Tam
EskidenYeniye
 

Birinci Ergenekon´da 220. duruşma

Birinci Ergenekon davasına 220. duruşmayla devam ediliyor. Duruşma, gizli tanık ´Dilovası´na mahkeme heyetinin, savcıların ve sanıkların soru yöneltmesiyle devam ediyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.04.2012 13:47 Birinci Ergenekon davasının 220. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´ndeki salonda yapılan duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin´in de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya tutuklu sanıklardan Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 8 tutuklu sanık ile men cezası verilen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Semih Tufan Gülaltay, Bedirhan Şinal, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu ve Özkan Kurt katılmadı.

Duruşmada, sesi ve görüntüsü salona bozuk bir şekilde yansıtılan gizli tanık ´Dilovası´ savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Gizli tanık, yasa dışı DHKP-C´nin ölen elebaşısı Dursun Karataş ve Bedri Yağan´ın 1989 yılında Bayrampaşa Cezaevi´nden firar etme süreçlerini anlattı. Gizli tanık, 12 Eylül döneminde ve ardından Karataş ile birlikte aynı cezaevinde kaldığını ifade ederek, daha önce 2 tünel kazma işleminin başarısız olması sonucu, firar için başka alanlara yönelindiğini kaydetti. Kendisiyle birlikte 4 kişinin, bir müdahale olduğunda engellemek için güvenlik olarak firar çalışmasında görev yaptıklarını ifade eden gizli tanık, firardan 2-3 ay kadar önce cezaevine jandarma komutanlığında görevli bir binbaşının gelerek, Karataş ile baş başa görüşmeler yaptığını ileri sürdü.

-´Binbaşının firardaki rolü´-

Binbaşının görüşmeye başlamasının ardından dış kapıda bekleyen askerlerin içeride beklemeye başladığını belirten gizli tanık ´Dilovası´, şunları kaydetti:

´Binbaşı haftada bir kaç kere gelmeye başladı. Biz, örgüt olarak bundan rahatız oluyorduk ama aklıma başka şeyler geliyordu. Sonuçta örgütsel faaliyet kurmaktı, herkesle kurulabilirdi. Firar için hazırlık yapıldı. Ziyaret yerinin demirleri kesildi. Firar olacağı gün binbaşı alışık olmadığımız bir şekilde sabah erken saatte geldi. Yarım saat kalıp gitti. saat 10.00 gibi ziyaret başlıyordu. ´Kaçış olacağı´ söylendi. Güvenlik olarak beklemeye başladık. Üzerimizde kesici, delici aletler vardı. Dursun Karataş ve Bedri Yağan öbür tarafa geçtiğinde onları alıp götürecek örgüt mensupları yoktu. Ziyarete gelen az sayıda anne ve baba vardı. Onların bunu yapabilme özelliği yoktu. Cezaevindeki bu firarda bu binbaşının çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum.´

Gizli tanık ´Dilovası´, tutuklu sanıklardan Veli Küçük´ün, Dursun Karataş ve örgütün Karadeniz sorumlusu Hüseyin Özarslan ile bir ilişkinin olduğuna tanık olmadığını belirterek, ancak cezaevinden kaçışta jandarma binbaşısının rolünün olması nedeniyle böyle bir ilişkiye şaşırmayacağını söyledi.

Gizli tanık, Karataş´ın cezaevinden askeri ambulansla kaçırılıp örgüt üyelerine teslim edildiğini de kaçırmada rol alan örgüt elemanlarından duyduğunu anlattı.

-Dilovası kooperatifi-

Dilovası Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi´nde çalıştığını söyleyen gizli tanık ´Dilovası´, savcı Pekgüzel´in soruları üzerine Veli Küçük ile kooperatif arasındaki iddia edilen ilişkiyi tekrar anlattı.

Pekgüzel, ´Veli Küçük´ün, Dilovası Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi´nin kazancından pay aldığını söylediniz. Bu payı nasıl, ne kadar ve kimden aldığı konularını açıklar mısınız?´ sorusuna gizli tanık, Küçük´ün bu kooperatife ortak olmadığını kaydetti.

Gizli tanık ´Dilovası´, kooperatifin taşımacılık ve nakliye hizmetlerinin yasal ve maliyeye kayıtlı hizmetler olduğunu, Küçük´ün de bu hizmetlerden elde edilen kazançtan pay aldığını savundu. Küçük´ün aldığı pay miktarı konusunda net bilgiye sahip olmadığını belirten gizli tanık, ´Taşıma işlemini bizim kooperatif yaptığı için geliri yüksekti. Ancak miktar öyle küçük bir şey değildi. Yüksek miktarlarda para alıyordu´ dedi. Küçük´ün, parayı kooperatifin yöneticilerinden Emin Alkılıç aracılığıyla aldığını belirten gizli tanık, Alkılıç´ın silah kaçakçılığı da yaptığını iddia etti.

Duruşma, gizli tanığın soruları yanıtlamasıyla devam ediyor.

-Ergenekon sanığının kitapları, duruşmada sorun oldu-

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon ana davasının öğleden sonraki oturumunda da gizli tanık Dilovası, savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in sorularına cevap verdi. Pekgüzel´in sorularını tamamlamasının ardından da sanıklar gizli tanığa bazı sorular yöneltti.

Savcı Pekgüzel, Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese´den söz alarak sanık avukatlarından Zeynep Küçük´ün, önce sanıklardan Hikmet Çiçek ve Zekeriya Öztürk ile konuştuğunu söyledi. Avukat Küçük´ün daha sonra da duruşmayı izleyen basın mensuplarından birisi ile konuştuğunu belirten Pekgüzel, Küçük´ün ne konuştuğunu açıklamasını istedi.

Bunun üzerine söz alan Küçük, görüştüğü basın mensubunun Aydınlık Gazetesi Muhabiri Sezim Adalı olduğunu açıkladı. Küçük, Kimle görüştüğümü açıklamak zorunda değilim ama açıklayayım. Hikmet Çiçek cezaevinde okuduğu kitapları Sezim Hanım´a göndermişti. Bende kendisine bu kitapları ilettim. dedi. Avukat Küçük ve sonrasında söz alan tutuklu sanık Hitmet Çiçek, kiminle görüşeceklerine savcılık makamının karar veremeyeceğini iddia etti. Bu arada, Özadalı tarafından duruşma salonundan alınarak basın odasına getirilen içi kitap dolu poşeti alan jandarma görevlileri, savcı Pekgüzel tarafından poşetin incelenmesinin istendiğini söyledi. Duruşma salonuna götürülen poşet içinden çıkarılan kitaplar, görevli jandarma personelince tek tek incelendi. Daha sonra kitaplar tekrar poşet içine konularak Başkan Özese´nin talimatıyla Hikmet Çiçek´e iade edildi. Başkan Özese, sanık Çiçek´e kitapları cezaevi aracılığıyla göndermesini söyledi.

-Sanık Öztürk salondan çıkarıldı-

Bu sırada söz alan tutuklu sanık emekli Yüzbaşı Zekeriya Öztürk de Gizli Tanık Dilovası´nın kendisiyle ilgili anlatımlarını şiddetle reddettiğini söyledi. Mahkeme Başkanı Özese´de sanıklara Dilovası´nın beyanlarıyla ilgili daha sonra söz vereceğini belirtmesine rağmen Öztürk, Dilovası´nın beyanlarıyla ilgili konuşmasına devam etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Özese, jandarma görevlilerine talimat vererek sanık Öztürk´ü duruşma salondan çıkarttı. ( Cihan)

-Karataş´ın askeri cezaevinden kaçırılma ayrıntıları-

18.04.2012 10:43 Ergenekon davasının gizli tanıklarından Dilovası, DHKP-C´nin ölen liderlerinden Dursun Karataş´ın cezaevinden firarıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.Firardan önce bir binbaşının Karataş´la düzenli olarak görüştüğünü anlatan Dilovası, Cezaevinden askerî ambulansla kaçırılıp örgüt üyelerine teslim edildiğini de firarda rol alan örgüt elemanlarından duydum. dedi.

Birinci Ergenekon davasının 220´nci duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri´de dün görüldü. Duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin´in de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık katıldı. Duruşmada, sesi ve görüntüsü salona bozuk bir şekilde yansıtılan gizli tanık Dilovası, Savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Gizli tanık, yasa dışı DHKP-C´nin ölen elebaşısı Dursun Karataş ve Bedri Yağan´ın 1989 yılında Bayrampaşa Cezaevi´nden firar etme süreçlerini anlattı. 12 Eylül döneminde ve ardından Karataş ile birlikte aynı cezaevinde kaldığını söyledi. Daha önce 2 tünel kazma işleminin başarısız olması sonucu, firar için başka alanlara yöneldiklerini kaydetti. Kendisiyle birlikte 4 kişinin firar çalışmasında, bir müdahale olduğunda engellemek için ´güvenlik´ olarak görev yaptıklarını ifade etti. Firardan 2-3 ay kadar önce cezaevine jandarma komutanlığında görevli bir binbaşının gelerek, Karataş ile baş başa görüşmeler yaptığını ileri sürdü. Binbaşının görüşmeye başlamasının ardından dış kapıda bekleyen askerlerin içeride beklemeye başladığını belirten Dilovası, Binbaşı haftada birkaç kere gelmeye başladı. Biz, örgüt olarak bundan rahatsız oluyorduk ama aklıma başka şeyler geliyordu. Sonuçta örgütsel faaliyet kurmaktı, herkesle kurulabilirdi. Firar için hazırlık yapıldı. Ziyaret yerinin demirleri kesildi. Firar olacağı gün binbaşı alışık olmadığımız bir şekilde sabah erken saatte geldi. Yarım saat kalıp gitti. Saat 10.00 gibi ziyaret başlıyordu. ´Kaçış olacağı´ söylendi. Güvenlik olarak beklemeye başladık. Üzerimizde kesici, delici aletler vardı. Dursun Karataş ve Bedri Yağan öbür tarafa geçtiğinde onları alıp götürecek örgüt mensupları yoktu. Ziyarete gelen az sayıda anne ve baba vardı. Onların bunu yapabilme özelliği yoktu. Cezaevindeki bu firarda bu binbaşının çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum. Karataş´ın cezaevinden askerî ambulansla kaçırılıp örgüt üyelerine teslim edildiğini de kaçırmada rol alan örgüt elemanlarından duydum. ifadelerini kullandı. ( Zaman)

(17 Nisan 2012), son güncel.: (18 Nisan 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Gizli tanıklar ´Kıskaç´ ve ´Dilovası´nın Ergenekon duruşmalarındaki ifadeleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4457    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.852.391