Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon duruşması yapılamadı

Ergenekon davasında olaylar çıktı. Protesto kelimesiyle tanımlanamayacak düzeyde taşkınlıklar duruşmanın yapılmasını engelledi. Yöneticileri davada yargılanan İşçi Partisi´nin öncülüğünde gerçekleşen olaylarda CHP´li milletvekilleri etkin rol aldı. Mahkeme heyetini yıldırma amaçlı eylemlerin bir benzeri Erzincan Ergenekon davasında alçak uçuş olayıyla yaşanmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.04.2013 13:46 Ergenekon davasının bugün Silivri´de görülen 282. duruşmasında olaylar çıktı. Yöneticileri bu davada yargılanan İşçi Partisi yetkilileri 22 Mart 2013 tarihinde bir konuşma yaparak kamuoyunu bugün görülecek duruşmada mahkeme heyetini protestoya çağırmıştı. Konuşmasında, devrimlerin seçimlerle olmadığını öne süren İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Avukat Hasan Basri Özbey ilginç cümleler kullanmıştı:

SEÇİM SANDIKLARININ ÖNEMİ YOK

Cumhuriyet devrimlerini sandıklardan çıkararak başarmadık. Arkadaşlarım soruyor: ´Seçimde yakın değil, nasıl yıkacaksınız?´ Ben de diyorum ki; halk hareketiyle yıkacağız. Milletimizin büyük gücünü ayağa kaldırarak yıkacağız. Önümüzde büyük fırsatlar var. Fırsatlardan biri 8 Nisan. Bildiğiniz gibi 13 Aralık tarihinde Silivri´nin duvarlarını yumuşattık. İsteseydik yıkardık. Ama her şeyi yerinde ve zamanında yapmayı 150 yıllık devrim tarihinden aldığımız tecrübeyle öğrendik.

YEMİNLER EDİLDİ, YIKILACAK SİLİVRİ?

Özbey, davada örgüt yöneticiliği ile suçlanan ve hakkında müebbet hapis talep edilen İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek´in bir mektubunu da okumuştu. Perinçek´in mektubu şöyleydi:

Şu anda savaş Silivri cephesindedir. Bütün yurttaşlarımızı 8 Nisan sabahı Silivri´ye bekliyoruz. Yeminler edildi yıkılacak Silivri. Türk´de bizim Kürt´de biziz. Hepimiz 76 milyon Türk milletiyiz. Hepimiz Ergenekoncuyuz. Ergenekon´dan çıkıyoruz. Hedef milli meclis, milli hükümet. Çankaya yeniden Atatürk´ün Çankaya´sı olacak.

KIŞKIRTMA BAŞARILI OLDU, DURUŞMA YAPILAMADI

İşte bu şekilde açıkça halkı kışkırtmaya çalışan Ergenekon çevreleri dediklerini de yaptılar, Silivri´de bugün ortalığı birbirine kattılar. İşçi Partililerin öncülüğündeki olaylara CHP´li milletvekilleri de aktif şekilde katıldı. Barikatları yıkan kalabalıklar duruşma salonuna girmeye çalıştı. Kalabalığı durdurmak için bibergazı sıkıldı. Gaz, rüzgarın etkisiyle duruşma salonuna da girdi.

CHP´LİLER DURUŞMA SALONUNU KARIŞTIRDI

Duruşma salonu dışında bunlar yaşanırken içerisi de farksızdı. CHP´li milletvekilleri Muharrem İnce, Umut Oran, Ali Özgündüz duruşma esasında sürekli bağırarak mahkeme heyetine tepki gösterdi. Babanın çiftliği değil burası. Adalet size de lazım olacak diye bağıran Muharrem İnce, diğer milletvekillerinin de mahkeme heyetini protesto amacıyla alkışlamasını istedi. Bazı milletvekilleri ile yazarların ayaklarını yerlere, ellerini de oturdukları sandalyelere vurdukları gözlendi. Duruşmada yapılan konuşmalar bu nedenle duyulmadı. Duruşmada sessizliğin sağlanıp avukatların konuşmaya çalıştığı sırada İnce yine kalabalığı alkışlamaya ve slogan atmaya davet etti. CHP milletvekili Nur Serter´in de, İnce´ye Muharrem, slogan diyerek çağrıda bulunması dikkat çekti. Duruşmanın yapılamayacağının anlaşılması üzerine mahkeme heyeti duruşmayı bir sonraki güne erteledi. Duruşmanın engellenmesi ile kalabalıklar hedeflerine ulaşmış oldu.

UÇAKLAR SALON ÜZERİNDE ALÇAK UÇUŞ YAPTI

Silivri´de yaşananlar, Erzincan´daki Ergenekon davasına yönelik baskıları hatırlattı. Hatırlanacağı gibi Erzincan´da görülen Ergenekon davasında dava sanığı orgeneralin komutasındaki savaş uçakları duruşma görülürken mahkeme salonu üzerinden alçaktan uçmuşlar, çıkardıkları gürültüyle duruşma salonunundakilerin rahatsız olmasına yol açmışlardı. Aynı komutanın yönetimindeki askeri araçlar da 28 Şubat sürecinde Sincan´dan tank geçişine benzer şekilde şehir içinde tur atmışlardı. Hepsi sıradışı olan, yani o güne dek yaşanmamış bu askeri araç hareketlerinin dava sürecinde meydana gelmiş olması savcının iddianamesine de girdiği gibi, yargılama yapan mahkemeye açık bir baskıydı.

BU TAVIRLAR SEMPATİZANLIĞIN ÖTESİNDE

Mahkemeye baskılar sadece bunlarla sınırlı değildi. Dava kapsamındaki tutukluların sanki düşman bir bölgeymiş gibi değerlendirilen Erzurum´daki cezaevlerinden alınıp Ankara´daki cezaevlerine getirilmesinin istenmesi.. CHP´li milletvekillerinin para dolu çantalarla dava tanıklarının ifadelerini değiştirmede aktif rol alması.. Aynı süreçte Radikal gazetesi muhabirlerinin dahi rol alması.. Davanın fotokopi üzerinden yargıtaya alınması.. O kararı veren Yargıtay 11. Daire Başkanı Ersan Ülker´in sanık avukatlarının dahi dikkatini çekecek şekilde duruşmada sanıkları kollayan tavırlar sergilemesi.. İşte, şu an sadece bir kısmını sayabildiğimiz bu bulgular, bu çevrelerin sempatizanlığın ötesinde Ergenekon örgütüyle örgütsel bağlantılarının olduğu şeklinde yorumlandı. 12 Eylül darbecilerine yönelik ilk iddianameyi hazırlayan ve bu nedenle meslekten atılan Savcı Sacit Kayasu Ergenekon´nun Yargıtay´a sızmış olabileceğinden açıkça bahsetti.

Belki okurken tam anlaşılmamış olabilir. Ama dikkatle bakıldığında yukarıdaki satırlarda şok ayrıntılar var. CHP´li milletvekilleri ve medya mensupları bir terör davasında tanıkların ifadelerinin değiştirilmesinde fiilen görev aldılar. Bu inanılmaz gibi gelen olay video, fotoğraf ve ses kayıtlarıyla da belgelendi. Tanık ifadelerinin değiştirilmesi bir milletvekilinin görevleri arasına girer mi?.. Ya da bir gazetecinin?.. Bu eylemlerin sempatizanlığın sınırları içerisinde olduğu söylenebilir mi?..

KEMALİSTLER KEMALİSTLERİ ÖLDÜRDÜ

Acaba bu olayla Danıştay saldırısının bir farkı var mı?.. Kemalist hakimler kemalistlerce öldürüldü. Suç masum kesimlere atıldı. Kanlı bıçaklar bu kesimlerin kapısının önüne bırakıldı. Pet şişeler hükümet bakanlarının kafasına atıldı. Hükümet seçim sanıklarında değil bu komplolarda devrilmek istendi.

İşçi Partisi yetkililerinin sözlerini aktarmıştık. Aşırı laik ve kemalist kesimler için sandığın önemi yok. Kimin masum olduğunun kimin katil olduğunun önemi yok.

Herkesin beğenmediği şeyleri protesto hakları olabilir. Ama Silivri´de gerçekleşenler için protesto demek mümkün müdür?.. Silivri´de mahkemeyi basmak ile Erzincan´da mahkeme üzerinde savaş uçağı uçurmak aynı şey değil midir?.. Olayların başlatıcısı İşçi partililerin sandıkların önemi yok diyerek yola çıkması Ergenekon davasında dile getirilen iddiaları güçlendiren bir başka delil değil midir? İşçi Partisi merkez binasındaki aramalarda silahlı kişilerin yakalanmasının, Yargıtay´a suikast krokilerinin bulunmasının, yasadışı sorgu yapıldığına dair delillerin ele geçirilmesinin anlamı nedir?.. Savunmalarında bizim şiddetle işimiz yok diyen İşçi Partisi ve Aydınlık yöneticilerinin ajandalarında DHKP-C tarafından infaz edilen Hakan Saraylıoğlu´nun sorgu detaylarının olmasının anlamı nedir?..

ERGENEKON HALA FAAL

Bu noktada başka şeyler de söylenebilir. Ergenekon örgütü, sadece davada yargılananlardan ibaret değil. Tanıkları Koruma Kurulu´nda yer alan üst düzey bir bürokratın tanıkların kimlikleriyle ilgili bilgileri Ergenekon medyasına sızdırdığı bugün basında iddia edildi. Ergenekon davasında tanık olarak ifade veren bir jandarma görevlisinin jandarma tarafından takip edildiği de önceki gün belgelenmişti. Bunlar son iki güne ait gelişmeler. Hemen her gün benzerleri yaşanıyor. Ergenekon soruşturma sürecinde sık sık belgelenen bu tür müdahaleler, mütalaada da dile getirildiği gibi Ergenekon örgütünün hala faal olduğunu gösteriyor.

Ergenekon soruşturmalarında örgütün sadece bir kısmı açığa çıkarılabildi. ´Ergenekon İdharı´ adı verilen diğer kısmı ise yaşamakla kalmayıp bir karşı mücadele içerisinde. Tanıkları deşifre etmekle, Silivri´de mahkemeyi basmakla yetinmeyen bu örgütün, Başbakanın ofisine law saldırısı düzenleyecek kadar ileri gidebildiği görülüyor. DHKP-C tarafından da gerçekleştirilmiş olsa aslında Ergenekon´un bir eylemi idi bu law saldırısı. Yukarıda Hakan Saraylıoğlu olayında DHKP-C ve Ergenekon bağlantısından bahsetmiştik. DHKP-C, ´Derin-Sol´ olarak da adlandırılan Ergenekon taşeronu bir örgüt. Derin güçler tarafından sipariş verilen derin suikastlerde görev aldığı biliniyor. Özel Harp ile DHKP-C´nin ortak eylemler yürütmekte olduğu son dönemde mahkeme belgelerine de yansıdı.

ÖZEL HARP DEVREDE

Bu noktada, yapılanmanın sadece Ergenekon örgütü ile sınırlı olmadığına, onun da üzerinde yer alan ve binlerce sivil uzantıya sahip Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) asıl tehlike kaynağı olduğuna da dikkat çekmek istiyoruz. Ergenekon ismi ön planda ama asıl yapı arka planda olanı.. Silivri´de bugün gerçekleşen mahkemeye yönelik saldırıların örgütleyicisi İşçi Partisi ve Türk Gençlik Birliği, 29 Ekim törenlerini de büyük kitlesel kışkırtmalara dönüştürmeye çabalamıştı. Bu kesimlerin Özel Harp subaylarıyla bağlantılarının Bülent Arınç´a yönelik suikast soruşturmasında ortaya çıktığını da hatırlatalım. Önümüzdeki aylarda bu soruşturmanın iddianamesi yazılıp kamuoyuna yansıdığında bu soruşturma kapsamında tutuklanan bazı subayların bu parti ve gençlik örgütüyle olan bağlantılarını daha detaylı görebileceğiz. Kozmik aramalarda elde edilen isim listelerinde bu kişilerin isimlerinin de yer alıp almadığını öğrenebileceğiz. Yine bu soruşturmada tutuklanan Özel Harp subaylarının bazı Ergenekon sanıklarıyla bağlantıları olduğu da ortaya çıkmıştı. Bu bağlantılar bu soruşturma dışında da bir çok kez delillerle deşifre oldu. Malatya Zirve katliamı ve İstanbul Hrant Dink davası mahkemeleri ile Cumhurbaşkanı Özal´a yönelik soruşturmayı yürüten savcılar da artık Ergenekon´un üstünde yer alan Özel Harp Dairesi´nin izini sürmeye başladı. İstanbul´daki Ergenekon davası mahkemesi, bu mahkemeler ile savcılara elindeki belgeleri gönderdi. Durdurulan Özel Harp kamyonundaki bombalardan çoğunun Ergenekon kapsamındaki 12 olay ile Ergenekon dışındaki 59 terör olayında el geçen el bombalarıyla kafile ve seri no benzerliği Ergenekon davasının da ilgisini çekti. Mütalaada bu benzerliğe yer verildi. İlginç bir ayrıntı daha var. O kamyondaki bombalar yeni seri numarası verilmek üzere naklediliyordu. Yeni seri numaraları verildiğinde eski izler kaybolacaktı. İzlerini silemeyen sivil uzantılar anlaşılan öfkelerini Silivri´de gösteriyor, gürültü yapıyor. Ama nafile, kuru gürültü.. Uçakların gürültüsü mahkeme heyetlerini korkutamadı, bakalım sivil uzantıların gürültüsü korkutabilecek mi?..

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(08 Nisan 2013, 13:46)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Mütalaa: Ergenekon var

İşçi Partisi: Silivri´yi basıcaz

Saldırılar mütalaanın intikamı mı?

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

İşte kanıtlarıyla Ergenekon´un ardındaki asıl beyin: Özel Harp Dairesi ya da kontrgerilla

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5222    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.790.315