Tam
EskidenYeniye
 

Özal soruşturması genişliyor

8´inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümüne ilişkin ilk iddianameyi mahkemeye sunan savcılık, iddialarına dayanak olarak 15 klasör içinde 6 bin sayfa belge gönderdi. Belgeler içinde Özel Harp´teki kozmik aramalarda elde edilen bazı belgelerin de olduğu sanılıyor. Özal´ın organize bir cinayetle öldürüldüğünü, cinayetin Özel Harp hücresi Tushad´ın işi olduğunu iddia eden savcılığın buna karşın örgüt tespitine yer vermemesi ve sadece Levent Ersöz´ü suçlaması dikkati çekti. Ancak olayda yer aldığı tespit edilen bir başka ismin izinin sürüldüğü de öğrenildi. İşlem tamamlandığında 2. iddianame hazırlanacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.04.2013 10:56 8´nci Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümüne dair soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 1 hafta önce sunduğu iddianameye dayanak teşkil eden binlerce sayfalık belgeleri de mahkemeye gönderdi. 15 klasördeki 6 bin sayfalık belgelerde, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu´nun ölümü şüpheli gören raporu, çok sayıda gizli ve açık tanık ifadesi ile sadece savcılığın elinde olan ´gizli´ belgelerin yer aldığı öğrenildi. 56 sayfalık iddianamede, olayın bir TSK birimi olan Özel Harp Dairesi (ÖHD) subaylarının da görev aldığı Ergenekon hücresi TUSHAD organizasyonu olduğu belirtilmiş, ölüm sürecindeki ihmallerin ´organize bir cinayete´ işaret ettiği ifade edilmişti. Suikastle ilgili olarak tek bir şüpheli, Ergenekon davasının tutuklu sanığı Levent Ersöz suçlanmış, hakkında, ´ağırlaştırılmış müebbet hapis´ cezası istenmişti. İddianame 4 Nisan´da mahkemeye sunuldu. Mahkemenin 15 günlük inceleme süresi bulunuyor. Bu süre sonunda iddianame kabul veya ret edilecek. Süre önümüzdeki hafta sonunda doluyor. Yani gelecek hafta içinde kritik bir karar verilecek. İddianamenin ortaya çıkmasıyla birlikte soruşturma ayrıntıları da kamuoyu tarafından öğrenilebilecek.

KOZMİK ODADAKİ BELGELER DE DOSYADA

Özal´a suikast soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, 2009 sonunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmayı da yürütüyor. O soruşturma kapsamında Özel Harp Dairesi´nde 26 gün süren kozmik aramalar yapılmış, elde edilen çok sayıda kozmik belge Savcı Kemal Çetin´e aktarılmıştı. Bu belgeler içinde Özal´ın ölümüyle bağlantılı belgelerin de olduğu ve bunların mahkemeye sunulan belgelerin arasında yer aldığı sanılıyor. Çünkü Savcı Çetin, iddianamede suikast sonucu gerçekleşen ölümden Özel Harp hücresi olan Tushad yapılanmasını sorumlu tutuyor. Malatya Zirve ve İstanbul Ergenekon davasına bakan mahkemelerden gelen Özal ve Tushad içerikli belgelerin de iddianame ekinde mahkemeye sunulduğu belirtiliyor.

SUİKASTTEKİ 2. KİŞİ OLAN SAVAŞ KORKMAZ KİM?

Özal´ın organize bir cinayetle öldürüldüğünü iddia ederek Ergenekon tutuklu sanığı emekli tuğgeneral Levent Ersöz´ü ve Özel Harp hücresi Tushad´ı suçlayan Savcı Çetin´in iddianamede bir örgütten bahsetmemesi ise dikkati çekiyor. Ülkenin 1 no´lu makamında yer alan Cumhurbaşkanına karşı bu kadar kritik bir cinayetin tek bir kişi tarafından işlenemeyeceği aşikar. Savcı Çetin´in suikast olayında bir başka şüphelinin daha görev aldığını tespit ettiği öğrenildi. Ergenekon gizli tanıklarının ifadesinde olayla ilgili suçlanan ´Savaş Korkmaz´ kod adlı kişinin gerçek kimliği araştırılıyor. Savcı, gizli tanık ifadelerindeki iddiaları tek tek inceledi ve eldeki delillerle örtüştüğünü tespit etti. Savaş Korkmaz´ın gerçek kimliği belirlendiğinde ikinci bir iddianame daha hazırlanarak birleştirme talebiyle mahkemeye sunulacak.

Levent Ersöz ve Savaş isimli kişinin Özal´ın ölümüyle bağlantısı, Ergenekon davasında ifade veren bir gizli tanık tarafından dile getirilmişti. Jandarma istihbaratta 7 yıl süreyle haber elemanı olarak çalıştığını belirten Gizli Tanık Selçuk 248. duruşmada mahkeme huzurunda verdiği ifadesinde, 6-7 kişinin bulunduğu ortamda Levent Ersöz, ´Biz çok güçlüyüz. Gerektiğinde bir cumhurbaşkanını bile karısına zehirletebiliriz´ dedi. Biz Savaş Yarbay, İrfan Yüzbaşı ile gittik. Onun yanında kendi elemanlarından da birkaç kişi vardı. Ersöz, ´Devlet her zaman 18 yaşındadır. Bizlere karşı yapılan herşey karşılığını bulur´ dedi. diye konuşmuştu.

HURŞİT TOLON ŞÜPHELİ OLARAK İFADE VERDİ

Dikkat çekici diğer bir ayrıntı, soruşturma kapsamında Ergenekon sanığı emekli orgeneral Hurşit Tolon´un da şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınması, ancak iddianamede ona yer verilmemesi oldu. Burada bir gariplik var. Savcı Kemal Çetin´in Özal´ın ölümünden sorumlu tuttuğu Tushad yapılanması, kamuoyuna ilk kez Malatya Zirve katliamının ek iddianamesiyle 2012 Haziran ayında yansıdı. Malatya savcılığının hazırladığı iddianamede Tushad´ın 1993 yılı içinde Ergenekon talimatları doğrultusunda TSK içinde Hurşit Tolon tarafından yapılandırıldığı, ilerleyen yıllarda bir kaç revize edildiği çeşitli belgelere dayanarak ileri sürüldü. Eğer Özal´ın ölümü Tushad yapılanmasının işi ise o hücre yapılanmasında en üst düzeyde yer alan Tolon´un, Özal gibi en üst düzey makamda yer alan bir şahsa yönelik suikastten habersiz olması akla ve mantığa aykırı görünüyor. Muhtemelen Tolon´u suçlamak için henüz yeterli delil elde edilemediği, edilmesi durumunda ilerleyen süreçte onun da soruşturmaya dahil olacağı söylenebilir.

TUSHAD KURULDU, ÖZAL VE EKİBİ TASFİYE EDİLDİ

Genelkurmay Tushad´ın varlığını inkar etmekte ise de varlığını gösteren asıl belgeler geçtiğimiz aylarda bizzat Genelkurmay´ın Ergenekon davasına gönderdiği hardisklerden çıktı. Tolon´un kurduğu ileri sürülen bu yapılanmanın varlığına dair dolaylı sayılabilecek diğer bir delil, 1993 yılının çok kritik bir yıl olması. Cumhurbaşkanı Özal ve çok sayıda sivil ve askeri yetkili o yıl boyunca peşpeşe hayatlarını kaybetti. Kimisi suikast, kimisi kaza, kimisi de kalp krizi gibi ölümlerle. Sivas ve Başbağlar katliamları yaşandı. Bingöl´de 33 silahsız er otobüsten indirilip katledildi.

Tüm bu ölümleri dikkat çekici kılan dört ayrıntı sayılabilir:

1) İntihar, kalp krizi ya da kaza olmayacaklarına dair bulgular.

2) Peşpeşe gelmiş olmaları.

3) Gazeteci Uğur Mumcu cinayeti de dahil olmak üzere tümünün birbiriyle bağlantılı olması.

4) Bu ölümler fırtınasından sonra devlet yönetiminin ve terörle mücadele politikasının değişmesi. Özal´ın gerçekleştirmeye çalıştığı terörü bitirme ve barış projesinin rafa kaldırılması. Faili meçhul ve köy yakma gibi terörü daha da azdıracak kontrgerilla yöntemlerinin patlama yapması. Yargısız infaz listelerinin MGK´da belirlenecek kadar ileriye gidilmesi.

DANIŞTAY GİBİ ARAŞTIRILMALI

Özal´ın 19 yıl boyunca çürümeyen bedeni gibi laboratuvar çalışmasına inanılmaz ölçüde fırsat veren bir durumda dahi ölüm nedenini tespit edemeyen gelişmiş(!) Adli Tıp kurumumuz kamuoyunda şaşkınlığa ve endişeye neden olmuş, Özal dosyasının kapatılacağı ileri sürülmüştü. Ancak savcılık, hazırladığı iddianame ile bu endişeleri giderdi. Devlette Özal´ın ölümünün ardındaki güçlerle yüzleşme iradesinin var olduğu yorumlarına yol açtı. Ergenekon davasında mahkemenin olayın üzerine düşmesi sonucu, Danıştay saldırısında kameraların karartıldığı, atıldı denilen tekbirlerin atılmadığı, dinci denilen saldırgan ve arkadaşlarının meyhanelerden çıkmayan kişiler olduğu ortaya çıkarılmıştı. Önümüzdeki hafta dava açıldığı taktirde mahkemenin de aynı titizlikle soruşturmayı derinleştirmesi bekleniyor. Bu durumda Özal ve diğer ölümlerin ardındaki güçlere ulaşılmaması mümkün görülmüyor. Çünkü Ergenekon davalarıyla Dink ve Zirve gibi çeşitli mahkemelerde görülen davalarda izler hep aynı yapılanmaya, bir TSK birimi Özel Harp Dairesi subaylarının da görev aldığı Ergenekon hücresi TUSHAD´a dayanıyor.

İletişim ve açıklık çağında yaşıyoruz. Artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Kamuoyu baskısı çok fazla. Danıştay ve Şemdinli davalarında olduğu gibi dosyaların baskı ile kapatıldığı günler gerilerde kaldı. Kapatılmaya çalışılan ya da dar kapsamlı sonuçlandırılan davalar da artık Dink ve Atabeyler örneklerinde olduğu gibi Yargıtay´dan dönmekte. Yargıtay gibi AİHM de kapatma yanlısı çevrelere bir engel teşkil ediyor. Hep söylendiği gibi faili meçhulleri işleyen katillerin bulunması devletin namus meselesi ise, devletin 1 no´lu makamında bulunan Özal´ın bu hassasiyeti en fazla hak eden kişi olduğu açıktır.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(13 Nisan 2013, 10:56)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TURGUT ÖZAL SUİKASTİ VE ŞÜPHELİ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

TUSHAD ile ilgili manşetlerimiz

Zehirlenme örtbas mı edilecek?

Özal´ın zehirlendiği iddiası ve adli tıp incelemesi manşetlerimiz

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Özal ve komutan cinayetleri bağlantılı

Özal: Dertleri beni tasfiye etmek

DDK: Özal´ın mezarı açılmalı

DDK raporunun tam metni

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini Cumhurbaşkanlığı sitesinden indirmek için tıklayın

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini sitemizden indirmek için tıklayın

DDK Özal´ın ölümüne yoğunlaştı

Özal suikastinde çember daralıyor

Özal suikasti muhteşem bir Özel Harp işiydi, amacına da ulaştı

Korkut Özal: Kardeşimi Ergenekoncular öldürdü

Kaynak: Özal´ın o dönem ölmesi birilerince uygundu

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5232    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ Mühendis Sorumlusuna Hapis

18.10.2020 17:50 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada 8 yıl 9 ay hapis cezası verilen örgütün sözde mühendisler bölge sorumlusunun, ByLock'ta örgüt mensuplarının yurt dışına kaçmalarına ilişkin görüşmeler yapt..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.103.667