Tam
EskidenYeniye
 

Avcı´nın devrimciler içinde işi ne?

Devrimci Karargah davasına devam ediliyor. Duruşmada söz alan tutuklu sanık Hanefi Avcı, örgüte yardım ile suçlandığını ve tutuklu yargılandığını, oysa davada aynı suçlamayla yargılanan diğer sanıkların tahliye edildiğini söyledi. Mahkeme heyeti, 3 ay kadar önce görülen duruşmada esas hakkında görüşünü açıklaması için dava dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesini kararlaştırmıştı. Bugün bu konuda bir gelişme olup olmayacağı merak ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.12.2012 16:23 Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın tutuklu sanıkları arasında yer aldığı 7´si tutuklu 89 sanıklı Devrimci Karargah örgütü (DKÖ) davasına bugün 8. duruşma ile devam ediliyor. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen duruşmaya ilk önce sanık Avcı tek olarak alındı. Savunma yapan Avcı, Ben bu davada örgüte yardım suçlamasıyla yargılanıyorum. Bu davada aynı suçla yargılananlar tahliye edildi. Ben hala tutukluyum. Davanın sanıklarından Nejdet Kılıç ile telefonla görüşmüşüm. Bu görüşmelerde herhangi bir örgüte yardım durumu söz konusu değil. dedi.

Eskişehir´deki makamında bulunan ses kasetlerinin de kendisine ait olmadığını ileri süren Avcı, Daha önce oradan ayrılıp, Ankara´da göreve başlamıştım. Kasetlerin benimle bir alakası yok. Zaten o aramada hukuksuz. Çünkü arama kararı sadece evimi kapsıyor. Makama ilişkin bir arama kararı alınmamış. Burada hukuksuz bir delil söz konusu. diye konuştu.

Tahliyesini talep eden Avcı daha sonra salondan çıkarıldı. Avcı´nın ardından diğer tutuklu sanıklar duruşma salonuna alındı.

-Esas hakkında görüş açıklanacak mı?-

Mahkeme heyeti, 3 ay kadar önce görülen son duruşmada esas hakkında görüşünü açıklaması için dava dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesini kararlaştırmıştı. Bugün bu konuda bir gelişme olup olmayacağı da merak ediliyor.

19:24 TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

İlerleyen saatlerde tahliye taleplerini alan mahkeme, ara kararlarını açıkladı. Hanefi Avcı´nın da aralarında bulunduğu tutuklu 8 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme gerekçe olarak ise ´kuvvetli suç şüphesini´ gösterdi.

-İddianameden-

Ergenekon Terör Örgütü´nün taşeron eylem yaptırdığı örgütlerden biri olarak gösterilen ve sol çevrelerde dahi karanlık bir yeni sol örgüt olarak nitelendirilen Devrimci Karargah Örgütü´ne (DKÖ) yönelik şu ana kadar 5 dava açıldı. İlk 4 davanın birleştirildiği ana dava dosyasındaki 4 ayrı iddianamede, 7´si tutuklu 89 sanıklı yargılanıyor. 3. dava kapsamında tutuklanmış olan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı´nın, ´Devrimci Karargah terör örgütü ve mensuplarına yardım´, ´yargı görevini yapanı etkileme´, ´soruşturmanın gizliliğini ihlal´, ´terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme´, ´ikametinde ele geçirilen ruhsatsız silahlar nedeniyle 6136 sayılı yasaya muhalefet´ ve ´zincirleme şekilde kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme´ suçlarından toplam 23 yıl 4 ay ile 51 yıl 9 ay arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Hanefi Avcı´nın kullandığı telefon hattının sahibi olduğu öne sürülen Nejdet Kılıç´ın, ´Devrimci Karargah terör örgütü üyesi olmak´ ve ´6136 sayılı yasada belirlenen bıçakları izinsiz bulundurmak´ suçlarından 9 ile 18 yıl arasında hapse çarptırılması talep edilen iddianamede, diğer sanıkların da 9 ay ile 300 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılması öngörülüyor. Dava dosyası, son olarak, ´Devrimci Karargah terör örgütü üyesi oldukları´ iddiasıyla yargılanmaları istenen 14´ü tutuklu 16 sanıkla ilgili açılan dava dosyasıyla birleştirilmiş, sanık sayısı 89´a çıkmıştı.

-17 sanıklı 5. dava açıldı-

Ergenekon örgütüne taşeronluk yaptığı ileri sürülen Devrimci Karargah örgütüne yönelik 5. iddianame de hazırlanmış, İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 19 Nisan 2012´de kabul edilmişti. 40 sayfalık iddianamede 17 şüpheli yer alırken, 1 numaralı sanık, örgütün Avrupa´daki lideri Serdar Kaya´nın yakın adamlarından Bayram Akdoğdu. 17. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ana dava ile birleştirmesine 20 Nisan 2012´de karar vermiş, dava dosyasını İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´ne göndermişti. 5. dava ile ana dava arasında hukuki ve fiili irtibat olduğunu belirten mahkeme, kararında iki davanın ortak sanıkları olduğuna da dikkat çekmişti. Mahkeme, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden ana Devrimci Karargah davasının tutuksuz sanığı Volkan Karakuş´un, açılan yeni davada tutuklu sanık olarak yer aldığını kararında vurgulamıştı. Ancak İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, davalar arasında irtibat olmadığını belirtmişti. Bu görüşte olan 9. Ağır Ceza´nın kendisine gönderilen 5. dosyayı uyuşmazlık mahkemesine göndereceği ileri sürülmüştü. İlerleyen süreçte bu durum netleşip 5. dava dosyasının da ana davayla birleşmesi durumunda davada toplam sanık sayısı 106´ya yükselmiş olacak.

HANEFİ AVCI´NIN BU DAVADA NE İŞİ VAR?

Hatırlanacağı gibi Edirne eski emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Haliç´te Yaşayan Simonlar başlıklı kitabıyla Türkiye´yi sarsmıştı. Kitabının ana konusu; Ergenekon ve benzer davaların fasafiso olduğu, soruşturma ve davaların Fethullah Gülen cemaatinin polis istihbarattaki adamları vasıtasıyla ortaya attığı artniyetli bir komplo olduğu iddiası idi. Kısacası, Ergenekon davasının safsata olduğunu ortaya koymak için yazılmıştı. Avcı´nın nasıl dezenformasyon yaptığı, kendisi hakında Egenekon taşeronu Devrimci Karargah terör örgütü (DKÖ) kapsamında yürütülmekte olan ve şok delillerle de ortaya konulmuş örgüt bağlantısını örtbas etmek ve soruşturmaya karşı önalmak amacıyla kitabı yazdığı ise ilerleyen günlerde anlaşılmıştı. Bu konuyla ilgili çok sayıda ve geniş içerikli haberi web sitemizde de yayınlamıştık. (1)

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Susurluk sürecinde efsane olmuş bir isim. Bu nedenle onun yazdığı kitapta ileri sürdüğü şok iddialar gerçekten de Türkiye´yi sarstı. Ancak satırlar okundukça kitabındaki iddiaların kabul edilemez abartılar içerdiği görüldü. Delillendirilmeyen iddialarla çok sayıda yetkili karalandı. Delil göstermesi istendiğinde verdiği cevap şok ediciydi: Delilleri bulmak savcıların görevi! Avcı kendisine açılan çok sayıda tazminat davasını kaybetti. İlerleye günlerde Avcı hakkında polis soruşturması yürütüldüğü, soruşturmada Avcı´nın Devrimci Karargah örgütünün mensuplarına nasıl yardım ettiği ve yol gösterdiği şok delillerle ortaya çıktı. Bu konuda daha fazla bilgi bu yazının kapsamını aşar. Dediğimiz gibi Avcı konusuyla ilgili çok sayıda ve geniş içerikli haberler web sitemizde yayınlanmıştı. (2)

Hanefi Avcı´nın kitap yazarak Ergenekon soruşturma ve davasını düzmece ilan edip şok iddialarda bulunması ile sanıklarından birisi haline geldiği Ergenekon´a taşeron eylem yapmakla itham edilen Devrimci Karargah terör örgütü (DKÖ) davasında Terör örgütü mensuplarına bilerek ve isteyerek yardım etmekle suçlanması ve sanık haline gelmesi anlamlıdır. Bu, onun, Ergenekon´la bağlantılı bir derin taşeron sol örgütle nasıl bağlantılı olabileceğini gösteren ilk bulgu sayılabilir.

Bu şüpheyi güçlendiren bir diğer bulgu, yine sanıklarından biri haline geldiği ve sol görüşlü sanıkların yargılandığı Ergenekon bağlantılı Odatv davasının iddianamesinde de iddia edildiği gibi Ergenekon örgütü üyesi olmakla, ´silahlı örgüt kurma, yönetme, üye olma, yardım etme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, devlet güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme, açıklanması yasaklanmış gizli belgeleri temin etme, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel belgeleri kayıt altına alma ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs´le suçlanması olabilir.

Hanefi Avcı´nın bu davada niçin bulunduğunu anlatabilecek üçüncü ve aslında en çarpıcı bulgu ise şu olmalı. İddialara göre Hanefi Avcı, terör örgütü Dev-Sol´un içerisindeki liderlik kavgasına müdahale etmiş, yönettiği polis operasyonunda kontrol edilemez Bedri Yağan grubunu yargısız infaz ile ortadan kaldırmış, örgütü Dursun Karataş yönetimine teslim ederek derin güçlerin kontrolündeki ´Derin-Sol´ örgütüne dönüşmesinde kritik bir rol almıştır. Dev-Sol örgütü hatırlanacağı gibi Sabancı suikasti ve emekli generallere yönelik suikastlerde rol alan bir örgüt. Son olarak ortaya çıkan çok ilginç bir ayrıntı da Doğu Perinçek´e yönelik soruşturma yürüten savcının infaz edilmesinde de rol aldığı ortaya çıktı. Diğer bir deyişle Derin-Sol´un ya da yeni adıyla DHKP-C´nin adı, son yıllarda hep Ergenekon kapsamında incelenmeye başlanan ve birileri tarafından taşeron edildiği örgüt mensuplarınca da açıklanan derin suikastlerde geçmektedir. Bu konuyla ilgili çok sayıda ayrıntılı haberi web sitemizde yayınlamıştık. (3)

Kılıç: Hanefi Avcı´yı tanırım, işkencecim!

Bu şüpheyi güçlendirecek dördüncü bulgu olarak da Hanefi Avcı´nın, Devrimci Karargah davası sanıklarından Necdet (ya da Nejdet) Kılıç ile ortaya çıkan ilginç bağlantısını gösterebiliriz. Ortaya çıktığında gündemi sarsan bu duruma dair ileri sürülen iddiaya göre, Kılıç, Hanefi Avcı tarafından devşirilerek kullanılmaya başlanan bir örgüt üyesidir. Bu karanlık ve tuhaf ilişki konusunda savcılıkça sorgulanan Kılıç, Avcı´yı tanıdığı iddiasını doğrulamıştı. Kılıç´ın Hanefi Avcı´yı tanıyor musunuz? sorusuna, Tanıyorum. İşkencecimdir. THKP-C örgütü üyesi iddiasıyla gözaltına alındım. Burada bana işkence yaptı diye yanıt verdiği öğrenilmişti. (4) Hanefi Avcı, Necdet Kılıç ve bir kaç kişinin daha birlikte bir arkadaş ortamında çekilmiş samimi fotoğrafları bu bağlantıyı kanıtlamıştı. (5)

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=hanefavci

(2) kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=hanefavci

(3) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=4553%204391%202468%202461%202526%202343

(4) ntvmsnbc.com/id/25135868

(5) kontrgerilla.com/images/hanefi_avci-necdet_kilic.jpg

(28 Aralık 2012, 16:23)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Devrimci Karargah davaları birleştirildi

DKÖ iddianamesine kabul: Avcı sanık

Flaş!!! Avcı´ya ´Devrimci Karargah´ gözaltısı

DEVRİMCİ KARARGAH 3. İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Hanefi Avcı´nın kitabında ileri sürdüğü iddiaları konulu manşetlerimiz

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar

DHKP-C´nin Ergenekon bağlantısı

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar

Çarkın: Karataş, istihbaratla geziyordu

Çarkın´dan Hanefi Avcı itirafları

Çarkın: Avcı Ergenekon´un merkezinde

Avcı´nın ´Derin Sol´ infazı kesinleşti: Kafalarına sıkılmış

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar

Avcı, Derin-Sol´un önünü açtı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5031    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ Mühendis Sorumlusuna Hapis

18.10.2020 17:50 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada 8 yıl 9 ay hapis cezası verilen örgütün sözde mühendisler bölge sorumlusunun, ByLock'ta örgüt mensuplarının yurt dışına kaçmalarına ilişkin görüşmeler yapt..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.103.285