Tam
EskidenYeniye
 

Casusluk: 2. dalga, 51 gözaltı

Askeri Casusluk soruşturması kapsamında Ankara´da 20 noktada arama yapılıyor. Arama noktaları arasında askeri birliklerin de olduğu gelen bilgiler arasında. 16 ilde 51 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, operasyonların geçen ay İzmir´de başlatılan soruşturmayla bağlantılı olduğu bildiriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.06.2012 11:53 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü ´askeri casusluk´ iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında Ankara´da görev yapan 14 asker hakkında gözaltı ve arama kararı çıkartıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talimatıyla İzmir´in yanısıra Ankara ve İstanbul´un da aralarında bulunduğu 16 ilde yapılan operasyon kapsamında, yedisi İzmir´de olmak üzere 51 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu, bunları içinde askerlerin de olduğu belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü ´askeri casusluk´ iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında Ankara´da görev yapan 14 asker hakkında gözaltı ve arama kararı çıkartıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talimatı üzerine, Ankara´daki özel yetkili 7 Cumhuriyet savcısı, askeri noktalarda arama yapmak üzere adliyeden ayrıldı. Çok sayıda polis ve askeri personel ile adliyede görevli zabıt katipleri de savcılarla birlikte arama noktalarına gitti. Savcıların, gittikleri yerdeki arama işlemlerini bitirdikten sonra, arama kararı alınan diğer noktalara geçeceği ifade edildi.

Arama ve gözaltı kararlarının, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü ´askeri casusluk´ iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında alındığı bildirildi. Hakkında gözaltı kararı verilen 14 kişinin Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve GATA´da görev yaptığı, aralarında emeklilerin de bulunduğu belirtildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nın talimatında, soruşturmanın, ´şantaj, kişisel verileri kayıt altına almak, suç işlemek için örgüt kurmak, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek´ suçları kapsamında yürütüldüğü bilgisi de yer aldı. Gözaltına alınanların, Merkez Komutanlığı´ndan İzmir´e götürülmeleri bekleniyor. Arama yapılan adreslerden birinin, emekli Albay Ali Rıza Bildik´in Farabi Sokak´taki evi olduğu belirtildi. ( AA)

2010 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ´fuhuş ve casusluk´ soruşturması davaya dönüşmüştü. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, çok sayıda gizli projeye ait binlerce sayfalık belgenin çetenin eline geçtiği ortaya çıkarılmıştı. Ergenekon örgütüyle bağlantısını gösteren bulguların da ortaya çıktığı bu casusluk çetesine yönelik dava halen İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülüyor. Bunun dışında 2012 Mayıs ayında düzenlenen operasyonlarda İzmir merkezli bir casusluk çetesi daha ortaya çıkarılmış, soruşturma kapsamında çok sayıda sivil ve askeri yetkili tutuklanmıştı.

49 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

14.06.2012 14:00 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ´TSK´ya ait belgeleri fuhuş yoluyla ele geçirme´ iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 16 ilde yapılan operasyonlarda 49 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´ndan alınan bilgiye göre, özel yetkili İzmir Cumhuriyet savcısı tarafından sürdürülen soruşturma çerçevesinde, dün 16 ildeki 47 muvazzaf asker ile 1 emekli albay ve 1 sivil memur gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 2 muvazzaf askerin ise yurt dışında olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 49 kişinin yarından itibaren İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´na getirilerek ifadelerine başvurulacağı belirtildi.

Operasyonun ´TSK´ya ait belgeleri fuhuş yoluyla ele geçirme´ iddialarına yönelik olduğu, iş adamı B.Ö. elebaşılığında, bünyesinde fuhuş şebekesini de barındıran oluşumun, TSK´da görev yapan çeşitli rütbelerdeki kişilerle ilişkiye girdikleri, gizli görüntülerini çekerek şantaj ve baskı yoluyla askeri belgeleri ele geçirdikleri ifade edildi. Soruşturma kapsamında mayıs ayında tutuklanan B.Ö´nün, çiftlik evinde yapılan aramada, ´çok gizli, gizli ve kişiye özel´ ibareli askeri tesis, radar noktaları, mühimmat depoları, uçak ve askeri araçların konumlanmalarıyla ilgili belgelerin ele geçirildiği, bu belgelerin savcılık tespitinin ardından Genelkurmay Başkanlığı´na teslim edildiği kaydedildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, ´fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri´ iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, mayıs ayında iki ayrı operasyon düzenlenmiş, 13´ü askeri personel toplam 45 kişi tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında dün başlatılan operasyonlarda 16 ilde arama yapılmış ve 51 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı. ( AA)

12 TUTUKLAMA

16.06.2012 12:24 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nca, ´askeri casusluk´ iddialarına yönelik başlatılan soruşturmada gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 25 kişiden 12´si tutuklandı. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı´nca sürdürülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan emekli ve muvazzaf asker 25 kişiden 4´ü, sevk edildikleri İzmir Adliyesi´nde savcıya verdiği ifadelerin ardından serbest bırakıldı. Diğer 21 zanlı ise tutuklanmaları istemiyle nöbetçi 8. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sevk edildi. Mahkeme, 21 şüpheliden 2´si emekli, 10´u muvazzaf asker toplam 12 kişi tutuklanmasına karar verdi, diğer 9 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

-24 kişinin emniyet sorgusu sürüyor-

Operasyonda gözaltına alınan 24 kişinin ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. ( AA)

8 TUTUKLAMA

17.06.2012 12:18 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nca, ´askeri casusluk´ iddialarına yönelik başlatılan soruşturmada gözaltında bulunan ve adliyeye sevk edilen 24 kişiden 8´i tutuklandı. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı´nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 24 emekli ve muvazzaf askerden 5´i, sevk edildikleri İzmir Adliyesi´nde Cumhuriyet Savcılığı´ndaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 19 zanlı ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, 19 şüpheliden 8 muvazzaf askerin tutuklanmasına karar verdi, diğer 11 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

1 MUVAZZAF DAHA TUTUKLANDI

22.06.2012 12:45 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nca ´askeri casusluk´ iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, hakkında yakalama emri olan bir muvazzaf asker tutuklandı.Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı´nca yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan ancak görevli olarak yurt dışında bulunan muvazzaf subay E.K, yurt dışı dönüşü İzmir Adliyesi´ne gelerek teslim oldu. Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından ifadesi alınan zanlı, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı´nca ´fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri´ iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, mayıs ayında iki ayrı operasyon düzenlenmiş, 13´ü askeri personel toplam 45 kişi tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında 13 Haziran´da düzenlenen operasyonda ise 16 ildeki çeşitli adreslerde arama yapılmış ve 51 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartılmış, bunlardan 49´u gözaltına alınmış, 2 kişinin ise yurt dışında olduğu belirlenmişti. Gözaltına alınan 49 kişiden emekli asker ile 18 muvazzaf asker tutuklanmıştı. ( AA)

(13 Haziran 2012), son güncel.: (22 Haziran 2012)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Casusluk operasyonu: 26 gözaltı

Fuhuş ve casusluk davasıyla ilgili manşetlerimiz

Casusluk iddianamesi sitemize eklendi

İşte 250 sayfalık iddianame

Flaş!!! Casusluk iddianamesi kabul edildi

Askeri casuslukta 2. dava

165 bin belge casusluk çetesinde

Casus müşterileri: Rus İsrail Yunan

Casusluk izleri Poyrazköy´de bulunmuş

Aselsan intiharlarında ´casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4617    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.631.698