YAYINA BAŞLAMA TARİHİ: 13.08.2001
24 Ekim 2014, Cuma
Kontrgerilla, Ergenekon, Özel Harp, terör ve bağlantılı konularda 2001 yılından beri yayındayız .. aharun.8m.net|www24.brinkster.com/aharun|kontrgerilla.com|ergenekon.ws
Taksim Gezi olaylarına destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçileri

Kontrgerilla.com.. Tanıklar.. Belgeler.. Bilgiler..

  Özet  EskidenYeniye
 

Ergenekon´da gizli tanık sorgusu

Birinci Ergenekon davasının bugün görülen 206. duruşmasında Gizli Tanıklar 6, A ve B, duruşma salonunun dışındaki başka bir odada, sesleri değiştirilerek ve görüntüleri de ekrana bozuk yansıtılarak ifade verdiler. Gizli Tanık 6, ifadesinde, Veli Küçük´le diğer bazı Ergenekon sanıklarının bağlantılarını anlattı. Gizli Tanık A, Ümraniye´de 27 adet el bombasının ele geçirildiği gecekonduda kiracı olan tutuksuz sanık Ali Yiğit´in, ifadesinin değiştirilmesi için tehdit edildiğini söyledi. Gizli Tanık B de, aynı yönde ifade verip, ´Ali Yiğit, Oktay Yıldırım´ın kendisini rahatsız ettiğini söyledi´ dedi.

Ergenekon´da gizli tanık sorgusu

Birinci Ergenekon davasının bugün görülen 206. duruşmasında Gizli Tanıklar 6, A ve B, duruşma salonunun dışındaki başka bir odada, sesleri değiştirilerek ve görüntüleri de ekrana bozuk yansıtılarak ifade verdiler. Gizli Tanık 6, ifadesinde, Veli Küçük´le diğer bazı Ergenekon sanıklarının bağlantılarını anlattı. Gizli Tanık A, Ümraniye´de 27 adet el bombasının ele geçirildiği gecekonduda kiracı olan tutuksuz sanık Ali Yiğit´in, ifadesinin değiştirilmesi için tehdit edildiğini söyledi. Gizli Tanık B de, aynı yönde ifade verip, ´Ali Yiğit, Oktay Yıldırım´ın kendisini rahatsız ettiğini söyledi´ dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´ndeki salonda yapılan duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Alparslan Arslan ile dün tutuklanan Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay ve Selçuk Özkan´ın da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ile başka suçtan tutuklu yargılanan Semih Tufan Gülaltay katıldı. Tutuklu yargılanan Ergün Poyraz ve Hayrettin Ertekin ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dün duruşmada hazır edilmelerine karar verilen ´Gizli tanık 6´nın geldiğini söyledi. Duruşma salonunun dışındaki başka bir odada, sesi değiştirilerek ve görüntüsü bozularak duruşma salonuna yansıtılan gizli tanığın yanında da üye hakimlerden Hüsnü Çalmuk bulundu. ´Gizli tanık 6´ya, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanıklığın önemini anlatarak, yemin ettirdi. Gizli tanığın beyanlarının alınmasının ardından duruşmaya ara verildi. Bu arada ´gizli tanık 6´, dava kapsamından ´gizli tanık Aydın-1´den sonra dinlenilen ikinci gizli tanık oldu.

GİZLİ TANIK 6´NIN DURUŞMADAKİ İFADESİ

Veli Küçük´ün Kocaeli İl Jandarma Komutanı olduğu dönemde 2 yıl aynı yerde asker olarak olarak görev yaptığını belirten ´gizli tanık 6´, o döneme dair bildikleri olduğunu söyledi. Özese´nin, ´bildiklerinizi anlatın´ dediği gizli tanık, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığında askerlik yaparken, davaya ilişkin isimlerini duyduğu bazı kişilerin gelip gittiğini gördüğünü, vatandaşlık görevi olarak da bunları savcılığa verdiği ifadesinde anlattığını dile getirdi. Susurluk davasından hükümlü olan bu davanın tutuksuz sanıklarından Sami Hoştan´ın, Veli Küçük´ün yanına geldiğini belirten ´gizli tanık 6´, savcılığa verdiği ifadesinin doğru olduğunu söyledi.

Gizli tanık, çapraz sorgusu sırasından savcı Mehmet Ali Pekgüzel ve Veli Küçük´ün avukatı Zeynep Küçük´ün soruları üzerine de, şunları söyledi:

´Veli Küçük albaylıktan terfi edip paşa olduktan sonra alaya üst düzey insanlar gelip gitmeye başladı. Gelen misafirlere de sık sık mangallı akşam yemeği veriliyordu. Sami Hoştan geldiğinde de mangal partisi yapılmıştı. Hoştan, Veli Küçük´ün yanına en az 3 kere geldi. Hoştan korumaları ve makam arabasıyla geliyordu. Araçlar alayın içine giriyordu.´

Gizli tanık, Hoştan´ın korumalarının silahla gelip gelmediğini bilmediğini söyledi. Pekgüzel´in ´Hoştan ne amaçla gelirdi. Şikayet konusu için mi, aile dostu olarak mı?´ sorusuna gizli tanık, Hoştan´ın ne amaçla geldiğini bilmediğini ifade ederek, o dönemde illegal bir şeye şahit olmadığını söyledi.

KRİPTOLU TELEFONLA GÖRÜŞME

Küçük´ün, Kocaeli bölgesinde organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla yargılanan Hadi Özcan ile de telefonla görüştüğünü ifade eden gizli tanık, ´Veli Küçük, alaya ait özel kriptolu telefonla Özcan ile görüştü. Bu tür görüşmelerini kriptolu telefonla yapardı´ dedi. Pekgüzel´in, bu telefon görüşmesinin Özcan´ın arandığı dönemde mi olup olmadığına ilişkin sorusuna, gizli tanık bu konuda bir şey bilmediğini söyledi. Küçük´ün avukatı Zeynep Küçük´ün bu telefon görüşmesini bizzat duyup duymadığına ilişkin sorusuna gizli tanık, görüşmeyi bizzat duymadığını, kimliği açığa çıkacağı için de cevap vermek istemediğini dile getirdi.

Veli Küçük´ün bu davanın tutuksuz sanıklarından Sedat Peker ile de telefon görüşmesi yaptığını belirten gizli tanık, Veli Küçük´ün sekreterinin ajandasında da Peker´in telefonunun kayıtlı olduğunu anlattı.

Veli Küçük´ün, piknik amacıyla Kandıra´ya gittiklerinde 50 tane İranlı gence Türkçülük konusunda konuşma yaptığını belirten gizli tanık, ´Piknik için giderken Veli Küçük yedek aracıyla çıktı. Sekreteri de vardı. Oraya gidince bana uzaklaşmamı, orada bulunmamamı söylediler. Veli Küçük´ün, milliyetçi bir kimliği vardı. Oradaki gençlere Türkçülük konusunda eğitim verdiğini duydum. 15-16 yıl önceydi´ diye konuştu.

Duruşmada, Veli Küçük´ün beyanları alınıyor.

GİZLİ TANIK 6´NIN İDDİANAMEDEKİ İFADESİ

Gizli Tanık 6´nın savcılık ifadesi Birinci Ergenekon iddianamesinin, 1134´ncü sayfasında şu şekilde yer alıyordu:

Gizli tanık 6 29.02.2008 tarihli savcılık ifadesinde Askerliğini İzmit İl Jandarma Komutanlığında yaptığını, Veli KÜÇÜK´ün bu dönemde alay komutanı olduğunu, o dönem içerisinde Sami HOŞTAN´ın Veli KÜÇÜK´ü sık sık ziyaret ettiğini, hatta Veli KÜÇÜK´ün başka bir birliğe tayini çıktığında düzenlenen uğurlama partisine bile geldiğini, ayrıca o dönemde Hadi ÖZCAN´ la bir kere Kriptolu telefonla görüştüğünü duyduğunu, bir kere de Sedat PEKER´ ile görüştüğünü duyduğunu, ayrıca Veli KÜÇÜK´ün ajandasında Sedat PEKER, Ali İhsan USLUKOL ve Rahmi SEYMEN isimli şahısların bulunduğunu ve bu şahısların Veli KÜÇÜK ile sık sık görüşen şahıslar olduğunu, Veli KÜÇÜK´ün Ali İhsan USLUKOL, Sami HOŞTAN ve Rahmi SEYMEN ile daha çok yüz yüze görüştüğünü, ancak Sedat PEKER´ in kendisinin askerlik yaptığı bu dönemde Veli KÜÇÜK ile yüz yüze görüşmek için geldiğini hiç görmediğini, ancak Rahmi SEYMEN´in ailece geldiğini, Sami HOŞTAN´ ın da yalnız geldiğini beyan etmiştir. Sami HOŞTAN´ ın mafya vari insan olduğunu Susurluk kazasında öğrendiğini, o dönemde ne iş yaptıklarını bilmediğini beyan ettiği..

GİZLİ TANIK A: ÜMRANİYE´DEKİ GECEKONDUDA OTURAN ALİ YİĞİT TEHDİT EDİLDİ

Gizli Tanık 6´dan başka iki gizli tanık daha duruşmada ifade verdi. Gizli Tanık A, Ümraniye´de 27 adet el bombasının ele geçirildiği gecekonduda kiracı olan tutuksuz sanık Ali Yiğit´in, ifadesinin değiştirilmesi için tehdit edildiğini söyledi. Gizli Tanık B de, aynı yönde ifade verip, Ali Yiğit, Oktay Yıldırım´ın kendisini rahatsız ettiğini söyledi. dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasında Gizli Tanık A ve Gizli Tanık B´nin ifadeleri dinlendi. Gizli tanık A, Ümraniye´de 27 adet el bombasının bulunduğu gecekonduda kiracı olan tutuksuz sanık Ali Yiğit´in, ifadelerini değiştirmesi için tehdit edildiğini ifade etti. Savcı Pekgüzel´in soruları üzerine gizli tanık, davanın tutuksuz sanıklarından Ali Yiğit´i Tekirdağ Cezaevi´nde ziyaret ettiğini söyledi. Bu ziyaret sırasında Ali Yiğit´in söylediği sözlerle ilgili Gizli Tanık A, Tekirdağ´da cezaevinde bir avukat ziyaretine gelmiş. ´Olayı sen ve baban yüklen´ yazılı bir kağıt vermiş. ´Eğer bizim istediğimiz gibi ifade verirsen aileni yaşatırız. Yoksa senin ve ailen için kötü olur.´ diyerek ölümle tehdit etmiş. Avukatını da azletmesini ve kendisine bir avukat tutacaklarını söylemiş. Ayrıca içeride de kendisine bir metin verdiklerini ve bu metinde yazdığı şekilde ifadesini değiştirmesini istemişler. Aksi halde ailesini öldürmekle tehdit etmişler. Ancak içeride de kimin tehdit ettiğini bilmiyorum. şeklinde ifade verdi.

GİZLİ TANIK B: ALİ YİĞİT, OKTAY YILDIRIM´IN KENDİSİNİ İÇERİDE RAHATSIZ VE TEHDİT ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Gizli Tanık B ise, Ali Yiğit içeride rahatsız edildiğini söyledi. Başka bir şey bilmiyorum. dedi. Gizli Tanık B, kendisine yöneltilen sorular üzerine Ali Yiğit, Oktay Yıldırım´ın kendisini rahatsız ettiğini söyledi. diye konuştu. Sanık Mehmet Demirtaş´ın, Tehdit yok değil mi? sadece rahatsız ettiğini söylediniz. sözleri üzerine gizli tanık B, Tehdit de edildiğini söyledi. cevabını verdi.

ERGENEKON SORUŞTURMASI BU İHBARLA BAŞLAMIŞTI

Ali Yiğit, kiracı olarak oturduğu dayısı Mehmet Demirtaş´a ait gecekondunun çatı katında Oktay Yıldırım´ın 27 adet el bombasını sakladığı yönünde ifade vermişti. İddianamede, Ümraniye´deki gecekonduya 12 Haziran 207 tarihinde Ali Yiğit´in babası Şevki Yiğit´in Trabzon´dan yaptığı ihbar üzerine operasyon düzenlendiği ifade ediliyor.

VELİ KÜÇÜK: GİZLİ TANIK´IN İFADELERİ DOĞRU AMA DAVAYLA NE İLGİSİ VAR?

Bu arada, Veli Küçük de Gizli Tanık 6´nın kendisiyle ilgili verdiği ifadelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Gizli Tanık 6´nın söylediklerinin tamamen doğru olduğunu belirten Küçük, Rahmi Seymen Kocaeli´nin ileri gelen sanayicilerindendi, rahmetli oldu. Ailece görüşürdük. Eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen´in de kayınpederidir. Ali İhsan Uslukol da sanayicidir, o da rahmetli olmuş, yeni öğrendim. Ailece görüşürdük. Sami Hoştan´ı 1983 yılında Edirne Alay Komutanlığı görevim sırasında tanımıştım. Geçerken bana uğrar. Zaten gelmezse ´geçtin de uğramadın´ diye kızarım. diye açıklama yaptı.

Sanık Küçük, Gizli Tanık 6´nın, Veli Küçük ormanlık arazide İranlı Azeri gençlerle toplantı düzenledi. şeklindeki ifadesine ilişkin de, Ben Azeri kökenliyim. Azeri dünyası beni tanır. İstanbul, Kocaeli, Adapazarı, Bolu çevresinden Azeri gençlerin düzenlediği pikniğe beni davet ettiler, gittim. Her konferansta dediğim gibi ´bölünmeyin, birlik olun´ diye konuşma yaptım. diye konuştu.

Gizli Tanık 6´nın söylediklerinin dava ile ilgili ilgisinin olup olmadığını anlayamadığını söyleyen Küçük, Niye çağrıldı, amaç neydi? Benim kapım gönlüm açıktır. Herkes gelir bana. Yanımda askerlik yapan birini getirip gizli tanık yapmışlar. ifadesini kullandı. ( Cihan)

(13 Aralık 2011, 14:46)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:
Bu bölüm araştırmacılara yardımcı olmak için konulmuştur. Zaman içerisinde geçersiz hale gelen ya da yanlış linkler olabilmekte, farkedildikçe düzeltilmeye çalışılmaktadır.

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4972    yazdır/print

Mavi Marmara'da yakalama kararı

26.05.2014 15:43 Gazze'ye 31 Mayıs 2010'da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin davada, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Ashknazi dahil dört komutan hakkında tutuklam..
Tamamı 26.05.2014

TIR iddianamesi kabul edildi

15.05.2014 13:34 Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Ali Doğan tarafından MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik olarak 13 askeri personel hakkında müebbet hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince ka..
Tamamı 15.05.2014

Paralel kulağa ilk dava açıldı

05.05.2014 14:06 Adana'da yürütülen ve Emniyet İstihbarat yetkililerinin şüpheli olduğu telekulak soruşturması sona erdi. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan'ın yazdığı iddianameyi kabul etti. Böylec..
Tamamı 05.05.2014

Flaş!!! Gülen'e darbe soruşturması

30.04.2014 10:55 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyuruları üzerine Fetullah Gülen hakkında soruşturma başlatıldı. Gülen hakkındaki soruşturmanın, 17 Aralık sonrasında kaldırılmadan önce Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. ..
Tamamı 30.04.2014

Güney:Gülen Ergenekon bağlantılı

09.04.2014 19:24 2001 yılında polise verdiği ifadesi ile Ergenekon örgütünün ilk kez resmi kayıtlara girmesini sağlayan gazeteci Tuncay Güney'in ifadesinin satır aralarında çok önemli bir bilgiye rastlandı. Ergenekon'un firari şüpheli..
Tamamı 09.04.2014

Mahkeme davayı başarıyla gördü

04.04.2014 10:55 Beş yıl süren ve 8 ay önce sonuçlanan Ergenekon davasında gerekçeli karar ancak dün açıklanabildi. 16 bin 780 sayfadan oluşan kararda çok çarpıcı ifadeler yer aldı. Örneğin şu satırlar dikkat çekici: "Yargılama sonunda..
Tamamı 04.04.2014

Ağlayan Gülen, gülen AK Parti

31.03.2014 11:47 Türkiye, dün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yerel seçimler başarıyla yapıldı. Milli iradeyi hedef alan 17 Aralık darbe girişimine karşı halk sandığa koştu. Seçimlere katılım oranı % 90 ile çok yüksek gerçekleşt..
Tamamı 31.03.2014

Kozmik Oda´da paralel şüphe

14.03.2014 11:10 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast şüphesiyle başlatılan ve Özel Harp Dairesi'nde (ÖHD) 1 ay süreyle aramalar yapılmasına neden olan Kozmik Oda soruşturması 5 yıla yakın süredir tamamlanmadı. 60'lı..
Tamamı 14.03.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 08.02.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 02.12.2013

Ayasofya camiye çevrilsin

27.11.2013 12:17 İstanbul'u 1453'te fetheden Fatih Sultan Mehmed'in şehirde ilk iş olarak kiliseden camiye çevirdiği ve cuma namazını kıldığı Ayasofya Camii, 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiş ve ibadete kapa..
Tamamı 27.11.2013

Darbe kaydına suç duyurusu

18.11.2013 13:10 Sivil Toplum Kuruluşu olan Adalet Platformu, geçtiğimiz yıl Genelkurmay karargahında yapılan çok gizli bir darbe toplantısına ait ses kaydıyla ilgili suç duyurusu yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen ve sit..
Tamamı 18.11.2013

Flaş!!! Temizöz mütalaada

06.09.2013 18:26 Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 20 faili meçhul cinayetle ilgili açılan Temizöz davasına iki aylık ara sonrası devam edildi. Güneydoğu´da işlenen faili meçhul cinayet ve kayıp olaylarıyla ilg..
Tamamı 06.09.2013

Mahkemeden 41 suç duyurusu

15.08.2013 13:08 Ergenekon davası 5 yıl sonra bitti denirken, 4 gruptaki onlarca isme suç duyurusu geldi. Bu gruplardan birisinde, aralarında gazeteci Zeyno Baran´ın da bulunduğu 41 isim yer alıyor. Mahkeme tarafından yapıldığı için hu..
Tamamı 15.08.2013

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

05.08.2013 12:41 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 5 yıldır görülen Ergenekon davasında karar duruşması başladı. 67´si tutuklu 275 sanığın yargılandığı dava duruşmasında 6 hakim ve 3 savcı kürsüdeki yerlerini aldı. Tutuklu ..
Tamamı 05.08.2013

BM´nin balyoz raporu çöktü

24.07.2013 10:01 ´BM´den Balyoz Gibi Karar´ başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığı açıklandı. TRT Haber´e özel açıklamalar yapan Birleşmiş Milletler genel sekreter sözcüsü, BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu´nun BM adına açıklama ya..
Tamamı 24.07.2013

Hanefi Avcı´ya 15 yıl hapis

19.07.2013 16:12 89 sanıklı ´Devrimci Karargah Örgütü´ (DKÖ) davasında karar açıklandı. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu´nun da bulunduğu 24 kişi ise örgüt üyeliğinde..
Tamamı 19.07.2013

Özel Harp´e operasyon geliyor

10.06.2013 13:44 Gezi Parkı´nda ortaya çıkan Özel Harp´e iki şok darbe geliyor.. Türkiye´de pek çok karanlık olayın arkasında olduğu gibi Gezi Parkı olaylarının arkasından da Özel Harp Dairesi çıktı demiştik. Geçtiğimiz günlerde intern..
Tamamı 10.06.2013

Zirve davasındayız!

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

Zirve davasının 93. duruşmasında sanıklar savcılık mütalaasına karşı savunma yaptı. Sanıklardan Ergenekon hükümlüsü Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer savcıya tepki gösterdi: 'Mütalaanın ilk bölümü 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden aynı şekilde kopyalama yapılmış. Bizi beylik tabancasıyla vursaydınız, bu sitedeki kopyalamayla vurmasaydınız..
Tamamı 23.06.2013

Ergenekon davasındayız!

Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu

Ergenekon davasının 202. duruşmasında eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik Ergenekon komplosu konuşuldu. Ecevit'in doktoru Mücahit Pehlivan tanık olarak ifade verdi. Duruşmada Abdullah Harun'un konuyla ilgili bir yazısı da gündeme geldi. O ve benzer diğer yazılarda Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün'ün "Dünyada tedavisi kesilince iyileşen tek hasta..
Tamamı 11.03.2013

Yeni kitabımız çıktı!

Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi

'Ordu Suikast Düzenler mi? Bülent Arınç Suikasti ve Özel Harp Dairesi' başlıklı kitap, 2009 yılı sonunda gerçekleşen Arınç Suikasti ve Kozmik Aramalar konusunu ve üç yıldır tamamlanmayan soruşturmanın örtbas edilip edilmediğini sorgulayan, konuyla ilgili iddiaları da aktaran bir çalışma.. Subayların Ergenekon ve diğer örgüt bağlantıları.. Kozmik Aramalar.. Tepkiler..
Tamamı 27.12.2012

Fetullah Gülen'e şok

Paralel Devlet´e suç duyurusu

23.01.2014 11:20 Milli İradeyi Savunanlar Platformu (MİSAP), 'Paralel Devlet' konulu bir suç duyurusu yaptı. TMK ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığı'na yapılan suç duyurusunda; birkaç aydır yaşanmakta olan paralel devlet iddiaları ile bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen’in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu..
Tamamı 23.01.2014

Zirve mütalaası sitemizde

Malatya Zirve Katliamı Davası

17.07.2014 13:55 Malatya Zirve Katliamı davasının 567 sayfalık savcılık mütalaasının tamamı sitemize eklenmiştir. Kelime arama yapabilir, sayfaları yazdırabilirsiniz. 23 Haziran'daki duruşmada sanık avukatları savcılık mütalaasına tepki gösterdiler. Hurşit Tolon'un avukatı, mütalaanın ilk 150 sayfalık bölümünün 'kontrgerilla.com' adlı internet sitesinden..
Tamamı 17.07.2014

Gezi Belgeseli

Belgeleriyle Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılan, haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek veren sanatçı, bankacı, işadamları ve medya ile yurtdışı destekçilerini delilleriyle birlikte sergilemeye başlıyoruz. Halka ve verdiği oya güvenmeyen, onları aşağılayan, sandık yerine başka yerlerden iktidara çıkmaya çalışan, kısacası seçimlerden fayda ummayan bu güçlerin..
Tamamı 24.06.2013

Ayasofya Camiye Çevrilsin

Ayasofya için dilekçe kampanyası

26.11.2013 13:01 Milli Türk Talebe Birliği (MTTB), 'Peygamberimizin'in işareti, Fatih'in emaneti, Büyük Türkiye'nin alameti; Ayasofya açılsın' sloganıyla Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesi için dilekçe kampanyası başlattı. Türkiye çapında yapılacak kampanya, İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi olan 29 Mayıs 2014'te sonlanacak ve toplanılan dilekçeler yine..
Tamamı 26.11.2013

İddianame yayından kaldırılmıştır

İzmir casusluk davası

İzmir casusluk davasının iddianamesinde 196'sı müşteki, 831'i mağdur olmak üzere toplam 1027 kişi için kimlik bilgilerinin sansürlenmesi çalışması yapılmıştı. Bu süreçte çok yoğun emek harcandı. Ancak sitemize artarak gelmeye devam eden taleplerden anlaşıldığı gibi, iddianamelerde mağdur ya da müşteki olarak yer almadığı halde çok sayıda başka ismin de..
Tamamı 14.05.2013

Türkistan Deklarasyonu

Türkistan Uluslararası Konferansı

12.05.2014 11:50 'Türkistan'ın Dünü, Bugünü, Yarını' adıyla üçüncüsü düzenlenen uluslararası konferans, 11 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Türkistan; ilmi, islami, fenni ve tıbbi ilimlerin beşiği olan, Buhari, Tirmizi ve Biruni gibi çok önemli müslüman ilim adamlarının yaşadığı bölgenin adıdır. Türkistan coğrafyası ve özellikle de bu coğrafya..
Tamamı 12.05.2014

Şok plan: HSYK bunu yapacak

26.07.2014 11:54 HSYK'dan önceki gün gelen şok tehdit hayata geçirildi. HSYK 3. Dairesi, Bolu Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Twitter'da kullandığı hesap üzerinden 'Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sonunun Kaddafi ve Saddam gibi olacağını' ima..
Tamamı 26.07.2014

İsrail Gazze'den, paralel buradan

25.07.2014 10:31 Paralel yapı mensuplarından Hakkari eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder şok açıklamalar yaptı. Selam-Tevhid örgütü iddiasıyla masum insanları dinledikleri suçlamasıyla gözaltına alınan polis arkadaşlarını savundu. Bugün ..
Tamamı 25.07.2014

İşte F-tipi kumpasın delilleri

23.07.2014 17:25 Türkiye önceki gün; Ergenekon, Balyoz, KCK, ÇHD ve Devrimci Karargah gibi çok yakın geçmişin ünlü soruşturmalarını yürüten polis şeflerinin kelepçelenerek gözaltına alındığı bir sabaha uyandı. 25 ilde toplam 99 polis ş..
Tamamı 23.07.2014

Flaş!!! Paralel polislere operasyon

22.07.2014 10:12 İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yönetiminde İstanbul merkezli olmak üzere 22 ilde paralel yapıya karşı büyük bir operasyon başlatıldı. Biri "Selam Tevhid örgütü soruşturmasında kumpas", diğeri ise "'yasadışı dinle..
Tamamı 22.07.2014

Kontrgerilla.com, Zirve'yi sarstı

23.06.2014 20:31 Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 2007'de biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek öldürülmesine ilişkin davaya 93. duruşmayla devam edildi. Duruşmaya, bir süre önce cezaevinden tahliye edilen Ergenekon hükümlüsü..
Tamamı 23.06.2014

Flaş!!! 12 Eylül müebbetle bitti

18.06.2014 12:57 12 Eylül davasında önemli gelişme.. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Özdabakaoğlu, "sanıkların, darbeyi yapmaya yaklaşık 1 yıl kadar önce karar verdiklerinin ve darbenin ..
Tamamı 18.06.2014

Gülen soruşturması büyüyor

29.05.2014 14:12 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullah Gülen hakkında yürütülen soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi. Soruşturmayı yürüten Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcılığı, Gülen'in geçmişe yönel..
Tamamı 29.05.2014

Flaş!!! Paralel örgütün adı: PDY

28.05.2014 11:02 Dicle Üniversitesi'nde paralel yapılanma iddialarını araştıran Diyarbakır Başsavcılığı, örgütün adını "Paralel Devlet Yapılanması" (PDY) olarak koydu. Aralarında rektör Ayşegül Jale Saraç'ın da bulunduğu 9 öğretim üyes..
Tamamı 28.05.2014

Taraf-Baransu'ya 52 yıl şoku!

22.05.2014 17:31 Taraf gazetesi ile muhabir Baransu'ya şok dava.. "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" haberi için açılan savcılık soruşturması tamamlandı. Mehmet Baransu ve gazetenin Sorumlu Yazı işleri Müdürü hakkında 52'şe..
Tamamı 22.05.2014

Gülen'e 3 soruşturma daha

02.05.2014 11:29 Fetullah Gülen hakkında, 'dini kullanarak dolandırıcılık' ve 'örgüt kurma' suçlarından dolayı İstanbul'da üç soruşturma yürütüldüğü ileri sürüldü. Gülen hakkında Ankara'da 'darbe girişimi' suçlamasını da içeren bir sor..
Tamamı 02.05.2014

Paralel´e de Ergenekon´a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.03.2014

Paralel yargı: Direneceğiz!

15.02.2014 15:41 Yargı darbesiyle AK Parti hükümetini devirmek için art arda operasyonlar yapan paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içeren ses kaydı ortaya çıktı. Ankara'daki hakim ve savcılara d..
Tamamı 15.02.2014

Flaş!!! Taraf´a paralel soruşturma

05.02.2014 12:59 Taraf gazetesine şok!.. Adalet Platformu ile Abdullah Harun'un suç duyuruları üzerine harekete geçen savcılık, Taraf gazetesi sorumlularına, muhabir Mehmet Baransu ve gazeteci Emre Uslu'ya paralel yapılanma ile bağlant..
Tamamı 05.02.2014

Paralel soruşturma endişeli başladı

31.01.2014 17:03 İstanbul'da flaş gelişme.. Hükümet'in 17 Aralık operasyonu sonrasında sıkça dile getirdiği 'paralel devlet' ve örgüt' iddialarıyla ilgili ilk adım atıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 ve 25 Aralık operasyonunu ..
Tamamı 31.01.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fethullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması sur..
Tamamı 27.01.2014

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
9.544.730

Email