Tam
EskidenYeniye
 

Casuslar TSK´da cirit atıyor

Fuhuş ve casusluk operasyonları ile 50 muvazzafa gözaltı kararı kamuoyunu şok etti. Aynı operasyonlar kapsamında geçtiğimiz ay 42 kişi tutuklanmıştı. 2011´de ise 56 sanıklı bir başka dava açıldı. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, gizli projelere ait 165 bin kadar belgenin çetenin eline geçtiği ortaya çıkmıştı. Başörtülü diye oğlunun orduevindeki düğününe alınmadığı için tel örgülerde ağlayan anneyi hatırlatan çevreler, yıllardır çağdaşlık maskesi ardına gizlenerek varlıklarını sürdüren, halen de TSK içinde gizli cunta çalışmalarını devam ettirdikleri ses kayıtlarıyla ortaya çıkan bu ahlak yoksunu ve dini değerler düşmanlarının, askeri sırları hayat kadınlarına sızdırmasına şaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.06.2012 11:07 İzmir´de 10 Mayıs´ta yapılan askeri casusluk operasyonu genişliyor. Dün İzmir Başsavcılığı´nın talimatıyla 16 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen ikinci operasyonda, 50´si muvazzaf olmak üzere 51 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Soruşturmanın Ankara ayağında Özel Kuvvetler, Jandarma Genel Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve GATA´da aramalar yapıldı. Zanlılar, fuhuş yoluyla şantaj yaparak devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekle suçlanıyor.

REZALETİN BOYUTLARI GENİŞLİYOR

Dün düzenlenen operasyonların geçtiğimiz ay İzmir´de başlatılan operasyonların devamı olduğu ortaya çıktı. O operasyonlarda da çok sayıda kişi gözaltına alınmış muvazzaf asker ve hayat kadınlarının aralarında bulunduğu toplam 42 kişi tutuklanmıştı. Yine 2010 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ´fuhuş ve casusluk´ soruşturması da 2011´de tamamlanarak 56 sanıklı bir davaya dönüşmüştü. İnanılmaz büyüklükte bir casusluk ağının söz konusu olduğu, fuhuş ve şantaj yoluyla gizli projelere ait 165 bin kadar belgenin çetenin eline geçtiği tespit edildi.

CASUS GİRER SAVCI GİREMEZ

Geçtiğimiz yıl yaşanan bir olay ise Foça´ya casuslar girer savcı giremez sözüne neden olmuştu. 8 Mart 2011 tarihinde basına yansıyan olay, İzmir Foça Deniz Üssü Hücümbot Filo Komutanlığı´nda arama yapmak isteyen savcı ve polislerin içeri alınmamasıydı. Askerler ayrıca, şüpheli Kurmay Albay M.K.E´nın çalışma odasında bulunun 2 adet bilgisayara ait harddiske el konulmasına da izin vermemişti. Askeri yetkililer gerekçe olarak ise ´Bilgisayarlarda gizli askeri bilgilerin olmasını´ göstermişlerdi. ´Fuhuş, şantaj ve casusluk´ soruşturması kapsamında 165 bin adet çok gizli belge ve bilgilerin hayat kadınlarının şantaj unsuru olarak kullanımı yoluyla ya da yüksek paralar ödenerek gizlice dışarı çıkartıldığı ve çeşitli ülkelere pazarlanmaya çalışıldığı da 2010´da başlatılan soruşturma sonucunda ortaya çıkmıştı. Bunu hatırlatan çevreler, casusların cirit atarak her tür belgeyi elde etmesine karşın sivil savcıların sokulmamasını, belgelerin devletin savcısına gizli diye gösterilmemesini izah edilemez bir çarpıklık ve skandal olarak nitelendirmişlerdi.

KAMUOYU ŞAŞKIN

Bu rezaletin TSK içinde çok geniş şekilde yayıldığının anlaşılması kamuoyunu sarstı. Başörtülü diye oğlunun orduevindeki düğününe alınmadığı için tel örgülerde ağlayan anneyi hatırlatan çevreler, yıllardır çağdaşlık maskesi ardına gizlenerek varlıklarını sürdüren ve halen de TSK içinde gizli cunta çalışmalarını devam ettirdikleri ses kayıtlarıyla ortaya çıkan bu ahlak yoksunu ve dini değerler düşmanlarının, ordunun sırlarını hayat kadınlarına sızdırmasına şaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Aslında daha önce de var olduğu ileri sürülen bu rezaletlerin ancak sivil savcılıkların olayların üzerine gitmesi üzerine son bir kaç yıldır ortaya çıkarılabildiğini belirten çevreler, aksi halde rezaletlerin eskiden olduğu gibi örtbas edilmeye, ´çağdaşlık´ adına görmemezlikten gelinmeye devam edileceğini iddia ediyorlar.

ŞAŞKIN ASKERİ ÇEVRELER

Genelkurmay Başkanlığı ana karargahında, İsrail askeri birimlerine ait özel bir oda tahsis edildiği 2010 yılındaki tartışmalarda ortaya çıkmıştı. İsrail ile Türkiye arasındaki GES işbirliği çerçevesinde oluşturulan ve tamamen İsrailli istihbarat yetkililerin kontrolünde olan bu odadan Türkiye´nin en gizli ve özel askeri ve stratejik bilgilerine ulaşılabildiği de yine bu tartışmalarda ileri sürülmüştü.

2010 yılında ortaya çıkan bir başka rezalette, İstanbul Alemdağ´da eşinin başörtülü olduğundan şüphelenilen uzman çavuşun evine anketör kılığı ile eleman gönderildiği, eşinin kameraya alındığı, çiftin konuşmalarının dinlendiği ve bilgi notunda, ´Y.K.´nın türbanlı olmadığının görüldüğü; ancak türbana karşı duyarlı olması sebebiyle önümüzdeki günlerde türban takabileceğinin değerlendirildiği´ ifadesi yer alıyordu.

Çok sayıda örneği verilebilecek bu tür rezaletler bir şeyi gösteriyor.Milletin seçtiği hükümetleri devirmeye çalışmaktan asli işleriyle uğraşmaya fırsat bulamayan, irticacı gördükleri müslüman halkı birinci tehdit gören, kuruyemişçilere ve kebapçılara kadar halkı şucu bucu diyen fişleyen, vatandaşların çiftliğini görüntülemek için savaş uçaklarını dahi havalandıran bu şaşkın askeri çevrelerin TSK´nın yozlaşmasına neden olan kaynak olduğu açık. Bu çevrelerin bir de utanmadan ´TSK düşmanlığı yapılıyor´ çığırtkanlığı ise pes dedirtiyor.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(14 Haziran 2012, 11:07)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Casusluk: 2. dalga, 51 gözaltı

Casusluk operasyonu: 26 gözaltı

Fuhuş ve casusluk davasıyla ilgili manşetlerimiz

İşte 250 sayfalık iddianame

Askeri casuslukta 2. dava

165 bin belge casusluk çetesinde

Casus müşterileri: Rus İsrail Yunan

Casusluk izleri Poyrazköy´de bulunmuş

Belgelerin sızdırıldığı ülkeler araştırılıyor

Foça´ya casuslar girer savcı giremez

Düşman yapmaz: Türbanlı değil ama meyilli

GES işbirliğiyle Genelkurmay´da İsrail´e Özel Oda

Aselsan intiharlarında ´casusluk´ çetesinin izleri ve Ergenekon şüphesi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4619    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.239.780

Email