Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Biz de Ergenekon davasındayız

Ergenekon davasında Doktor Mücahit Pehlivan tanık olarak dinlendi. Bülent Ecevit´i iyileştiren doktor olarak bilinen Pehlivan, Başkent Üniversitesi Hastanesi´nin tedavi yöntemini sonlandırarak sonuca gittiklerini söyledi. Pehlivan, ´Yatması gerektiği söylenmiş. Yatan insan ölür. Eğer bu şekilde tedaviye devam etseydi bütün kemikleri kırılır, felç olurdu. Biz sadece etrafındaki sis perdesini kaldırdık´ ifadesini kullandı. Ecevit´e gerekli tedavi uygulanmayarak iş göremez raporu verilmesi ve ardından başbakanlıktan düşürülmesinin amaçlandığına dair tartışmalar, dün ve bugünkü duruşmada ifade veren doktorların ifadeleriyle bir kez daha gündeme geldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.07.2012 13:17 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen 68´i tutuklu 273 sanıklı davanın Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nin içinde bulunan büyük salonda yapılan 202. duruşmasında, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısının faili olan Alparslan Arslan´ın da aralarında bulunduğu 43 tutuklu sanık duruşmada hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanlarından Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Hurşit Tolon ve Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.

TANIK MÜCAHİT PEHLİVAN´IN İFADESİ

Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk, tanık olarak çağrılan gazeteci-yazar Can Dündar ile bir dönem AK Parti milletvekilliği de yapan ve merhum Başbakan Bülent Ecevit´in tedavi sürecinde yer alan doktor Mücahit Pehlivan´ın hazır bulunduğunu söyledi. Başkan Çalmuk, önce Pehlivan´ın dinleneceğini belirtti. Bu açıklamanın ardından söz alan tutuklu sanık Mehmet Haberal´ın avukatı Dilek Helvacı, Tanık, AK Parti Milletvekilliği yaptığı için davanın tarafı konumundadır ve tanıklık yapamaz. dedi. Başkan Çalmuk ise Tanıklarımızı hangi partiden seçmemiz gerekiyor avukat hanım. Ben bunda bir sakınca görmüyorum. Yetki bendedir. diyerek bu talebi reddetti. Helvacı´nın, Doktor-hasta mahremiyeti olması nedeniyle isterse tanıklık yapmayabilir. talebi üzerine ise Başkan Çalmuk, tanık Pehlivan´dan tanıklık yapmak isteyip istemediğini sordu. Çalmuk, Doktor-Hasta mahremiyeti kapsamında bazı konuları söylemeyebilirsiniz. açıklamasını yaptı. Pehlivan ise tanıklık yapacağını ifade etti.

Pehlivan, Ankara Demiryolları Hastanesinde Ortopedi uzmanı olarak görev yaptığı 2002 yılı Eylül ayı başlarında, arkadaşı olan Başbakan Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün´ün, kendisine bir hasta göstermek için ricada bulunduğunu söyledi. Birgün´ün, Muayene etmeni istediğim kişi başbakandır ancak çok gizli bir konu olduğu için aramızda kalması gerekmektedir. dediğini aktaran Pehlivan, Başbakanlık konutuna da gece saat 23.00 - 24.00 sıralarında gizlice girerek muayene yaptığını söyledi.

Başbakanı önce elle muayene ettiğini belirten Pehlivan, Sırt bölgesinde bir ağrı vardı. Kısa bir süre önce taburcu edildiği Başkent Üniversitesi Hastanesi doktorlarının tavsiyesi üzerine çelik korse takıyordu. Ayrıca 7 aylık kortizon tedavisi uygulanması gerektiği söylenmiş. Sakat arabası gibi bir araba kullanıyordu. Çoğunlukla yatması gerektiği söylenmişti. Başkent Üniversitesi Hastanesi´nden alınan ve içinde röntgenler bulunan bir sağlık dosyası vardı. Onu da inceledim. Taburcu edilirken hazırlanan rapor olması gerekirdi ama öyle bir rapor yoktu. Sorduğumda beyefendi bu rapor konusunu sormamı istemedi. Röntgen çekilmesi gerekiyordu. Benim ofisimde bulunan röntgen cihazlarını da gizlice gece vakti konuta getirip röntgenini çektim. Sekizinci omurgasında kırık gördüm. Ankara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Hastanelerinden Kardiyolog ve Nörolog uzmanlardan oluşan bir heyet oluşturup, konuta gizlice getirdik. Heyet olarak da bir inceleme yaptık ve -7, -8 derecede kemiklerinin helva gibi yumuşadığını, cam gibi kırılgan bir hal aldığını gördük. Derhal kortizon tedavisine son verdik. Fosomaks isimli bir ilaca, bir de hormon ilacı katarak beyefendiye uyguladık. Korse kullanıyordu. Çelik korse çenesini, kemiklerini zorluyordu. Korsesini de çıkardık. dedi. Pehlivan fazla bir şey yapmadıklarını, sadece Ecevit´in etrafındaki sis perdesini kaldırdıklarını söyledi.

Bunun üzerine Başkan Çalmuk, İfadenizde de ´Eski tedavisini kestik ve normale döndü.´ demişsiniz. Yani sadece kortizonu keserek mi bunu sağladınız? diye sordu. Bunun doğru olduğunu belirten Pehlivan, Ecevit için lavman materyalleri vardı. Her gün uygulanıyordu. Sağlıklı insanlar için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir durum bu. Hiç kimse bunu kendisine yapılmasını istemez. dedi. Başbakan Ecevit´i hayata döndürdüklerini belirten Pehlivan, Yatan insan ölür. Eğer Başkent Üniversitesi Hastanesi doktorlarının verdiği tedaviye devam edilseydi bütün kemikleri kırılır, felç olur ve yatağa gömülürdü. diye konuştu.

Çalmuk´un soruları üzerine Pehlivan, Başkent Üniversitesi Hastanesi doktorlarının verdiği tedaviyi bünyesi kabul etmiyor ve bu tedaviye karşı direnç gösteriyordu. ifadesini kullandı. Bunun üzerine Çalmuk, Kendisi mi bu tedaviyi istemiyordu yoksa bünyesi mi direnç gösteriyordu? diye sordu. Pehlivan ise Başbakan Ecevit´in çok beyefendi bir kişiliği olduğunu, böyle bir tepkisi olsa bile doktor tarafından istendiği için bunu dile getiremeyecek bir nezakete sahip olduğunu vurguladı.

Uyguladıkları tedaviye ilişkin hiçbir not tutmadıklarını da aktaran Pehlivan, daha sondaki süreçte tehdit de edildiğini iddia etti. Seçim döneminde de arabasının camlarının kırıldığını ancak şikayetçi olmadığını aktardı. (Cihan)

-Ergenekon, Ecevit´e yanlış tedavi uygulayarak başbakanlıktan düşürmek istedi-

Ergenekon örgütünün talimatları doğrultusunda, eski Başbakan Ecevit´e gerekli tedavi uygulanmayarak iş göremez raporu verilmesi ve ardından başbakanlıktan düşürülmesinin amaçlandığına dair tartışmalar, dün ve bugünkü duruşmada ifade veren doktorların ifadeleriyle bir kez daha gündeme geldi. Dünü duruşmada ifade veren Tanık Doktor Mustafa Bolkan, Bülent Ecevit´in rahatsızlığını tam olarak bilmedikleri için acil müdahale gerektiği durumlarda nasıl bir ilaç verilmesini sormak için gittikleri Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde, Doktor Rengin Erdal´ın kendilerine, ´Hasta sizin, bizi ilgilendirmez´ dediğini belirtmişti. ´Bu ifadeyi duyunca şok oldum´ diyen Bolkan, ´Yanlış tedavi yapılarak Ecevit´in ölmesinin amaçlandığını düşünüyorum. Bu durumdan Mehmet Haberal´ın da haberi olduğuna inanıyorum´ demişti.

-Ecevit´in doktoru basının sorularını yanıtladı-

Ergenekon davasında eski Başbakan Bülent Ecevit´i iyileştiren doktor olarak bilinen Mücahit Pehlivan tanık sıfatıyla ifade verdikten sonra, duruşma çıkışında cezaevi önünde basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Duruşmada, Bülent Ecevit´in başkent Üniversitesi´yle ilişiğini kestikten sonraki ve kendisiyle devam eden süreci anlattığını ifade eden Pehlivan, Bildiklerimi, gördüklerimi yüzde yüz emin olduklarımın hepsini söyledim. Hiç kimseyi itham etmedim, hiç kimseyi suçlamadım. Fakat ortada bir yanlışlık var ve bu yanlışlık çok bariz. Bu yanlışlık nereden kaynaklanıyor hem fikir değiliz davanın müdahilleriyle. Bir kortizon olayı vardı Başbakan´ın yüksek kortizon kullanımı nedeniyle omurgalarında kemik erimesi ve sırt omurgasında bir kırık söz konusuydu. Bu kırık zararsız bir kırıktı, felç yapma riski olmayan bir kırıktı, Başbakan´ın yatmasını gerektirmeyecek bir kırıktı. Başbakanlığı sürdürmesini engellemeyecek bir kırıktı. O dönemde merhum Başbakan çok hastaymış gibi adeta Başbakanlığı yapamayacakmış gibi bir tablo çiziliyordu. Gerek medya tarafından, gerekse bana iletilen tarafıyla uzun süre yatakta yatması gerekiyormuş gibi lanse edildi. Ayrıca kullandığı bazı ilaçlarda düzenleme yapmıştım. Her zaman başkent grubu bize ´siz bunu tek başınıza nasıl yaptınız´ diye soruyorlardı. Bugün nasıl yaptığımızı da anlattık, ekibimizdeki hocalarımızın isimlerini de verdik diye konuştu.

Pehlivan, bir basın mensubunun, Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde yanlış bir tedavi uygulandı diyebilir miyiz? sorusu üzerine, Ben Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde yanlış bir tedavi uygulandı diyemem. Ama şunu söyleyebilirim Başkent´te veya başka bir yerde nerde uygulanmışsa bir tedavi vardır o tedaviyi biz kestik ve hastamız iyileşti. Tıpta yanlış tedavi yaptınız demek çok zor ama bazen bir ilacı keserek bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz, bazen de bir ilacı fazla vererek bir insanın hayatına mal olabilirsiniz dedi.

Kemik erimesinin çok ciddi bir hastalık olduğunu anlatan Pehlivan, Kemik erimesi bulunduğu yere göre o bölgede çok çabuk kırılmalara neden oluyor. Ya kullanılan ilaçlarda bir yan etki olacak, ya bir tümör olacak veya o bölgede başka bir hastalık olacak başka bir hastalıkta yoksa kemik erimesinden başka bir şey akla gelmiyor. Sırt bölgesi kolay kolay kırılmayacak bir bölge öyle yürürken kırılmaz eğer kırılıyorsa o zaman o bölgenin kemik kalitesinde bir bozukluk var demektir diye konuştu.

Şimdi bakıldığında o dönemdeki bazı şeyleri daha net görebildiğini dile getiren Pehlivan, Başbakan´ın minibüse binmesini gerektirecek bir hastalığı yoktu, asansöre binmesini gerektirecek bir hastalığı yoktu, uzun süre yatmasını gerektirecek bir hastalığı yoktu. Bunlar hepinizin aklına ne getiriyorsa benimde onları aklıma getiriyor diye konuştu.

Pehlivan, Başkent Üniversitesi Hastanesi´ndeki tedaviye devam edilmesi halinde çok daha vahim sonuçların ortaya çıkmış olabileceğini söyledi. (İHA)

-Ecevit´in doktoru: Kortizon tedavisini kestik, sağlığı düzeldi-

11.07.2012 10:45 Pehlivan, Ankara Demiryolu Hastanesi´nde ortopedist olarak çalışırken arkadaşı olan Ecevit´in eski koruma müdürü Recai Birgün´ün kendisini arayarak, isim vermeden bir hastadan söz ettiğini söyledi. Daha sonra Birgün ile buluştuklarını anlattı. Tedavi süreciyle ilgili şunları söyledi: Bana hastanın Başbakan olduğunu söyledi. Başbakanlık konutuna, korumalar arasında gizlice gece gittik. Elle muayene yaptım. Ecevit´in sırt bölgesinde ağrısı vardı. Daha sonra röntgen cihazını gizlice konuta sokarak, film çektik. Sırt bölgesinde, 8´inci omurgasında kırık çıktı. Ecevit korse kullanıyordu. Evden çıkamıyordu. Yatmasına gerek olmadığını, ayağa kalkıp hareket etmesini söyledim. Kırığın nedenini araştırdık. Kemik yoğunluğu azdı. Kemikleri helva gibi, cam gibi, dokunduğunda kırılacak durumdaydı. Başkent Üniversitesi Hastanesi tarafından verilen kortizonu kesmek zorunda kaldık. Kemik erimesini düzeltmek için ilaç verdik. Korsesini çıkardık. Başbakan, normal hayatına döndü. Kortizon nörolojik rahatsızlığı için veriliyordu. Kortizona devam etseydi, yürürken kemikleri kırılır, felç olurdu. Kortizonu kestik.´

Mahkeme Heyeti Başkanı Çalmuk´un Kortizonla mı bu sonuç doğdu?´ sorusuna, Pehlivan, Evet önemli bir ilaç. Evde lavman malzemeleri vardı. Her gün lavman yapılıyordu. Doktor gerekli dediği için yapılmış. Biz ameliyata girecek hastalara yaparız. Bunu kestik.´ cevabını verdi. Pehlivan, Ecevit´in iyileşmesinin ardından Başbakan´ın her gittiği yere kendisinin de götürüldüğünü belirtti. Tanığın sözleri üzerine Mehmet Haberal, Omurundaki kırık nedeniyle felç olmaması için korse giydirilmiştir. Kemikleri desteklemek için ilaçların yanında kortizon da en düşük düzeyde veriliyor. Gizlice röntgen cihazı sokuluyor, film çekiliyor. Hiçbir yazı, rapor, belge yok. Ben 45 yıllık meslek hayatımda belgesiz, raporsuz tedavi görmedim.´ dedi. Pehlivan, yaptığı tedavi sürecine ilişkin belgelerin Rahşan Ecevit´te olduğunu ifade etti. (Zaman)

ABDULLAH HARUN´UN HABERİ DURUŞMADA DİLE GETİRİLDİ

11.03.2013 18:22 Ergenekon davasının 10 Temmuz 2012´de görülen 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit´in Ergenekon örgütü tarafından Başbakanlıktan düşürülme girişimine dair iddialar görüşüldü. Ecevit´in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Tutanağın ortaya çıkmasıyla, duruşmada kontrgerilla.com´da Abdullah Harun´un konuyla ilgili bir yazısı ve aynı yazıda alıntılanan çeşitli haberlerin de gündeme geldiği görüldü.

(24 Mayıs 2012), son güncel.: (29 Mayıs 2012) tarihli http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4569 adresindeki bahsi geçen yazıda Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün´ün Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta Ecevit´tir şeklindeki ilginç ifadesi ile Ecevit´e yönelik komploya dair ayrıntılar aktarılmaktaydı.

Bu haberin tamamı Ergenekon davasının 202. celsesinde okundu: Ecevit´in koruma müdürü Recai Birgün, Ecevit´in bilinçli olarak tedavi edilmediğini iddia etmiş dünyada sanırım hastaneden çıkınca iyileşen tek hasta Ecevit´tir demişti. Abdullah Harun diye birisinin yazıymış...Ardından tanık Dr. Mücahit Pehlivan´a haberde dile gelen iddialarla ilgili görüşü soruldu:

Bu okunan haberde bilgilerde katıldığınız katılmadığınız doğru olan olmayan şeyler var mıdır??

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Şimdi efendim milletvekilliğim döneminde Hanımefendiyle ben bağımsız milletvekiliydim Hanımefendiyle görüşüyorduk ve bana hayatlarını yazdıklarını söylemişti kendisi ve Ecevit´in de sağlık dönemiyle ilgili bu kitaptaki şeyini de beraber yazalım demişti kendisi.?

Mahkeme Başkanı: ?Evet.?

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Tamam demiştim ve ben çok tepkiliydi o yazıya dökeceği şeyinde kendisi.?

Mahkeme Başkanı: ?Hı.?

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Fakat biraz erteledim ben bunu ve daha sonra Anayasa oylaması filan oldu Meclis´te işte ona katıldım ve ona ben evet deyince tabi aramızda soğuk bir şey oldu, ona katılmamı istemiyordu çünkü kendisi.?

Mahkeme Başkanı: ?Evet.?

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Ve bu yazacağımız şey kaldı, o sağlık günleri ondan sonra Hanımefendi işte biraz daha böyle kendini geriye çekti ve tam duygularını tam söyleyemiyor işte her şey açık açık bir zaman söylediği şeyleri şimdi sanki söyleyemiyormuş gibi.?

Mahkeme Başkanı: ?Davranıyor.?

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Bir durum oldu evet.?

Mahkeme Başkanı: ?Tepkisi nedir bunun??

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Efendim.?

Mahkeme Başkanı: ?Neye tepkili??

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Efendim hep Başkent Üniversitesi çok tepkiliydi yani orada bir bir şeyler olduğunu olduğuna inanıyorlardı.?

Mahkeme Başkanı: ?Yani dili ağzıyla söyledi mi böyle??

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Evet.?

Mahkeme Başkanı: ?Yoksa siz böyle yorum mu yaptınız??

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Hayır efendim.?

Mahkeme Başkanı: ?Söylüyor.?

Tanık Mücahit Pehlivan: ?Tabi tabi.?

Mahkeme Başkanı: ?Söyledi dediniz.?


Saatin 11:13 olduğu görüldü.

Duruşmaya kısa bir ara verildi.


(10 Temmuz 2012), son güncel.: (11 Mart 2013)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte Abdullah Harun´un Ecevit´le ilgili yazısından da bahsedilen 202. duruşmanın tutanağı.. Okumak için tıklayın

Ecevit´in tedavi sürecini Adli Tıp inceleyecek

Hastaneden çıkınca iyileşen ikinci hasta Haberal

ECEVİT´İN ´İŞ GÖREMEZ´ RAPORU İLE BAŞBAKANLIKTAN DÜŞÜRÜLME PLANI MANŞETLERİMİZ

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4679    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Düzce: Fetö Çatısı'na 48 Hapis

02.08.2019 17:56 Düzce'de, FETÖ/PDY'nin 'çatı yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 23'ü tutuklu 77 sanığın yargılandığı dava sona erdi. 23.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemes..
Tamamı 2.8.2019

Konya: Gaybubet Evine 43 Hapis

03.08.2019 12:18 Konya'da, FETÖ/PDY'nin 'gaybubet evi' olarak adlandırılan adreslerine düzenlenen operasyonun ardından haklarında dava açılan 45 sanıklı dava sona erdi. 30.07.2019 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR Konya 8. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 3.8.2019

Hava Harp Okulu: 41 Müebbet Talebi

02.08.2019 18:38 İstanbul'da, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Hava Harp Okulu'ndaki eylemlerine ilişkin 28'i tutuklu 43 sanık hakkında açılan davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı mütalaasında..
Tamamı 2.8.2019

Şehitler Köprüsü: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:45 16 Temmuz'da İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince 2 Temmuz 2018'de karara bağlanan 143 sanıklı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasına ilişkin yapılan istinaf başvurularını k..
Tamamı 2.8.2019

İBB İşgali: Müebbetler Onandı

02.08.2019 18:30 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) işgali ve burada çıkan olaylarda Prof. Dr. İlhan Varank..
Tamamı 2.8.2019

Dink Davasında 7 Hapis

02.08.2019 18:12 İstanbul'da, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden görülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada birtakım suçlar yönünden zaman aşımının dolma ihtimali nedeniyle dosyası ayrı..
Tamamı 2.8.2019

Karlov Davası ve Yeni Gözaltılar

02.08.2019 16:49 Ankara'da, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un Ankara'da 19 Aralık 2016 tarihinde, FETÖ/PDY üyesi polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 11'i tutuklu 28 sanığın yargılanmasın..
Tamamı 2.8.2019

Gezi Parkı Olayları davası

02.08.2019 18:25 İstanbul'da, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan tutuklu bulunan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala ile Ali Hakan Altına..
Tamamı 2.8.2019

Büyükada Davasında Esasa Geçildi

02.08.2019 18:20 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 2.8.2019

1 Dolarlık İhaneti İlk O Yakaladı

03.08.2019 12:40 FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili 1998 yılında hazırladığı raporla bilinen dönemin Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, örgüt içindeki hiyerarşiyi belirleyen 1 doların sırrını ilk kez kendilerinin bulduğun..
Tamamı 3.8.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

03.08.2019 17:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili 475 kişinin yargılandığı davanın görülmesine savcının esasa ilişk..
Tamamı 2.8.2019

İzmir: 145 sanıklı Darbe davası

03.08.2019 11:48 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 5'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Temmuz'da İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kuru..
Tamamı 3.8.2019

Darbeciler İHA uçurmuş

02.08.2019 18:03 Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 32 sanıklı davada verilen 7 müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Dönemin Dağ ve Komando Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ahmet Otal'ın talim..
Tamamı 2.8.2019

TBMM'ye Siber Saldırı davası

03.08.2019 12:12 Kayseri'de, siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirerek kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulunan, darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ..
Tamamı 3.8.2019

Kahramanmaraş Darbe davası

03.08.2019 12:03 Kahramanmaraş'ta, FETÖ'nün askeri yapılanması ve 15 Temmuz darbe girişimine destek verdikleri suçlamasına ilişkin 4'ü tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 1 Ağustos'ta Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinc..
Tamamı 3.8.2019

Kozmik Oda Polisleri davası

02.08.2019 16:55 Ankara'da, kamuoyunda 'Kozmik Oda' olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 2.8.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
38.335.948