Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz davasında 74. duruşma

Balyoz davasına 74. duruşma ile devam ediliyor. 365 sanıktan 225´inin katıldığı duruşma, sanık savunmalarıyla devam ediyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.02.2012 12:55 2003 yılında Birinci Ordu Komutanlığı´nda ´Balyoz´ kod adıyla darbe planlandığı iddiasına ilişkin, Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu´nun da aralarında bulunduğu 249´u tutuklu 365 sanıklı davanın 74. duruşması görülüyor. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Çetin Doğan ve MHP´den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan´ın da aralarında bulunduğu tutuklu 176 sanık katıldı. Kayın pederinin vefatı dolayısıyla izin verilen Orgeneral Bilgin Balanlı ile emekli Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu tutuklu 73 sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun´un katılmadığı duruşmada, 49 tutuksuz sanık hazır bulundu. İkinci ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu 67 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.Duruşma, sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

DEVRİM REHBER´İN SAVUNMASI

09.02.2012 17:34 ´Balyoz Davası´nda savunma yapan 8 tutuksuz sanık suçlamaları reddetti ve beraatlerine karar verilmesini istedi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ´Balyoz Davası´nda ilk kez ifade veren tutuksuz sanık Albay Devrim Rehber, tüm suçlamaları reddettiğini belirtti. ?Öncelikli ve Özellikli Görevlendirme Listesi?nde adı geçtiği için suçlandığına dikkat çeken Rehber, kimseden yasadışı emir almadığını, sahte dijital verilerde yazım hataları olduğunu ifade etti. Suçlamalara maruz kaldığı için üzüldüğünü ifade eden sanık Rehber, bu durumu kabullenemediğini söyledi. ´Öncelikli ve Özellikli Görevlendirme Listesi´nde adı geçtiği için suçlandığına dikkat çeken sanık Rehber, kimseden yasadışı emir almadığını ve iddia edilen yasadışı emri de yerine getirmediğinin altını çizdi. Sahte dijital verilerde yazım hataları olduğunu ifade eden sanık Rehber, Kanunsuz hiçbir şey yapmadım. Ben suçsuzum. Yüce Türk Adaletine güveniyorum. Beraatime karar verilmesini talep ederim dedi. Sanık Rehber, Ankara´da görev yaptığı için duruşmalardan vareste tutulmak istediğini ifade etti.

TEVFİK ÖZKILIÇ´IN SAVUNMASI

Balyoz darbe planı davasının tutuksuz sanıklarından Korgeneral Tevfik Özkılıç, dün yaptığı savunmasında önemli açıklamalarda bulundu. Balyoz Planı´na gözlemci olarak katılan Özkılıç, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, Egemen Harekât Planı´nın tartışılacağı seminer yerine, özel konuların tartışılacağı bir seminer isteği geldi. Bu konular içerisinde ´sıkıyönetim planı´, ´geri bölge emniyet planı´, ´olağanüstü hal bölge güvenliği planı´ da vardı. Değişikliğe karşı çıktım. ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanıklardan Ayhan Taş´ın, İddianamede yer alan söz konusu plan seminerine gözlemci olarak katıldınız. Orada darbeyi anımsatacak çalışma ya da öyle bir his oluştu mu? şeklindeki sorusuna, Hayır oluşmadı. şeklinde cevap veren Özkılıç, devamında ise şu ifadeleri kullandı: Egemen Harekât Planı´nın tartışılacağı seminer yerine, özel konuların tartışılacağı bir seminer isteği geldi. Bu konular içerisinde ´sıkı yönetim planı´, ´geri bölge emniyet planı´, ´olağanüstü hal bölge güvenliği planı´ da vardı. Karşı çıktım. Usulen seminere 3 ay kala konu değişikliği yapılamaz. dedi. Bunun üzerine tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan söz aldı. Egemen planının tamamen kaldırılması yönünde bir istekleri olmadığını ileri sürdü. Özkılıç, tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Recep Rıfkı Durusoy´un, Balyoz Planı´nda hükümete yönelik herhangi bir tedbirin olup olmadığına yönelik sorusuna, Hatırlamıyorum. Planın detaylarında böyle bir bağlantı var mı bilmiyorum. cevabını verdi. Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Doğan, davanın 16 Haziran 2011´de görülen duruşmasında, seminerin, Egemen Harekât Planı´na göre yapıldığını savunmuştu.

Özkılıç, suçlamaların subjektif oluştuğunu ifade etti. Seminere 20 kişilik bir grubun başında gözlemci olarak katıldıklarını ifade eden sanık Özkılıç, kendisinin katıldığı kısımlarda darbeye yönelik bir konuşma geçmediğini belirtti. Seminere, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı´nın katılmasının planlandığını ifade eden Özkılıç, ?O sıralar 1 Mart tezkeresi gündemdeydi. Bu nedenle Kara Kuvvetleri Komutanı katılamadı? diye konuştu. Söz alan tutuklu sanık eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ?Seminere katılması müsaade edilen´ dediniz. Seminerin gözlemcilerin katılmadığı oturumları mı oldu?? diye sorması üzerine Özkılıç, seminerin ana salonunda düzenlenen oturumların tümüne katıldığını anlattı.

UĞUR UZAL´IN SAVUNMASI

Tutuksuz sanık emekli Tümgeneral Uğur Uzal da ´Balyoz´ ismini ilk kez basından duyduğunu ifade ederek, Ben de 5-7 Mart 2003 tarihinde düzenlenen seminere katıldım dedi. Yaşamım boyunca suça yönelmiş hiçbir eylemde bulunmadım diyen sanık Uzal, Dijital verilere ismim iradem dışı yazılmıştır. Suçsuzum beraatime karar verilsin dedi.

FAHRİ YAVUZ URAS´IN SAVUNMASI

Tutuksuz sanık Fahri Yavuz Uras, ´Balyoz´ ve ´Suga´ kelimelerini ilk kez görsel ve yazılı basından duyduğunu belirterek, 5-7 Mart 2003 tarihinde 1. Ordu Komutanlığı´nda düzenlenen seminere katılmadığını ifade etti. Sahte dijital verilerde adı geçtiği için suçlandığını ifade eden sanık Uras, Aile hayatımı hep ikinci planda tutarak ülkesine 22 yıl hizmet eden bir Türk subayı olarak beraatime karar verilmesini istiyorum diye konuştu.

HAKAN ILICA´NIN SAVUNMASI

Duruşmada ifade veren tutuksuz sanık Hakan Ilıca iddianamede yer alan, Sözde Suga Harekat Planı içerisinde Bilgi Notu isimli belgenin eklerinden Ek-G isimli Gölcük Bölgesi Müzahir Subaylar ve Astsubaylar Listesi başlıklı belgede isminin bulunduğu ve görevlendirildiği iddiasına değindi. Sanık Ilıca, Konuyla ilgili herhangi bir liste hazırlanmasından bilgim yoktur, ismimi de hiçbir listeye yazdırmadım dedi. 5-7 Mart 2003 tarihinde 1. Ordu Komutanlığı´nda düzenlenen seminere katılmadığını ifade eden sanık Ilıca, Sözde Suga Harekat Planı´nı hiç görmedim ve duymadım. Şahsımla hiçbir illiyet bağı olmayan ve benimle ilgili herhangi bir yerden temin edilmemiş her iki dijital liste hakkında tarafıma hiçbir görevlendirme ve tebliğ olmadığı gibi kabul ettiğime dair söz veya imzalı belge de mevcut değildir diye konuştu.

EYÜP AKTAŞ ve MUHARREM SELÇUK ÜNAL´IN SAVUNMALARI

Duruşmada ifade veren tutuksuz sanıklar Eyüp Aktaş ve Muharrem Selçuk Ünal da suçlamaları reddetti.

RECEP YAVUZ´UN SAVUNMASI

Tutuksuz sanık astsubay Recep Yavuz savunmasında isim karışıklığı olabileceğini dile getirdi. İddianamede sadece Recep Yavuz isminin geçtiğini dile getiren Yavuz, iddianamede yer alan tırpan planında adı geçenlerle 27 yıllık meslek yaşamı boyunca karşılaşmadığını altını çizdi. Sanık Yavuz, TSK´da Recep Yavuz isimli başka bir ismin daha olabileceğini söyleyerek, mahkemenin Jandarma Genel Komutanlığından Recep Yavuz´un sorulmasını talep etti. Beraatini talep eden Yavuz, görev yerinin uzaklığı ve maddi durumunun gözönünde alınarak, duruşmalardan vareste tutulmasına karar verilmesini istedi.

MEHMET AYGÜN´ÜN SAVUNMASI

Bu arada duruşmaya ilk kez katılan tutuksuz sanık albay Mehmet Aygün´ün kimlik tespiti yapıldı. Sanık Aygün Portekiz´de NATO Müşterek Kuvvetler Komutanlığı´nda görev yaptığını belirterek, evli ve aylık gelirinin ise 4 bin olduğunu ifade etti. Sanık savunmalarının alınmasına ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi. ( DHA, Cihan)

(09 Şubat 2012), son güncel.: (10 Şubat 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

BALYOZ PLANI VE DAVASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

1. Balyoz iddianamesinde ara

2. Balyoz iddianamesinde ara

3. Balyoz iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4222    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.636.998