Tam
EskidenYeniye
 

Casuslar TSK´da cirit atıyor

Fuhuş ve casusluk operasyonları ile 50 muvazzafa gözaltı kararı kamuoyunu şok etti. Aynı operasyonlar kapsamında geçtiğimiz ay 42 kişi tutuklanmıştı. 2011´de ise 56 sanıklı bir başka dava açıldı. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, gizli projelere ait 165 bin kadar belgenin çetenin eline geçtiği ortaya çıkmıştı. Başörtülü diye oğlunun orduevindeki düğününe alınmadığı için tel örgülerde ağlayan anneyi hatırlatan çevreler, yıllardır çağdaşlık maskesi ardına gizlenerek varlıklarını sürdüren, halen de TSK içinde gizli cunta çalışmalarını devam ettirdikleri ses kayıtlarıyla ortaya çıkan bu ahlak yoksunu ve dini değerler düşmanlarının, askeri sırları hayat kadınlarına sızdırmasına şaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.06.2012 11:07 İzmir´de 10 Mayıs´ta yapılan askeri casusluk operasyonu genişliyor. Dün İzmir Başsavcılığı´nın talimatıyla 16 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen ikinci operasyonda, 50´si muvazzaf olmak üzere 51 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Soruşturmanın Ankara ayağında Özel Kuvvetler, Jandarma Genel Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve GATA´da aramalar yapıldı. Zanlılar, fuhuş yoluyla şantaj yaparak devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekle suçlanıyor.

REZALETİN BOYUTLARI GENİŞLİYOR

Dün düzenlenen operasyonların geçtiğimiz ay İzmir´de başlatılan operasyonların devamı olduğu ortaya çıktı. O operasyonlarda da çok sayıda kişi gözaltına alınmış muvazzaf asker ve hayat kadınlarının aralarında bulunduğu toplam 42 kişi tutuklanmıştı. Yine 2010 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ´fuhuş ve casusluk´ soruşturması da 2011´de tamamlanarak 56 sanıklı bir davaya dönüşmüştü. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, fuhuş ve şantaj yoluyla gizli projelere ait 165 bin kadar belgenin çetenin eline geçtiği tespit edildi.

CASUS GİRER SAVCI GİREMEZ

Geçtiğimiz yıl yaşanan bir olay ise Foça´ya casuslar girer savcı giremez sözüne neden olmuştu. 8 Mart 2011 tarihinde basına yansıyan olay, İzmir Foça Deniz Üssü Hücümbot Filo Komutanlığı´nda arama yapmak isteyen savcı ve polislerin içeri alınmamasıydı. Askerler ayrıca, şüpheli Kurmay Albay M.K.E´nın çalışma odasında bulunun 2 adet bilgisayara ait harddiske el konulmasına da izin vermemişti. Askeri yetkililer gerekçe olarak ise ´Bilgisayarlarda gizli askeri bilgilerin olmasını´ göstermişlerdi. ´Fuhuş, şantaj ve casusluk´ soruşturması kapsamında 165 bin adet çok gizli belge ve bilgilerin hayat kadınlarının şantaj unsuru olarak kullanımı yoluyla ya da yüksek paralar ödenerek gizlice dışarı çıkartıldığı ve çeşitli ülkelere pazarlanmaya çalışıldığı da 2010´da başlatılan soruşturma sonucunda ortaya çıkmıştı. Bunu hatırlatan çevreler, casusların cirit atarak her tür belgeyi elde etmesine karşın sivil savcıların sokulmamasını, belgelerin devletin savcısına gizli diye gösterilmemesini izah edilemez bir çarpıklık ve skandal olarak nitelendirmişlerdi.

KAMUOYU ŞAŞKIN

Bu rezaletin TSK içinde çok geniş şekilde yayıldığının anlaşılması kamuoyunu sarstı. Başörtülü diye oğlunun orduevindeki düğününe alınmadığı için tel örgülerde ağlayan anneyi hatırlatan çevreler, yıllardır çağdaşlık maskesi ardına gizlenerek varlıklarını sürdüren ve halen de TSK içinde gizli cunta çalışmalarını devam ettirdikleri ses kayıtlarıyla ortaya çıkan bu ahlak yoksunu ve dini değerler düşmanlarının, ordunun sırlarını hayat kadınlarına sızdırmasına şaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Aslında daha önce de var olduğu ileri sürülen bu rezaletlerin ancak sivil savcılıkların olayların üzerine gitmesi üzerine son bir kaç yıldır ortaya çıkarılabildiğini belirten çevreler, aksi halde rezaletlerin eskiden olduğu gibi örtbas edilmeye, ´çağdaşlık´ adına görmemezlikten gelinmeye devam edileceğini iddia ediyorlar.

ŞAŞKIN ASKERİ ÇEVRELER

Genelkurmay Başkanlığı ana karargahında, İsrail askeri birimlerine ait özel bir oda tahsis edildiği 2010 yılındaki tartışmalarda ortaya çıkmıştı. İsrail ile Türkiye arasındaki GES işbirliği çerçevesinde oluşturulan ve tamamen İsrailli istihbarat yetkililerin kontrolünde olan bu odadan Türkiye´nin en gizli ve özel askeri ve stratejik bilgilerine ulaşılabildiği de yine bu tartışmalarda ileri sürülmüştü.

2010 yılında ortaya çıkan bir başka rezalette, İstanbul Alemdağ´da eşinin başörtülü olduğundan şüphelenilen uzman çavuşun evine anketör kılığı ile eleman gönderildiği, eşinin kameraya alındığı, çiftin konuşmalarının dinlendiği ve bilgi notunda, ´Y.K.´nın türbanlı olmadığının görüldüğü; ancak türbana karşı duyarlı olması sebebiyle önümüzdeki günlerde türban takabileceğinin değerlendirildiği´ ifadesi yer alıyordu.

Çok sayıda örneği verilebilecek bu tür rezaletler bir şeyi gösteriyor.Milletin seçtiği hükümetleri devirmeye çalışmaktan asli işleriyle uğraşmaya fırsat bulamayan, irticacı gördükleri müslüman halkı birinci tehdit gören, kuruyemişçilere ve kebapçılara kadar halkı şucu bucu diyen fişleyen, vatandaşların çiftliğini görüntülemek için savaş uçaklarını dahi havalandıran bu şaşkın askeri çevrelerin TSK´nın yozlaşmasına neden olan kaynak olduğu açık. Bu çevrelerin bir de utanmadan ´TSK düşmanlığı yapılıyor´ çığırtkanlığı ise pes dedirtiyor.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(14 Haziran 2012, 11:07)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Casusluk: 2. dalga, 51 gözaltı

Casusluk operasyonu: 26 gözaltı

Fuhuş ve casusluk davasıyla ilgili manşetlerimiz

İşte 250 sayfalık iddianame

Askeri casuslukta 2. dava

165 bin belge casusluk çetesinde

Casus müşterileri: Rus İsrail Yunan

Casusluk izleri Poyrazköy´de bulunmuş

Belgelerin sızdırıldığı ülkeler araştırılıyor

Foça´ya casuslar girer savcı giremez

Düşman yapmaz: Türbanlı değil ama meyilli

GES işbirliğiyle Genelkurmay´da İsrail´e Özel Oda

Aselsan intiharlarında ´casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4619    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.786.734