Temsilcisi Serkan A.´nın aldığı ortaya çıktı. Son operasyonda gözaltına alınan Serkan A´nın kameralar ve hard disklere ilgisinin sebebi araştırılıyor. Ergenekon tutuklusu Alparslan Arslan´ın 17 Mayıs 2006 tarihinde gerçekleştirdiği Danıştay saldırısı ile ilgili çok önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Salı günü yapılan operasyonda gözaltına alınan OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Ankara Bölge Temsilcisi Serkan A.´nın, arızalandığı iddia edilen güvenlik kameraları ve harddiskleri teknik servis alması gerekirken bizzat gidip aldığı belirlendi. Arıza için teknik servis elemanlarınca tutulması gereken Servis Formlarının Bölge Temsilcisi Serkan A. tarafından tutulduğu tespit edildi. Arızalı kameraların ve harddisklerin bizzat Bölge Temsilcisi tarafından teslim alınması ve teslim edilmesi kafaları karıştırdı. 2005 yılı aralık ayında Danıştay´a kamera sistemi hizmeti vermeye başlayan Oyak Güvenlik´te yapılan incelemelerde Aralık 2005 - 3 Mayıs 2006 tarihleri arasındaki süreçte kameraların yaklaşık 4,5 ay boyunca hiç arızalanmazken saldırının gerçekleştiği ayda 5 kez arızalanmaları dikkat çekmişti.

SALDIRININ İZLERİ SİLİNDİ

Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay saldırısı soruşturması derinleştikçe yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Darbeye zemin hazırlamak ve AK Parti´yi iktidardan düşürmek için tezgahlandığı belirtilen saldırının en ince noktasına kadar planlandığı tespit edildi. Cumhuriyet Gazetesi´nin İstanbul´daki binasına arka arkaya atılan bombalarla ´irtica´ tehdidi oluşturmaya çalışan örgütün altın vuruşunu ise Danıştay saldırısı ile hayata geçirmeyi planladığı ifade ediliyor. Saldırının gerçekleşeceği Danıştay binasındaki güvenlik kameraları sık sık arızalanması, tetikçi Alparslan Arslan´ın saldırıdan bir gün önce yaptığı keşfin görüntülerinin silinmesi için de zemin hazırlamıştı. Arslan´ın görüntülerinin de olduğu güvenlik kamerası harddiski arızalandığı gerekçesiyle OYAK tarafından alınıp Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Yücel Özbilgin´in hayatını kaybettiği saldırıdan sonra takıldı. Harddiski alan kişinin ise teknik servisi bypass edip bizzat devreye giren OYAK Güvenlik Ankara Bölge Temsilcisi Serkan A. olduğu tespit edildi.

Saldırının sırrı kamerada

Bilirkişi raporundan sonra OYAK Güvenlik, 25 Eylül 2009 tarihine kadar yani yaklaşık 3.5 yıl kendilerinden kamera kayıtlarını kimsenin istemediğini iddia etti. Ancak kamera kayıtlarının alınması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terör Şubesi´nin saldırının olduğu gün harekete geçtiği ortaya çıktı. Polis aynı gün resmi yazıyla Danıştay Başkanlığı´ndan kamera kayıtlarını istedi. Ancak Danıştay, Emniyet´in yazısına 5 gün sonra cevap verdi. Gözaltı süresinin bitişi nedeniyle Emniyet, üçüncü gün bütün delilleri, şüphelileri ve dosyayı savcılık makamına devretti. Emniyetin OYAK Güvenlikten kamera kayıtlarını resmen isteme yetkisi bu 3 günü kapsıyordu. Danıştay´dan bu sürenin sonunda gelen Harddiskler bozulmaları nedeniyle OYAK Güvenlik tarafından söküldü. Şuan OYAK´ta cevabı verince emniyet hiçbir işlem yapamadı. Savcılık ve Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi ise bu kayıtları OYAK´tan istemedi. ( Yenişafak)

(05 Ocak 2011), son güncel.: (06 Ocak 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Danıştay saldırısında 9 gözaltı

Danıştay soruşturması yargıya uzanır mı?

OYAK: Devleti korumak ayıp değil

Danıştay´ın silinen kayıtlarına soruşturma başlatılmış

Flaş!!! Danıştay kayıtlarına suç duyurusu

Flaş!!! TÜBİTAK: Kayıtlar silinmiş, bir kısmını kurtardık

Danıştay´ın kameralarına bakan OYAK Güvenlik´le ilgili tüm manşetlerimiz

Mahkeme tüm ayrıntılara iniyor: Orduevi kameraları da incelenecek

Flaş!!! Sıhhiye kameraları da karartılmış

Biri emretmiş biri planlamış biri vurmuş biri karartmış biri de örtmüş

Ergenekon´un kökleri ve Menemen

Danıştay ve Ergenekon davalarının birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

İşte adım adım Danıştay saldırısı

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Ankara´daki Danıştay davasında skandal

Danıştay, 11. Ağır Ceza´ya uzanabilir

Danıştay hakiminden skandal sözler

´Danıştay kararında vicdanım hala rahat´

Danıştay hakimi: Görüntüleri istememişlerse ben ne yapayım?

Birden niçin susuyor?

O gün çok konuşan hatta tekbir getirtenler(!) şimdi suskun

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4069    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.050.771